Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Herkese merhaba ilk hamileliğimde 19 haftalık bir kaybım var önlem amaçlı ikinci hamileliğim 14. Haftada serklaj atıldı 21. Haftadayız. Geçen hafta kontrolüm vardı dikişte bir sıkıntı yokmuş çok şükür fakat dikişe kadar gelmiş bebek birkaç gündür gün içinde ara ara iğne batması gibi ağrım oluyor bu haftalarda benzer bir durum yaşayan oldu mu? Birde geçen hafta serklajdan sonra ilk defa alttan muayene oldum dikişe baktı doktor 3-4 gün ağrım oldu zamanla hafifledi ondan kaynaklı olabilir mi? Yardımcı olursanız sevinirim 🌸

Herkese merhaba ilk hamileliğimde 19 haftalık bir kaybım var önlem amaçlı ikinci hamileliğim 14. Haftada serklaj atıldı 21. Haftadayız. Geçen hafta kontrolüm vardı dikişte bir sıkıntı yokmuş çok şükür fakat dikişe kadar gelmiş bebek birkaç gündür gün içinde ara ara iğne batması gibi ağrım oluyor bu haftalarda benzer bir durum yaşayan oldu mu? Birde geçen hafta serklajdan sonra ilk defa alttan muayene oldum dikişe baktı doktor 3-4 gün ağrım oldu zamanla hafifledi ondan kaynaklı olabilir mi? Yardımcı olursanız sevinirim 🌸
Canım cok geçmiş olsun. bende kayıp olmadı ama 14.cü haftada dikiş atıldı. yatacaksın. 35+2 de dikişlerim attı ve doğuma gittim. ama bu seni etkilemesin benim oğlanın maşallahı vardı. korkma bol bol dinlen yemek, duş, lavabo 3 dk dan fazla sürmeyecek. şuan oğlum 3 yaşına girecek. Sende sağlıklı bir şekilde kucağına alacak inşallah

arkadaslar bende rahim agzı yetmezliği vardı
13. haftamda dikiş uygulandı
benimle aynı seyleri yaşayıp erken dogum yasayan var mı
ben simdi rahim kasılmalarını engelleyici ilac kullanıyorum
ve ayda bir penisilin vuruluyorumsenağlama
Bende de rahim ağzı kısalığı vardı ilk gebeliğimde ama biz kanamam olana kadar anlamamıştık 13. Haftalıkken kanamam oldu. Doktorum istirahat verdi. Her gün fitil her 3 günde bir iğne oluyordum sadece yemek ve lavabo için kalkıyordum. 17. Haftada daha da yoğun bi kanamam oldu rahim sğzı 1.1 e kadar düştü kısalığı. Doktorum dikiş atarken kesenin zarar görebileceği ihtimalinden bahsetti. Ama ben sadece rahim ağzı kısalığı değil onun yanında bir sürü problemle uğraştım preklampsi gelişim gerliği vs. Sonunda 33 haftalıkken acil sezeryana alındım kızım 1.450 gr doğdu. Küvezde 1.230 gr kadar düştü. 35 gün küvezde kaldı. Şuan 4.5 yasında çok şükür mucize bebek bizimki 😍

Herkese merhaba. Nisan ayında rahim ağzı yetmezliğinden 22 haftalık bebeğimi kaybettim ben de. Şu an yeniden hamilelik düşünüyorum ve 12. haftada serklaj yapılacak. Serklaja kadar dikkat etmem gereken bir durum var mı? Bir de Ankara'da serklaj ameliyatını yapacak bir doktor önerisi olan varsa paylaşabilirse sevinirim.

X