Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.

6/9/2009 doğumlu kızımın adı eylül

serkilajım vardı benimde izmirde yaptım doğumu

Hangi ildesin? Bizim dr tavsiyeleri listemiz var bak istersen?

olsun canım,sorun değil,zaten artık serklajı kimin yapacağı konusu kafamı çok da meşgul etmiyor hamile bile değilim,zaten bebek duracaksa da baksana dikişsiz bile duran var,olacaksa oluyor biraz da şans meselesi..herkes şanslı olmuyor inşallah şanssız tarafta değilimdir

umutsuzluğa kapılma canım moral önemli .inşallah tez zamanda hamile kalır sağlıcakla bebeğini kucağına alırsın.

istanbuldayım listeye nasıl ulaşırım

Tuba arada yayınlıyor 10 sayfa kadar önce olabilir bir kere riskli gebelik dr sine git bence için rahat eder...
Bu arada perşembe sabahı habertürkte Doç. Dr. Arda Lembet 11.30 da canlı yayında. Telefonla sorabilirsin...

Canım seni moralsiz buldum olacaksın inşallah daha bir ay geçti dur üzülme...

canım ne yepeyım çabalıyorum evlkatlarım için hem regrete bana magnum alıcak vermem lazım süprizde var allahım ne acaba ev yada araba aldı kesin bana ama söylemiyo
kızlar merhaba bugün belim çok ağrıyor ya sırtıma kadar vuruyor ağrısı bitane parol içtim belki hafifletir biraz
bel agrıısna dikkat et bebem aman diyim akıntıda çogalırsa yurmurta beyazı gibi şeffaf gelirse rahim agzı yumuşuyo haberin olsun:18::18:
ah canım rahimimi diktiler ben camdan bile bakmadım ama genede gitti takdiri ilahi artık
Paşammmmmmmmmmm, bak Yarenin mesajı geçmişte. Pco rahim ağzı yetmezliği ilişkisi üzerinde durmuş...
canım doktorda dedi pko rahim boyunu kısaltıyo diye onun için yarenin dedigi gibi o ilaçlara başladım ben:18::18:nasip bakalım sabah çok agşzadım gene dedimki benden sonra evlendiler kaç tane çocukları var ya bundan sonrakilerde durmazsa dedim kendi kendime artık herşeyin iyisini düşünmek istiyorum kötüsünü degil
Tuba arada yayınlıyor 10 sayfa kadar önce olabilir bir kere riskli gebelik dr sine git bence için rahat eder...
Bu arada perşembe sabahı habertürkte Doç. Dr. Arda Lembet 11.30 da canlı yayında. Telefonla sorabilirsin...
bugün sekreteri benide aradı dedim kanala çıkıcek diye ablamda dediki ay o kim nede nazik konuşuyosun dediişşallah unutmam da seyredirim olurda unutursam sevabına arada aç tv de

Maşallah sana canım ben ne alayım sana?

Geçmişten bir yazı daha... Hamilelik öncesi karından yapılmış yine olmamış. Nasip biraz da... Allah herkese nasip etsin...

Maşallah sana canım ben ne alayım sana?

sen okadar emek ettin eziyet çektin karnıdaki dursunda bana en büyük hediye o olur inan seni okdukça gerilim filimi seyrediyorum sanki :18::18::18:acaba ne yazmış bugün diye gerilim filimimi deidm ben uykusuzluktan kafayı yedim galibaçok istyiyosan hediye olaraktan aban bir yat bir kat al bebem o yeter dua et bak az birşey istedimbebegime iyi bak annesi o benim kıymetlim belkim bana inanmazsınız ama siz bebekerliniz kaybedince içimden bir parça gidiyo kızımda hamileyken seni re,grete dedi bana çok agladım sakın beni aglatma yüregimi daglama olurmu kardeşim hey sana diyorum sıpa zamanı gelene kadar çıkma ordan olurda erken çıkarsan vay senin halina paşa teyzen döver seni sende magnum alabülürüsün beyzz,ından olsun lütfen siyeh kaplamadan yemiyorumda:131::131:

Cnm bel ağrım biraz hafifledi ama akıntım son 10gündür var zaten ne yapmalıyım gidicekmi bebeklerim bi ilacı tedavisi yokmu

Canım seni moralsiz buldum olacaksın inşallah daha bir ay geçti dur üzülme...

kafamda bin tane düşünce var,evet moral olarak iyi olduğum söylenemez,duygu dalgalanması diyelim,düzelirim inşallah gerçi hamile kalsam da başka korkular var,biliyorsun bizzat dolu dolu yaşıyorsun

Kızlar serklaj sonrası rahim ağzı yumuşarmı yumuşarsa ne olur lütfen bilgilendirin beni yoksa sabah olmucak çok morelim bozuk

Kızlar serklaj sonrası rahim ağzı yumuşarmı yumuşarsa ne olur lütfen bilgilendirin beni yoksa sabah olmucak çok morelim bozuk

panik yapma stres yumuşamadan daha tehlikeli inan..biz sana ihmal etme diye diyoruz..dr git diye yoksa serklajını da oldun kaç hafta geçti ..beyaz akıntı normal diye biliyorum..
suyumuz gelene kadar hiç problem yok o zaman zaten mecbur hastaneye o halde bile dayananlar var haftalarca......bebeklerimizi Allah korusun..

canim masallah iyi gidiyoruz cok sukur Allah' in izniyle 40.haftaya kadar da gidecegiz insallah saglicakla.

arkadaslar cevaplamis gerci,evet celestone erken dogum riski varsa bebegin cigerleri erken gelissin ve dogunca kendi nefes alabilsin diye vuruluyor,istersen doktoruna hatirlatabilirsin
Cnm bel ağrım biraz hafifledi ama akıntım son 10gündür var zaten ne yapmalıyım gidicekmi bebeklerim bi ilacı tedavisi yokmu

akintinin tedavisi var elbette,neden doktora gitmiyorsun 10 gundur suruyormus,lutfen ihmal etme ve bu umutsuzluk niye bebeklerin gitmeyecek Allah'in izniyle insallah,Allah cumlemizin de bebelerini korusun insallah.
rahim serklaj sonrasi yumusamaz,gebelik ilerledikce yumusar ozellikle de sonlara dogru,neden boyle bir kaygiya kapildin ki

inan senin için girdim buraya yoksa yatıcaktım için rahat etsin diye yazıyorum bak şimdi akıntı nasıl anlatıyım ben kızımda rahimimi dikmişlerdi 25 gün dayandı malesefneyse konuyu dagıtmayalım şimdi pazartesi gittim doktora herşey normal dikişin çok güzel vs dedi neyse salı günü sabah tuvalete gittim klozete oturdum allahım o ney ne akıntı öletuvalet kagıdını doldurdu akıntının şeklide şöyle hani yurmurta kırarsında beyazı varya şeffef öle geldi kızlara sordum ekim annelrinede sordum oluyo dediler ama körün taşı tersineydi malesef akıntı git gide artı alahım tuvalet kagıdını delip geçiyodu bak şimdi akıntı öle gelince ona nisan deniyomuş haberim yok salı başladı pazar gebeligim sonlandı diyorudm dikiş var korkma paşa ama nerde birde bacakların sızlarsa adet agrısı gibi belin agrırsa ve s,ırt üstü yap elini karnına koy bak bebekler bir yere toplanıyomu eger toplanıyosa o kasılmadır bol su iç doktor sana ilaç vermedimi magnezyum iç bir adet baktım geçmedi acil doktora git inan bir an oluyo hiç anlayamıyosun allahım karnındakilere ömür versin kardeşim dualarım seninle ben 3 acı gördüm rabbm sana göstermesin işşallah açıklamalı olmuştur işşallah benim çıkmam lazım eşim istiyo bu arada unutma yumurtanın şeffat akı gibi beyazı degil tamammı iyi gecelker stresede girme allah korusun stres iyi degil bedenine

CNM ÇOK TŞK EDERİM AKINTIM öyLE ÇOK DEĞİL DAMLA DAMLA ŞİMDİLİK BUGÜN BELİMDE AĞRIMIYOR DOKTORA SORDUM BEBEKLERİN TOPLANMASINI EĞER 10DAKİKADA BİR OLURSA HEMEN ARA İLAÇ VERİCEM DEDİ MAGNEZYUM VERDİ İÇİYORUM BİRDE PROLUTON HAFTADA 1 ONLARI KULLANIYORUM TEKRARDAN VERDİĞİN BİLGİ İÇİN ÇOK TŞK EDERİM BUKONULARDA HİÇ BİLGİM YOK NE OLURSA HEMEN SİZE SORUYORUM YARDIM ETTİĞİNİZ İÇİNDE ÇOK TŞK EDERİM HEPİMİZ ÇOK ZOR ULAŞIYORUZ BU BEBKLERE BENİM TAM 8 SENE OLDU 3BEBEK KAYBETTİM BUNLARIDA KAYBETMEK İSTEMİYORUM ÇÜNKÜ HİÇ BURALARA KADAR GELMEDİ HAMİLELİĞİM İNŞALLAH RABBİM HEPİMİZİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRÜR

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…