Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Sağ ol canım arayı açmayın benim gibi oğlum 8 yaşında benim arkasından gerçi 2 kaybım var...Ben herkesi hamile görmek istiyorum...:KK49:

Senin kızın adı doğum tarihi adı yaşadıoın il serklajını kim yaptı listeye ekleyelim...

6/9/2009 doğumlu kızımın adı eylül

serkilajım vardı benimde izmirde yaptım doğumu

arzufirdevs celeston nedir ne için kullandırıyorlar birde erken doğum riski olanlar bebek akciğer geliştirici ilaç kullanıyorlarmış bana böyle şeyler söylemedi doktorum
acaba doktorummu yetersiz lütfen tecrübesi olanlarda bilgi verirse sevinirim

Hangi ildesin? Bizim dr tavsiyeleri listemiz var bak istersen?

mrb canm bana çok önce bir msj çekmişsin ama ben yeni gördüm kusura bakma.benim serkilajı aral bey mi yaptı diye sormuşsun hayır canım benim serkilajı aral bey yapmadı.irenbede sadece takiplerim yapılıyordu.çok geç bir cevap oldu ama .....

olsun canım,sorun değil,zaten artık serklajı kimin yapacağı konusu kafamı çok da meşgul etmiyor hamile bile değilim,zaten bebek duracaksa da baksana dikişsiz bile duran var,olacaksa oluyor biraz da şans meselesi..herkes şanslı olmuyor inşallah şanssız tarafta değilimdir

olsun canım,sorun değil,zaten artık serklajı kimin yapacağı konusu kafamı çok da meşgul etmiyor hamile bile değilim,zaten bebek duracaksa da baksana dikişsiz bile duran var,olacaksa oluyor biraz da şans meselesi..herkes şanslı olmuyor inşallah şanssız tarafta değilimdir

umutsuzluğa kapılma canım moral önemli .inşallah tez zamanda hamile kalır sağlıcakla bebeğini kucağına alırsın.

istanbuldayım listeye nasıl ulaşırım

Tuba arada yayınlıyor 10 sayfa kadar önce olabilir bir kere riskli gebelik dr sine git bence için rahat eder...
Bu arada perşembe sabahı habertürkte Doç. Dr. Arda Lembet 11.30 da canlı yayında. Telefonla sorabilirsin...

Canım seni moralsiz buldum olacaksın inşallah daha bir ay geçti dur üzülme...:KK19:

fadik

siteye çok yazamasamda sürekli takip ediyorum yazılanları..senin mazinde az çok benimkine benzediği için senin bu mutlu sona ulaşman beni ayrı heyecanlandırıyo ve mutlu ediyo..Allah bebeğini sana ve eşine bağışlasın..hayırlısıyla sağlıklı bir doğum diliyorum.Dualarım seninle..sende doğuma girerken bizler için dua et :)

chnb

canım , sıkıntılı günler geçiriyorsun ama maalesef bizler vazgeçemediğimiz bu sevda uğruna tüm bu zorluklara metanetle ve sabırla göğüs germeliyiz..
şöyle bir geriye dönüp bakıyorum..iki rahim ameliyatı,sayısını bilemediğim kürtaj (sonuncusu narkozsuz) ..yücel karamanın literatüründe yer alan fakat başka hiçbir doktorun bahsetmediği balon tedavisi denen bir uygulama ( ölüyorum sanmıştım o derece ağrılı bi işlem ,kendiside çıktığımızda zaten normal doğumun birkaçkatı sancılı bi işlem demişti -ki benim ağrı eşiğim inanılmaz yüksektir) vs vs vs..
ama gördüğün gibi hala vazgeçemiyorum..beni hamile kaldığımda çok sıkıntılı günlerin beklediğini biliyorum..normalde soğukkanlı ve olaylar karşısında paniklemeyen ben resmen bambaşka biri oluyorum ..tedirginlik ,korkular,acabalar doğupta kucağıma alana kadar sürecek eminim..ama geçicek Allah ın izniyle..bu günlerde geçicek..

daha önce bahsetmiştim ,benim yan komşum beş defa kaybetmiş bebeğini 4-4 buçuk-5-6 aylarında..o bana hep derdi..kucağına aldığın saniye hepsi siliniyo zihninden..sende sabret şimdi ...

paşammmmmm

seni tebrik ediyorum canımm diyet konusunda gösterdiğin azim takdir edilecek cinsten ..keşke bende uygulayabilsem :KK43: 61 kiloyum şuan ve hamile kalmadan 58 olmalıyım ...nasıl olcaksa bu :KK70:D

regrete

sana hayranım,bu araştırmacı halin çok hoşuma gidiyo :)) bence bu testleri yaptırmakla çok iyii ettin..riske atma ,benim gibi deneme tahtası olma :KK43:
bu arada ben kılıç beye gitmek için senden haber bekliyorum :)
canım ne yepeyım çabalıyorum evlkatlarım için hem regrete bana magnum alıcak vermem lazım :KK9::KK9::KK9:süprizde var allahım ne acaba ev yada araba aldı kesin bana ama söylemiyo:KK9::KK9::KK9:
kızlar merhaba bugün belim çok ağrıyor ya sırtıma kadar vuruyor ağrısı bitane parol içtim belki hafifletir biraz
bel agrıısna dikkat et bebem aman diyim akıntıda çogalırsa yurmurta beyazı gibi şeffaf gelirse rahim agzı yumuşuyo haberin olsun:18::18:
ilk gebeliğimde hep yattım sebep bu değildi fakat yat dediler doğumdan sonra dedimki bir daha tövbe hamilelik felan yok fakat tabi kısmet Allah isteyince oluyor dedimki yat deseler asla yatmam 23 hafta rahattım sonra böyle oldu büyük konuşmamak lazımmış .ben korkudan hiç dışarı çıkmıyorum acaba çocuk parkına felan gidilip gelinirmi(200 metre)
ah canım rahimimi diktiler ben camdan bile bakmadım ama genede gitti takdiri ilahi artık:KK14::KK14:
Paşammmmmmmmmmm, bak Yarenin mesajı geçmişte. Pco rahim ağzı yetmezliği ilişkisi üzerinde durmuş...
canım doktorda dedi pko rahim boyunu kısaltıyo diye onun için yarenin dedigi gibi o ilaçlara başladım ben:18::18:nasip bakalım sabah çok agşzadım gene dedimki benden sonra evlendiler kaç tane çocukları var ya bundan sonrakilerde durmazsa dedim kendi kendime artık herşeyin iyisini düşünmek istiyorum kötüsünü degil :KK14::KK14:
Tuba arada yayınlıyor 10 sayfa kadar önce olabilir bir kere riskli gebelik dr sine git bence için rahat eder...
Bu arada perşembe sabahı habertürkte Doç. Dr. Arda Lembet 11.30 da canlı yayında. Telefonla sorabilirsin...
bugün sekreteri benide aradı dedim kanala çıkıcek diye ablamda dediki ay o kim nede nazik konuşuyosun dedi:KK9::KK9::KK9:işşallah unutmam da seyredirim olurda unutursam sevabına arada aç tv de:KK52::KK52:

canım ne yepeyım çabalıyorum evlkatlarım için hem regrete bana magnum alıcak vermem lazım :KK9::KK9::KK9:süprizde var allahım ne acaba ev yada araba aldı kesin bana ama söylemiyo:KK9::KK9::KK9:

bel agrıısna dikkat et bebem aman diyim akıntıda çogalırsa yurmurta beyazı gibi şeffaf gelirse rahim agzı yumuşuyo haberin olsun:18::18:

ah canım rahimimi diktiler ben camdan bile bakmadım ama genede gitti takdiri ilahi artık:KK14::KK14:

canım doktorda dedi pko rahim boyunu kısaltıyo diye onun için yarenin dedigi gibi o ilaçlara başladım ben:18::18:nasip bakalım sabah çok agşzadım gene dedimki benden sonra evlendiler kaç tane çocukları var ya bundan sonrakilerde durmazsa dedim kendi kendime artık herşeyin iyisini düşünmek istiyorum kötüsünü degil :KK14::KK14:

bugün sekreteri benide aradı dedim kanala çıkıcek diye ablamda dediki ay o kim nede nazik konuşuyosun dedi:KK9::KK9::KK9:işşallah unutmam da seyredirim olurda unutursam sevabına arada aç tv de:KK52::KK52:

Maşallah sana canım ben ne alayım sana?

herkese meraba ben yeni kayıt oldum ve bütün yazıları okumaya çalıştım
Hepinize geçmiş olsun okurken gözyaşlarımı tutamadım ben de ilk bebeğimi konizasyondan dolayı 4 aylıkken servikal yetmezlk nedeniyle kaybettim o zaman alttan dikiş atılmıştı 3 aylıkken rahim ağzı kısaldı ve serklaj yapıldı fakat şansızlık dizanteri oldum ve suyum geldi kaybettim kızımı
Bu sefer gebelik öncesi karın açılarak dikiş yapıldı daha sağlam olduğu söylendi sonra hamile kaldım eşimle çok mutluyduk bu sefer sevikal yetmezlik dışında bir de plasenta aşağıdaydı kanamalar oluyordu fakat 5 aylıkken oğlumu 15 gün önce suyum geldi ve onu da kaybettim dikiş sağlam duruyordu ama doktorumun yorumu rahim bebeğe küçük geldi oldu. Rahim ağzı 1.5 a düşmüştü.Bilemiyorum Artık hareket ediyordu karnımda çok güzel bir duyguydu Allahım! sezeryanla aldılar ameliyat sonrası hala karnımda oynıyordu sanki yaşadıklarım siznkiler gibi çok zordu Şu an acım çok taze. Fakat başka bir doktor bana hamileliğim boyunca rahim kasılmalarını önleyen bir ilaç kullanmam gerektiğini söyledi o zamanki doktor bana hiç ilaç vermedi Hiç ümidim yok arkadaşlar bilemiyorum o ilaçları kullansam acaba 2 ay daha uzatabilirmiyim?28 hafta yeterli çünkü Şimdi 2 meleğim var benim de Hacettepede Prof.Sinan Beksaç varmış bir de ona gidicem
Lütfennn fikir verin bana ilaçları kullananlar Allah isteyen herkese hayırlısıyla nasip etsin!

Geçmişten bir yazı daha... Hamilelik öncesi karından yapılmış yine olmamış. Nasip biraz da... Allah herkese nasip etsin...

Maşallah sana canım ben ne alayım sana?

sen okadar emek ettin eziyet çektin karnıdaki dursunda bana en büyük hediye o olur inan seni okdukça gerilim filimi seyrediyorum sanki :18::18::18:acaba ne yazmış bugün diye gerilim filimimi deidm ben :KK9::KK9:uykusuzluktan kafayı yedim galiba:KK53::KK53:çok istyiyosan hediye olaraktan aban bir yat bir kat al bebem o yeter dua et bak az birşey istedim:KK9::KK9:bebegime iyi bak annesi o benim kıymetlim belkim bana inanmazsınız ama siz bebekerliniz kaybedince içimden bir parça gidiyo kızımda hamileyken seni re,grete dedi bana çok agladım sakın beni aglatma yüregimi daglama olurmu kardeşim hey sana diyorum sıpa zamanı gelene kadar çıkma ordan olurda erken çıkarsan vay senin halina paşa teyzen döver seni sende magnum alabülürüsün beyzz,ından olsun lütfen siyeh kaplamadan yemiyorumda:131::131:

Cnm bel ağrım biraz hafifledi ama akıntım son 10gündür var zaten ne yapmalıyım gidicekmi bebeklerim bi ilacı tedavisi yokmu

Canım seni moralsiz buldum olacaksın inşallah daha bir ay geçti dur üzülme...:KK19:

kafamda bin tane düşünce var,evet moral olarak iyi olduğum söylenemez,duygu dalgalanması diyelim,düzelirim inşallah gerçi hamile kalsam da başka korkular var,biliyorsun bizzat dolu dolu yaşıyorsun

Kızlar serklaj sonrası rahim ağzı yumuşarmı yumuşarsa ne olur lütfen bilgilendirin beni yoksa sabah olmucak çok morelim bozuk

Kızlar serklaj sonrası rahim ağzı yumuşarmı yumuşarsa ne olur lütfen bilgilendirin beni yoksa sabah olmucak çok morelim bozuk

panik yapma stres yumuşamadan daha tehlikeli inan..biz sana ihmal etme diye diyoruz..dr git diye yoksa serklajını da oldun kaç hafta geçti ..beyaz akıntı normal diye biliyorum..
suyumuz gelene kadar hiç problem yok o zaman zaten mecbur hastaneye o halde bile dayananlar var haftalarca......bebeklerimizi Allah korusun..

Bende 3 tane var Allah bağışlarsa 3.de 9 aylık..üstelik 29 da prematüre doğdu..yinede yatmadan olmuyor bir umutsa da başka çare yok..
ben bugün kontrole gittim benim dr riskli gebelik uzmanı filan değil ultrasonda açılmayı bende takip ediyorum ama ölçünün inandırıcılığı yok benim için alta kadar gitmemesi önemli..bu sefer rahim ağzı bir o kadar daha genişlemiş 20 gün oldu ama..yani su arttı ağırlık arttı normal..yine celestonları vuruluyorum 2. kez..daha 950 gr cık..
4 5 hafta daha gider inşallah...
sende kontrolünde hayırlı haberler alırsın inşallah... bu gün bir umut vardı içimde fazla sorun yok gez der belki diye:))
ama nerdeee...

canim masallah :nazar: iyi gidiyoruz cok sukur Allah' in izniyle 40.haftaya kadar da gidecegiz insallah saglicakla.

arzufirdevs celeston nedir ne için kullandırıyorlar birde erken doğum riski olanlar bebek akciğer geliştirici ilaç kullanıyorlarmış bana böyle şeyler söylemedi doktorum
acaba doktorummu yetersiz lütfen tecrübesi olanlarda bilgi verirse sevinirim

arkadaslar cevaplamis gerci,evet celestone erken dogum riski varsa bebegin cigerleri erken gelissin ve dogunca kendi nefes alabilsin diye vuruluyor,istersen doktoruna hatirlatabilirsin
Cnm bel ağrım biraz hafifledi ama akıntım son 10gündür var zaten ne yapmalıyım gidicekmi bebeklerim bi ilacı tedavisi yokmu

akintinin tedavisi var elbette,neden doktora gitmiyorsun 10 gundur suruyormus,lutfen ihmal etme ve bu umutsuzluk niye bebeklerin gitmeyecek Allah'in izniyle insallah,Allah cumlemizin de bebelerini korusun insallah.
rahim serklaj sonrasi yumusamaz,gebelik ilerledikce yumusar ozellikle de sonlara dogru,neden boyle bir kaygiya kapildin ki

inan senin için girdim buraya yoksa yatıcaktım için rahat etsin diye yazıyorum bak şimdi akıntı nasıl anlatıyım ben kızımda rahimimi dikmişlerdi 25 gün dayandı malesef:KK14::KK14:neyse konuyu dagıtmayalım şimdi pazartesi gittim doktora herşey normal dikişin çok güzel vs dedi neyse salı günü sabah tuvalete gittim klozete oturdum allahım o ney ne akıntı öle:KK53::KK53:tuvalet kagıdını doldurdu akıntının şeklide şöyle hani yurmurta kırarsında beyazı varya şeffef öle geldi kızlara sordum ekim annelrinede sordum oluyo dediler ama körün taşı tersineydi malesef akıntı git gide artı alahım tuvalet kagıdını delip geçiyodu bak şimdi akıntı öle gelince ona nisan deniyomuş haberim yok salı başladı pazar gebeligim sonlandı diyorudm dikiş var korkma paşa ama nerde birde bacakların sızlarsa adet agrısı gibi belin agrırsa ve s,ırt üstü yap elini karnına koy bak bebekler bir yere toplanıyomu eger toplanıyosa o kasılmadır bol su iç doktor sana ilaç vermedimi magnezyum iç bir adet baktım geçmedi acil doktora git inan bir an oluyo hiç anlayamıyosun :KK14::KK14:allahım karnındakilere ömür versin kardeşim dualarım seninle ben 3 acı gördüm rabbm sana göstermesin işşallah :KK16::KK16:açıklamalı olmuştur işşallah benim çıkmam lazım eşim istiyo bu arada unutma yumurtanın şeffat akı gibi beyazı degil tamammı iyi gecelker stresede girme allah korusun stres iyi degil bedenine:KK5::KK5:

inan senin için girdim buraya yoksa yatıcaktım için rahat etsin diye yazıyorum bak şimdi akıntı nasıl anlatıyım ben kızımda rahimimi dikmişlerdi 25 gün dayandı malesef:KK14::KK14:neyse konuyu dagıtmayalım şimdi pazartesi gittim doktora herşey normal dikişin çok güzel vs dedi neyse salı günü sabah tuvalete gittim klozete oturdum allahım o ney ne akıntı öle:KK53::KK53:tuvalet kagıdını doldurdu akıntının şeklide şöyle hani yurmurta kırarsında beyazı varya şeffef öle geldi kızlara sordum ekim annelrinede sordum oluyo dediler ama körün taşı tersineydi malesef akıntı git gide artı alahım tuvalet kagıdını delip geçiyodu bak şimdi akıntı öle gelince ona nisan deniyomuş haberim yok salı başladı pazar gebeligim sonlandı diyorudm dikiş var korkma paşa ama nerde birde bacakların sızlarsa adet agrısı gibi belin agrırsa ve s,ırt üstü yap elini karnına koy bak bebekler bir yere toplanıyomu eger toplanıyosa o kasılmadır bol su iç doktor sana ilaç vermedimi magnezyum iç bir adet baktım geçmedi acil doktora git inan bir an oluyo hiç anlayamıyosun :KK14::KK14:allahım karnındakilere ömür versin kardeşim dualarım seninle ben 3 acı gördüm rabbm sana göstermesin işşallah :KK16::KK16:açıklamalı olmuştur işşallah benim çıkmam lazım eşim istiyo bu arada
unutma yumurtanın şeffat akı gibi beyazı degil tamammı iyi gecelker stresede girme allah korusun stres iyi degil bedenine:KK5::KK5:

CNM ÇOK TŞK EDERİM AKINTIM öyLE ÇOK DEĞİL DAMLA DAMLA ŞİMDİLİK BUGÜN BELİMDE AĞRIMIYOR DOKTORA SORDUM BEBEKLERİN TOPLANMASINI EĞER 10DAKİKADA BİR OLURSA HEMEN ARA İLAÇ VERİCEM DEDİ MAGNEZYUM VERDİ İÇİYORUM BİRDE PROLUTON HAFTADA 1 ONLARI KULLANIYORUM TEKRARDAN VERDİĞİN BİLGİ İÇİN ÇOK TŞK EDERİM BUKONULARDA HİÇ BİLGİM YOK NE OLURSA HEMEN SİZE SORUYORUM YARDIM ETTİĞİNİZ İÇİNDE ÇOK TŞK EDERİM HEPİMİZ ÇOK ZOR ULAŞIYORUZ BU BEBKLERE BENİM TAM 8 SENE OLDU 3BEBEK KAYBETTİM BUNLARIDA KAYBETMEK İSTEMİYORUM ÇÜNKÜ HİÇ BURALARA KADAR GELMEDİ HAMİLELİĞİM İNŞALLAH RABBİM HEPİMİZİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRÜR

X