Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.

Canım hersey daha da guzel olacak kist belki kendi kendine kaybolur soğan suyununu kiste faydası varmı bilmiyorum ama ben cesaret edemezsin icmeye bu konuda doktor takibinde olman yeterli

canım 16 bitti pazartesi 17 haftaya girince başladı akıntım dedim dikiş var yok dedim ama nerden bilirdin nisan oldugunu sen en iyisi dikkat et şimdi nasıl anlatıyım afedersiniz burnunuzu silersenizde akıntınız gelirya grip olunca peçete dolarya öyle vıcık vıcık bir akıntı geldi benden 1 hafta allah yardımcın olsun ne diyim hayırlısıyla gelde doktorda yaz merak eederim ben
canım inan hepisini yazdım okudun sen gerilerde hangi sayfada bilemeidm şimdi çok test yaptırdım çünkü ben
Canım ben su gibi oluyor pedim islaniyor arada şeffaf kivamsi akinti oluyor belkide normaldir yani inşallah normaldir

canım norlmadede oluyomuş akıntı progesten hormonu çagalınca dediydi doktor allah yardımcın olsun

Bu aralar bol bol progestan aldım insallah ondandir birde bugün bisey oldu bebek mümkün değil kimildamaz hastanede oturduğum yerde uyuklarken sol kasığımda kıpırtı hissettim 2saat sonra eve geldigimde aynı yerde aynı kipirdig yine hissettim cok fazla dinliyorum kendimi

Eylülgülü sen kaç haftalık oldun? Kalp atışı için ne zaman gideceksin? Akıntın progestandan olabilir.

kızlar ben hastaneye yattım keseden sızma varmış. Yan odadan bebek sesi geliyor. Tekrar dolabilirmiş de. Dua edin bana...

canım dualarım seninle inşallah bunu da atlatacaksın

Canım ben su gibi oluyor pedim islaniyor arada şeffaf kivamsi akinti oluyor belkide normaldir yani inşallah normaldir

o kadarı normaldir diye düşünüyorum ama tabi sen yine dr ne sor

benim de nişanım geldikten sonra dr ye gitmiştim böyle sildikçe geliyordugeldikçe geliyordu acayip çoktu ama arkasından hemen kan geldiydi,sen yine de bi ara doktorunu,hiç olmazsa için rahat eder canım

nelerle ne zor şeylerle uğraşıyorsun eminim Allahım sana öyle hayırlı bir evlat nasip edecekki bu çektiğin sıkıntılara karşılık mükafatın olacak çok çok geçmiş olsun

nelerle ne zor şeylerle uğraşıyorsun eminim Allahım sana öyle hayırlı bir evlat nasip edecekki bu çektiğin sıkıntılara karşılık mükafatın olacak çok çok geçmiş olsun

Canım çok sağ ol 2. bebeğim olsun diye çok uğraştım inşallah güzel olur sonu...

arkadaşım senin bu anlattığın şeyleri ben ilk hamileliğimde yaşadım birde kanamamda ara ara vardı iyi bir doktor doğru ilaçlar stress yok ve tamamiyle dinlenme şu anda oğlum 6 yaşında her hamilelik kendine özelmiş kimseyle kendini kıyaslama tabi fikir al fakat iyi bir doktor takibi ve herşeyden önemlisi Rabbimin nasip etmesi lazım stres yok

arkadaşım senin bu anlattığın şeyleri ben ilk hamileliğimde yaşadım birde kanamamda ara ara vardı iyi bir doktor doğru ilaçlar stress yok ve tamamiyle dinlenme şu anda oğlum 6 yaşında her hamilelik kendine özelmiş kimseyle kendini kıyaslama tabi fikir al fakat iyi bir doktor takibi ve herşeyden önemlisi Rabbimin nasip etmesi lazım stres yok

chnb Allah' im korusun seni de bebegini de,cok kotu oldum yazini okuyunca,insallah Arda bey bunun da ustesinden gelecek.suyun eski haline gelmesi icin senin yapabilecegin bir sey var mi acaba ,gunlerdir supheleniyordun sizintidan zaten hay Allah,e gecen gun amnisure testi negatifti ondan sonra mi sizmaya baslamis

chnb canim bu crp hangi testle cikiyor yani bana her ay guya tam kan ve idrar tahlili yapiliyor ama boyle bir kisaltma yok hic sonuclarda

ve sen o kadar antibiyotik ictin niye yine enfeksiyon acaba cok can sikici insani caresiz birakiyor resmen,Allah yardimcimiz olsun insallah

Slm,kızlar ..

Chnb,canım Çok uğraşıyorsun, elinden gelen her şeyi yapıyorsun, madden ve manen yıpranıyorsun ..En kalpten dualarım seninle bu çabalarının karşılığını alacağına tüm kalbimle inanıyorum..

Kızlar hamilelikte kokusuz renksiz akıntıların artmasının(hatta çok fazlalaşmamsının bile)normal olduğunu hamileliği gayet sağlıklı olan arkadaşlarımdan biliyorum.Hatta bir arkadaşımın doktorunun tavsiyesi gecelik gibi bişey giyip iç çamasırını çıkarıp dolaşması, pet sıkı çamaşır dahada arttırıyormuş..Arkadaşım eve gelince dr dediğini yapıyordu ve akıntısının çok azaldığını söylüyordu havayla temas çok iyi yönde etkiliyormuş..

Sofika,crp kanda bakılan enfeksiyon testi.. kan alınıp test yapılıyorsa mutlaka bakıyorlardır diye tahmin ediyorum..Belki teste farklı birşey yazıyordur

kızlar fikir almak istiyorum doktor bana önümüzdeki hafta 4 doz akciğer geliştirici ilaç yazdı bu ilacın yan etkisi varmı bide doktora sormayı unuttum nasıl uygulanıyor bu tedavi şimdilik hayırlı geceler

Jorjet,canım Araştırmacı halimi tebrik etmişsin geçen gün ..Karekter olarak ilgimi çeken konuları gerçekten çok detaylı araştırır fikir edinmeye çalışırım..Ama bu topiği bulmam bana çok katkı sağladı hepinizden çok şey öğrendim..Chnb bana baştan beri pıhtılaşma testleri konusunda baskı yaptı kendini örnek verdi.. crp yi çok su içmeyi progestanı vs hep burdan ögrendim ..Hepiniz iyiki varsınız.Dr konusunda yakında haber vereceğim

Sofika,crp kanda bakılan enfeksiyon testi.. kan alınıp test yapılıyorsa mutlaka bakıyorlardır diye tahmin ediyorum..Belki teste farklı birşey yazıyordur

canım bende bakılmıyor sanırım crp ,bir iki yerde wbc yuksek cıkarsa(o da enfeksiyon gostergesiymis ) enfeksiyonun viral mi baktreriyel mi oldugunu anlamak icin bakılıyormus crp ye ve crp yuksek olması enfeksiyonun bakteryal oldugunu gosteriyormus.bende cok sukur genelde wbc normal sınırlar icinde cıkıyor(son sefer ust sınırda cıktı sadece,doktor akıntın yoksa sorun yoktur dedi).yine de belki de her seferinde bakılması daha iyi olur,ben bunu da isteyecegim bir dahakine.sagol canım cevabın icin.

burda cok kisi bu igeneden oldu ve zararı yerine cok faydasını gordu,yan etkileri konusunda hemen hic kimse bir sikayet bildirmedi benim bildigim.Sadece benim 4 doz uygulamanın ortasında birden suyum asırı arttı ve akabinde cok sıkıntılı gunler yasadım ama bu ani su artısının ignenden kaynaklandıgına dair en ufak bir dayanagım yok(hastanedeki baska bir arkadasın da aynı sekilde su artısı yasaması dısında),bahsedilmis boyle bir yan etkisi de yok guya ama benim bunyem biraz hassas ilaclar konusunda ve belki bende boyle bir etki yaptı sadece.Ama tekrar ediyorum doktorum dahil kimse boyle bir yan etkisi oldugunu kabul etmiyor,ben sadece tecrubemi paylasmak istedim sordugun icin.

İşte yine,detaylı ve harika bir bilgi teşekkür ederim sofikacım

Evet canım her ay bakılsa daha iyi olur..Arda Bey de,çok önemsiyor crp olayını..

kızlar ben hastaneye yattım keseden sızma varmış. Yan odadan bebek sesi geliyor. Tekrar dolabilirmiş de. Dua edin bana...

Allah bağişlasın inşalllah..biraz zaman geçsin kese sanırım 24 saatte bir yeniliyor kendini dolar allahın izniyle..hakikaten çok zor başladın inşallah sonrası bir o kadar rahat olsun..yarın seyredicem inşallah arda beyi ..bende gitmek istedim arda beye ilk başlarda ama eşim kadere bıraktı..bende olacaksa olur dedim ama zor geçiyor..inşallah gerisi kolay olsun..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…