Psikolojik olarak evliliğe hazır olmamak

Mutlaka evlenin. Bizden daha fazla mutlu olmaya hakkınız yok😁

Evliliği güzelleyemem. Var hoş yanları tabi. Aileniz özgür değil kısıtlı ise fena değil. Ama yok, özgür, rahatsanız yükümlülükleri çok

Eşimi severek evlendim. Ama evin sorumluluğu başlı başına zor. Hele Türk toplumunun eski kafalı erkekleriyle daha bir zor. Emin değilseniz bekleyin. Belki bir gün canınız ister 🤷
En azından bir sonraki yazınızda yazdığınız gibi tezi teslim etmeden evlenmeyi düşünmüyorum. Zaten malumunuz tez de bitmek bilmiyor çıldırtacak beni az kaldı.
Neden ki. Kullanın gitsin. Ama tezi bekarken yazın. O koca şahsiyetler evlenmeden önce yardım ederiz diyorlar. Yapmıyorlar. Benimkinin teze katkısı olmadı. Elimde tezler enstitüsünün önünde, tezleri atıp ağlamıştım. Koca kişisi işteydi.
Yemek takımı konusu ayrı bir saçmalık da ona girmek bile istemiyorum. Aman potansiyel eşimden destek istemiyorum engel olmasın yeter😅

Bende bir aya evleniyorum 33 yaşımdayım ailemle yaşıyorum .ailem kısıtlayan uyeler annem evde zorlamaz etmez.evlenecegim eşimi seviyorum. Özgürlüğümü dibjne kadar yaşadım .artık yeter diyorum bu aralar tabi yine içimde kalmasin diye geziyorum.aileyle bir zamandan sonra boğucu oluyor bazen diyorum boşver 1+1 ev tut yasa ha onu da yaşadım bu kez duvarlara boş bakiyordum

Ailedeki iki geliniz, misafirlikte herkesin önüne aynı tabak konmasınmış vs vs
O zaman zıkkım yesinler. Böyle bir evlilik tipi olacaksa tabi ki insan bekarlıktan farklı hisseder. Benim kararıma, evime, paramı nasıl harcadığıma kimse karışmaz. Yani tabi ki denediler de ben karıştırmadım. O yüzden de evlilik bana sorumluluk, yük falan gibi gelmiyor.

Son düzenleme:
Kendini ne zaman hazır hissedersen evlen, ana baba evi rahatlığı bulunmaz nimet. Ben senelerdir yanlız yaşayıp çalışan biriydim gene de baba evi başkadır🌸
Süreci yaşarken ne kadar uzar dallanır budaklanır ise olay entrika çoğalıyor zaten tereddütler varken insan soğur evlilik modundan.
Evlenince de boyut değişmiyor, ama kimlik değişiyor gene nispeten bekarlığa yakın mod amma bebek gelirse hele bambaşka sen oluyorsun. Bunları istemeden asla adım atma. Geç olsun temiz olsun boşver. Herkes bir şey der. Evin içinde kafayı yesen kimse anlamaz derdin ne diye.
Ben isteyerek evlendim isteyerek anne oldum ama gene de bekarlık sultanlıktır dolu dolu yaşamanı öneririm :KK70: Hala kafama esince istediğim günler şöyle bir gelince ben de ah ne güzeldi o günler derim.
Evlilik de bunu arayan bir kadınsan o da lazım ama her şeye hazır olmak lazım.
Yüzde yüz hazır olacak mısın dersen hayır :KK70:

Tabağını değiştirme, ti ye al, keyfine ne esiyorsa onu yap. Laf diyen olursa ay siz de farklı alın hediye edin, siz gelince size o takımımı çıkarırım diyin

bu salak cumleyi tam olarak kim kurdu?
buna bile karisan bir es ailesiyle ya da bu salak cümleyi duyup "sacmalamayin" diye aielsini susturmak yerine gelip sana soyleyen kisiyle zaten evlenmemen daha hayirli.
hic normal degil. tabaga karisma curetini bulan her seye karisir

buna bile karisan bir es ailesiyle ya da bu salak cümleyi duyup "sacmalamayin" diye aielsini susturmak yerine gelip sana soyleyen kisiyle zaten evlenmemen daha hayirli.
Ortada ne çapta bir problem olduğunu bile anlamamış. Bu konu ne kadar küçük gibi görünse de altındaki anlamı o kadar önemli ki. 2 seçeneği var, ya ben kendi paramla kendi zevkime göre aldım gerisi sizi ilgilendirmez demek ya da baştan oturup dusunup böyle küçük küçük şeylerin birikmesiyle mi evlilikten kaçtığını bulup direkt ayrılmak. Şu an tabak değiştirmek kadar yanlış bir hamle olamaz.

Konunca ne olacak, sankim yemekteyize mi katılıyorlar oturun yemeğinizi yiyin kalkın ... sanırsın kraliyet ailesi geliyor altı üstü tabak ne fark eder. Daha evlenmeden kezbanlığa başlamışlar ben olsam değiştirmem bence uğraşma vaktini tezine koy. Valla haklısın kanka KV görümce daha evlenmeden vik vike başlamış sonra neden istemiyorsun diyorlar :halay:

Ortada ne çapta bir problem olduğunu bile anlamamış. Bu konu ne kadar küçük gibi görünse de altındaki anlamı o kadar önemli ki. 2 seçeneği var, ya ben kendi paramla kendi zevkime göre aldım gerisi sizi ilgilendirmez demek ya da baştan oturup dusunup böyle küçük küçük şeylerin birikmesiyle mi evlilikten kaçtığını bulup direkt ayrılmak. Şu an tabak değiştirmek kadar yanlış bir hamle olamaz.
gercekten sok oldum okurken. yoldaki isaretler diyoruz hep burada dev bir isaret var konu sahibi icin tek problem "onu iade etmeye gitmek" 🤯
bu nasil bir hadsizlik? bu cumleyi daha ortada nisan bile yokken sana deme curetine kim sahip? sevgilin boyle seyleri kiz ve kendi ailesi arasında yetistirip duran neyi nerede soyleyecegini bilmeyen bosbogazin teki mi?
neresinden baksan elinde kaliyor.
bir de gelenler iki eltide aynj tabagi görüp kinarmis😅 demek ki elestirmek icin yasayan - gordugunu hemen hafizaya kaydeden fesat bir sulaleleri var.
bir de ortada nisan yok bisey yok, konu sahibi "istemem yan cebime" diyor da sevgilinin ailesi nasil konu sahibinin kutudaki ceyizini biliyor? bir de buna karisiyor?
evlenmek icin erken oldugunu düşündüğü sevgil ailesiyle bulusup bulusup ceyizlerini mi gosteriyor?
yoksa sevgilisine whatsapptan atti o da gitti annesine gosterdi annesinin sacma yorumunu hakli buldu da kiza mi soyledi "boyle yap" diye annesinin agziyla?
her iki seçenek de cok kötü. bir de adamin aklj süzgeci yok ki boyle sacma seyi sana soyleyebiliyor. demek ki daha coook dolar bu adam evlilik surecinde

gercekten sok oldum okurken. yoldaki isaretler diyoruz hep burada dev bir isaret var konu sahibi icin tek problem "onu iade etmeye gitmek" 🤯
bu nasil bir hadsizlik? bu cumleyi daha ortada nisan bile yokken sana deme curetine kim sahip? sevgilin boyle seyleri kiz ve kendi ailesi arasında yetistirip duran neyi nerede soyleyecegini bilmeyen bosbogazin teki mi?
neresinden baksan elinde kaliyor.
bir de gelenler iki eltide aynj tabagi görüp kinarmis😅 demek ki elestirmek icin yasayan - gordugunu hemen hafizaya kaydeden fesat bir sulaleleri var.
bir de ortada nisan yok bisey yok, konu sahibi "istemem yan cebime" diyor da sevgilinin ailesi nasil konu sahibinin kutudaki ceyizini biliyor? bir de buna karisiyor?
evlenmek icin erken oldugunu düşündüğü sevgil ailesiyle bulusup bulusup ceyizlerini mi gosteriyor?
yoksa sevgilisine whatsapptan atti o da gitti annesine gosterdi annesinin sacma yorumunu hakli buldu da kiza mi soyledi "boyle yap" diye annesinin agziyla?
her iki seçenek de cok kötü. bir de adamin aklj süzgeci yok ki boyle sacma seyi sana soyleyebiliyor. demek ki daha coook dolar bu adam evlilik surecinde
Detaylı bir cevap yazmadan önce arkadaşın yorumunu beklicem. Çünkü genelde ya cevap gelmiyor ya aşırı önemsiz görüyorlar falan. Vaktim kıymetli 😂 ama tecrübelerim de eşsiz yani kendi bilir😂

Detaylı bir cevap yazmadan önce arkadaşın yorumunu beklicem. Çünkü genelde ya cevap gelmiyor ya aşırı önemsiz görüyorlar falan. Vaktim kıymetli 😂 ama tecrübelerim de eşsiz yani kendi bilir😂
en iyisini yapıyorsun. benim vaktim bol valla bu aralar uzun uzun yaziyorum😅
bir de severek hevesle aldigi bir ürünmüş. ne sacma ya.
bu aileyle evlenirse tam da korktugu gibi kizlarla is cikisi kahve icmeye gitmesi bile memleket meselesi haline gelen bir evliligi olur. elalem ne der sonra?

O zaman zıkkım yesinler. Böyle bir evlilik tipi olacaksa tabi ki insan bekarlıktan farklı hisseder. Benim kararıma, evime, paramı nasıl harcadığıma kimse karışmaz. Yani tabi ki denediler de ben karıştırmadım. O yüzden de evlilik bana sorumluluk, yük falan gibi gelmiyor.
Tabağını değiştirme, ti ye al, keyfine ne esiyorsa onu yap. Laf diyen olursa ay siz de farklı alın hediye edin, siz gelince size o takımımı çıkarırım diyin
Toplu yazayım, olay şöyle gelişti. Ben tabaklarımı çok severek aldım zaten sevgilimle beraber aldık. Akşamına erkek arkadaşım abisine yemeğe gitti, misafir varmış. Bana tabakların fotoğrafını attı bunlar bizimkiler değil mi diye. Sonra demiş aaa biz de bundan aldık vs. Sanırım yengesi yani müstakbel eltim rahatsız olmuş. Herkes sürekli aynı tabaktan yemek mi yiyecek falan demiş ama sonra da iyi ki almışsınız biz memnunuz demiş. Sevgilim değiştirmek zaten istemiyor bizi ilgilendirmez diyor. Ben de uğraşmak istemiyorum ama iki tabak için de “benimkini gördü aynısını aldı” dedirtmek de istemiyorum. Bir tarafım öyle dese nolur ki diyor diğer yanım özenti gibi görünmekten rahatsız.

Konunca ne olacak, sankim yemekteyize mi katılıyorlar oturun yemeğinizi yiyin kalkın ... sanırsın kraliyet ailesi geliyor altı üstü tabak ne fark eder. Daha evlenmeden kezbanlığa başlamışlar ben olsam değiştirmem bence uğraşma vaktini tezine koy. Valla haklısın kanka KV görümce daha evlenmeden vik vike başlamış sonra neden istemiyorsun diyorlar :halay:
Bizim milletin çanağa çömleğe bu kadar anlam yüklemesi midemi bulandırıyor. Ha ama aynı kafalar ikiz çocukları aynı giydirir sorun olmaz. Asıl kıyafet sorun olmalı.

Böylesine kedi, köpek mama kabı vereceksin, oradan yiyecek de işte insan yapamıyor.

Valla kanka saçmalıklarla uğraşmak istemeyenlere yabancı damat tavsiye ediyorum. Benimki ABDli malum, ABDliler etliye sütlüye karışmazlar, kendilerini ilgilendirmeyen konularda konuşup insanı hasta etmezler :halay: En son taaa yıllar önce kuzenimin evlenip 1 yıldan sonra boşandığı bir kız vardı ex gelin o arkamdan laf etmişti ama niye bilmiyorum ..valla kızı sadece 2 kez görmüştüm, sadece normal, yüzeysel muhabbet yapmıştım o kadar sen karışmasan konuşmasan bile valla gelip konuşuyorlar arkandan:KK51:

Bizim milletin çanağa çömleğe bu kadar anlam yüklemesi midemi bulandırıyor. Ha ama aynı kafalar ikiz çocukları aynı giydirir sorun olmaz. Asıl kıyafet sorun olmalı.

Böylesine kedi, köpek mama kabı vereceksin, oradan yiyecek de işte insan yapamıyor.
ayni kafalar sirf eltisinde var eksik kalmayayim diye kredi ceker dyson alir airfrier robot supurgeler alir. ama tabak canak almaz😅

ayni kafalar sirf eltisinde var eksik kalmayayim diye kredi ceker dyson alir airfrier robot supurgeler alir. ama tabak canak almaz😅

Yani şu Dyson myson işini de anlayamadım gitti :KK51: Tamam kaliteli iyi hoş da sonunda süpürge işte alanların başı göğe eriyor sanırsam ... benim evde normal bir süpürge var, zaten çoğunlukla robot kullanıyorum. Dysonum olmadığı için fakir miyim yoksa:halay:

Toplu yazayım, olay şöyle gelişti. Ben tabaklarımı çok severek aldım zaten sevgilimle beraber aldık. Akşamına erkek arkadaşım abisine yemeğe gitti, misafir varmış. Bana tabakların fotoğrafını attı bunlar bizimkiler değil mi diye. Sonra demiş aaa biz de bundan aldık vs. Sanırım yengesi yani müstakbel eltim rahatsız olmuş. Herkes sürekli aynı tabaktan yemek mi yiyecek falan demiş ama sonra da iyi ki almışsınız biz memnunuz demiş. Sevgilim değiştirmek zaten istemiyor bizi ilgilendirmez diyor. Ben de uğraşmak istemiyorum ama iki tabak için de “benimkini gördü aynısını aldı” dedirtmek de istemiyorum. Bir tarafım öyle dese nolur ki diyor diğer yanım özenti gibi görünmekten rahatsız.

Ay millet ne manyak ya. Haklısın bunalmakta konu sahibi.

isteyen istedigini desin. sevgilunin bu konunun detaylarini sana anlatmasi, kadinin rahatsiz oldugunu belli etmesi belki de daha tanismadan senin gardini almani saglamis. bu adam evlilige kesinlikle hazir degil..nerede ne soyleyecegini bilmiyor. inan zamanla senin agzindan çıkanı da aynen ailesine aktarir ikinizi birbirine dusman eder. çünkü konusulani suzgecten gecirip aktarma özelliği yok.
ayrica "herkes sürekli ayni tabaktan mi yiyecek" ne bicim üzüntü sekli ya. ne oluyor ayni model tabak olunca bu ne bos beles dusunce tarzi. bu organizmayla akraba olmak, her bayram seyran aile yemeginde bir arada olmak ister misin? cocugun bunun cocuguyla kuzen kanka olsun ister misin cidden?
sen yüksek lisans, tez vs diyince ben baska bir kulvardasiniz sanmıştım ama şu konu bile senin kulagina gelip severek aldigin seyden vazgecirme asamasina getiriyorsa bu evlilikten bir halt olmaz. daha nisanliyken herkesten tiksinirsin kavga dövüş evlenirsiniz

Anlamayan olacağını düşünmezdim ama önemli not: gerizekalı bir genç derken zeka düzeyine değil aile evinde yaşayan bir gencin sorumluluk seviyesine referans göstermeyi amaçladım. Aksi durumda ÖNCELİKLE kendime hakaret etmiş oluyorum. Anlamayı tercih edecek kız kardeşlerime şimdiden teşekkürler✨

erkek arkadaşımla 6 senedir beraberiz. artık evlilikten söz etmeye başladık, hatta ben çeyize başladım ve bir mutfak düzdüm sayılır. her şey iyi hoş ama ben aslında evlenmek istemiyorum. etraftakilerin artık evlenmiyor musunuz baskısı beni çok bunaltıyor ama istemiyorum. erkek arkadaşımı çok seviyorum, onun da vaktini alıyor olma fikrinden nefret ediyorum. kendimi son derece çıkmazda hissediyorum. sevdiğim rutinlerim var, kendi başıma sürdürdüğüm özgür bir yaşantım var, içinde olmaktan çok mutlu olduğum bir konfor alanım var. evlenmek bunların hepsini terketmek demek. elbette ki güzel yanları vardır ama ben o yanları düşünemiyorum.

Erkek arkadaşımla hiçbir ilgisi yok konunun, olay tamamen evlilik ve “evli bir kadın” olmakla ilgili. Ben evde ailesiyle yaşayan gerizekalı bir genç olmak istiyorum.. vizyonuma sağlık ne diyim. Benzer duyguları yaşayan hemcinslerimden tavsiye istiyorum. Bu arada erkek arkadaşıma son derece dürüst yaklaştım ve hislerimi söyledim. Kendisi bana baskı yapmıyor. Seneye eylülde nişan yaparız 2026 yazında evleniriz dedik allah kısmet ederse. Ama ben resmi olarak bekar geçireceğim zaman 1 yıldan az kaldı diye bunalıma girdim. Çok salakça bir şey bu stresi anlatmakta zorlanıyorum
akjshasd gerızekalı derken bende aıle evındeyım evlılık dusunmuyorum cok sukur bın sukur yedıgım önde yemedıgım arkamda evlenme baskılarını dusunmuyorum ama sız kendınızı dusunun uzuldum adınıza mutsuz bı evlılık sımdıden goruyorum

Anlamayan olacağını düşünmezdim ama önemli not: gerizekalı bir genç derken zeka düzeyine değil aile evinde yaşayan bir gencin sorumluluk seviyesine referans göstermeyi amaçladım. Aksi durumda ÖNCELİKLE kendime hakaret etmiş oluyorum. Anlamayı tercih edecek kız kardeşlerime şimdiden teşekkürler✨

erkek arkadaşımla 6 senedir beraberiz. artık evlilikten söz etmeye başladık, hatta ben çeyize başladım ve bir mutfak düzdüm sayılır. her şey iyi hoş ama ben aslında evlenmek istemiyorum. etraftakilerin artık evlenmiyor musunuz baskısı beni çok bunaltıyor ama istemiyorum. erkek arkadaşımı çok seviyorum, onun da vaktini alıyor olma fikrinden nefret ediyorum. kendimi son derece çıkmazda hissediyorum. sevdiğim rutinlerim var, kendi başıma sürdürdüğüm özgür bir yaşantım var, içinde olmaktan çok mutlu olduğum bir konfor alanım var. evlenmek bunların hepsini terketmek demek. elbette ki güzel yanları vardır ama ben o yanları düşünemiyorum.

Erkek arkadaşımla hiçbir ilgisi yok konunun, olay tamamen evlilik ve “evli bir kadın” olmakla ilgili. Ben evde ailesiyle yaşayan gerizekalı bir genç olmak istiyorum.. vizyonuma sağlık ne diyim. Benzer duyguları yaşayan hemcinslerimden tavsiye istiyorum. Bu arada erkek arkadaşıma son derece dürüst yaklaştım ve hislerimi söyledim. Kendisi bana baskı yapmıyor. Seneye eylülde nişan yaparız 2026 yazında evleniriz dedik allah kısmet ederse. Ama ben resmi olarak bekar geçireceğim zaman 1 yıldan az kaldı diye bunalıma girdim. Çok salakça bir şey bu stresi anlatmakta zorlanıyorum
Acayip bir pick me girl okudum resmen. Evli kadın olmak istemeyip çeyiz düzmek de ayrı bir tezatlık😀
Evliyim, eşimi çok seviyorum iyi ki evlenmişim diyorum. Bir de üstüne 26 yaşında yeniden üniversiteye başladım “evli kadın” olarak. Evlendikten sonra konfor alanı kalmıyor zaten aynen günün 85 saati evliyiz diye dipdibeyiz😀
Evli kadın olunca evde bütün gün iş yapacağını mı zannediyorsun? Hamşonun tekiyle evlenmediysen her gün tost yeseniz gıkı çıkmaz. Evi top top toz götürse aman boşver uğraşma diyebilir. Ben üşenmeyip yemek yaptığımda eşim ne gerek vardı tost da yerdik diyebiliyor mesela. Evi temizlediğim, çamaşır bulaşık yıkadığım için eline sağlık diyebiliyor. Akşam olduğunda o gider kapısını kapatır oyun oynar ben de bir odada takılırım mesela. Aile evinde yapılabilen her şey evliyken de yapılabiliyor. Her evlilik zulüm değil yani. Karşı tarafın yerinde olsam asla bir yola çıkmam seninle.

X