Rahim ağzı gevşekliği erken doğum

Evet benim gebe kalmadan önce perde olduğu söylenilmişti iki kere histeroskopi sonrası gebe kaldım perde olanlarda rahim ağzı yetmezliği olabileceğini operasyondada bunu gördüğünü söyledi ve 12. Haftada dikiş atıldı ve maalesef 23. Haftada dikişe rağmen doğum oldu . İki yıl sonra tekrar gebe kaldım 14. Haftada atıldı ve 24. Haftada yine suyum geldi kanama ile maalesef 18 gün yaşadı iki hafta önce kaybettim
Dikişe rağmen açılmanın sebebi neymiş peki söyledi mi doktorunuz bişey

Başın sağ olsun. Umarım yazacaklarım sana kendini bir nebze iyi hissettirir. 26. Haftada bebegim doğum kanalına girdi ve 1cm acilmam olmuştu. Doktorum işinde iyiydi ve kontrollerimi haftada 1e düşürdü sürekli alttan muayene ile bakildim. Söylediğin gibi kasılma önleyici ilaçlar ve ciğer gelistirici iğneler yapıldı 2 kez. Sürekli suyum gidiyordu ve ben takviye yapıyordum. Tuvalet hariç ayağa kalkmiyordum korkumdan. 36. Haftaya rabbimin yardımıyla geldim ve kalp ritimleri yavasladigi için acil sezaryene alındım. 6 gün yoğun bakimda kaldı, kalp odaciklarinda deliklerle doğdu ( kalp hastası idi ) şuan 20 aylık Allah'ıma hamd olsun kalp hastalığı da 9. Ayında bitti tedavimizi gördük. Bana bebeğin yasamaz dedi hastane çalışanları bile. Rabbime güvenim sonsuzdu. İnşaallah anlattıklarım size pozitif cevaplar vermiştir. Allah'ım göğsünüzü boş birakmasin
Merhaba, bebeğin suyu gelerek 10 hafta mı dayandı? Gelen su miktarı ne kadardi? Antibiyotik tedavisi gördünüz mü? Suya nasıl takviye yapıyordunuz?

Evet on hafta dayandı kese tamamen yırtık değildi zedelenmişti on hafta hstanede yattım son bir hafta gördüm antibiyotik tedavisi
Size de çok çok geçmiş olsun. Bu hastanede yattığınız sürede hiç azalma olmadı mı sızıntı miktarında? Ben de benzeri durumu yaşıyorum da. Serklajlıyım ve suyum aktı. 3 gündür hastanedeyim ama her gün azalıyor gelen akıntı.

Yani durumunuz su seviyeniz ne bilmiyorum ama ben 10 hafta öyle götürdüm umarım siz daha fazla götürürsünüz belki kese kendini onarır o haftaların avantajı o
Benim su seviyemde hiçbir sorun yok. Gayet yeterli. Zaten şu an aktif bir sızıntı da yok. Muhtemelen kese kendini onarıyor. Ama lanet olası şehir hastanesi doktorları genel tabloda hiçbir sorun yokken yaşayan bebegimi almak istiyorlar. Sırf haftası küçük diye. Siz özelde mi izlem yaptınız?

Benim su seviyemde hiçbir sorun yok. Gayet yeterli. Zaten şu an aktif bir sızıntı da yok. Muhtemelen kese kendini onarıyor. Ama lanet olası şehir hastanesi doktorları genel tabloda hiçbir sorun yokken yaşayan bebegimi almak istiyorlar. Sırf haftası küçük diye. Siz özelde mi izlem yaptınız?
Yani benim hekimim özeldi ben umudumu kaybetmiştim fakat gittiği yere kadar demişti enfekte olmazsanız ve doğum eylemi başlamazsa gider ama şunu unutmayın rahminiz ve sizde risktesiniz

Yani benim hekimim özeldi ben umudumu kaybetmiştim fakat gittiği yere kadar demişti enfekte olmazsanız ve doğum eylemi başlamazsa gider ama şunu unutmayın rahminiz ve sizde risktesiniz
Anlıyorum. Tabi riskler var da şu an enfeksiyon belirtisi hiçbir şey yok, kanlar temiz. Başka hastaneye geçip yakın takiple devam etmek istiyorum. Kanda vs bir sorun olursa zaten terminasyon isterim.

Anlıyorum. Tabi riskler var da şu an enfeksiyon belirtisi hiçbir şey yok, kanlar temiz. Başka hastaneye geçip yakın takiple devam etmek istiyorum. Kanda vs bir sorun olursa zaten terminasyon isterim.
O bir anda olmuyor zaten bende benim doktorumda çok direndi ama biz başaramadık inşallah siz sağlıkla kucağınıza alırsınız

X