Patronuma ilani ask ettim

Bi kaç ay bekleyeceğim,bu adam ya ister ya istemez öyle biri. Kesinlikle asıl kendini gecelik ilişki için riske atacak bir insan ve o karakterde biri değil. Bunu net bi şekilde anlayabiliyorum. Düşün benim onu sevdiğimi bile kimsenin bilmemesini istiyor adam açık açık söyledi ben özel hayatımı kimse işe paylaşmam ne zaman davetiyem gider ailemde öyle öğrenir sanada aynısını yapmanı tavsiye ederim demişti. Yani duyulmasından hoşnut olmaz dolayısıyla gecelik birşey içinde hiç riske atmaz kendini. Belli bir ağırlığı var şirkette.

Bu denli duyulmasını istemeyen adam da elbette şirkette herkesin içinde ilgisini gösterecek değil... bende istemezdim

Yalnız bununla beraber 2. Mesajım oluyor :) senden rahatsız olan diğer arkadaşlarla karıştırdın. Bir de sende en son ben yazacam tribi var sanırım. Bir psikologa görünmeni tavsiye ederim N Nehir1971
.

Siz ne kadar tanıyorsunuz, tarafları? Bu kadar emin olma durumu. tanımadığın birine dahi yok negatif bilmem ne yazacak kadar önyargılı ve olayı sadece kendi hayatını ile mukayese edecek kadar sığ: Yorumlarla destek, umut,alkış verdiğiniz müddetçe,tabiki kızın biraz hoşuna gidecek ama bocalayacak. bu kızın bocalaması bitmeyecek. Net davranırsanız kız umudunu keserse, beyin takıntı halini bırakır daha akılcı yaklaşır. Ama bu şekilde yoğun duygularla ne sağlıklı düşünebilir ne davranabilir. işin olacağı varsada, olmaz. umudunu kesmesi, bir anlık acı ama eğer belirsizlik devam ederse malesef yıllarca düşünür o umutla üzülür. Siz iyilik değil, kötülük yapıyorsunuz. açın okuyun . Siz çokmu tanıyorsunuz adamı, yıllarca tanıdığımız insanlarda yanılıyoruz. Nerden biliyorsunuz belki bu kıza bir müddet güven umut verip, sonra duygularını kullanıp kırıp atmayacağını? babanızın oğlumu? Umudu kesse ne olur? Reddedildiğini idrak etse ne olur... Kötümü olur, hem işinden gücünden olmaz, hem adamın saygısını kazanır. Kolaymı bu devirde iş bulmak: hadi çıktı gitti. Şurda goygoy yapıp gaz vereceğinize, daha gerçekçi olmayı deneseniz? Bu dizimi, dizi izler gibi.. Dizilerde oluyor o peşinden koşan patronlar ; gerçek hayat acımasız hanfendi. Aşka sevgiye herkesin saygısı var ama aşk sevgi kendimize olan özsaygımızı yitirme noktasına gelirse, sağlıksızlaşır. vallahi kafanız güzelmiş ha.

Son düzenleme:
N Nehir1971 bak bu yazdıkların çok daha farklı. Mantıklı açıklamalar yaparak neden olumsuz düşündüğünü dile getirmişsin. Eminim ki buna ceylin dahil kimse birşey demez. İnsanların burda size tepki vermesi olumsuz konuşmamızdan kaynaklı değildi, tarzınız çok kötüydü. Sanki sırf saldırmak için yorum yapmış gibiydiniz.

Dediklerinizd şu yönden katılıyorum, konu sahibi fikrimce birincisi kendisine bir Maximus koyması gerekir. Atıyorum x tarihe kadar adım gelmezse, duygularım değişmezse, huzurlu olmazsam vs gibi o zaman kimseyi dinlemeden istifa edeceğim. Böyle limitler psikoloji olarakta önemli bence ve konunun senelerce uzanmamasını sağlıyor.
İkincisi beyin boş olmadığı için kendisine zarar verdiği de doğru, serbest tepkiler veremiyor ruh izin vermiyor evet. Ama bu duyguları yaşayan bir insandan bunu beklemek zaten ütopik bir şey bu ceyline özel bir durum değildir. Bu yüzden evet dediklerin doğru, ama bunu düzeltmek öyle teorideki gibi kolay değil.
Ben umut yokken umut vermekten yana değilim asla bu acıyı kimseye yaşatmak istemem. Ama tamamen imkansız olmadığı bir durumda da vazgeç diyecek kadar katı ve duygusuz değilim, olamıyorum. Bunu hiçbirimiz bilemeyiz ki. Evet patron kötü de olabilir, ama ya değilse? Şimdi önyargılı olup olumsuzluktan mı yola çıkalım sadece?

Bir erkek vardı seneler önce beni deli gibi seviyordu. Okadar üstüme geliyordu ki bana resmen itici geliyordu. Artık sonunda bak sana abi gözüyle bakıyorum bu iş olmaz demiştim. Bunun üstüne şaka Yok yine dememişti şansını. Arrık kırıcı olmaya başlamıştım, asla kalp kırmak istemeyen biri olarak... amabaşka anlamıyordu. Aradan uzun bir zaman geçti yine aynı ortamdaydık ve bu sefer (sonradan öğrendim) hayatında yeni biri vArmış. Bana karşı o kadar değişik bir tavrı vardı ki, bu sefer aslımda gerçek yüzünü görmüştüm. Gözüme girmek için davranmıyordu, çok rahattı. Birden ilgi duymaya başlamıştım. Gerçekten yapay olmak bir çok şeye engeldir. Ve burda öğrendim ki, herkes herkese, sonradan da olsa ilgi duyabilirmış. Bir zamanlar gözüne itici gelmiş olsa bile... ki bir örnek daha yakın arkadaşım. Zamanında İtici bulduğu adamla şu amda evli... imkansız diye bir şey Yok İnan ki Yok.

Ya amma taktınız konu sahibinin ruh sağlığına

Rica ediyorum tartışmayı yada her neyse istişare etmeyi bırakın. Bakın gerçekten moralsizlik yaratıyor bende,bu şekilde okumadan duramıyorum okuyuncada ister istemez akışına bırakamıyorum
Sorun sizde değil bende,sadece insanları kırmadan usulunce yorum yapın. Sizin söylediklerinizde emin olun ister istemez olumlu olumsuz etki yaratıyor bende
Siz burda istediğiniz kadar istişare edin olacakların önüne geçemezsiniz,aklım başımda ama bu demek değil ki üzülmeyeceğim dibe düşmeyeceğim
Çok rica ederim yeter akıbetinin ne olduğu belli olmayan bir şey için bu kadar fütursuzca yorum ve tartışma artık çok fazla. Heyecanımı üzüntümü sevincimi paylaşmama izin verin sonucun ne olacağını mutlaka yazacağım

Öfff. Daha kimin ne yazdığınızı ve kime hangi cevabı vereceğinizi kestiremiyorsunuz. Kisileri karıştırıyorsunuz.

2 türlü söyleme şekli vardır. Ya insan gibi saygı ve hoşgörü ile söylersiniz ya da sizin yaptığınız gibi aşağılamaya çalışarak söylersiniz. Siz ikinciyi tercih ettiniz tepki aldınız. Konu da tam olarak bu.. Bir kabul edinde sizde bizde rahat edelim. Haydi iyi geceler.

Sen duygularını çok güzel ifade eden bir bayansın, bence açılmakla da çok iyi yapmışsın. Zamanla neler olur bilinmez ama anlattığın kadarıyla bu adam zaten iş ortamında ilgi göstermeyecektir. Ben şuna takildim mesaiye kaldigin gun neden senin eve nasil gidecegine takılmış, ben bırakayım mi diyecekti? Bence normal davranarak bir süre zaman ver, bu esnada olabildiğince dogal olmaya çalış. Bu arada bakimli ve güzel olmayı da unutma

Öffff kabak tadı verdin baydın artık . Yorumuma alıntı yaparak, haraket ederek hem insanı cevap verme mecburiyetinde bırakıp, hemde abuk subuk ahkam kesmek neyin kafası. İyi işte cevap gayet doğru yere gitmiş. Yorumuma alıntı yapma,hakaret etme.. dinime söven müslüman olsa, diyenlerin usulübü oskarlık, hareketler havada maşallah . Yazdığım gayet doğru. İşine gelirse. Tepkide umurumda değil, ben doğruları söyledim. Tarzımıda size soracak değilim. cevap müdafaa mecburiyeti doğuracak şekilde yazma. Ok. hakaretlerle konuyu çeke çeke tadını kaçıran saptıran sizsiniz. ben gözümle okuyorum da. Tavsiye ederim. Hadi iyigeceler.

Son düzenleme:

Hakaret mi?? Üslup sorununuz sürekli hayatınızda sorun çıkarır benden söylemesi. Algı da seçicilikte sizi cok yıpratır.

Insanın hatalarını görüp öz eleştiri yapması kendisine birsey kaybettirmez aksine kazandırır. Öz eleştiri yapmanızı tavsiye ederim.

En önemlisi de ben ne zaman istersem o zaman cevap vermeyi keserim. Saygı önemli efenim. Bunu da tavsiye ederim.

Hayatında bir kez bile aşkını ilan edecek kadar çok aşık olamamislara ve bunu gurursuzluk sayanlara üzüldüm. Mantığın fazlasıda insanı mutsuz eder, aşk güzeldir, hayal kurmak guzeldir, tek tarafli bile olsa minicik bir umudun pesinden kosmakta guzeldir. Mutlaka her asik oldugunla evleneceksin diye bir kural yok ki... Sonu cinayet olur diyenlerin kendi ruh sağlığını gözden geçirmesi yerinde olacaktır.

Sürekli çene yarıştırma sevdası, ben bilirim tavrı, hayatınızda sorun çıkarır hanfendi. Algıda kabalık, lüzumsuz çene düşüklüğene sebep olur vesselam. Öz eleştiri yapmanızı tavsiye ederim, size aksine kazandırır. En önemlisi, ben istersem şöyle böyle yaparım, tavrı tamamen saygısızlıktır. Saygı önemli efendim.çünkü konuyu ben ben diyerek ısrarla sulandırmak, konu sahibinin sıkıntısını hiçe saymaktır , yav ben susmam, demek, alanı lüzumsuz işgal. Ve Herkese saygısızlık.

Ayni seyi dusundum birebir.

Buna da katiliyorum biraz abartmadan tabi %80-90:).Ama erkeklerle iletisim kurarken herzaman en kotusunu dusunmek bizim enerjimizi korur karsidakinin enerjisini alir.Bu sekilde guclu durabiliriz.Yoksa biz kapilir gideriz sen dinle bu nasihatleri konu sahibi.Sakin kapilma zor tabi ama sen kaybedersin.Sahsen ben denemezdim boyle acik acik
.Belki cok ufak adimlar.Buyuk bir enerji vermeyecektin ona.Cunku senin zaafin olur bu..Klasik kotu emellerden de bahsedilmis gercekten boyle bunlar.Sasmiyor oyle pek.Cok var kazonova gundelik gecelik iliski isteyen...Bir sure gozune gorunme ayrica.Bakalim napacak.

Son düzenleme:
Bence insan birşeyler hissediyorsa söylemeli. Bende geçen sene birine platonik aşık olmuştum, hayatımda ilk defa oldu böyle birşey. Ama nasıl bir aşk anlatamam ölüp bitiyordum . İlk adımları da ben attım hoşlandığımi belli ettim görüştük de ama olmadi. Sonra aradan üç dört ay geçti tabi ben hala deli divaneyim. Kara sevda gibi, büyülenmiş gibiyim. Gittim bütün duygularımı söyledim. O da benim çalıştığım yere geliyordu ( normalde öğrenciyim bir kaç gun calisiyordum haftada ) dedim her geldiğim gün senin gelmeni bekliyorum, evi de karşıyaydı, evinin kapısına bin kere bakiyorum . Geldiğin an dünyanın en mutlu insanı oluyorum vb birsuru şey söyledim. Olmadı tabi verdiği cevap üzgünüm böyle olmasını istemezdim vb oldu. Ama kesinlikle pişman değilim içimde tutamadım söyledim.iyiki de söylemisim.
Birde herkes diyor ya söylenmemeli, erkek adım atmalı falan, yok kız adım atınca erkek cepte görüyormuş bilmem neymiş. Bence kesinlikle öyle değil, zaten düzgün bir erkekse cepte görmez. Düzgün degilse de iyiki olmamis dersin öyle biriyle

Bir kadının

Mutsuz ve sevgisiz bir kadın olduğun her halinden belli. Yoksa kimin elinin kimin cebinde olduğu belli olmayan bir devirde masumca yaşanan ve paylaşılan duygular seni bu denli rahatsız etmezdi. Sevgi, aşk gibi kavramlar illede karşılıklı olacak diye bir kaide yok. Karşındakine "ben seni seviyorum" demenin de utanılacak bir tarafı yok. Bu özgüven ve cesaret gerektiren bir şey o da bence konu sahibinde fazlasıyla var. Ayrıca bu kadar yoğun duygularına rağmen hala aklı başında adımlar atıyor. Sana bu kadar dert olmasın.

Bence zaten illaki karşılık görmek için açılmaya gerek Yok ki. Yani bazen sadece "artık bilsin yeter tutamıyorum içimde" düşüncesi sebebiyet verir yA da bazen karşı tarafa açılmadan hep acaba, keşkeler olurdu kafada... ne olcak ki 2 gün sonrA kimse hatırlamaz bile.
Daha gençken hep aslaaaaa erkek yapmalı böyle şeyleri düşünürdüm, olgunlaştıkça bazı şeylerin cinsiyetin önemi olmadığını anladım. Neden? Hayat çok kısa ya... ve zaten yeterince zor. Kendini sürekli kısıtlayarakta sadece daha çekilmez bir hale geliyor hayat.
Ve aşk dünyanın en güzel duygusu. Gurura yer olmamalı eğer temiz ise..

İlk okuyunca, ceylin hanıma çok üzüldüm benzer şeyi yaşayan biri olarak. Hatta mesaj Bile atmıştım. Ama okudukça görüyorum ki, işin rengi farklı. Ceylin hanım durumdan rahatsızlık duymuyor. Sadece ne olursa olsun, bu duyguyu yaşamak istiyor. Ve durumun desteklenmesini istiyor. Aksi takdirde, olumsuz yaklaşımlarda, hemen açıyor dokunmayın çok kötüyüm modünü. Samimi bulmadım.Aşk dünyanın en karşı konulmaz duygusu ama aşkın arkasına saklanıp, her durumu kendine mübah görmek , biraz itici geldi. Ne biliyim ısrarcılık kısmı olsun, sürekli kişinin etrafında dönmek olsun. Neyse hayırlısı olsun. Herkes nasıl mutluysa.

Ah evet nasıl böyle bir hata yapar nasıl nasıl.
Böyle utanmazlık yüzsüzlük olur mu

Şaka mısınız yahu
Millete terbiye utanma öğretiyorlar bir de

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…