Psikolojik olarak evliliğe hazır olmamak

Yahu bu ne komplekstir. Kimseye hakaret ettiğim yok, hakaret etsem kendim için mi kurarım o cümleyi. Of hiç sarkastik anlatı, ironi gibi şeyler duymadınız mı? Orda zeka seviyesinden değil, sorumluluk düzeyinden bahsediyorum. Kendinizi mi öyle mi görüyordunuz da bu kadar triggerlandınız anlamadım ki.
Yoo özgürlük alanı, konfor alanı vs vs yazmışsın ben de seni çağ atlatacak fikirleri hayalleri olan biri sandım meğerse sen farklı bir seymissin. Evlenme kimse kafana silah dayamiyor. Sevgilini sevmiyorsun ! Sevildiğin için birakmiyorsun.

Kız derdim bu diyip akıl almaya gelmiş 😂 gititkleri her ortamı geren tipler cımbızla eklimeyi seçip onu yorumluyolar sayfa sayfa.
Ben evlenirken gözüm sadece eşimle birlikt eaynıe bde yaşamın ne müthiş bir fikir olacagını düşünerek evlendim. Resmen gözleirmden kalpler çıkıyordu. Ama deidklerin o kadar dogru ki. Hayatım değişmeyecek sanıyordum tamamen değişti. Birsürümyeni sorumluluk almış oldum. Ben bu sorumlulukları seviyorum bir eve bakmak bir evin hanımı olmak çocuguma anne olmak bunları herkes sevmeyebilir ve çok dogal. Bi de şöyle bi durum var hiç mi evlenmek istemiyorsun iler de mi düşünüyorsun. Bir sene çok hızlı geçiyor koşuşturmalar başlayınca zaten kendine vakit ayıramaz oluyorsun. Eğer bi kaç sene sonra evlenelim diye düşünüyorsan evlen derim ama hiç düşünmezsen sevgilinle bunu konuş yakın bir tanıdığım (erkek) sevgilisi (kız) tarafından böyle oyanlandı yani her yaz evlilik için adım atacağız diye kıştan hazırlanıyorlar yaz oluyo kız ayrılıyo on senelik ilişki bitti. Bitti iyi de oldu. Bi taraf evlenelim diyo bi taraf böyle görüşelim diyo olacak iş değil yani kavga kavga nereye kadar.

Yaa arkadaşlar aksine bana çok tatlı geldi anlatımı arkadaşın. Yani hiçbir şey düşünmeden sorumluluk almadan ailemle yaşayıp gitmek istiyorum diyor kızcağız.

Arkadaşım haklısın. Aslında sevgilin ev işi yapabilen sorumluluklarını paylasabilen her şeyi sana yuklemeyen bir tipse bu alışma süreci daha da kolay olacaktır. 6 senedir berabersiniz ama görüşme sikliginiz nedir bir de hiç kısa süre için de olsa aynı evde yaşadınız mı veya hani böyle gozlemleyebildin mi evde tüm sorumluluklarını sana yıkacak bir insan mı bu sence yoksa gerçekten hayatı bir takım gibi beraber göğüsleyip isbolumu yapacağın her şeyde el ele kaya gibi duracaginiz bir insan mı? Beraber yasamasan da onu anlarsın bence biraz. Senin hayatını zorlastiracak mı evlilik yoksa güzelleştirecek mı onu anlamaya calis. Ha her evlilik her ilişki zordur ama aynı zamanda o kadar güzeldir ki seve seve katlanırsın o zorluklara. Zorluğu güzelliğine değmediği karşı taraftan aynı çabayı iyi niyeti sevgiyi görmediği an bırakmalı insan bence. Mesela neyden korkuyorsanız açık açık sevgilinize söyleyin ben senin bütün işleri bana yikacagindan korkuyorum gibi konuşun bunları.

Hatta öncesinde yazın bir kağıda bunları. Mesela ben sevgilimle yaşarken en çok sex and the city filan gibi diziler izleyip candy crush oynayamamaktan sikayetciydim. Çünkü o benim rahatlama yöntemim. Söyledim bunu bak beraberken de birer saat ayrı takılalım ben bugün dizi izleyip canda crush oynicam dedim yani aslında evlenince de pratik olarak hayatinizi gün be gün düşünüp manitayla tartışıp konuşup öyle karar verin. Belki onun da öyle korkuları vardır insanız kim sevmez ki yalnızlığı ve konfor alanını.

daha yasin 26 o kadar genc ve keyifli yaslar ki.
sirf 6 yıldır berabersin diye, sevdigin insani genc buldun diye evlenmen bekleniyor. cunku 6 sene cok uzun. adamin da vaktini yiyorsun.
ben olsam ayrilirdim
ki kendim de hem yirmilerin basinda, hem 25te guzel ilişkim evlilige dogru eyrilecekken zor da olsa iliskilerimi bitirdim. inan ayrılık üzüntüm 3se üstümden yük kalkması 7ydi.
sirf sevdim diye hazir olmadan niye evleneyim ki?
bugun o "evlenmiyor musun" diye baski yapanlar yarin sana "cocuk yok mu, yasin geciyor" baskisi yapacak ve bir anda hic hazir olmadan anne olacak ömürlük sorumluluk alacaksin.
bilmiyorum ya herkes hayatindan ornek verir ben kendi hayatimda evlilik mi ayrilik mi diye düşündüm ayrildim. sonra bir basima tonla sehir ulke gezdim, bir sürü tatli erkekle flortum iliskim oldu. yasim 33 hayatimda ilk defa kendimden emin sekilde biriyle evlenme hevesi icindeyim. bu kisi benim için tam anlamiyla dogru kisi. huyu suyu olaylark yorumlayisi vs benim pencereme cok yakin..ama daha da onemlisi ben artik özgür genclik donemimi kendi kafamda kapattim. su an mental olarak da sorumluluk almaya hazir hissediyorum.
belli ki sen hazir hissetmiyorsun. sevgilin harika birisi olabilir ama dogru insan yanlış zamanda bir ise yaramaz. talihsizlik zamanlamadan yana olmus. sen hazir degilsen hazir degilsindir . evlilik cok keyifli bir sey degil neticede. dusunmen gereken yuz tane sey olacak. en basiti ben ailemin evinde yasarken musluk mu bozuldu, cati mi akiyor. hicbiri benim problemim değil (umrumda da degil) en fazla yardim isterse ailem yardim ederim gecer gider. ama sevgilimle kalacağımiz evde iki hafta icinde once ust kat tuvaletinden su damladi . komsuya ulaşıp rica ettik sonra bizim tesisat bozuldu. bjr guzel batmis olan yerleri temizleyip gecici çözüm bulduk-youtubedan yapmaya calistik, olmadi usta aradik. ani bir yagmur yagiyor- bahce mobilyalarıni kaldirmadiysak aklimiz hep evde.. sirf evin derdi bile bitmiyor:) temizlik yemek bizim icin problem degil kucuk ev berbaer cabucak temizleyip ac karnimizi beraber duyuyoruz. ama klasik bir turk evinde (cevrene ve kkya baksan görürsün) sanki ev kadinin gibi oluyor. ayni anda isten geliyorlar adam tv karsisinda camis gibi yayılırken kadin yemek hazirliyor. sonra adam salata yapti sofrayi topladi diye "esim cok yardim eder bana" diye seviniyorlar. misafir cagirsan güzel agirlamalisin yoksa "adam hic özenmemis" demiyor kimse "bir de yeni gelin olacak hic ozenmemis" diyorlar:) bekar odani b.k da goturse olur ama evliyken - hele ki guzelce dizdigin yenigelin evin varsa o daginiklik goze batar. "evli kadin" olmanin kendince sorumlulugu da cok.
o yuzden hazir degilsen hazir degilsindir. ama sevgilini de oyalama. adam evlenmek istiyorsa ona da yazik. merak etme senden sonra derbeder olmaz, erkek o.
ilkgencliginden berj ayni kadinla oldugu icin belki hosuna bile gider bu yeni dünya- sorumluluk almadan tek gecelik iliskiler bulmanin kolay olmasi - yeniden flort etmek vs. iki üzülse üçüncü aya keyfine bakar.

sirf 6 yıldır berabersin diye, sevdigin insani genc buldun diye evlenmen bekleniyor. cunku 6 sene cok uzun. adamin da vaktini yiyorsun.
ben olsam ayrilirdim
ki kendim de hem yirmilerin basinda, hem 25te guzel ilişkim evlilige dogru eyrilecekken zor da olsa iliskilerimi bitirdim. inan ayrılık üzüntüm 3se üstümden yük kalkması 7ydi.
bugun o "evlenmiyor musun" diye baski yapanlar yarin sana "cocuk yok mu, yasin geciyor" baskisi yapacak ve bir anda hic hazir olmadan anne olacak ömürlük sorumluluk alacaksin.
bilmiyorum ya herkes hayatindan ornek verir ben kendi hayatimda evlilik mi ayrilik mi diye düşündüm ayrildim. sonra bir basima tonla sehir ulke gezdim, bir sürü tatli erkekle flortum iliskim oldu. yasim 33 hayatimda ilk defa kendimden emin sekilde biriyle evlenme hevesi icindeyim. bu kisi benim için tam anlamiyla dogru kisi. huyu suyu olaylark yorumlayisi vs benim pencereme cok yakin..ama daha da onemlisi ben artik özgür genclik donemimi kendi kafamda kapattim. su an mental olarak da sorumluluk almaya hazir hissediyorum.
belli ki sen hazir hissetmiyorsun. sevgilin harika birisi olabilir ama dogru insan yanlış zamanda bir ise yaramaz. talihsizlik zamanlamadan yana olmus. sen hazir degilsen hazir degilsindir . evlilik cok keyifli bir sey degil neticede. dusunmen gereken yuz tane sey olacak. en basiti ben ailemin evinde yasarken musluk mu bozuldu, cati mi akiyor. hicbiri benim problemim değil (umrumda da degil) en fazla yardim isterse ailem yardim ederim gecer gider. ama sevgilimle kalacağımiz evde iki hafta icinde once ust kat tuvaletinden su damladi . komsuya ulaşıp rica ettik sonra bizim tesisat bozuldu. bjr guzel batmis olan yerleri temizleyip gecici çözüm bulduk-youtubedan yapmaya calistik, olmadi usta aradik. ani bir yagmur yagiyor- bahce mobilyalarıni kaldirmadiysak aklimiz hep evde.. sirf evin derdi bile bitmiyor:) temizlik yemek bizim icin problem degil kucuk ev berbaer cabucak temizleyip ac karnimizi beraber duyuyoruz. ama klasik bir turk evinde (cevrene ve kkya baksan görürsün) sanki ev kadinin gibi oluyor. ayni anda isten geliyorlar adam tv karsisinda camis gibi yayılırken kadin yemek hazirliyor. sonra adam salata yapti sofrayi topladi diye "esim cok yardim eder bana" diye seviniyorlar. misafir cagirsan güzel agirlamalisin yoksa "adam hic özenmemis" demiyor kimse "bir de yeni gelin olacak hic ozenmemis" diyorlar:) bekar odani b.k da goturse olur ama evliyken - hele ki guzelce dizdigin yenigelin evin varsa o daginiklik goze batar. "evli kadin" olmanin kendince sorumlulugu da cok.
o yuzden hazir degilsen hazir degilsindir. ama sevgilini de oyalama. adam evlenmek istiyorsa ona da yazik. merak etme senden sonra derbeder olmaz, erkek o.
ilkgencliginden berj ayni kadinla oldugu icin belki hosuna bile gider bu yeni dünya- sorumluluk almadan tek gecelik iliskiler bulmanin kolay olmasi - yeniden flort etmek vs. iki üzülse üçüncü aya keyfine bakar.

Aaa yaşı 26 mı ben onu kaçırmışım. O zaman bence de haklısın.

Bu cümleniz ile umarım sınanmazsınız bu nasıl bir hakarettir yav
Evde ailenle yasa evlenme ama neden gerizekalı oluyorsun ki, zeki olup aile ile yaşamak da bir seçenek
Özgür alan dediğin evde ailesiyle yaşayan gerizekalı bir kız olmak mı ?
Ee evlenme o zaman. Yazdıklarından evlilik için yaşının küçük olduğu belli oluyor zaten. En az 5 yıl evlenme. Sonra sıkılırsın zaten ailesiyle yaşayan gerizekalı olmaktan. O zaman düşünürsün evliliği
arkadaslar hicbiriniz mi avrupa yakasi izlemedi ya?

bu videoda 11.10'da volkan diyor "biz hala iki sorumsuz gerizekaliyiz" diye. (sahne 8.30'da basliyor)

konu sahibi bazen bana da oluyor. izlediğim eski dizilerden filmlerden cok bilindik cumleler kuruyorum kimse anlamiyor🤣

Bir kişiyi çok sevmek ayrı, onunla evlenmek istemek apayrı.

Ve evet bambaşka bir yaşantı içine giriyorsunuz iyi ya da kötü kişiye göre değişir.

Yaşınız küçükse evlenmenizi tavsiye etmem. Evlenirken bazı şeylere doymuş olmanız gerekiyor bana göre. Elalem vs bu konulara girmiyorum bile.

Siz ve zekanız, konumun altında toplanan güruhun içinde bir pırlanta gibi parlıyorsunuz✨✨ teşekkür ederim. Evlenince kafama göre iş çıkışı bir anda buluşup arkadaşlarımla bir kahve içemem mesela. Ya da bunu istediğim sıklıkta yapamam. Bu bile bir örnek
Tatlım sen yapamayacaksın diye herkese o kefeye koyma bence o sizin ilişki vizyonsuzluğunuz. Geçen ay kız arkadaşımla romaya gittik 2 gün kafa dağıtmaya çocuğu da babasına kitledim 🫶🏻
Ama sen mahallede bir kahve bile içemeyecek bir ilişkide olduğun için evde ana baba dizinde oturman ve diğer yazdığın sıfatı yazmaya dilim varmıyor o işte o senin normalin.

Yaa arkadaşlar aksine bana çok tatlı geldi anlatımı arkadaşın. Yani hiçbir şey düşünmeden sorumluluk almadan ailemle yaşayıp gitmek istiyorum diyor kızcağız.

Arkadaşım haklısın. Aslında sevgilin ev işi yapabilen sorumluluklarını paylasabilen her şeyi sana yuklemeyen bir tipse bu alışma süreci daha da kolay olacaktır. 6 senedir berabersiniz ama görüşme sikliginiz nedir bir de hiç kısa süre için de olsa aynı evde yaşadınız mı veya hani böyle gozlemleyebildin mi evde tüm sorumluluklarını sana yıkacak bir insan mı bu sence yoksa gerçekten hayatı bir takım gibi beraber göğüsleyip isbolumu yapacağın her şeyde el ele kaya gibi duracaginiz bir insan mı? Beraber yasamasan da onu anlarsın bence biraz. Senin hayatını zorlastiracak mı evlilik yoksa güzelleştirecek mı onu anlamaya calis. Ha her evlilik her ilişki zordur ama aynı zamanda o kadar güzeldir ki seve seve katlanırsın o zorluklara. Zorluğu güzelliğine değmediği karşı taraftan aynı çabayı iyi niyeti sevgiyi görmediği an bırakmalı insan bence. Mesela neyden korkuyorsanız açık açık sevgilinize söyleyin ben senin bütün işleri bana yikacagindan korkuyorum gibi konuşun bunları.
Çok teşekkür ederim anlatımınız için. Kısa süre beraber yaşadık üniversite dönemindeyken. O dönem çok daha küçüktük ama bence önemli bir deneyimdi. Onun alışkanlıklarını biliyorum, o da beni biliyor. Temizlik yemek vs anlaşabiliriz diye düşünüyor ve ümit ediyorum. Ama en temelde ben evin küçük kızı olmayı seviyorum sanırım. Benden küçük olup evlenenlere de çok gıpta ile bakıyor ve takdir ediyorum. En önemlisi de toplumun yaklaşımı. Sanki evlenen (kadın) kuzenlerim evlendikten sonra gerçekten aileden ayrılmış gibi davranıldı. Başka bir ailenin oldular, araya mesafeler girdi. Ne bileyim babalarıyla ilişkileri değişti. Ayrı bir olgunluk ve ciddiyet geldi her şeye. Ben bunları hep çok tuhaf bulmuşumdur ve sebebini anlayamıyorum

Tatlım sen yapamayacaksın diye herkese o kefeye koyma bence o sizin ilişki vizyonsuzluğunuz. Geçen ay kız arkadaşımla romaya gittik 2 gün kafa dağıtmaya çocuğu da babasına kitledim 🫶🏻
Ama sen mahallede bir kahve bile içemeyecek bir ilişkide olduğun için evde ana baba dizinde oturman ve diğer yazdığın sıfatı yazmaya dilim varmıyor o işte o senin normalin.
Romaya kafa dağıtmaya giden biri için fazla saldırgan ve kompleksli görünüyorsun. Ya da paragrafta anlam skillerin problemli. Ben orda KOCAM SALMAZ yazmadım, evde sorumluluk bekler, ailem sormuyor ama eşim doğal olarak aşkım nerdesin diye sorar, kafama göre spontane yaşama konforum büyük ölçüde azalır.

Türkiyenin en iyi teknik üniversitelerinden birinde masterımı tamamlamak üzereyim ve global bir şirkette mühendisim. 3 dil biliyorum. Bunlarla övünmekten de hoşlanmam ama okuduğunu anlayamadığını düşündüğüm biri beni vizyonumdan vurmaya çalışırsa -ki ben kendime vizyonuma sağlık yazarak laf dokundurmuşum zaten- cevabını alır.

Kız derdim bu diyip akıl almaya gelmiş 😂 gititkleri her ortamı geren tipler cımbızla eklimeyi seçip onu yorumluyolar sayfa sayfa.
Ben evlenirken gözüm sadece eşimle birlikt eaynıe bde yaşamın ne müthiş bir fikir olacagını düşünerek evlendim. Resmen gözleirmden kalpler çıkıyordu. Ama deidklerin o kadar dogru ki. Hayatım değişmeyecek sanıyordum tamamen değişti. Birsürümyeni sorumluluk almış oldum. Ben bu sorumlulukları seviyorum bir eve bakmak bir evin hanımı olmak çocuguma anne olmak bunları herkes sevmeyebilir ve çok dogal. Bi de şöyle bi durum var hiç mi evlenmek istemiyorsun iler de mi düşünüyorsun. Bir sene çok hızlı geçiyor koşuşturmalar başlayınca zaten kendine vakit ayıramaz oluyorsun. Eğer bi kaç sene sonra evlenelim diye düşünüyorsan evlen derim ama hiç düşünmezsen sevgilinle bunu konuş yakın bir tanıdığım (erkek) sevgilisi (kız) tarafından böyle oyanlandı yani her yaz evlilik için adım atacağız diye kıştan hazırlanıyorlar yaz oluyo kız ayrılıyo on senelik ilişki bitti. Bitti iyi de oldu. Bi taraf evlenelim diyo bi taraf böyle görüşelim diyo olacak iş değil yani kavga kavga nereye kadar.
Çok teşekkür ederim anladığınız için. Durumu şöyle ifade edeyim, ben mezun olduktan sonra akademiden devam etmek istediğim için hemen yüksek lisansa başladım fakat kadro açılmaması, asistan alımının olmaması vs derken ne akademiye girebilmiş oldum ne de iş bulabilmiş. Sonradan özel sektöre başvurdum. İşe başlayalı tam bir yıl oldu.

Erkek arkadaşım da sağlık problemleri yaşadı. Askerliğini yapmadığı için iş bulamadı fakat sonra ameliyat ve sistematik tedavi süreçleri oldu, askere zaten gidemedi ama işe başlayacak fırsatı zaten olmadı. İkimiz de farklı sebeplerle aynı zamanlarda işe başladık. İlk maaşımızla birikime ve çeyize başladık. O çok mutlu, beni bunaltmamaya çalışsa da kendi konforundan kısarak elinden geldiğince birikim yapmaya çalışıyor. Ama ben ben çalışıp para kazanmanın keyfini çıkaralım diyorum mesela. Pazar sabahı kalktım ders çalışıyorum, tez yazıyorum. Zaten kafam dolu bide bu evlilik konusu beni ekstra geriyor. Sadece görüş almak istedim ama burdaki kadınların maşallahı var hiç yadırgamadılar heralde evliliği, hayatlarının tamamen değişmesini

arkadaslar hicbiriniz mi avrupa yakasi izlemedi ya?

bu videoda 11.10'da volkan diyor "biz hala iki sorumsuz gerizekaliyiz" diye. (sahne 8.30'da basliyor)

konu sahibi bazen bana da oluyor. izlediğim eski dizilerden filmlerden cok bilindik cumleler kuruyorum kimse anlamiyor🤣

Aslının statü karmaşasını yaşıyorum tam olarak. Evin “gerizekalı” genç kızı olmak evli bir kadın olmaktan daha çok hoşuma gidiyor😃 ama konunun erkek arkadaşını sevip sevmememle en ufak ilgisi yok

Aslının statü karmaşasını yaşıyorum tam olarak. Evin “gerizekalı” genç kızı olmak evli bir kadın olmaktan daha çok hoşuma gidiyor😃 ama konunun erkek arkadaşını sevip sevmememle en ufak ilgisi yok
ama erkek arkadasin da bir insan . sevsen bile onun istedigi yolda devam etmek istemiyorsan onu oyalamamisin.
belli ki adam heves ediyor bir seylere. yollarini ayir o da biraz gezsin tozsun - kendiyle ayni gelecek planinda yeni bir insan bulup mutlu olsun.

ben olsam ayrilirdim
Çok teşekkür ederimmmm. Beni o kadar iyi anlıyorsunuz ki. Derdim ayrılmak değil sadece bizi az salsalar biz mesele 30da da evlenebiliriz. Ben doktora istiyorum sevgilimin abisi sürekli okuldasın zaten hiç yanımıza gelmiyosun diyo mesela. Sanane kardeşim? Bizi birbirimizden ziyade diğer insanlar itiyor evliliğe. Yoksa erkek arkadaşımdan en ufak baskı görmüyorum. Çok karışık bir durum ya

ama erkek arkadasin da bir insan . sevsen bile onun istedigi yolda devam etmek istemiyorsan onu oyalamamisin.
belli ki adam heves ediyor bir seylere. yollarini ayir o da biraz gezsin tozsun - kendiyle ayni gelecek planinda yeni bir insan bulup mutlu olsun.
Haklısınız :KK43:

Mesele sadece sorumluk değil. Statünün değişmesi. Evin küçük kızıyken birden evli bir kadın olmak. Soyismin değişmesi. Bir hayatın tümüyle değişmesi
Ben seni anladım, haklısın. Ama nişanlılık bir nevi bunun için var. Nişanlılık döneminde bu yeni duruma alışırsın bence. Ha ama yine de emin olamıyorsan şimdilik o toplara girme.

Istemiyorsaniz evlenmeyin ama aile evinin kucuk cocugu ya da sorumluluk almayan gerizekali genc gibi yaşamak size uzun vadede zarar verir devam edebilecek bir hayat tarzi degil cunku bu.
Aileniz yaşlaniyor netice yillar gecer bir bakmissiniz ailenizin sorumlulugunu siz almak zorunda kalabilirsiniz ya da en iyi ihtimalle kendi sorumlulugunuzu almak zorundasiniz bir gun. Ne kadar gec o kadar zor olur.

Ben çok iyi anlıyorum seni. Ben de evin en küçüğüyüm, hiç ev ile ilgili sorumluluk almadım.
Yalnız yaşamak istedim, annem hep yanımda kaldı, büyümeme izin vermedi.
30 küsür yaşımda evlenirken "ben daha çok küçüğüm" diye ağladığımı biliyorum =))
hiiiiç hazır değildim ve gerçekten evlenmek istemiyordum, sırf sevgilim "ya evleniriz ya ayrılırız" dediği için evlendim. Neyse boşandım geçti gitti.

Ama 26 yaş çok çok erken bence =(
Hatta bana göre kadın için 35 üstü olursa daha güzel.
Bi büyüsün, bi sınırlarını tamamen netleştirsin, bi ne istediğini tamamen bilsin, bi doysun özgürlüğe.

Bi de 20 yaşında başladığın ilişkiden ne derece tatmin oluyorsun hiç düşündün mü ?
Çünkü insanın en çok dönüştüğü yaşlardır 25-26.
Beraber dönüştünüz mü ? o aynı mı kaldı ? Birlikte büyüyebildiniz mi ? Sorgula bunları
Hala aranızda aşk, tutku var mı yoksa alışkanlık mı aranızdaki ?
Ben 22 yaşında nişanlanmıştım mesela, şu an düşünüyorum o adamla kafalarımız o kadar farklı ki şu an.
İnsan aynı kişi olarak kalmıyor.
Mesela şu anda da ilişkim var ve sevgilimle 10 sene önce tanışsaydık asla sevgili olamazdık.
O zamanki kriterlerim, ihtiyaçlarım bambaşkaydı.
Şimdi onca yaşantıdan sonra aradığım her şeyi ise onda buluyorum
Bunları sakin kafayla düşünmeden adım atma.

X