Sevgilim ailesi evlenmemizi istemiyor .

Ne saçma şey yahu! Niye ne kusurunuz varmış ?
Bu kadar sorunu size yansıtması bile ne kadar basiretsiz olduğunu gösteriyor.
Ben olsam anında soğurum.
Ben de boşandım, ne olmuş boşanmış kadın olunca. Aa pardon 2. el (!) oluyoruz di mi artık. Kafalarına tükürdüklerim. Siz niye kapısına gidiyosunuz ki ? Karşınızda sümsük sümsük oturup boyun büküp e ne olacak şimdi diye sızlanan bi adamı koca diye erkek diye kolunuza takıp gezecek haliniz yok ya.
Def olsun gitsinler.

Asıl çekindiğim ise şu ben yaklaşık 4 yıl önce evlendim ve bir yıl sürmeden de boşanmıştım. Kendisi de bunu ilk günden biliyordu. Sorun etmedi.
ikiyüzlü bağnaz aile ülkede o kadar çok ki.
kendi oğlu evlenmiş boşanmış olsa yine evlenmemiş kız diye tuttururlardı.
istediği kadar ayılıp bayılsın burada önemli olan sevgilinin tavrı senin yanında ve seni koruyor mu?

30 yaşında insanlarmış 18 değil para pul vs dertleri yoksa Kendi başlarının çaresine baksınlar aile onayı çok da lazım değil bence görüşmeseler de olur yani

ok görüşmediler düğün yaptılar çok mutlular ohh negüzel

sonra hamıle kaldı bebek oldu heleedeeee erkek olduysa o kaynana bana torunumu göstermiyorlar diye yıkacak ortalıgı bu sefer ,

sonra oğlunu sıkıştırmaya başlayacak o da karısını ne var gelseler , niye bu kadar uzatıyorsun demeye başlayacak ,

sonrada hiç birşeyi unutmuyorsun geçmişte kaldı o günler bak artık görüşmek istiyorlar deyip karısıyla kötü olmaya başlayacak

kadınız ve hiç birşeyiiii kolay kolay unutmayız o yüzden bu tartışma bir araya gelselerde evdeki huzurlarını kaçıracak

daha yazayım mı yoruldum kızzz

Karısını istemeyen aileyle o adam görüşecekse zaten evlenmesinler kendi önceden evlilik yapmış olsa aslan oğlum bak torunumuz bile oldu olacaktı.karısına bukadar ayılıp bayılıp istemeyene görüşmesin bi zahmet sorun kalmaz

Sen karşısın ama hayatın gerçekleri böyle değil maalesef. İlla ki çiftlere yansıyor.
O genelde köy kökenli ailelerde öyle ailenin onayı bilmem nesi yok aileyle de evlenilir falan.30 yaşındaki insanlar için gerekli değil bence 18 de değil ki yaşları koca insanlar istemiyorsa görüşmezsin bu kadar

Sevgiliniz bilmiyor muydu ailesinden gelecek tepkiyi? Ortada çocuk da yoksa ailesinin sizin geçmişinizi bilmelerine gerek yokmuş. Nişan atmışsınız, boşanmışsınız kime ne? Sevgiliniz ileride bu konuda dik duracak birine benzemiyor. Ailesiyle yüz göz eder sizi.

Su yaptıklarının dinde ana baba hakkı ve rızası olarak gectıgınu sanmıyorum
Aksine kul hakkı olarak gecer ogulları ve sızın hakkınıza giriyorlar.

Kimseyi dinlemek zorunda degılsınız evlenin yuvanız kurun

Ay akrabalar durur mu dugunde nişanda koşa koşa soyler bırı
Duyulur birinden
Sizin gelin ikinciye evleniyor dıye nabız olcmek ıcın

İşte bu kadar değil. Şehirli, okumuş ailelerde de gayet böyle ilerleyebiliyor süreç. Köylü şehirli fark etmez, tamamen erkeğin dik duruşuyla alakalı bir durum.

İşte bu kadar değil. Şehirli, okumuş ailelerde de gayet böyle ilerleyebiliyor süreç. Köylü şehirli fark etmez, tamamen erkeğin dik duruşuyla alakalı bir durum.
E tamam ayrılsınlar madem o zaman ya amma uzattınız birbirini seven insanların kimsenin onayına ihtiyacı yoktur herkes de eşini kendi seçer aile dedi diye olmayacaksa olmasın yani yaşlar da 30 olmuş artık neyse boşuna tartışmayalım.

Ay akrabalar durur mu dugunde nişanda koşa koşa soyler bırı
Duyulur birinden
Sizin gelin ikinciye evleniyor dıye nabız olcmek ıcın
Benim ikinciye evlenen arkadaşlarım hep kendi aralarında yaptı böyle törenleri. Küçük bir nişan, bir de nikah. Bitti gitti. Densiz akrabalar da çağırılmıyor herhalde böyle olunca ki hiç sorun yaşamadılar.

Sevgilinizin bir duruşu yok. Yarın kazara evlenirseniz de bu adam size sahip çıkmaz, korumaz, rezil eder. 30 yaşında insanlar liseli gibi saatlerce parklarda oturup kukumav kuşu gibi düşünürken biz napıyoruz demediniz mi yav?

Uzatmıyorum, gerçeklerden bahsediyorum. Aileler gayet de karışabiliyor. İş çiftlerin tavrında bitiyor. Niye sinirleniyorsunuz yahu biz sizin tutmayan tespitlerinize sinirleniyor muyuz?

Erkek arkadaşının ailesinde olan olayları bu kadar ayrıntılı sana anlatması, sana yansıtması doğru değil. Keşke annemler evlilik durumumuzu pek hoş karşılamadılar diyerek sana söyleseydi. Ayıldılar bayıldılar detayına gerek yok. Daha şimdiden aranızda bir denge kuramıyor. Bugün annesini sana anlatan, senle arası bozulunca senin verdiğin tüm tepkileri kendi annesine, kök ailesine böyle ayrıntısıyla taşıyacak.

Bir yılı bile dolmamış ilişkinizin, belki birbirinizi tanımak, evlilik gibi bir sürece geçmek için daha erkendir.

Uzatmıyorum, gerçeklerden bahsediyorum. Aileler gayet de karışabiliyor. İş çiftlerin tavrında bitiyor. Niye sinirleniyorsunuz yahu biz sizin tutmayan tespitlerinize sinirleniyor muyuz?
Ya tamam öyledir evet başkasına sataşın olur mu dediğim doğru çünkü .aileler seçer eşi yok görücü usulü yok aileyle evlenilir bilmem ne bunlar köylü anlayışı. seven sevdiğiyle evlensin aile de onaylasın bitti gitti istemeyen kadınla ne görüşecekler anlayamıyorım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…