Pırt...............

Sevgiliniz ya da Eşiniz Yanınızda Pırtlasa Ne Yaparsınız???????

• Ankete Katılan
    689
vallahi benim adam yakında poposuyla konuşacak,iyi adamın içinde kötü şey durmazmış öyle diyor.hayır bir de bana ders vermeye kalkmasa iyi olacak

Yine doğalgazın gaz kaçırıyo aşkım derimm delikafadulden
yinede hoşlanmıyorum çok doğal olmasına rağmen kızıyorum yasakkelime
Bende onun yanında hiç yapmadım yani bu zamana kadar kaçırmadım 6 senedir tanıyorum , 3.5 senelik evliyim naniknanik
ama ben tabiki duydumm çokkkk :mymeka:

Kokusuz olanlar kızmamakta tercih sebebidir delikafadulden

Kızlar buda pırt'ın oluşma sebepleri delikafadulden

Pırt vücuttaki toksinleri atmanın bir yoludur.Mide ve bağırsaklarda biriken aşırı miktardaki gazın baskı yapması sonucunda pırtlarız. Pırlar ana olarak beş çeşit gazdanoluşur; Nitrojen(N2),karbondioksit(CO2),hidrojen(H2),metan(CH2),oksijen(O2) Bunlardan metan patlayıcıdır.Yandığı takdirde mavi renk,güçlü bir alevi olur.Bunu kendi kıçınızda denemeyin...Tabi bunlar tek başına pırt'a o kokuyu vermezler.Kokunun nedeni karbon(C) ve sülfürdür(S).

Nasıl Pırt'larız???

Ağzımızı her açışımızda içeri hava girer ve döngü başlar.Tahmin edeceğiniz üzere,içeri giren hava dışarı çıkmak zorundadır. Bu durumda hava,sekiz metrelik bir sindirim tünelinden geçtikten sonra dışarı çıkabilir. Hava,önce midemize girer.Bu sırada hala sadece oksijen ve nitrojenden oluşan havanın bir kısım oksijeni burada emilir,geri kalan mideden bağırsağa geçer.Fermantasyon sonucu ortaya çıkan karbondioksit de birleşime katılır.Pırt'a gürültülü,yüksek ve sulu sesi ile kokusunu verebilmek için bağırsaklarda protein ve karbonhidrat olması gerekir.Sindirim sırasında bakteriler fermente olup kalan besinlere saldırır.Bu sırada diğer gazlar üretilir.Bazı yiyecekler gaz yapar;lahana gibi selüloz açısından zengin besinler,fasulye,mantar

Çıkmayan Pırt'ım nereye gider?

Çıkmak isteyen gaz içerde durmaz.Kaale almayabilirsiniz,bastırmaya çalışabilirsiniz,suçu başkasına atabilirsiniz,ama eninde sonunda kokulu gerçek ortaya çıkacaktır. :jeyyar:
Zaten Pırt yapmazsak vücudumuzdaki toksinler tekrar kana karışıp bizi zehirler.Aynı zamanda da karın bölgesinde şişkinlik ve ağrıya neden olur.Daha az pırt'lamanın sırrı,yemek yerken konuşmamaktır. Eğer yemek yerken konuşursanız ,gaz bir delikten içeri girecek ve bir başka delikten de dışarı çıkmak isteyecektir. hihoyyyt

Son düzenleyen: Moderatör:
valla ben artık hıç sasırmıyorum hayatımızın bır parcası oldu herıf ıcınde bırıktırır bırıktır dısarda yapmaz gelıp evde yapar bundanda buyuk zevk alır.......ona hıc utanmıyonmu benden nasıl onumde yapıyon dedıgımde amannnnnnn senden ne utanacam karım degılmısın herseyını bılıyom dıyor

yanımda öle bişi yapmadı ama yapsa duymamazlıga gelırdım kesın...
ama benım oldu vee çok utandım :eek:
ozamanlar çıkıyorduk ve benı eve bırakacaktı zaten gun boyu tutuyordum biliorum cunku oluyrsa çok fena olacaktı :))))
gun boyuda aşkım bana ''senın bı skıntın var hadi soyle neyın var'' diyip duruyordu.. o kadar kasmısım yanı kendımı siz dusunun artık kaydirigubbakcemile3 kaydirigubbakcemile3 sonra yolda giderken tabiküü sarmas dolasızzz.. dedim artıkın tutamıyceeemmm geliorr :roflol:bölee trafigin oldugu yerlerden goturdum yoluda uzaatık bu arada neyse bende pırrttt pırttt diee basladı ama diorum sesten anlamıcak yupii derken tabı bana sarıldıgı içünn vucudumun titreşimini hesaba katmamıstım :eek: :eek: kızardımm ..
aşkımda bana anladı tabikii sonra gulumsedi vee daha çok sarıldııı kaydirigubbakcemile3
oyy kıyamammm benn :1hug: :asigim:

çok şanslıyım yalancıktan degil gerçekten çok nazik bir eşim war asla yapmaz ki

canım bu naziklikle olacak bişi değil insanlık hali hapşırmak gelince insan nekadar tutabiliyorsa buda öğle bişi naziklik olsa bayan olarak biz bile sessiz olmaya çalışssakta çoğu bayan tutamıyo elde olmuyo yane....olmayan diyen yalan söğler yada başka dünyadan gelmiştir tabi bilerek yapanlar ayrı bay veya bayan ama benim eşim yaptığı zaman istemeyerek yüzü çok kötü olur hala 9 sene oldu evleneli ben ise ona budurumu hiç belli etmem .... hala ikimizde çok çekiniyoruz o bana ben ona çaktırmıyoruz işte..

Evlenmeden önce olsaydı duymamazlıkdan gelirdim ama şimdi ohaa yani derim, hatta dedimde yani. Oda bana ne pırtı canım nerden çıkarıyosun dedi ama ben yutmadım tabi :dilcikar:

nişanlım bir kere yanımda kaçırdı şok olmuştum ama sesimi çıkarmadım utanmasın diye bilerek yaptığını zannetmiyorum a.s

valla yeni evliykene herif pek yapmazdı ben hele hiç yapmazdım yanında ama 3-5 ay geçti ve alıştı bir iki derken sürekli yapar yanımda.ben hala yapmazdım.ama hamileyim malum gaz oranı artıyor ve bende koyveriyom yanında napiim sengözlerimebaksanab diyorum ardından da berru yapıyo içerden diyorum.gülüyo fıstık diyo bana :eek:kara öküzün yanında duran ya huyundan olurmus ya suyundan :nazar:

benim eski nisanlim yapardi hep hemde utanmadan cekinmeden rahat bir sekilde dogal bir ihtiyac bu gelirse sende yapacaksin diye ama ben hayatta yapamam yapmamda
bir kere amal malesef benim affedersiniz WC sorunum cok olur, yabanci yerlerde yapamam edemem gidemem haliyel fena halde bazen gaz oluyor ve tut tut artik insanin karni catlayacak oluyor karnimdan acayip sesler geliyor, tutmaktan catlicam nerdeyse nisanlimin bana sarilmasiyla sessisz bir gazin cikmasi bir oldu..... üfffff kacirdin galiba deyince cok utanmistm, ama ne yapim sorunumu biliyordu yinede utandim ben

tam benim konu ilk başlarda çok utanırdı:eek:
bende duymamazlıktan gelirdim artık utanmıyor nota şeklinde yapıyor ,silah sesi gibi çıkarıyor,geçenlerde adını söyledi anladın mı dedi :mymeka:

tam benim konu ilk başlarda çok utanırdı:eek:
bende duymamazlıktan gelirdim artık utanmıyor nota şeklinde yapıyor ,silah sesi gibi çıkarıyor,geçenlerde adını söyledi anladın mı dedi :mymeka:

hey allahim hic gülesim yoktu töve tövbe erkekler neden bu kadar rahat bu konuda

yorumların hepsini okudumkaydirigubbakcemile3ay kızlar gülmekten öldümsırnaşık şeysırnaşık şey
ben yapmam ama eşim sağolsun hiç çekinmezÇok üzgünüm çoook

bende annemin anlattığı bir olayı anlatayım....

çok eskiden bizim köyde olmuş bir olay.kadının biri tek başına tarladan geliyormuş...o esnada yollar boş nasıl olsa kimse yok diye gelen pırtı salıyormuş...neyse biraz gittikten sonra arkasından bir adam geldiğini görmüş....o da biizm köyden tanıdık bir adammış...ona ne zamandır arkasında yürüdüğünü sormuş...oda ilk pırttan berli demiş sırnaşık şeysırnaşık şey

hıc hoslasmam bu bır saygıdır.eger rahatsız deılse bır ınsan kalksın tuvalete gıtsın.mecburmuyum cekmeye.saygısızlık bence.wc yapmak da dogal.herkesın gozune baka baka mı yapıyoruz.kapıyı kapayıp gırıyoruz demı?herseyın yolu yordamı war.

bende hiç hoşlanmam saygısızlık derim ama erkekler bu konuda kadınlar kadAR ince düşünmüyor

Kızlar dün sevgilimle konuşuyorduk konu pırta geldi sositososito
Ben dedimki bi süre sonra insan alışıyormuş eşinin yanında da yapıyormuş dedim.
Bana dediki ben asla senin yanında yapmam sende evlendiğimizde yanımda öyle bişi yapsan ömür billah sevişmem dedi :roflol: :roflol:
Ya birde herşeyden mideni bulanır falan nasıl baş etcem ben bunla bilmiom sırnaşık şey

Kızlar dün sevgilimle konuşuyorduk konu pırta geldi sositososito
Ben dedimki bi süre sonra insan alışıyormuş eşinin yanında da yapıyormuş dedim.
Bana dediki ben asla senin yanında yapmam sende evlendiğimizde yanımda öyle bişi yapsan ömür billah sevişmem dedi :roflol: :roflol:
Ya birde herşeyden mideni bulanır falan nasıl baş etcem ben bunla bilmiom sırnaşık şey

Canım sen bakma öyle dediğine. Öyle derler sonra maşallah bir samimiyet.... sorma baksana silah sesi çıkaranlar, öttürenler..... :roflol:

doğal şeyler bunlar canım:nazar:
şakaya vurdurun gitsin delikafadulden
ne siz utanırsınız nede o :1closedeyes:
çıkarmak lazım neme lazım bomlar insan :bbo::1shok:
az ses cıkacağı varsada tuta tuta seste kokuda feci olur yani:eek:
hahaaa acıklamaya bagnaniknanik

Son düzenleme:
X