Rahim ağzı gevşekliği erken doğum

Merhaba öncelikle başınız sağolsun çok üzüldüm ama taktiri ilahi yapacak bişey yok rabbim gönlünüze ferahlık versin benimde 22. Haftada kaybım oldu sonrasinda rabbim tekrar nssip etti 14. Haftada dikiş attırdım şuan 28. Haftadayim sürekli yatarak geçiriyorum kaybetme korkusu çok baskın inşallah sağlıkla kucagima alırım sizde tüp bebek yapılmadan önce rahim filmi cektirmediler mi orda fark edilmesi gerekiyordu perdenin
Normal ultrason da fark edildi mesela benim ki ama bunu kaç doktor baktı da birisi dedi….

Evet benim gebe kalmadan önce perde olduğu söylenilmişti iki kere histeroskopi sonrası gebe kaldım perde olanlarda rahim ağzı yetmezliği olabileceğini operasyondada bunu gördüğünü söyledi ve 12. Haftada dikiş atıldı ve maalesef 23. Haftada dikişe rağmen doğum oldu . İki yıl sonra tekrar gebe kaldım 14. Haftada atıldı ve 24. Haftada yine suyum geldi kanama ile maalesef 18 gün yaşadı iki hafta önce kaybettim
Öncelikle başınız sağ olsun çok üzüldüm…
Bana da rahim de perde var operasyon dediler ama ben öncesinde 4-5 doktora gittim ve çocuk düşünmeden de defalarca muayene oldum hiç kimse bunu demedi. Duyunca şaşırdım ve bir şey de soramadım, sadece rahim duvarım 4mm ince değil mi dedim? Başka ne sormam lazım veya beni ne bekliyor?

Bana da rahim de perde var operasyon dediler ama ben öncesinde 4-5 doktora gittim ve çocuk düşünmeden de defalarca muayene oldum hiç kimse bunu demedi. Duyunca şaşırdım ve bir şey de soramadım, sadece rahim duvarım 4mm ince değil mi dedim? Başka ne sormam lazım veya beni ne bekliyor?
Bende çok kez gitmiştim bir doktor sonrası başladı bu yolculuk . Bazı perdeler var alınmasına gerek yok diyorlar rahimde yeterince yer varsa bazıları var maalesef çok dern oluyor ve alınmazsa düşük erken doğum gibi kötü şeyler doğurmadan alıyorlar ben 3 kere histeroskopi oldum hala rahim kalp şeklinde mesela alınamadı

Kesinlikle işinin ehli bir hekim seç senin durumuna göre her şeyi anlatır histeroskopiler basit fakat çokta masum değil

Bende çok kez gitmiştim bir doktor sonrası başladı bu yolculuk . Bazı perdeler var alınmasına gerek yok diyorlar rahimde yeterince yer varsa bazıları var maalesef çok dern oluyor ve alınmazsa düşük erken doğum gibi kötü şeyler doğurmadan alıyorlar ben 3 kere histeroskopi oldum hala rahim kalp şeklinde mesela alınamadı
O zaman ilk operasyondan sonra kontroller devam ediyor düzelme oranı nedir diye anladım. Ben henüz bilmiyorum boyutu nedir rahim filmi çektireceğim sanırım o zaman boyutu hakkında bilgi verirler.

Yani bazı doktorlar perde engel diyor bazıları engel değil sadece düşük ve erken doğum yaptırır diyorlar benimki sebepsiz infertilite belkide perdeden olmuyor
Evet bana da olma ihtimali şu anda düşük ama olursa da düşük yapma ihtimalin yüksek dediler ama sadece normal ultrason ile bakıldı şu anda

Kesinlikle işinin ehli bir hekim seç senin durumuna göre her şeyi anlatır histeroskopiler basit fakat çokta masum değil
Teşekkür ediyorum bilgiler için… belli de olmuyor ki iyidir diye kaç doktora gittim hiç birisi perde olduğunu söylemedi hatta duyana kadar bu gibi durumların varlığından da haberdar değildim.
O ne demek neden olmuş ki dedim ve şaşırdım….

Merhabalar bende üç hafta önce 19 haftalık bebeğimi kaybettim. Doktor bana da rahim de septum olabilir dedi ama henüz adet olmadığım için teşhis için bir işlem yapamadılar yani bebeğimi durduk yere neden kaybettim hala bir fikrim yok. Sancıyla hastaneye gittim açılma olmuş sonra bir saat geçti suyum geldi sabahına da doğum yaptım ve bebeğim gitti. Siz doktora gittikçe ya da ne biliyim yeni bişey öğrendikçe bana da bilgi verir misiniz

Merhabalar bende üç hafta önce 19 haftalık bebeğimi kaybettim. Doktor bana da rahim de septum olabilir dedi ama henüz adet olmadığım için teşhis için bir işlem yapamadılar yani bebeğimi durduk yere neden kaybettim hala bir fikrim yok. Sancıyla hastaneye gittim açılma olmuş sonra bir saat geçti suyum geldi sabahına da doğum yaptım ve bebeğim gitti. Siz doktora gittikçe ya da ne biliyim yeni bişey öğrendikçe bana da bilgi verir misiniz
Başınız sağ olsun, çok üzüldüm…
Bana direkt vajinal ultrasonda dediler kavitede septum var diye ama bu doktora gelene kadar hiç biri dememişti.

Başınız sağ olsun, çok üzüldüm…
Bana direkt vajinal ultrasonda dediler kavitede septum var diye ama bu doktora gelene kadar hiç biri dememişti.
Bana da diyen olmadı daha önce siz septumla ilgili hsg ya da histereskopi yaptırdınız mı? Bana adetten sonra yapılacak kesin teşhis için

X