Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.

Sorma canım ben bu filmin baş rol oyuncusuyum. Çok endişeliyim. BULANTI İLACIM BİTMİŞ AZ önce yine çıkardım. Oarada da sızıntı oluyor sondadan mı değil mi korkuyorum o zaman. Bu gün inşallah güzel haberler alırım.

Magnumun diyeti var mı? Sonra verdiğin kiloları alma. Ben sana ev alayım o zaman:))

Cnm bel ağrım biraz hafifledi ama akıntım son 10gündür var zaten ne yapmalıyım gidicekmi bebeklerim bi ilacı tedavisi yokmu

Canım sakin ol desem ben de sakin olamıyorum pek dr ni gündüz ara sor canım

kafamda bin tane düşünce var,evet moral olarak iyi olduğum söylenemez,duygu dalgalanması diyelim,düzelirim inşallah gerçi hamile kalsam da başka korkular var,biliyorsun bizzat dolu dolu yaşıyorsun
Zaman zaman olur canım bir de hamilelik öncesi gideceüin dr yi belirle. Aynı dr ne düşünüyorsan serklajını o mu yapacak netleştir...

Merhabalar bayanlar
sabah doktora gittim allaha şükürler olsun servixte daha fazla aşşağı inme yok dinlenmeye devam ara ara hareket edebilirsin dedi
haftaya bu ciğer geliştiriciden vurulucam hayırlısı artık

canım ya kusuruma bakma,senin zaten stresin çok,bi de kendimi avutturuyorum sana aynı doktora gidicem,hamilelik öncesi gerekli tetkikleri de yaptırdım,hamile kalabilirsin de dedi,sıra bizim yumurta ve spermde se nasılsın,ağrın sızın devam ediyor mu çok?

o yumurta akı gibi akıntılar 2 gündür bende başladı, hemde kasıklarım bacaklarım adet olacakmışım gibi agrıyor
niyeyse bu hamielelğimde katbetme korkum çok var
cumartesi allahın izniyle arda beyle bir görüşsem rahatlayacağım

Son düzenleme:
kızlar ben hastaneye yattım keseden sızma varmış. Yan odadan bebek sesi geliyor. Tekrar dolabilirmiş de. Dua edin bana...

canım ya, allah seni de bebeğini de korusun!!
arda beyin kontrolündesin degil mi?
neden olmuş acaba, nekaadr sızıntı ollmuş?

canım ya, allah seni de bebeğini de korusun!!
arda beyin kontrolündesin degil mi?
neden olmuş acaba, nekaadr sızıntı ollmuş?

Amin canım.Evet Ataşehirdeyim. Canım bilmiyorum. Dikiş sağlam açılma yok enfeksiyon için dünyanın antibiyotiğini içtim...

kızlar ben hastaneye yattım keseden sızma varmış. Yan odadan bebek sesi geliyor. Tekrar dolabilirmiş de. Dua edin bana...

Canım iyikide erken farkedilmis ilaçla serumla takviye edilebir Diye biliyorum nasıl farkettin belirtisi ne?benimde paAr gunü birde bugün su gibi akıntım oldu beyaz Rabbim bebeğini korusun

Canım iyikide erken farkedilmis ilaçla serumla takviye edilebir Diye biliyorum nasıl farkettin belirtisi ne?benimde paAr gunü birde bugün su gibi akıntım oldu beyaz Rabbim bebeğini korusun

kanama sonrası mı oluyor acaba, bende yaşıyorum o akıntıyı
senin kanaman ne durumda?

kanama sonrası mı oluyor acaba, bende yaşıyorum o akıntıyı
senin kanaman ne durumda?

Canım kanamam durdu kahverengi rengi lekede yok ilk hamileliğim hatırlamaya çalışıyorum hatirlayamiyorum yada jelden mı acaba bu haftalarda bebeğin suyu olamaz değilmi?daha bebeğin kalp atışlarını bile duyamadim

Canım bugün kontrolüm vardı. Sonda çıkacaktı. Ultrasonda dr baktı suda azalma gördü bebek iyiydi. Sonra spekulumla açıp çubuksu bir şeyle baktı. Turnusolla baktı. Bebeğe su ekleme işlemi okumuştum sanırım Namık Demir yapmıştı ama ileri haftaydı. Amniyosensez gibi bir işlemle su azalması olursa olurmuş böyle sızmada olmazmış. Nidilatla preparı sordum söyle arkadaşlarına kullanmasınlar dedi. Yarın programda anlatacağım dedi. Sürgü tutuyor eşim 3 gün önemliymiş...

benim oğlumda özellikle son yalarda su gibi olurdu
altımdaki kıyafetlerim bile sırılsıklam olurdu
buna ragmen hicbir sıkıntı yok demişti doktorum
simdi böyle garip birşey su gibi değil vajinamın içinde bir parça hissediyorum resmen bir doluluk böyle baloncu gibi, anlatamıyorum
sonra tuvalete gidiyorum koca bir parça yumurta akı gibi koyu kıvamlı ama şeffaf mı şeffaf bir akıntı
bazen içinde kahverengi pıhtı oluyor

canım iyi olmana sevindim bende hep 20 haftaları anca gördüm 20 haftanın üstünü görmedim malesefacısını çok iyi bilirim şimdi bile 4 bebeg vesile olmak için bile gene korkuyorum endişeliyim anlıcagın ya gene olursa ya gene boş kalırsa ya gene sütlerim poşa giderse okadar eziyet çekiyosun ama olmuyo malesef rabbim karnındakilere ömür versin işşallah kardeşim
yok canım her 10 kiloda kendimi ödüllendiriyorum bebem ben motive oluyorum bu sıcaktada ne giderdi he ne kaldı 80 kiloya degilmi sen ev al ban tabusunuda üstüme yap regrete bana magnum alır hemide beyazından
Merhabalar bayanlar
sabah doktora gittim allaha şükürler olsun servixte daha fazla aşşağı inme yok dinlenmeye devam ara ara hareket edebilirsin dedi
haftaya bu ciğer geliştiriciden vurulucam hayırlısı artık
rabbim evledını sana bagışlasın acısını göstermesin işşallah
canım eminmisin iyi bir sor doktora daha çok erken sen ne zaman serklaj olucen:44::44:

canım rabbim yardımcın olsun işşallah dualarım seninle işşallah birşey olmaz moralini yüksek tut olurmu demin konuştum içim rahat etti bir nebze olsun iyi bak kendine bellimi ne kadar kalıcagın orda:44::44:

kızlar hepinizde iyisinizdir işşallah bugün eymenin 40 çıkardım sıpamımı yıkadım gezmeyede götürdük allahım ömrüne ömür katsın adıyla yaşasın ismail eymen paşamız

seni korkutmak istemem ama ben kızımda öyle akıntı gördüm kaybettim bebegimi sen hemen bir doktora git derim ben acilinden:18::18:

Son düzenleme:
paşam benim serklajım belli değil ölçümlerim falan yapılacak
ona göre karar verilecek

senin bu akıntıların falan ne zaman oldu?kaç haftalıktın?
benim günde 2-3 kez oluyor 2 gündür
ama kasıklarımda ağrı va rbiraz , kanamam yok

telaşlandım şimdi :26: :26:

kızlar umarım hersey yolundadr pek fazla giremiyorm ders calısmaya calısıyorm kendi doktoruma gittim kisti söyledm daha ümit verici konustu gecer vücudn ürettigi seyler falan dedi bayagı sıkıntı yapıyo aslında kasıklarımda sürekli sancı yapıyo dün ilişkiden sonra cok sancım oldu bir an korktum kist patladı falan diye ama şimdi iyiyim yarın yine gidecem doktora tekrar gel kan tahlili yapalım kist iyi huyluya benziyo ama emin olalım dedi şimdi yine dört gözle adet olmayı beklicem olursam hap kullanacam insaallah gecer 3ay kadar gecmezse ameliyat olmak zorunda kalacam ve hiç istemiyorm sogan suyuda içiyorm bakalım insaallah etkisi olur yazımı görürsenz cvp atarsanz mutlu olurm chnb sag olsun düşüklerdn sonra yapılan testleri söylemiş baska testler yaptırn arkadaslarda isimlerini yazarsa cok mutlu olurm yarın doktoruma soracam yaptırmk istiyorm dicem bakalım ne dicek o beni en azından yönlendirir hangi testlerin yapılıp yapılmadıgını söyelr yardımlarınızı bekliyorm

chnb canım gecmişi okuyamıyorm yeni gördm yazını dualrım seninle sıkıntı yapma lütfen hersey düzelecek allahın izniyle ben inanıyorm

Canım ben su gibi oluyor pedim islaniyor arada şeffaf kivamsi akinti oluyor belkide normaldir yani inşallah normaldir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…