Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
teşekkür ederim arkadaşlar ilginizden dolayı
doktor bana işi bıraktırdı evdede yatıcaksın dedi fakat sıkıntıdan patlıycam birde 6 yaşında oğlum var okullar tatil oldu tabi pek yatamıyorum
temizlik yapmıyorum ama yemek toz felan oluyor
esas sorucağım internetten araştırıyorumda yatmanın bilimsel bir tutanağı yokmuş sizlerinde yazdığı gibi açıklığı ollanlar dahi haftalarca tutabiliyor veya çoğu doktor bakmayı akıl etmediği için çoğu kadın aylarca gebeliğini stressiz geçiriyor
benimkisini detaylı ultrasonda başka doktor farketti doktoruma rapor etti benim doktorda yat diyor
yarın kontrolüm var bakalım uzamışmı kısalmışmı
bakanımda yok bebeğe daha çorap bile alamadım yani yat otur insan stresten bebeğede kendinede istemeden zarar vermezmi

kızlar merhaba bugün belim çok ağrıyor ya sırtıma kadar vuruyor ağrısı bitane parol içtim belki hafifletir biraz

kızlar merhaba bugün belim çok ağrıyor ya sırtıma kadar vuruyor ağrısı bitane parol içtim belki hafifletir biraz

aman bel agrısına dikkat,ben ilk gebeligimde cok sıkıntısını cektim,eger aldıgın ilacla gecmezse mutlaka doktoruna danıs

canım benim yatmanın bilimsel bir dayanagı olmaz olur mu,en azından mantıklı dusunecek bile olsan rahim agzının ayakta yada otururur vaziyette ,bebegin, rahmin, amniyo sıvısının vs gibi oldukca ciddi bir agırlıgın altındaki baskıya katlanmasıyla yatar pozisyondaki hali bir tutulamaz.Yani yatmanın rahim agzı yetmeziginde mutlaka faydası var,elbette durum gerektirmedikce hic yataktan kalkmıycak sekilde degil.Cogumuz gunluk dusumuzu alarak,wc yemek ihtiyaclarımızı gorerek,doktor kontrolune kendi cabamızla giderek geciriyoruz gebeliklerimizi.Arada bir evde yada acık havada kısa yuruyusler de belki olabilir cok cok iyi zamanlarda.Ben ilk gebeligimi yatarak gecirdim,bunda henuz tamamen yatmıyorum,ama ciddi anlamda hareket kısıtlılıgım var.Onun dısında burda acılı kayıplar yasamıs cok arkadasımız var ve azcık bir faydası olacagı umudu bile olsa 9 ay yatarak gecirebiliyorlar.
sen de fazla zorlama kendini,bebeginin ihtiyaclarını da son ayda alırsın hic sıkma canını simdi mumkun oldugu kadar dinlen

ilk gebeliğimde hep yattım sebep bu değildi fakat yat dediler doğumdan sonra dedimki bir daha tövbe hamilelik felan yok fakat tabi kısmet Allah isteyince oluyor dedimki yat deseler asla yatmam 23 hafta rahattım sonra böyle oldu büyük konuşmamak lazımmış .ben korkudan hiç dışarı çıkmıyorum acaba çocuk parkına felan gidilip gelinirmi(200 metre)

chnb canım sen nerde ameliyat oldun ne kadara mal oldu ameliyat artı hastane masrafı

Ben Ataşehir Memorialde oldum benim laparoskopik serklaj olduğu için ve farklı sorunlar çıktığı için ayrıca nfeksiyon nedeniyle 2 gün önce yatış olduğu için normal serklaja göre farklı bir fiyat oldu. Allianz yüzde 50 indirimim de vardı. Benim durumum farklı senin sigortan var mı? Hastaneye sor sigortanın olup olmamasına göre değişiyor. Benim tüm bu indirimlerle bir tüp bebek fiyatı oldu...

32 ye dek yat bence burada yazanların çoğu sorunu bilmeden bebeklerini kaybetti ben 25 haftalık oğlumu kaybettim. Allah korusun bir şey olsa vicdan azabı çekersin. Bu sorunda yer çekimine maruz kalınmamalı... Aileden yardım alsan çocuğunu yaz okuluna filan göndersen...

çok üzüldüm nasip değilmiş başın sağolsun sizi dinliycem inşallah

Paşammmmmmmmmmm, bak Yarenin mesajı geçmişte. Pco rahim ağzı yetmezliği ilişkisi üzerinde durmuş...

Kızlar bugün serklaj sonrası ilk banyomu yaptım bugün...Korktum ama. Sonda da epey sızdırdı aradım femicali. Hemşire hanıma dedim görümcem hemşire çıkartayım mı Arda beye sordu çıkarma deMİŞ YARIN BAKACAKMIŞ...

Bende 3 tane var Allah bağışlarsa 3.de 9 aylık..üstelik 29 da prematüre doğdu..yinede yatmadan olmuyor bir umutsa da başka çare yok..
ben bugün kontrole gittim benim dr riskli gebelik uzmanı filan değil ultrasonda açılmayı bende takip ediyorum ama ölçünün inandırıcılığı yok benim için alta kadar gitmemesi önemli..bu sefer rahim ağzı bir o kadar daha genişlemiş 20 gün oldu ama..yani su arttı ağırlık arttı normal..yine celestonları vuruluyorum 2. kez..daha 950 gr cık..
4 5 hafta daha gider inşallah...
sende kontrolünde hayırlı haberler alırsın inşallah... bu gün bir umut vardı içimde fazla sorun yok gez der belki diye:))
ama nerdeee...

maşallah canım gez deseydi de gezmezdin canım bence...

ağrı kesici doğum sancısını maskelermiş Allah korusun... bence ağrı kesicidense kendini dinle devam ederse dr görün bir serum alırsın ama varsa tehlikeli bir durum önlenir..
chnb bu sıcakta Allah kolaylık versin yarın kurtulursun sondadan inşallah..

Son düzenleme:
sALİHAS yeniden geçmişe bakıyordum can sıkıntısından daha hamile bile değildin... Var mı bir gelişme 2. için?
Firdevs inşallah canım...

sabırlar olsun hepimize bende yarın doktorumdan iyi şeyler duymayı planlıyorum inşallah hayal kırıklığı yaşamam gerçekten çok bunaldım sinirli bişey oldum her kese küsüyorum darılıyorum
bende birde gebelik hydronefrozu oluştu 1 ay önce saağ tarafa yatmam yaslanmam yasak cerrahi müdahale diyor üroloğlar ama bu bünye bunu kaldırmaz .....keşke her şey kolay kolay olsaydı:)

arzufirdevs celeston nedir ne için kullandırıyorlar birde erken doğum riski olanlar bebek akciğer geliştirici ilaç kullanıyorlarmış bana böyle şeyler söylemedi doktorum
acaba doktorummu yetersiz lütfen tecrübesi olanlarda bilgi verirse sevinirim

mrb canm bana çok önce bir msj çekmişsin ama ben yeni gördüm kusura bakma.benim serkilajı aral bey mi yaptı diye sormuşsun hayır canım benim serkilajı aral bey yapmadı.irenbede sadece takiplerim yapılıyordu.çok geç bir cevap oldu ama .....

celeston ciğerlerinin hızlı olgunlaşması için kortizon içeren bir iğne..ben 3 hafta önce ölçüm 2.49 mm çıktığı için vurdurdum..bu gün tam ölçü istemedim çünkü alttan bakılmadıkça pek önemi yok yani transvaginal ölçüm de daha net bende onu istemedim..
ayrıca kasılma önleyici iki ilaç daha kullanıyorum nidilat ve magnezyum
dr gerekli görürse verir celeston önceki doğumun normal diye önemsemeyebilir sor iyice

Son düzenleme:
sALİHAS yeniden geçmişe bakıyordum can sıkıntısından daha hamile bile değildin... Var mı bir gelişme 2. için?
Firdevs inşallah canım...
yok canım biliyorsun zor bir hamilelikti belki biraz daha büyüyünce düşünürüm ama şimdilik değil.şu anda tuvalet eğitimine başladık zor bir süreç inşallah atlatıcaz.
sen de serkilaj olmuşsun gözün aydı.allah tamamına erdirsin.uzun zamndır giremiyordum.okullar kapandı da biraz zaman bulmuşken bakayım dedim gelişmelerden haberim yoktu.bol bol kitap oku örgü ör zaman daha çabuk geçiyor böylece:)

ben transvajinal baktırıcam yarın sen niye korktun zararı ne ki
ben sadece progesteron 2 defa ayrıca mağnezyum 1 defa kullanıyorum
eşimle gerçi şöyle düşünüyoruz yarınki sonuca göre erken doğum uzmanı doktorlar varmış olmadı onlara görünücem tavsiye edeceğin varsa sevinirim

Sağ ol canım arayı açmayın benim gibi oğlum 8 yaşında benim arkasından gerçi 2 kaybım var...Ben herkesi hamile görmek istiyorum...

Senin kızın adı doğum tarihi adı yaşadıoın il serklajını kim yaptı listeye ekleyelim...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…