Merhabalar kızlar. Erkek arkadaşımla ilgili ileriye dönük düşünüyoruz ama aklıma takılan şeyler var lütfen bana yardımcı olabilir misiniz

Ölümü gösterip sıtmaya razı olmak gibi bir şey olmuş bu. Anneniz, çevrenizdekiler doğru düzgün karakterli bir erkek göremeyince olması gereken şeyleri çok pozitif bir şeymiş gibi görebilir. Çevremizdeki erkekler insanlıktan nasibini alamamış olabilir hatta çevremizdeki kadınlar da bunu normal görüyor olabilir ama bu normal değil. Bazen bir yanlışın ağırlığı diğer tüm normal şeyleri götürür. Sizin konunuzda birden fazla yanlış şeyler var ve öyle küçük de değil.
Bencede ben çekemem böyle şeyleri babamda cimri benim. Öyle böyle değil ama görmeniz lazım anlamanız için. Parası var ama yıllardır her defasında para almak için canımız çıktı. Şimdi şimdi düzeldi yaşı 70e dayandı.. benim erkek arkadaşımın sarf ettiği cümleler ağır şeyler. Az önce bi arkadaşın dediği gibi yarınların habercisi.. eve bir şeyler yolluyor diye bunlara katlanamam

Uzun süredir bu kadar irite olduğum bir erkek olmamıştı. Sen bu adama 2 gömlek fazlasın. Anneni de dinleme, onun hayat görüşü de çok kısıtlı belli ki yaşadıkları sonrası çok mantıklı fikirler veremiyor, sen de her detayı doğru anlatamıyor olabilirsin.

Şunun şurasında birkac sene sonra mezun olup çok başka ortamlara girip, kaliteli insanlarla tanisacaksin. O zaman yanında hiçbir şey olamamiş ve senin üstünde baskı kurdugunda mutlu olduğunu söyleyen bu adam olduğu için çok utanacak ve pişman olacaksın. Ne ortamına sokabilirsin ne onun ortamından memnun olursun. Bu çocuk karaktersiz, çok düşük profil, bunu gör ve ayrıl. Askerliğin bitmesini falan bekleme yani adam aciz mi neyi bekliyorsun? Aciz adam senin gibi birinin üstünde baski kurmak beni mutlu ediyor, aradığımda açacaksın falan demez zaten koy kapıya görsün nasıl oluyormuş.
Evet hayat tarzlarımız, görüşlerimiz biraz farklı zaten dediğiniz gibi bencede ileride pişman olacağım.

Kendi gözlemlerim ve tecrübelerime dayanarak şunu söyleyebilirim:
İlk başta senin aklında yokken zorla evlilik fikrini aklına sokmaya çalışan erkeklerden yarı yolda bırakan onlar oluyor çünkü seni ikna etmek senin üzerinde hakimiyet ve baskı kurmak onları bir şekilde tatmin ediyor sonra sen bir şeye itiraz edince onu bahane edip gidiyor

Askerle evlenenlerin çoğu aldatılma dertlerinden muzdarip.

Para konularında şimdiden böyle başladıysa kesinlikle ileride daha kötü olur kendi harcadigin paraya bile kızıyor . Ömür boyu başına kalkma ihtimali var senden sürekli ev işi yemek hizmet çalıştığı için ve kendisi muhtemelen hiç yardım etmeyecek çalışmamanı da isteyebilir ki çalışsan da Parana el koyacak gibi görünüyor

Askerde bırakırsam hatalı olur mu diye düşünüyorsun evet ama o kadar ay beklersen sen de daha çok yıprancaksın ve emeklerim var diye daha çok sıkı sıkı sarılacaksın görmezden geleceksin belki de

Bunların farkında olman aslında güzel zamanla hazır olduğunda doğru kararı vereceğini düşünüyorum

Umarım hakkında hayırlısı olur
teşekkür ederim ayrıca ilk zamanlardaki kadar evlenmeyi dillendirmiyor biliyor musunuz yani dediğinizde haklısınız. Başta çok hevesli istekliydi hala evlilik hakkında konuşuyor ama laf arasında geçerse..

Şimdi şeker kız, askerde diye 1 seneni ayrılacağın adamla heba etme. Yahu ben askerdeyim bu kız beni unutur mu soğur mu diyeceği noktada, ay sevgilim askerde yazık diye senin düşünmen tamam hoş da adam sana acımıyor. Bana ordan çok da zor durumda gibi gelmedi.
1 seneye toparlar yeni bir hayat yolu çizersin. Ayrıca zaman kıymetli niye bu kadar bol keseden harcıyorsun
Ben de ona bunu dedim askerdesin ve hiç düşünmüyor musun ben bu kıza böyle davranmayayım zaten 1 senesini verip beni bekleyecek onu kaybetmeyeyim demiyor musun dedim fakat o kendisinde hiçbir problem görmüyor

Ben konuya biraz daha farklı bakacağım.
Burada annenin tutumu bana ilginç geldi.
Daha iyisini bulamazsın modunda. Ama ne yazık ki daha iyileri var. Sanki senin acabalarını görmüyor ve seni bu ilişkiye mecbur kılıyor gibime geldi.
Sevgilin anladığım kadarıyla mantık adamı. Yani parayı altına yatırması vs normal. Ama saç boyası için ücret cidden fazla. Askerde kalmayı da maddi güçten dolayı istemesi de normal. Çünkü devir geçinmek için çok zor. İleride kira, çocuk vs olursa bunları maddi olarak düşünmek istemiyor olabilir. Seven insan şehir değiştirir. Yani ben tam güvensem sevsem kabul ederim. Ama tabi bu benim.
Çok gençsin. Sevgililik moduna girip evlilikte için birikim yapıp evlenmek bunlar çok uzun süreç. Ve benim için çok uzun süreli bir eylem. Ben olsam tam ayaklarım yere basmadan ne sevgili yaparım ne de birikim yaparım. Birikimi sadece kendim için yaparım. Sevgilinin eli para görünce güç ben de moduna girmiş. İlerisinde de böyle olacaktır. Bunun kararını iyi düşün taşın. Kimse bulunmaz Hint kumaşı değildir.

Ben de ona bunu dedim askerdesin ve hiç düşünmüyor musun ben bu kıza böyle davranmayayım zaten 1 senesini verip beni bekleyecek onu kaybetmeyeyim demiyor musun dedim fakat o kendisinde hiçbir problem görmüyor
Ben çekmem ama seni bilemem hayırlısı olsun gözlemle biraz daha bakalım

Kahveye boyamadım karar değiştirdim açık bi renge boyattım. Açma, boyama, cila ve kesim işlemleri oldu paket attılar saçıma. Bu civardaki kuaförler hep bu fiyata o yüzden kazıklandığımı hiç düşünmedim 4 binede var ama güzel yapmıyorlar. Biraz lüks bi yere gittiğimdendir belki bilemiyorum

Bana kim ne derse desin ben bu konu da erkek arkadaşını haklı buluyorum.
17 bin tl asgari ücret 7 bin tl saç açma.
Sana açmayı üzerine cila da nasıl atılır yazardım-k

Valla kuaförler bu paraları verilwcek yolunacak kaz buluyorlar demek ki yolsunlar ne diyeyim.

Diğer konularda haksız.

Ben konuya biraz daha farklı bakacağım.
Burada annenin tutumu bana ilginç geldi.
Daha iyisini bulamazsın modunda. Ama ne yazık ki daha iyileri var. Sanki senin acabalarını görmüyor ve seni bu ilişkiye mecbur kılıyor gibime geldi.
Sevgilin anladığım kadarıyla mantık adamı. Yani parayı altına yatırması vs normal. Ama saç boyası için ücret cidden fazla. Askerde kalmayı da maddi güçten dolayı istemesi de normal. Çünkü devir geçinmek için çok zor. İleride kira, çocuk vs olursa bunları maddi olarak düşünmek istemiyor olabilir. Seven insan şehir değiştirir. Yani ben tam güvensem sevsem kabul ederim. Ama tabi bu benim.
Çok gençsin. Sevgililik moduna girip evlilikte için birikim yapıp evlenmek bunlar çok uzun süreç. Ve benim için çok uzun süreli bir eylem. Ben olsam tam ayaklarım yere basmadan ne sevgili yaparım ne de birikim yaparım. Birikimi sadece kendim için yaparım. Sevgilinin eli para görünce güç ben de moduna girmiş. İlerisinde de böyle olacaktır. Bunun kararını iyi düşün taşın. Kimse bulunmaz Hint kumaşı değildir.
Evet tamamıyla mantıklı düşünmeye çalışıyor yatırım kafasında biri.O da böyle söylüyor. Burada kamu personeli olarak çalışmasına rağmen ücreti ev geçindirecek düzeyde değildi. Ben bizim için geleceğimiz içinde 1 senelik geldim düğünümüz için masraflarımız için falan diyor. Hatta geçen gün sen hep harcıyosun biraz biriktir diye kızdı. Zaten onunda askerde kalıp kalmayacağı belli değil..

Pardonda millet ne derse desin kime be. Onlar mı yaşayacak hayatınızı. Askerde insanlar değişir ama astsubay olan biri öyle sıkı askerlik gibi yaşamıyor hayatını diye biliyorum( eşim yapmıştı memur gibiydik gayet rahattım diye anlatır hep). Bence kendisi biraz para kazanınca herşeyi ben bilirim havasına girmiş. Evlilikle ilgili düşünceleri aşırı bencil. Hiç siz yoksunuz bu böyle devam ederse şimdiden yol verin boşuna oyalanmayın. Merak etmeyin o bu özgüven ve size olan davranışlarıyla ayrıldınız diye çok da üzülmez. Bence zaten bi ayrılık konuşması yapın ki sizi bi kaybetme korkusu yaşasın. Sizi cepte olarak gördüğü için rahatça konuşuyor.
Eğitim sürecinden sonra erkek arkadaşımda rahat olacaktı ama o özel kuvvetlere başvurdu o yüzden şartları baya zor olacak.

Evet tamamıyla mantıklı düşünmeye çalışıyor yatırım kafasında biri.O da böyle söylüyor. Burada kamu personeli olarak çalışmasına rağmen ücreti ev geçindirecek düzeyde değildi. Ben bizim için geleceğimiz içinde 1 senelik geldim düğünümüz için masraflarımız için falan diyor. Hatta geçen gün sen hep harcıyosun biraz biriktir diye kızdı. Zaten onunda askerde kalıp kalmayacağı belli değil..
Sana müdahale edemez. Evi geçindirmek onun görevi. Bu görevi sana yükleyemez. Evlenmek isteyen adam öncelikle ben nasıl gecindiririm demeli. Gerekirse fedakarlık yapıp askeri personel olacak. Ama kesinlikle sana kızma hakkı yok . Sana ablan olarak tavsiye vereyim. Kardeşim de olsan ayrıl derdim. Ardına bakma. Başın çok ağrır. İnan bana birisinden eminsen kesinlikle en ufak acaba olmaz. O seni cepte görüyor.
Askerden gelmesini de bekleme. Psikolojisini kendi düzeltsin.

Sana müdahale edemez. Evi geçindirmek onun görevi. Bu görevi sana yükleyemez. Evlenmek isteyen adam öncelikle ben nasıl gecindiririm demeli. Gerekirse fedakarlık yapıp askeri personel olacak. Ama kesinlikle sana kızma hakkı yok . Sana ablan olarak tavsiye vereyim. Kardeşim de olsan ayrıl derdim. Ardına bakma. Başın çok ağrır. İnan bana birisinden eminsen kesinlikle en ufak acaba olmaz. O seni cepte görüyor.
Askerden gelmesini de bekleme. Psikolojisini kendi düzeltsin.
Haklısınız teşekkür ediyorum

Nişanlının içine Mert Başaran kaçmış. Onu çok dinliyor herhalde😂😂

Daha gencsın huc gerek yok her lafı emır resmen kendı paranı belkı aılenın karsıladıgı sac kuafor paranın lafını eden adamdan hayır gelmez canım daha ıcıne sınen ınsanlar cıkar karısına hıc uzatmadan bıtır bence ve sılesı hakkında boyle konusmasıda ılerde aılecı olacagını gosterıyor sımdıden vermıs sınyallerı

Ben insanların kuaför ücretine bu kadar tepki vermelerine de şaşırdım. Her gün verilen bir para değil ki bu, uzun süre belki bir yıl gidiyor o saç. Ayrıca herkesin kendi muhasebesi yani kimine göre ihtiyaçtır saç bakımı boya vs herkesin keyfi bilir. Daha şimdiden senin paranı harcama şekline karışıyorsa bence de bu çok rahatsız edici. Ben hayatta gelemezdim şahsen böyle tiplere, bi saç yaptırmışsın ağzından burnundan getirmiş iltifat edeceği yere. Çok itici geldi bana tüm anlattığınız özellikleri, hele annemi babamı bana doldurma falan demesi. Genelde böyle tipler karısıyla kurduğu aileyi kabul edemez, anne babasıyla aile kalır. Lütfen seçimlerinde çok dikkatli ol, neyi hak ettiğini unutma.

Saçımı boyayan kişi kalitesiz bir kuaför değil yine de 7000 tutmuyor boya parası. Üstelik dibi geldikçe ve aktıkça boyanan bir şey bu. Diğer konular için bir şey diyemem. Askerlik farklı bir ortam. Gördüğü baskıyı atacak yer arıyor demek ki. Dönünce iyice gözlemleyin gidişatı

7000₺ saç boyamaya vermeyi ben de saçma bulurum. Erkek olsam eşime böyle bir para da vermem. Çok isteyen kendi çalışıp boyatır, tabi üstüne düşen harcamaları karşıladıktan sonra.

Doğru diyorsunuz tabi tecrübelisinizde. Ben asker ve polislerin böyle olduğunu duymamıştım. erkek arkadaşım zorunlu askerliğini yapıyor ama 6 ay yerine 1 senelik yapıyor bu mesleğe devam edeceği belli değil. tabi bu onun davranış ve huylarını değiştirmez. Ben de şok oldum böyle biei olduğunu bilmiyordum
Burayı okursanız sık sık duyarsınız. Özellikle doğu taraflarında kıtlık mi var nedir? İl dışına çıkınca noktalarda işini yapanda var, telefonunu almak için kırk takla atanda ve çoğunda alyans var. Hele bir keresinde gbt sorguladılar ve alakasız şekilde aracım arandı. Bekliyorum sonuç ne olacak diye. Hani eşimin kim olduğunu söylesem durum kökten çözülecek ama bir sigara yakıp, az uzaklaşarak izledim sadece 2 tanesi yanıma geldi " Alakasız bir şekilde muhabbete girdiler" eee dedim sonra??? Yine salakça şeyler zırvaladılar. Ben sizi dinlemek istemiyorum, eşim şu onunla muhatap olun dediğimde beti benizleri attı. "Yenge kusura bakma şöyledir, böylede" Az önceki laubali konuşanlar sanki onlar değildi. Yani bunlar her yerdeler maalesef ve karılarıda zahmet çekiyor.

7000 tl cidden verdin mi saç boyasına…
Bak tatlı genç kız, bir ablan olarak söyliyeyim maddi olarak eşim asla kısıtlamaz. Ama 7000 tl kuaföre versem evde boşanma aşamasına geliriz.
Kahverengi saç boyanacak diye bu para verilir mi?
İyimisiniz???

Buraya konu açsaydın sana zibilyon tane üye boya numaraları, marka kaçla kaçı karıştırıcaksın yazardı.
Fena değil über kazıklanmışsın…

Diğer konularda haklısın. İşine gelmiyor, kabul etmiyor, bu kaba davranışları kabul etmiyor isen buluşmaya gitmeyip ayrılacaksın.

Annende tam madalyalık anne.
Pardon da siz vermiyor ya da eşiniz sizi boşar diye veremiyor olabilirsiniz ama bu demek değil ki başka insanlar da vermemeli.
Sizin hiç piyasadan haberiniz yok galiba.
Siz nerede ve kaça boyatıyorsunuz ki merak ettim.

Konu sahibi siyahtan kahveye dönecekmiş. O saçın önce bir açılması sonra boyanması belki üzerine cilalanması lazım. Bir bakım bir kesim yapılır mis gibi çıkar kuaförden. Bu işlemler evde bu kadar profesyonelce yapılamaz ki saçın bir yeri bir renk olur diğer yeri başka renk. İyi kuaförde cillop gibi yaparlar. Piyasaya ve bu işlemlere göre bu fiyat normal artık.
Geçen sene Nişantaşı’nda sarı renk saçıma bu işlemleri daha pahalıya yaptırdım ama harika oldu. Herkes mahalle kuaförüne gitmek zorunda değil.

Sizin hayat standartlarınız başkalarınınkine yetişemiyor diye orayı yanlış ilan edip garip hayat dersleri vermeyi misyon edinmişsiniz ama absürd oluyor. İnsanlar sizin gelmediğiniz belli hayat standardından geliyor, bunu devam ettirmek istiyor ve hayatında bu yeterlilikte insanları tutmak istiyor olabilirler. Bu gibi öznel ve subjektif şeylerin salt doğrusu yanlışı olmaz.

Merhaba arkadaşlar. 1 yıllık bir ilişkim var 23 yaşlarındayız ve birkaç sene içinde (benim okulum bitince, çalışıp birikim yapınca) evlilik düşünüyoruz. Aklıma takılan şeyler var kimseyle paylaşamıyorum daha doğrusu paylaştıklarım var ama annem evlenmemi çok önemsediği için boşver diyip geçiyor, ablamlar şehir dışında iletişime çok geçemiyoruz, arkadaşlarımdan birkaç kişi biliyor onlarında 2 tanesi çok tecrübesiz ben tecrübeli biriyle doğruca konuşmak istiyorum. Biz yıllar öncede sevgiliydik ama o zaman olgun değildik anlaşamıyorduk aramızda kötü şeyler geçti ayrıldık. Açık konuşmak gerekirse ondan sonra hayatıma 1 kişiyi aldım ama ilişkiye dönüşmesede tanıştığım 2,3 kişi daha olmuştu. Hepsi çok kötüydü gelen gideni aratır derler ya gerçekten onu arar oldum ama onunla ilişkimiz çok toksikleştiği için kendime itiraf edememiştim. Tabiki bu toksikliği o yaratmıştı bu yüzden o benim değerimi çok daha fazla anlamış. 1 yıl önce tekrardan görüşmeye başladık benim değerimi çok anlamıştı, olgunlaşmıştık. Eskidende güzel özellikleri vardı şimdi onlar dahada artmıştı. Öncelikle sevgilim iyi bir insan, yardımsever, çok zengin değil ama eli açık, olgun, saygılı ve sakin biri, kötü alışkanlıkları yok, arkadaş çevresi ve ailesi iyi .Banada ailemede çok değer verir. Daha tanışmadılar ama eve hep bir şeyler yollar, bir ihtiyacımız olduğunda halleder. Sorun ne diyeceksiniz her erkek gibi sevgilimde zamanla ilgisini, jestlerini azalttı ama dozunda azalttığı için bunu sorun etmeyi bıraktım ben. Çünkü bilirsiniz her erkek böyledir. Sorun şu ki sevgilim 1 aydır askerde ve askerliği 1 yıl sürecek kendisi maddi anlamda toparlanmak için astsubaylığa başvurmuştu kabul oldu biliyorsunuz onlar maaşlı askerlik yapıyor. Ben bu durumdan çok hoşlanmadım ama maddi olarak ihtiyacı var tabiki sorun etmedim zaten banada hiç fikrimi sormadı hatta arkadaşları bekleyecek mi dediklerinde ‘mecbur bekleyecek’ dedi. Gerçektende öyle beni mecbur bıraktı ama ben bunu sorun etmedim. Askerde bazı huyları değişti ya da açığa çıktı bilemiyorum. Saç boyatma mevzum oldu çok pahalı olduğu için çok laf etti sanki kendi mi parasını ödüyor anlamadım neden bu kadar laf ettiğini. Onun yerine altın alırmışım saçımı siyahtan kahverengiye boyatmak için o parayı vermek çok anlamsızmış. Sarıya boyatsam hadi neyseymiş. Gitseymişim 1000 tl lik bir yere boyasaymışım ya da doğal gezseymişim falan falan.. bu arada 1000 tl ye istediğim saçı yapacak kuaför yok arkadaşlar siz de az çok bilirsiniz boya fiyatlarını ben 7000 tl verdim ve hayatımda ilk defa saçımı yaptıracağım bi farklılık istemiştim sadece. Bu kadar sorun edince benimde kafamda soru işaretleri oluştu tepkiler verdim ve bi soru sordum ‘peki ileride diyelimki bu ücreti senden istedim vermeyecek misin’ dedim. O da bana ‘neye para vereceğime karar veririm mantıklıysa veririm ama böyle mantıksız şeye para verilmez’ dedi. Ben bu cevabına çok şaşırdım baya bi tepki verdim . Askerde diye mi böyle yoksa böyle biride ben mi anlamadım diye düşündüm. Anneme sordum o bana bence böyle birisi dedi ama annem sevgilimi beğeniyor iyi özellikleri var daha iyisini bulamazsın herkesin bi kötü huyu var başkasınında başka huyu kötü olur dedi boşver diyip geçiyor. Yani sevgilimin eli açıktır ama durumu çok iyi değil her zaman çok harcama yapamıyor eskiden daha çok yapardı bazı şeyleri azalttı parası mı yetmiyor yoksa yapmak mı istemiyor bilmiyorum ama ben bu cümlelerindeki kafa yapısına şok oldum ve ileriye dönük korktum. Doğum günü hediyem içimde bana çeyrek altın alacağını söyledi biz evlenene kadar 5 katına çıkarmış kenarda kalsınmış. Ben böyle bir şey istemediğimi söyledim ve yine düşünce şeklinden rahatsız oldum. Geçen sene doğum günümde konuşmuyorduk 1 ay sonra konuşmaya başladık o da doğum gününü kaçırdım diye zorla bana istediğim şeyi aldırmıştı hatta daha pahalısını almak istiyorsanda çekiniyorsan söyle diye çok zorlamıştı şimdide bu davranışları tam tersi. Sonra düğün hakkında konuşurken bana kendi memleketinde yapacağını söyledi bunu askere gitmeden aylar öncede sormuştu ben istememiştim çünkü ikimizde aynı şehirde yaşıyoruz hani o memleketinde yaşasa anlayabilirim ama abisinin düğünüde burada oldu çünkü burada yaşıyolar burada da akrabaları var memlekettede var. Fakat askerden sonra bunu bana sormadan emir verir gibi söyledi bende bu sadece senin düğünün değil bana neden sormuyosun belki annenle baban bile bana sorar sen sormuyorsun dedim. O da annesiyle babasının beni asla takmayacaklarını asla sormayacaklarını söyledi ve dahada şaşırdım. Onlar sakin uysal insanlar ama böyle konularda bilemiyorum tabiki. Sevgilim bazı şeylere karıştıklarını söyledi . Ayrıca bunu önceden cevapladığımda tamam demiştin şimdi neden farklı konuşuyorsun dediğimde ‘e aramızda kavga mı çıksın mecbur tamam dedim zaten mecbur kabul ediceksin düğünü erkek tarafı yapar o ne şekilde yaparsa ayak uydurucaksın’ dedi. Bunların hepsi askere gittikten sonra oldu. Öncesinde böyle biri değildi. Acaba askerden mi yoksa gerçekten böyle biri mi anlamadım. Saç boyamamı kendime bakmamı kıskanıyor ondan mı böyle dedi acaba ya da askerde diye mi böyle diyerek kendimi avutmaya çalışıyorum ama söylediği cümleler çok düşündürücü. Ben varken yaptırmadın okula başlarken yaptırıyosun vs diyor. Bir de askere gitmeden önce beni aileme karşı sakın doldurmaya çalışma ben öylelerinden değilim dolmam falan demişti ben de doldurmam zaten ama ya kötü bir şey olursa dedim o da kötü bir şey olmaz ben aileme güveniyorum dedi. Evet ailesi gerçekten sakin insanlar hiç kavga gürültü laf olmaz evlerinde ama durduk yere böyle şeyler söylemesi beni çok şaşırtmıştı. Ben kötü bir insan değilim ki o da bunu biliyor. Bunlar olunca ne yapacağımı bilemez oldum askerdeyken bi tatsızlık olmasını istemiyorum ama ileriye dönük kafamda soru işaretleri oluştu güzellikle anlatmaya çalıştım ama oralı olmuyor. Ne yapsam arkadaşlar yarında çarşı izninde ilk defa onu görmeye gideceğim yaşadığımız yere yakın bi yerde askerliğini yapıyor ayrıca bu mesleğede devam edebilir ve bunuda asla bana danışmıyor. Kabul ediceksin maddi olarak daha iyi olucak tek zorluğu şehir değiştirmek diyor. Ben istemiyorum diyorum e o zaman sen bilirsin diyor daha doğrusu kabul etmeye mecbur bırakıyor ayrılırsam ben ayrılıcam devam edersem ben devam edicem. Beni kaybetmekten korkmuyor nasıl bu kadar havalandı bilmiyorum. Askerden 2,3 ay önceden biraz ilgisi alakası azalmıştı kaybetmekten korkmadığını farketmiştim ama böyle konular yoktu aramızda. Askerde onu eziyorlar mı bilmiyorum o yüzden mi benim üstümde baskınlık kurmaya çalışıyor anlamadım. Kafam çok karışık arkadaşlar lütfen düşüncelerinizi paylaşın. Zaten psikolojik olarak çok kötüyüm bu böyle yapınca daha kötü oluyorum. O gidince kendimi çok yalnız hissettim ablamlar şehir dışındalar, yakın 2 arkadaşımla aram bozuk, sevdiğim insan askerde.. annemle babam dışında kimsem yok onlarlada her şeyi konuşamıyorum

Ayrıl. Hiç düşünmene gerek yok. Yaşın da çok genç zaten. Aman başkasını bulamam vs diye de korkma. Kötü bir eş yalnızlıktan bin beter emin ol.
Annen de mantıklı makul düşünmüyor. Sen işine kariyerine odaklan. Gez toz mutlu olacağın şeyler yap.

X