Mezhep farklılığı

Arkadaşlar 1 buçuk senelik bir ilişkim var 3 aylık sevgiliyken annesiyle tanıştım sonrasında o da benim annemle tanıştı herşey o kadar mükemmel ilerliyordu ki ta ki babama söyleyene kadar Azeri olduğunu duyunca caferi mi sorusuyla kabusum başladı 4-5 ay araştırması sürdü ben hanefi mezhebine mensubum sevgilim caferi evlenmemiz sakıncalıymış Araştırma süreci devam ederken sevgilimin annesi geldi bize kadınlar arasında bir tanışma oldu babam öyle sıkıştırmıştı ki bizi annem şehadet bile getirtti kadına Sonrasında sevgilimin annesi babası ve kardeşleri de bize tanışmaya geldi Babam yine aynı konuları açtı ve kayınpederim olur mu öyle şey deyip geçerdi Aradan biraz zaman geçtikten sonra biz ailecek onlara gittik ve tekrar aynı konular açıldı o kadar kötü hissediyordum ki kendimi sevgilimin ailesine bildiğin dinsiz muamelesi yapıyordu babam O gece sevgilimin babası nişan konusunu açınca babam ben tarih için size haber vereceğim dedi ve o akşam bitti Babam yine durur mu anneme sıkıştırdı tekrar kayınvalidemi aradı ve halifeleri inkar etmiyorsunuz dimi diye sordu kayınvalidem de etmiyoruz tabiki nasıl inkar edebiliriz dedi O günün akşamı abim (imam olur kendisi ) kayınpederimin facebookunda 2 sene önceki videoları görmüş 4 halifeden 3 ünü inkar eden videolar o günden sonra hayatım iyice kabusa döndü Babam iki cihan bir araya gelse vermem bizi kandırdılar o kadar sorduk neden söylemediler gibi şeyler söylemeye başladı ve hemem ilişkini bitiriyorsun yoksa öldürürüm ikinizide dedi Sevgilime bişey yapıcak korkusuna yalandan bitti dedim ama bitiremiyoruz çok seviyoruz birbirimizi Ailem hiçbir şey olmamış gibi davranıyorlar bana sormadılar bile iyi misin değil misin diye de sormadılar Sevgilimin ailesi kaçır demiş sevgilime Şuan öyle bir durumumuz var Kaçmanın neler doğurabileceğini ailemin ne hale girebileceğini ve sonraki hayatımın bana elbette zorluklar getireceğini biliyorum Lütfen yorumlarınızı ona göre yapın arkadaşlar Siz olsaydınız ne yapardınız bu süreçte yemekten kesildim ve kuru tahtaya dönüştüm Bizim gibi ailelerde babaya karşı istiyorum ediyorum da denmiyor bilen bilir Anneme çok dil döktüm istiyorum evlenicem günahımıza girmeyin bu vebale girmeyin dedim Sevgilim ben babam gibi düşünmüyorum birşeyi inkar etmiyorum dese de anneme söyledim asla yolu yok diyor Babam son sözü söyledi çünkü Arkadaşlar size şunu sormak istiyorum her yolu denedim inanın denedim çok dil döktüm babamla hala daha konuşmuyorum yüzüne bakmıyorum aile evi cehenneme dönüştü bu olaylardan önce de cehennemdi gerçi Ben sevgilimle hayatı sevdim aşkı sevgiyii sevdim beni küçük kız çocuğuymuşum gibi sevip değer verir Siz olsaydınız ne yapardınız ikna etmek dışında çünkü onu çok denedim fayda etmiyor
Devamını okumadım ama

Eklentiler

• Screenshot_20241012-170150.png
    Screenshot_20241012-170150.png
    198,3 KB · Görüntüleme: 11
Ailenize yorum yaparım ama kırıcı olur o yüzden onları geçiyorum. Benim de eşimle mezheplerimiz farklı. Ama ikimiz de dindar yaşamadığımız için bunun eksikliğini hiç hissetmedik. Farklı mezheple evlenen arkadaşımın kardeşi çok zorlanıyor mesela. O yüzden siz kendinize ve partnerinize bakın, dininizi yaşayan insanlar mısınız diye. Alkol tüketimi ne durumda? Anlayışlı mısınız? Siz her ibadeti vaktinde yapan biri misiniz?? Gibi gibi..

Baban dört dörtlük müslüman mi ? Yoksa elhamdülillah Müslümanım diyenlerden mi ?
Kendi fikrine sahip olmayan birine direkt o bilmez dinsiz damgası vuran bir tip Abim sevgilisiyle her haltı yer ama ona günah değil ama bana sürekli çocukla buluşursan seni öldürürüm diyen bir tip İşine geldiği gibi anlayacağın

Yorumunuz için teşekkür ederim Karşılıklı her iki aileninde yaptığı hatalar var ama benim ailemin daha fazla hatası var kime sorarsan bu böyledir Çünkü insanlara gavur muamelesi yaptılar ve insanlar saygıda hiçbir kusur etmezken
“Gavur” bile olsalar böyle bir muamele kabul edilemez.

X