Sevgilim ailesi evlenmemizi istemiyor .

Dul gözüyle bakıyorlar kusura bakma.Sevgilin senin arkanda duruyorsa seviyorsanız birbirinizi evlenin
Ama evliliğinde sorunlar olacak her zaman unutma.

Benim bir tanıdığım ilk eşinden işkence gördü, 9 aylık bebeği dayaktan karnında öldü canını zor kurtardı boşandı. İkinci evliliğini yaptı çocukları oldu çok şükür güzel bir hayatı var artık ama ilk evliliğinden adamın ailesine bahsetmediler hiç.
Böyle bir yol da izlenebilirdi.
Ama bu adamla olmaz. Adama ailesi saygı duysaydı sen bunları hiç duymazdın bile, 30 yaşında adam kararını dinletemiyo.

Ailesi çok ters ise sonunda bosanmaniza dahi neden olabilir.Benide aile istemiyordu benim ilk evliligim bu arada buna rağmen evlendikten sonra aileci oldu ve daha iyisini bulacağına ikna oldu.Ailesininde rıza gosterecegi birisi ile demem oki başınızı yakmayın derim.

Ben 34 eşim 33 aileside okumuş insanlar köylü olmayınca bağnaz olunmuyor diye birşey yok.Gorusmemeklede olmuyor oğlanı doldura doldura sogutuyorlar.Sen oluyorsun el onlar oluyor onun asıl ailesi.

30 yaşında insanlarmış 18 değil para pul vs dertleri yoksa Kendi başlarının çaresine baksınlar aile onayı çok da lazım değil bence görüşmeseler de olur yani
Da... Dası var aslında. Anasının ayılıp bayıldığını sevgilisine anlatan, ne yapacağız biz şimdi diye dövünen adam. Onay almasak da olur yeaa diyemez. Dememişte, kızla oturup ağlıyor

Zor iş... Ben evleniyorum sevdim demesi gerekti. Diyememiş. Üzgünüm zor bu evlilik

Adamın ayıbı işte sevdiğine sahip çıkıp rest çekip evlenecekti o zaman ayrılsınlar tabi

Okuyunca durduk yere ben soğudum ya kurudum kaldım çorak araziye döndüm. Bu adamı da seven var işte.

Bir çift evlenirken aynı zamanda aileleri de bir araya geliyor. Bir şekilde anlaşıp evlenseniz de ailesi sana çok ağır psikolojik şiddet uygular seni benimseyemezler onların gözünde namusu gitmiş dulsun. (Tamamen hastalıklı bir zihniyetleri var evlenip boşanmak gayet olabilecek bir durum)

Son düzenleme:
Kayınvalide adayının kendini yerlere atması küsmesi sizce de kültür farkını ortaya koymuyor mu? 30 yaşında insan ikinci evliliğini yapacak bir insan neden mantıkla yaklaşmaz ki hemen duygulara kapılır ben bekar biri olsam doğuluysa uzak dururum maalesef ama ciddi bir kültür örf adet farkı var adam kendini geliştirmiş olsa bile ailesi öyle değildir geçim çok zor

Aileye biraz zaman verin. İlk şokla çok büyük tepkiler verilmiş olabilir. Yavaş yavaş işlenerek, kabullenmesi sağlanabilir.

bu senin problemin degil ki. hayatindaki insan cozmeli sana yansitmadan. zaten uc yolu var; ya ailesini ikna etmek ya rest cekmek ya da senden ayrilmak. neden seni olaylarin icine surukluyor ki? sen ne yapabilirsin?
bence sorun cozme yetenegi olmayan bir adam. bir adim geride durun ve sureci yonetmesini bekleyin
bu surecte bocalayan, eğik agizli, herkese hem sana hem ailesine he diyen biriyse zaten devam etmemesi daha hayırlı olur.
bilmiyorum, ben de ailemin tepki cekecegi bir evlilik yapmayi düşünüyorum. muhtemelen benjm annem de bir serum yemeye gider:) ama bunu hayatimdaki insana olabildigi kadar az yansitip ailemle orta yolu bulacağım yani bir sekilde (en azindan planim o)
size soyleyerek, anasinin ayılma bayilmasina kadar anlatarak, sizinle düşüne düşüne eline ne gecti? yarin bir gün sizi kabul de etseler esinizin ailesine duydugunuz bir kininiz olacak. baska da bir sey geçmedi yani elinize . dedigim gibi biraz uzakta durun bu konunun - koca adayinin problem cozme becerisine bakin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…