Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
2 ampül bir defada 12 saat sonra 2 ampül daha vuruluyor..ben faydasını gördüm çok şükür 29 haftalık doğan kızım kendi nefes alabiliyordu tedbiren bir gün oksijen cadırında kaldı sonra küvöziçi oksijene geçti..doğmadan 18 gün önce vurulmuştum iğneleri..bu sefer daha erken vuruldum 25 hfta da şimdi de tekrarladık..28 de inşallah etki eder
riski kortizonların hepsinde olduğu gibi yani ..enfeksiyonun farkedilmesini geciktiriyor sanırım..bu kez dr üstüne basarak sordum erken doğumu tetikler mi diye yok dedi..ben de içim rahat etsin diye vuruldum...
28 hafta yaşama şansının Allahın izni ile yüzde 90 lara geldiği bir hafta..kortizonla buna biraz daha katkı sağlarsak ne mutlu..
bu haftayı gören arkadaşları kutluyorum..yine de 38 den aşağı doğurmayalım kitleyelim kendimizi:))
daha erken haftalar da olanlarda bu günleri görsün inşallah ..
bebek isteyenlerde hep dualarımda..
aslında inşallah 32 de tebrik edicem ben kendimi şimdi hala sınırdayım...
eve gelen bulaşık deterjan tabletleri çocuk bezleri..hepsiyle garip bağlarım var bu paket bitesiye rahata çıkarım bunun yenisini aldırdığımda bebek şu kadarlık olur..
ayın 21 i onsekizinci tanışma yıldönümümüz ayın 30 u onuncu evlilik yıldönümümüz..herşeyi bebeğe bağladım bazen kendime çok kızıyorum bu ne hırs mı ne..ama bugün kızıma seslenirken karnımdaki cevap verince onun da beni duyduğunu anladım o da sırasını bekliyor sevilmek için onun da hakkı..bende o yüzden çabalıyorum..

ÇOK SAĞ OL canım.

Biliyorum o kadar hissediyorum ki üzüldüğünüzü.Canım serum veriliyor su içiyorum. Sanırım ondan sonra. Dün uyumuşum bilgisaysr başında. cevaplayamadım gece.Yatarak zor yazıyorum...

inşallah canım benim.

Benim de 2 oğluma vurdurulmuştu. 2. oğlum 25 haftada doğmasına rağmen 4 gün yaşamıştı...

Canım sağ ol amin...İnşallah dolar. Canım nasip işi. Dün o kadar çaresizdim ki ağlayarak Arda beye dedim 7 haftadan beri yatıyorum şimdi ne yapayım o da senle ilgisi yok dedi. En iyi dr lerden birine gidiyorum ama sorun yaşanacaksa yaşanıyor...

Ne güzel yazmışsın canım...

Kızlar moralimi bozmak istemiyorum ama engel olamıyorum kendime...

kızlar ben hastaneye yattım keseden sızma varmış. Yan odadan bebek sesi geliyor. Tekrar dolabilirmiş de. Dua edin bana...

canım ya gerçekten çok mücadele veriyorsun rabbim seni ve bebeğini korusun allahın izniyle birşey olmayacak emin ellerdesin sürekli seni takip ediyorum moralini bozma allahın izniyle bu sorunuda aşacaksın

kızlar arda bey geldi şimdi elimi tutup moralini iyi tut dedi içim rahat etmedi dedi geldim dedi 11. 15 te başlayacakmış merak ettiğiniz olursa mesaj atın bana dedi cevaplayım...

Ben vereyim teli yazarsınız kızlar. Sanırım r.a. yetmezşiğinden bahsedecek...

canım ya gerçekten çok mücadele veriyorsun rabbim seni ve bebeğini korusun allahın izniyle birşey olmayacak emin ellerdesin sürekli seni takip ediyorum moralini bozma allahın izniyle bu sorunuda aşacaksın

Sapğ ol canım çok sağ ol...

0533 266 23 65

rahim ağzı yetmezliği gurubundanız deyin. Sofika su artması clestone ilişkisini sor bir istersen...

canım rahimde bebek arıyomuş bende dogumdan sonra olmuştu hatta kızımda kıpırdıyo gibi olmuştuda doktor daha erken demişti kendimi kandırıyomuşum meyerseişşallah bir daha olmaz evlatlarımızın acısını göstermez yaradan
sirke bebem sirkeli suyla yıkıcen
sen konuştukça sanki karşımda konuşuyon oluyo bu arada takiplerinin devamını dilerim bebem bende takipteyim
deme canım ya işşallah seyredicem onu bügün bakalım nelerden bahsedicek benim mavişim

chnb canım moralinin bozulması gayet normal,cok da sıkma kendini,insallah hersey cok guzel olacak bunların sonunda.;
yatıyorsun,bu durumda yapılabilecek en dogru islemi sana en isinin ehli doktorlar yaptı,en uygun ilacları kullanıyorsun,yanlıs hic bir sey yapmıyorsun canım dogru yoldasın ama bu yol cok zorlu,bunu en iyi bilenlerden birisin sen,ama bunun sonunun da ne kadar guzel olabilecegine de cok defa sahit olduk bu forumda,cok guzel bir basarı hikayesi olsun insallah bu gunlerin

arda beyin programını izliycem insallah birazdan bekliyorum

Evet canım ne hikayelere şahit olduk burada. İnşallah ben de başarırım...

Rüyamda üniversitedeymişim 3 çift ayakkabımı kaybetmişim. Çok aradım buldum sonunda üçünü de. şimdi aklıma geldi 3 kaybım var benim inşallah güzel bir rüyadır... bir de sümüklü böcek gördüm büyüdü büyüdü bildiğimiz kaplan oldu...

ben cok etkilenirim ruyalardan ve inanırım mesajlar verdiklerine,hayır olsun insallah

paşam hastanede çekmiyor o kanal ...

canım işşallah arkadaşlar burda ayınlarlarda seyredersin ah ben becerebilsemde koysam bebem kızlar duyurulur bizim sıpanın annesine ekleyin buraya seyretsin elektirk bir gidip gewliyo burda ya ya bende seyredemezsemsen nasılsın bebem moralin nasıl ilaç serum vs verdilermi merak ettigim ultroson sanamı geliyo yoksa senmi ona gidiyosun hane özel oluyoya o bakımdan sordum :44::44:

Dedim halkla ilişkilere yapacaklarmış. Canım antibiyotik veriliyor serumla. Dünden beri ultrason bakılmadı. nst dün yaptılar sancı çıkmadı...

Dedim halkla ilişkilere yapacaklarmış. Canım antibiyotik veriliyor serumla. Dünden beri ultrason bakılmadı. nst dün yaptılar sancı çıkmadı...

işşallah güzel sonuçlarla çıkarsın allahım yardım etsin sana ne streslisindir şimdi allahım çok zor imtaan ediyor şşallah dahada zor yapmaz imtaanını

Arda beyin programının konusu rahim ağzı yetmezliği başlıyor şimdi habertürkte...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…