Rahim ağzı gevşekliği erken doğum

Merhaba kızlar ,
Daha öncesinde tüp bebek ile ikizlerime hamile kaldım. Ama 24. Haftamda 3 cm açılmam oldu ciğer geliştirici iğne kasılma önleyici ilaçlarla sadece 4 gün dayanabildiler ve sezeryan ile erken doğum yaptım. Malesef ki ikisinide kaybettik😔 Rahmimde perde varmış rahmim ikiz gebeliği kaldıramamış yeni ameliyat oldum ve rahim düzeltildi. Doktorum rahim ağzımın kasların gevşek olduğunu bir sonraki gebeliğimde mutlaka 12. Haftada dikiş atılması gerektiğini söyledi.
Benim durumumda olup dikiş atılıp doğum yapab sağlıkla evladını kucağına alan var mı kaçıncı haftada doğum yaptınız ?
Lütfen güzel şeyler duymaya çok ihtiyacım var gene aynı şeyleri yaşama korkusu var içimde …
Birkaç kişi tanıyorum gebelikleri ilerleyen. Insallah vaktinda saglikla gelir yavrunuz. O kadar benziyorki problemlerimiz birebir diyebilirim ben 27 haftalik dogum yaptim 3.5 ay yogun bakim süreci sonra cok şükür aldim kucagima sonra 2. Gebelik gecirdim 25. Haftada geldi ve 2 gün yaşadı yavrum melek oldu. Sonra ameliyat oldum rahimde perde vardi alındı yapisiklik açıldı ve sağ tüpüm kapalı çalışmıyor 3 ay sonra gebe kalabilirsin dedi doktor ve 12. Haftada mutlaka serklaj atılacak çünkü her 2 dogumdada rahim agzi açıklığıyla girdim doguma kanamayla . Ikinci dogumda rahim uzunluğu sinirin altina düşmüştü cok zorluklar çektim şuan tam 12 haftalik gebeyim fakat taşinacagim icin dikiş işini 2 haftaya erteledik umarim bu sefer saglikla gelir yavrular

Merhaba kızlar ,
Daha öncesinde tüp bebek ile ikizlerime hamile kaldım. Ama 24. Haftamda 3 cm açılmam oldu ciğer geliştirici iğne kasılma önleyici ilaçlarla sadece 4 gün dayanabildiler ve sezeryan ile erken doğum yaptım. Malesef ki ikisinide kaybettik😔 Rahmimde perde varmış rahmim ikiz gebeliği kaldıramamış yeni ameliyat oldum ve rahim düzeltildi. Doktorum rahim ağzımın kasların gevşek olduğunu bir sonraki gebeliğimde mutlaka 12. Haftada dikiş atılması gerektiğini söyledi.
Benim durumumda olup dikiş atılıp doğum yapab sağlıkla evladını kucağına alan var mı kaçıncı haftada doğum yaptınız ?
Lütfen güzel şeyler duymaya çok ihtiyacım var gene aynı şeyleri yaşama korkusu var içimde …
2021 de 24. Haftada 1cm kala serklaj oldum 39 da dogurdum.
İkinci gebeliğimde tedbiren 13-14 te dikiş atılacaktı ama 12. Hafta ultrasonunda 2.5cm kaldıgını gördük yani 2.5 cm rahim ağzı açılmıstı. Hemen serklaj oldum 7 haftadır evdeyim dısarı pek cıkmıyorum. Yatarak calısıyorum.
Tavsiyem doktor ne derse desin 9-10. Haftada dikiş attırmanız ve hemen 10. Haftada nipt yaptırıp bebeğin genetiğini öğrenmeniz sağlamsa hamilelik devam

Ben kıbrısta yaşıyorum.Bu ay sonu adetimle beraber transfer günüm belli olacak. Hem heyecanlıyım hemde korkuyorum aynı şeyleri yaşamaktan. Ama güzel düşünmek itiyorum :)
Doktorum sana 1 tane transfer yapılack bebek tutunursa 12. haftanda dikiş atacağım dedi rahmin çoğul gebeliğe elverişli değil bir önceki transferinde nasıl çift transfer ettiler sana dedi. Gerçekten doktor faktörü çok çok önemli.
Rabbimin izniyle bir daha bu sorunları yaşamadan kolaylıkla evladımızı kucağımıza alabiliriz inşallah. Bu yolda ki tüm anne adaylarına sabır ve sağlık versin allahım ...

2021 de 24. Haftada 1cm kala serklaj oldum 39 da dogurdum.
İkinci gebeliğimde tedbiren 13-14 te dikiş atılacaktı ama 12. Hafta ultrasonunda 2.5cm kaldıgını gördük yani 2.5 cm rahim ağzı açılmıstı. Hemen serklaj oldum 7 haftadır evdeyim dısarı pek cıkmıyorum. Yatarak calısıyorum.
Tavsiyem doktor ne derse desin 9-10. Haftada dikiş attırmanız ve hemen 10. Haftada nipt yaptırıp bebeğin genetiğini öğrenmeniz sağlamsa hamilelik devam
ERken farkedilmesi çok iyi olmuş. SAğlıkla hayırlısı ile kucağınıza alırsınız inşallah :emir_bebek:

Birkaç kişi tanıyorum gebelikleri ilerleyen. Insallah vaktinda saglikla gelir yavrunuz. O kadar benziyorki problemlerimiz birebir diyebilirim ben 27 haftalik dogum yaptim 3.5 ay yogun bakim süreci sonra cok şükür aldim kucagima sonra 2. Gebelik gecirdim 25. Haftada geldi ve 2 gün yaşadı yavrum melek oldu. Sonra ameliyat oldum rahimde perde vardi alındı yapisiklik açıldı ve sağ tüpüm kapalı çalışmıyor 3 ay sonra gebe kalabilirsin dedi doktor ve 12. Haftada mutlaka serklaj atılacak çünkü her 2 dogumdada rahim agzi açıklığıyla girdim doguma kanamayla . Ikinci dogumda rahim uzunluğu sinirin altina düşmüştü cok zorluklar çektim şuan tam 12 haftalik gebeyim fakat taşinacagim icin dikiş işini 2 haftaya erteledik umarim bu sefer saglikla gelir yavrular

Başınız sağolsun çok üzüldüm. Evet aynı şeyleri yaşamışız hemen hemen. İnşallah yavrunuzu sağlıklı bir şekilde kucağınıza alın :) benimde perde alındı. bu ay sonu adetimle transfer için hazırlıklara başlayacağız. benimde tutunursa 12. haftamda dikiş atacak doktorum. Ama rahim ağzımın gevşek olduğunu söyledi, O durum beni extra olarak korkuttu. ikizlerime gebeyken çok yatmazdım evin günlük işlerini yapardım. bir iki sefer kanamam oldu ama doktor normal olduğunu söylemişti. normal değilmiş aslında . doktorunda çok etkisi vardı benim erken doğumumda.
Rahmimdeki perde varken çoğul gebelik olmaması gerekirmiş bana bunu söylemedi, kan sulandırıcı iğnelerimi çok erken bıraktım, çoğul gebelikte belli bir haftaya geldikten sonra alttan muayene etmesi gerekiyormuş hiç etmedi o yzden açılmayı farkedemedik. NtS de bile sancım yoktu. o yüzden 3/4 cm açıklıkla başka donanımlı bir hastanesine sevk edildim. o anlar hep gözümün önünde.

X