Eşim narsist mi emin olamıyorum yardım?

Sevgisini ilgisini sizi önemsediğini hissediyorsanız iletişim kurup orta yolu bulabiliyorsaniz narsist değildir. 2 3 tane narsisistik veya bencil özelliği vardır en fazla. Tabi ki eşinizi tanımadığım için yorum yapamadım.

Senelerdir annemi takip eden psikologun anneme koydugu teshis narsistik kisilik bozuklugu hani ilk elden yasayan biri olarak yazmak istedim, esiniz narsist degil belki odun belki duz adam sami belki Turk milletinin yarisi gibi herbokolog ama ih ih narsist değil.

Annemden ornek vereyim, ben evlenirken mutlulukla beni evlendirdi, herseyde yanimda oldu. Simdi evlerine suratim asik gitsem (ki guleryuzlu bi tip degilimdir, genel ifadem asik suratlidir neseli biriyimdir ama soguk bi durusum var) ben sana evlenme dedim, gittin evlendin o ise yaramazla (damadini cok seviyor aslinda, geldiginde sarılır istedigi yemekleri yapar) al iste her gun mutsuzsun diye baslanir söylenmeye. Anne iyiyim sadece yorgunum iki bebek var sonucta dedigimde bu sefer ikinciye hamile kaldim diye soylenir (torunlarina tapiyor) yani ciddi bir duygu durum karmasasi yasatiyor insana sürekli, annemlerden kendi evime gectigimde bi sure kafam allak bullak oluyor, ya ben annemi nasil mutlu edeceğim diye.

Baska bir ornek vereyim, devletin durumu ekonomi vb konularda cok yorum yapar, dinlersin dinlersin yorum yapmadan, cunku sozunun kesilmesinden cok rahatsiz olur, cumlesi bitince aniden kalkip ben bu cahillikle bas edemiyorum, hersey size mustehak der basar gider.

Birgun teyzemlere misafirlige gittik, yemege gitmedik ama caya kahveye gittik, teyzemin de torunlari okuldan geldi (ikiz oglanlar) kadinda cay olana dek onlara yemek hazirladi sofraya oturttu, annem bize kalkin kalkin bize kiymet verilmeyen bu eve bir daha asla gelmiyoruz diye soylendi, biz kalkana kadar da surat salladi, teyzem yalvar yakar oldu yok, once bizim cayimiz kurabiyemiz konulacakmis cocuklar bekleyecekmis...

Narsistin onceligi kendisidir, her sart ve kosulda, ondan sevgi dilenirsiniz, durduk yere sevgi goremezsiniz, narsistler aglamaz mesela, 38 yasimda annemin 1 kez agladigina sahit oldum ben o da yine kendisinin yenik dustugunu dusundugu bir konudaydi ve hala kendisini aglatan kisiyi canindan bezdiriyor emin olun.

Mesela anneme kusemezsiniz, sizi cildirtir delirtir, evden kovduracak hale getirir kendisini, ama kusemezsiniz, evden cikar kendi evine gidince hicbir sey olmamis gibi davranir, cunku kusme hakki sadece ona aittir ama kendisi hakli oldugu icin evden gidiyorsa aylarca suratiniza bakmaz.

Cocuklari doktora goturursun, alaninin en iyisi bir doktorumuz var, doktor ilac yazar, bunlar ilacci doktor kizim o ilaclari kullanip torunlarimi zehirleme der, doktor ilac yazmaz bagisiklik sistemi savassin der, aaa olur mu niye bi parasetamol yazmamis, onun cebinden mi cikiyormus, ver kizim bi calpol. Doktora guvenir calpol vermezsin cocuga dusa sokar ateşini dusurursun ama yine cikar, bak ilaca ragmen yukselmedi bu doktorlarin hepsi boyle ilac sirketlerine çalisiyor der, ee anne ilac vermedim derim işte verseydinde iyi olmayacakti zaten kalk baska doktora gotur der.

Ozetle herseyi o bilir, ondan baska herkes cahil ve basina geleni hak eden gerizekalilardir.

X