evlilikte güven sorunu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
aynen böyle oldu. peki size son bı sey soracağım hangı nokta ciddi nokta. Direk ailemle bu tatılde konusup ayrılacagımızı yapamadığımızı mı soylemelıyım yoksa bıraz bırbırmızıden uzakta mı yaşamalıyız sonra mı aileler bilmeli.
Ya da ben ne yaparsam yapayım uzman terapisti almadan onun yalan huyu degısmez mı.
Ailenize söylediğinizde evliliğinizi kafanızda bitirmiş olmanız gerekir bence, siz kesinlikle ayrılacağım bunun dönüşü yok diyebiliyor musunuz? Henüz diyemiyorsanız ailenize söylemeyin çünkü aileniz işin içine girecek size destek olacaklar arka çıkacaklar sonra siz ben eşimi seviyorum deyip geri dönerseniz hem eşiniz ailenize cephe alır hem de aileniz arada kalır.
Siz tatile gidin ama eşiniz gelmesin, bu ara işleri yoğun vs bulun bir şeyler, o arada ikiniz de kafa dinleyin, evliliğinizi gözden geçirin, eşinize de ben tatildeyken ikimizde evliliğimiz hakkında düşünüp taşınalım, döndüğümde sakin kafayla oturup konuşalım tamam mı devam mı karara bağlayalım deyin, karar boşanma yönünde olursa ailenize söylersiniz.

İkiniz için de uzman desteği şart, başka türlü ne siz iyileşebilirsiniz ne de eşiniz değişir, ki eşiniz destek alsa bile değişip değişmeyeceği garanti değil çünkü bir kere arkadaş çevresi normal değil.

Baskıcı ve aşırı muhafazakar ailesine kendımı kabul ettirmekle geçti ilk yıllarım.
Asıl ilk sorun burada başlıyormuş nokta siz kendinizi kabul ettirmeye çalışıp dururken önce bi evladına baksalarmış onlar şu evliliği ben yaşıyor olsaydım çocuk olmamasında varmış bir hayır deyip yollarımı ayırırdım

Ailenize söylediğinizde evliliğinizi kafanızda bitirmiş olmanız gerekir bence, siz kesinlikle ayrılacağım bunun dönüşü yok diyebiliyor musunuz? Henüz diyemiyorsanız ailenize söylemeyin çünkü aileniz işin içine girecek size destek olacaklar arka çıkacaklar sonra siz ben eşimi seviyorum deyip geri dönerseniz hem eşiniz ailenize cephe alır hem de aileniz arada kalır.
Siz tatile gidin ama eşiniz gelmesin, bu ara işleri yoğun vs bulun bir şeyler, o arada ikiniz de kafa dinleyin, evliliğinizi gözden geçirin, eşinize de ben tatildeyken ikimizde evliliğimiz hakkında düşünüp taşınalım, döndüğümde sakin kafayla oturup konuşalım tamam mı devam mı karara bağlayalım deyin, karar boşanma yönünde olursa ailenize söylersiniz.

İkiniz için de uzman desteği şart, başka türlü ne siz iyileşebilirsiniz ne de eşiniz değişir, ki eşiniz destek alsa bile değişip değişmeyeceği garanti değil çünkü bir kere arkadaş çevresi normal değil.
çok çok doğru . sanıırm bu fikir aklıma yatan. tatıle kendım gıdıp kafamı dınlerım o da burada dınler. ıkımızde bu evlılık ıcın gelecek göremıyorsak bıtırırız. kimsenın keşkesi kalmaz. terapiste gelmezse ben aılemın yanında döndüğümde giderim. zaten gıttığım vardı ekonomık sıkıntılarımızdan dolayı ıyı oldugumu bahane edıp bırakmıstım

Asıl ilk sorun burada başlıyormuş nokta siz kendinizi kabul ettirmeye çalışıp dururken önce bi evladına baksalarmış onlar şu evliliği ben yaşıyor olsaydım çocuk olmamasında varmış bir hayır deyip yollarımı ayırırdım
ahh ahh aıleısnı yazsam gercekten roman olur ben nıye çekmısım dıyorum sımdı

abisi bunun aldatma olmadıgını benım olayı yanlıs anladımı ınsanlar hıc bırbırı ıle dertleşemez mı dedi. neden sildi ne bellı dertlestıgı dedım sen baskı yapıyorsun dıye sildi baskı yapmayı bıraksan o da yalan soylemeyeck deyıp suçu bana sallamıstı aslında. madde kullanımına da kardesının yaptıgına ınanmak ıstemedı sanırım o yapmamstır deyıp kefıl oldu
Karın bir erkekle dertlesebilir mi diye sorsadiniz abisine keşke. Niyeyse bu ne olacak canımlar bir tek erkeklere işliyor.

Siz baskıcı ailesine kendinizi kabul ettirmeye çalışırken eşiniz göründüğünü aksi gibi yaşıyor içten içe. Direkt aldatma olmasa bile denemeler var, yalanlar var. Göründüğü gibi olmaması ve bu sebeple yalan söylemesi sizin sorununuz değil.

Evet sizinde de sorun aramak için bazı şeyleri didiklemeniz normal değil ama sonuç itibariyle eşiniz yalancı çobanın teki. Bu şekilde sağlıklı bir ilişki, evlilik olmaz. Eşiniz bir yerden sonra işi iyice arsızlığa vurur, sizinde şüphe içinde iyice sinirleriniz bozulur.

Karın bir erkekle dertlesebilir mi diye sorsadiniz abisine keşke. Niyeyse bu ne olacak canımlar bir tek erkeklere işliyor.

Siz baskıcı ailesine kendinizi kabul ettirmeye çalışırken eşiniz göründüğünü aksi gibi yaşıyor içten içe. Direkt aldatma olmasa bile denemeler var, yalanlar var. Göründüğü gibi olmaması ve bu sebeple yalan söylemesi sizin sorununuz değil.

Evet sizinde de sorun aramak için bazı şeyleri didiklemeniz normal değil ama sonuç itibariyle eşiniz yalancı çobanın teki. Bu şekilde sağlıklı bir ilişki, evlilik olmaz. Eşiniz bir yerden sonra işi iyice arsızlığa vurur, sizinde şüphe içinde iyice sinirleriniz bozulur.
denemeler bıle bıtmeye sebep derdım, bugün deneyen yarın yapar.
ahh ahhh evlenmeden önce asan kesen ben, kediye dönmüşüm..
gördüğüme bile inanmayacak hale gelmısım.

arkadaşlar konum uzun baştan belırteyım . lütfen rica ediyorumm kalp kırmadan güzelce yapılan her yoruma açığım bunları bıle sabah mesaı saatıme erken gelıp ağlayarak yazıyorum. Psikolojik olarak yorgun ve tükenmiş haldeyim ..

Eşimle ortalama üç yıllık evliyiz daha öncede uzun bı tanısıklık ve sevgılılık dönemımız oldu. Eşim yaşadğım ilden uzakta yaşıyordu evlenıp yanına taşındım. Baskıcı ve aşırı muhafazakar ailesine kendımı kabul ettirmekle geçti ilk yıllarım. Neyse ailesi beni hep sinir etse de, sen benı mutlu ettıkten sonra hallederız dıyordum eşime. O da elınden geleni yapıyordu. Aile tarafından örnekle gösterılır eflak için her seyı yapıyor derler hatta bana çok şanlısın falan derler onunla evli oldugum için... sebebi ise çok efendi olması ailesine ve bana düşkün olması bir dediğimi iki etmemesı imiş.. kendıne almaz bana alır kendını dusunmez benı düşür gercekten bı dedıgımı ıkı etmez . Bu tanımlamaları bizzat aile üyelerinden ve eşlerınden duydum. Evliliğim parmakla gösterılıyormus..
Bu bilgi notunuu neden verıyorum evliliğimiz dışarıdan böyle çünkü hep çok eğlenir çok gezeriz dedıklerımı hep yapar temızlıkte benımle bırlıkte yapar hastalanınca basımdan ayrılmaz bebek gıbı bakar sevdğim seylerı hafızasına kazır ve daha sonra benı mutlu etmek ıcın sürprizler yapar. Genel anlamda dışarıdan bakınca on numara beş yıldız , içeriden ise benı yıyıp bıtıren bı yalan alışkanlığı var...

Daha once de bi kaç yazımda üstün körüde olsa anlatmıstım benım cocukluktan gelen güven problemım vardı(babamın anneme soyledıgı yalanlar benım sureklı bunları yakalamam annemın umrunda olmayışı falan) evlenırken eşim güven problemimi bılıyordu her şeyi birlikte aşıcaz falan tipik sevgililik dönemi tesellileri ama sevgılılık dönemimizde hiç böyle bı problemımız olmadı. Evlendiğimizde gördüm ki eşimin de yalan problemı varmış sıkışınca gerekli gereksiz saçma sapan seylere yalan söylüyor. Küçük bi çocuk gibi arkadaslarını satmamak ıcın her seyi üstüne alıyor. İlk olayımız bana arkadaslarımla okey oynacagım dıyerek çıktığı evden içip gelmesiyle başladı. Pişman oldugunu bir daha asla yapmacagını soyledi ama bu bende travma kaldı. Ben uyurken yanıma gelıp bı sey olmamıs gıbı yatması ve sonra kusması , zehırlendı sandım ve kokusuna ayıkmamla anladım. Ona kalsa ıyıyım ben midem biraz kötü diyordu çünkü. Salağım ben de anlamayacağım..

Bı müddet bu yüzden uzak kalmıstık. Sebebi içmesi değil, muhafazakar takılıp çaktırmadan zıt başka bi hayatını da yaşamaya çalışması.. O gün o evde hap falan da olduğunu öğrendim asla kullanmadım dedi. Kısacası riyakarlık gördüm o gün güven duygum zedelendi tabi. Sonra şunları düşündüm hep 'bız sevgiliyken de yaptı ve ben anlamadım belkı de görmedim ve yakalamadım...' Kendini bi şekilde affettirse de içimdeki sesler konuşmaya başlamıştı bi kere...

Aradan bi süre geçti ben gurbette olduğum için ailemin yanına gittim 3-4 gun kalıp gelmıstım. Gelmemin üzerinden 2-3 ay geçti bı arkadasımız bıze akşam kahvesıne geldı. Lafın arasında bizimle görüşmek ıstemıyor musun dıye bana sordu ne alaka dedım sen aılenın yanındayken bızımkıler sıze geldıler ama eşin bilinmesini istememiş dedi. (o içen tayfa bızde toplanmışlar). Muhtemelen kız bu olayı bilmemi istedi alelen söylemedi de bu şekilde yaptı diye düşündüm..

Eşime sordum öyle bir buluşmanın olduğunu ama içenlerin gelmediğini söyledi. Sonra inanmadığımı ve yüzleştirme yapacağımı söyleyince dayanamayıp dıgerleırnın de geldiğini ama asla içmediğini söyleyip en sevdiğin üzerine yemınler ettı yüzleştirme yapabılırsın yemın ederım içmedim kızarsın dıye korktum söylemedim dedı. bi müddette bunun için kavga ettık ve benım guven duygum daha da kırıldı. Üstünden 2-3 ay geçmiş bana gelip anlatabilecekken sadece okey onaydık çay kahve içtik demişti. Gelenleri eksik söylemiş ..Üstüne benı bahane sunmuş aman eflak bilmesin demiş.. Bu olayla da bırlıkte güven duygum gittikçe azalmaya başladı..

Bir diğer olay da aradan baya zaman geçmişti bı etkınlık sonrası eşimin telefonuyla fotograf çekılmıstık onları alıyordum (eşimde hemen yanımda bırlıkte seçip gönderiyorduk) Yanlışlıkla gönder dıyecegıme çoklu seçtiğim fotoları sıldım. Son silinenlerden onları gerı yukluyorken bı kadın fotosu dıkkatımı çekti. Kım bu dedım bılmıyorum dedi. Telefondaki fotoğrafı nasıl bılmıyorsun derken yanlışlıkla ekran görüntüsü almışımdır sonra da sılmısımdır dedı. Iphone kullanlar bılır, bı fotografı yukarı doğru kaydırdığınızda fotografla ılgılı ayrıntılar çıkıyor ben de oyle yaptım whatsapptan gelmıs bı fotoğraf oldugunu gördüm. Bunu görünce bı arkadasının boşanmak uzere oldugunu bunaldıgını dertleşmek için yazdgını söyledi sohbetlerı silmiş tabi hiç bir şey yok. Yanlış anlayacagımı düşünmüş müş.. Demek ki ortada yanlış anlaşılacak bı sey var kı siildin diyerek benım nabız yükseldi tabi. Her söylediği yalan geldi ve battı. Telefon numarasını istedim asla vermedi yüzleştirmezsen inanmıyorum dedım.
Yapamadı tabı kadın evlı nasıl yapayım ayrılırlar dedi, madem oyle hadi güle güle şimdi de sen ara o senı teselli etsın dıyerek evı terk ettim.
Kafamdakı sesleri susturamıyordum onu çok sevıyordum benı sevdiğini de hissediyorum ama bazı seyler olmuyordu artık.

Eve de gıtmek ıstemıyordum bu halde aılemın de yanına gidemem deyip bı arkadasımın yanında kalıyordum her gun gelıp gıdıp saçma sapan seyler soyleyıp kendıne ınandırmaya calıstı yıne numara ıstedım yıne vermedı tabı ben de yıne kovdum. Bi süre sonra abisi ve eşi geldi. Onları seviyordum iyi insanları. Benimle uzun uzun konustular artık guvenmediğimi evliliğim hakkında ciddi güven kaybı yaşadığımı artık ayrılmayı düşündüğümü söyledim. Son bı kez bir araya gelın konusun dedıler geldi ve konuştuk nasıl oldu bılmıyorum bı sekılde benı yıne ıkna ettı. Ya da onu öyle çok sevıyordum kı ayrı kalmaya dayanamıyorum ama gururumdan da ödün veremıyorum. Zamanla kendımı de iyice gurursuz hissetmeye başladım.

Ne sankı yakalasan ayrılabılecek mısın diye bı ses yankılanıyordu içimden.. Hiç susmuyordu.

Gel zamaan git zaman biz çocuk düşünmeye başladık. Her sey çok yolundaydı da bı o mu eksikti dediğinizi duyar gibiyim . Ama yaşarken oyle gelmiyordu . Birbirimizi çok sevdiğimizi düşündüğümden bi çocuk cok güzel olur diye düşündüm... Neyse biz ne kadar denesekte olmuyordu .. Tüp bebekle de olmadı. Ben de bunun stresını kaldıramadım bı sure ara verdım tedavıye o ara eşimin işleri kötü oldu batışa geçtiler. Onun stresıyle sürekli evde bı gergın surat beş karış dolaşıyordu. Olumsuz tedavılerden ve yüksek hormonlardan dolayı ilgi beklıyordum onun da kafası hep işteydı.. Ne yapacaklarını düşünüp duruyordu.

Ve dün yine içimdekı sesi dinleyıp telefonunu elime aldım.. Bi kadına whatsapp fotoğrafını kapatmış (profıl fotografında biz varız bu arada). Kadın da dükkanına gelen müşterılerden birinin kızıymış... O ad ile kaydetmıs.. Bilmem ne amca kızı x..
Karıştırmaya devam ettim yine son silinenlere de baktım. İçkiyle ilgili biriyle pazarlık yapılmış bunun ekran görüntüsü whatsapttan atılmıs o da bunları okuyup silmiş. Yanıma geldiğinde kadının kım oldugunu ve neden fotografımızı kapadıgını sordum haberım yok dedi. Senin telefonun nasıl haberın olmaz dedım. Şimdi bunu mu konusucaz gece gece dedi. Daha sonra içkili ve haplı muhabbetı gösterdım arkadaslarımın geyiiğine yazdılar canın tartışmak mı ıstıyor hayırdır deyıp bana hesap sordu. ? Kavga etmek için arandığımı söyledi. Bi şey yapmasan kavga olmazdı zaten profıl fotografı gizlediğin kim benı bılmesın mı ıstıyorsun evlı olduğun mu anlaşılmasın dedim kavga kıyamet telefon fırlatmalar yeter artıklar falan. Söyleyecek yalanın mı kalmadı ucuz şovlara başladın diyerek ustune gittim yine aynı şeyler bağırıp çağırıp telefonu elımden aldı sürekli kalkıp kalkıp sıgara içmeye gıttı. Konusuyoruz nereye dedıkçe ınsanda konusacak hal mı bıraktın deyıp beni suçlamaya devam ettii.. Manipülatif bi insandır zaten. Canım sıkkın kavga çıkarmaya yer arıyorsun dedı. Ben suçluymuşum . Kavga arıyormuşum.. Zaten işinin stresini yaşıyormuş saçma sapan sorularımla bunaltmışım onu. Tek yaptığı açıklama bu.. Evet..

Bunalmış ve yorulmuş . Ben de aynılarını söyledim. Ve artık ne yapacagımı bilemiyorum..
Yanlış mı düşünüyorum, eşim gerçekten benım aklımla oynayıp yalanlarıyla yaşamaya devam mı edıyor. Lütfen gerçekten yorumlarınıza ıhtıyacım var kimseye anlatamıyorum anlattıklarımda eşimin akrabaları yanı onlara kalsa eşim dört dörtlük ve ben nankörlük yapıyorum veya yanlıs anlıyorum , ustune gıdıyorum.. Bunaldım ve tükendım. Aklımla oynanıyor gibi hissediyorum.. Sadece anneme sarılıp ağlamak istiyorum..

Sevgi çok var ama geçmişin hırsını mı eşimden çıkarıyorum yoksa gerçekten mal gibi kandırılıyor muyum ya da ben mi kanmak istiyorum.

08.30 da başladığım yazıyı ağlamaktan ve 10.30 da anca bitirebildim..
ben sizi çok iyi anladım. Sıkışınca yalan söyleyen ama dışardan iyi gözüken bir tip. Kadınlarla olan diyaloğu çok canımı sıktı. Başta bilmiyorum vvsv diyip gizlemesi işin içinde bir iş olduğunu apaçık ortaya koyuyor. Bana biraz gözü dışarıda geldi. Hatta bir şeyler olmuş olabilir inşallah olmamıştır ama evli kadın zaten vs demesi ? e evli olsun kötü bir şey yapmadıysan ne olacak? zaten bu işleri de çoğunlukla evli kadınlarla yapıyorlar çünkü evli kadın evlen diye tutturmuyor ya da karına söylerim demiyor çünkü onun da kocası yuvası var. pislikler

merhaba senı hatırlıyorum bı konumda daha yorumlaşmıştık o zaman eşin senden kaçıyor bunun farkında mısın dedin çok üzülmüştüm. o zaman bu zamandır senı hep takıpdeyım yapacagın yorumu merak etmıştım aslında. kızgınlıktan değil yönlendirmeni doğru bulmuştum ama kendıme yedirememiştim. tesekkur ederım yorumun için haklısın kendımı ezdıkçe ezdım ve bu girdaptan nasıl çıkacagımı hiç bilmiyorum..
merhaba, sık dışarı çıkma ve geç saatlere kadar kalma durumu vardı diye hatırlıyorum doğru mu ?
evet o dönem senden veya evle alakalı bişeyden kaçtığını düşünmüştüm
şu anki konunda taşlar daha fazla yerine oturdu
senden neden kaçtığı belli oldu. yalanları yüzünden, yaptığı yanlışlar yüzündenmiş demek ki
o dönem de tahmin etmiştim yani var bişey ve kaçma eğiliminde, bi yerde bişey var henüz ortaya çıkmamış belli ki diye düşünmüştüm o zamanlar

merhaba senı hatırlıyorum bı konumda daha yorumlaşmıştık o zaman eşin senden kaçıyor bunun farkında mısın dedin çok üzülmüştüm. o zaman bu zamandır senı hep takıpdeyım yapacagın yorumu merak etmıştım aslında. kızgınlıktan değil yönlendirmeni doğru bulmuştum ama kendıme yedirememiştim. tesekkur ederım yorumun için haklısın kendımı ezdıkçe ezdım ve bu girdaptan nasıl çıkacagımı hiç bilmiyorum..

merhaba, sık dışarı çıkma ve geç saatlere kadar kalma durumu vardı diye hatırlıyorum doğru mu ?
evet o dönem senden veya evle alakalı bişeyden kaçtığını düşünmüştüm
şu anki konunda taşlar daha fazla yerine oturdu
senden neden kaçtığı belli oldu. yalanları yüzünden, yaptığı yanlışlar yüzündenmiş demek ki
o dönem de tahmin etmiştim yani var bişey ve kaçma eğiliminde, bi yerde bişey var henüz ortaya çıkmamış belli ki diye düşünmüştüm o zamanlar
seninle yorumlaştığımız konunu tekrar kontrol ettim şimdi
sen bana epey bi sinirlenmişsin hatta ateş püskürmüşsün :)
benim o konuda eşini sert eleştirmemin 2 sebebi olmuş. birincisi, ailesine gitme meselesi ki bu mesele yüzünden senin kocana gıcık olan başka bi üye yorumu daha var şu an bu konunda
ikincisi sürekli bi halı saha, dışarıda olma durumu. bu iki nedenden ötürü eleştirmişim ama özellikle aileye gitme konusunu düşününce çok kızmışım eşine
sen de aile konusunda eşini savunmuşsun vs
benim de herkese olumsuz yorumlar yazan biri olduğumu düşündüğünü söylemişsin :)
tekrar bilmeni isterim ki ben o konuda da aslında seni savunduğum için eşini eleştirdim
ama ağır eleştirdim ki şu an açtığın bu konuyu düşününce maalesef o dönem ağır eleştirmiş olmam çok da yersiz değil
gerçekten hiç hazzetmemişim eşinden ve sana ciddi haksızlık ettiğini düşünmüşüm
şu anki durumlar da ortada zaten
burada üyeler ağır eleştiri yapabilir ama bunu kişisel algılamak yerine acaba hiç tanımayan insanlar neden bu kadar sert bi dille eleştirdi, benim göremediğim bişeyi mi gördüler diye düşünmekte fayda var
savunma konusuna gelince, insanın eşini aileye arkadaşa yani tanıyan kişilere karşı savunmayı anlayabiliyorum.
ama "burada" anonimiz, BENCE özellikle eşimiz, sevgilimizle alakalı konular açıyorsak onları savunmamız çok anlamsız geliyor bana bu sitede
çünkü anonim olduğumuz için enine boyuna eleştirilsin ki belki konuyu açan kişi biraz daha dikkat kesilebilsin bazı şeylere
savunacaksak neden konu açıyoruz, savunmayla çözülmüyor bence dertler en azından bu platform için geçerli

seninle yorumlaştığımız konunu tekrar kontrol ettim şimdi
sen bana epey bi sinirlenmişsin hatta ateş püskürmüşsün :)
benim o konuda eşini sert eleştirmemin 2 sebebi olmuş. birincisi, ailesine gitme meselesi ki bu mesele yüzünden senin kocana gıcık olan başka bi üye yorumu daha var şu an bu konunda
ikincisi sürekli bi halı saha, dışarıda olma durumu. bu iki nedenden ötürü eleştirmişim ama özellikle aileye gitme konusunu düşününce çok kızmışım eşine
sen de aile konusunda eşini savunmuşsun vs
benim de herkese olumsuz yorumlar yazan biri olduğumu düşündüğünü söylemişsin :)
tekrar bilmeni isterim ki ben o konuda da aslında seni savunduğum için eşini eleştirdim
ama ağır eleştirdim ki şu an açtığın bu konuyu düşününce maalesef o dönem ağır eleştirmiş olmam çok da yersiz değil
gerçekten hiç hazzetmemişim eşinden ve sana ciddi haksızlık ettiğini düşünmüşüm
şu anki durumlar da ortada zaten
burada üyeler ağır eleştiri yapabilir ama bunu kişisel algılamak yerine acaba hiç tanımayan insanlar neden bu kadar sert bi dille eleştirdi, benim göremediğim bişeyi mi gördüler diye düşünmekte fayda var
savunma konusuna gelince, insanın eşini aileye arkadaşa yani tanıyan kişilere karşı savunmayı anlayabiliyorum.
ama "burada" anonimiz, BENCE özellikle eşimiz, sevgilimizle alakalı konular açıyorsak onları savunmamız çok anlamsız geliyor bana bu sitede
çünkü anonim olduğumuz için enine boyuna eleştirilsin ki belki konuyu açan kişi biraz daha dikkat kesilebilsin bazı şeylere
savunacaksak neden konu açıyoruz, savunmayla çözülmüyor bence dertler en azından bu platform için geçerli
evet evet doğru konu, bilerek o konuyu hatırlattım kı oradakı pısmanlığımı dıle getırmek istemiştim aslında .
sana bı özür borcum var. o zaman hissediyordum, gerçeğin nasıl gözüktüğünü içimden geçen, kafamdan geçenlerı duymak hoşuma gıtmıyordu. Öyle kötü bı durum kı sen şöylesin böylesın diyenlere a böyle mı gözüküyordum deyıp değişmeye çalışırım mesala üyeler patavatsız dedıler bana, ağzımı tutmak ıcın elımden gelenleır yaptım ama eşi ya ınsanın gereksız savunuyor . Dur bi düşün be kadın. Bugün düşünmediğin her an sana pişmanlık olarak gerı donecek ama o an öyle düşünmüyorsun işte . Bunun için evlilik mi biter diye diye bu psikolojiye geldım. ve şimdi de nereden başlayacagımı bılmıyorum. Onu haklı görmeye o kadar alışmışım kusurlarını öyle güzel kapatmışım kı şimdi kendımı savunmayı ifade etmeyı beceremıyorum. iki laf etmeye kalksam göz yaşım eşlik ediyor. İçim, kalp kırıkları ile dolu. Ya da dediğim gibi bitmesi gereken bı evliliğin hüznü sardı benı. Bitişe yaklaştığımın farkındayım. Cesaret edemıyordum

ben sizi çok iyi anladım. Sıkışınca yalan söyleyen ama dışardan iyi gözüken bir tip. Kadınlarla olan diyaloğu çok canımı sıktı. Başta bilmiyorum vvsv diyip gizlemesi işin içinde bir iş olduğunu apaçık ortaya koyuyor. Bana biraz gözü dışarıda geldi. Hatta bir şeyler olmuş olabilir inşallah olmamıştır ama evli kadın zaten vs demesi ? e evli olsun kötü bir şey yapmadıysan ne olacak? zaten bu işleri de çoğunlukla evli kadınlarla yapıyorlar çünkü evli kadın evlen diye tutturmuyor ya da karına söylerim demiyor çünkü onun da kocası yuvası var. pislikler
evet dışarıdan ıyı gozukur o iyi imajı bozulmasın dıye de yalana başvurur hemen.
Muhafazakar gözükür, öyle konusur, kadınlarla aramda mesafe var der hep.
evlı insanların da böyle olması gerektıgını savunur. ben ise özgürlüğüne düşkün tarafım inişli çıkış bı evlılıgımız vardı ama yalanları olmasaydı bı sekılde halledıyorduk. muhafazakar aılesı bıle sorun olmuyordu sureklı karısırlardı bana ama eşimi çok sevdiğim için duymazdan gelırdım. eşim tarafından da çok sevıldıgıme aşırı ıkna edılmısım sanırım bunları hazmedemıyorum

evet dışarıdan ıyı gozukur o iyi imajı bozulmasın dıye de yalana başvurur hemen.
Muhafazakar gözükür, öyle konusur, kadınlarla aramda mesafe var der hep.
evlı insanların da böyle olması gerektıgını savunur. ben ise özgürlüğüne düşkün tarafım inişli çıkış bı evlılıgımız vardı ama yalanları olmasaydı bı sekılde halledıyorduk. muhafazakar aılesı bıle sorun olmuyordu sureklı karısırlardı bana ama eşimi çok sevdiğim için duymazdan gelırdım. eşim tarafından da çok sevıldıgıme aşırı ıkna edılmısım sanırım bunları hazmedemıyorum
canım hiçbir yuva yıkılsın kimse istemez elbette ben de asla ama asla istemem sizin mutluluğunuza zarar gelsin. Ama şöyle düşünün ilişki bitmesin diye beyniniz hep mutlu yönleri görüyor çünkü insanların çoğunluğunda ne kadar gelişmiş de olsak temel içgüdüler hala var. sizi eşleşmiş bir partner ve üreme kolaylığından uzaklaştırmamak için beyniniz onu güzelleştiriyor hatta acı çekiyorsunuz. Üreme zaten canlılığın belirtisi mevcut durumda öyle görmesek de ilkel beynimizde çok değerli bir durum ve bunu sürdürmek istiyor. O yüzden böyle hissetmeniz onu çok iyi görmeniz iyi yönlere odaklanmanız normal ama eşinizde bazı sıkıntılar olduğunu düşünmekteyim. İnşallah şüphe kalmadan net bir şekilde olayları kesinleştirebilir yolunuzu çizebilirsiniz..

canım hiçbir yuva yıkılsın kimse istemez elbette ben de asla ama asla istemem sizin mutluluğunuza zarar gelsin. Ama şöyle düşünün ilişki bitmesin diye beyniniz hep mutlu yönleri görüyor çünkü insanların çoğunluğunda ne kadar gelişmiş de olsak temel içgüdüler hala var. sizi eşleşmiş bir partner ve üreme kolaylığından uzaklaştırmamak için beyniniz onu güzelleştiriyor hatta acı çekiyorsunuz. Üreme zaten canlılığın belirtisi mevcut durumda öyle görmesek de ilkel beynimizde çok değerli bir durum ve bunu sürdürmek istiyor. O yüzden böyle hissetmeniz onu çok iyi görmeniz iyi yönlere odaklanmanız normal ama eşinizde bazı sıkıntılar olduğunu düşünmekteyim. İnşallah şüphe kalmadan net bir şekilde olayları kesinleştirebilir yolunuzu çizebilirsiniz..
inşallah :110: değerli yorumunuz çok tesekkur ederım bundan sonra ne olur bılemıyorum ama bu günden sonra benı enayı yerıne koyamayacak ..

Size sürekli yalan söyleyip söz verip yerine getirmeyen insana güvenmemek sizin suçunuz değil ki. Ben bu erkekleri gerçekten anlamıyorum. İlgi gösterir, gezdirir, hediyeler alır, evlenir yine de ya yalan söyler ya sıkılır. Çok garipler. İyisine denk gelmek gerçekten nasip.

çok çok doğru . sanıırm bu fikir aklıma yatan. tatıle kendım gıdıp kafamı dınlerım o da burada dınler. ıkımızde bu evlılık ıcın gelecek göremıyorsak bıtırırız. kimsenın keşkesi kalmaz. terapiste gelmezse ben aılemın yanında döndüğümde giderim. zaten gıttığım vardı ekonomık sıkıntılarımızdan dolayı ıyı oldugumu bahane edıp bırakmıstım
Bana kalsa hemen söyleyin derdim ama siz net bir karar vermiş değilsiniz, şu an ailenize söyleseniz damatlarına diş bileyecekler sizin boşanacağınızı düşünerek belki 2 çift laf edecekler eşinize, eşinizde onlara laf edecek derken siz ben ikna oldum eşimle barışıyorum derseniz bir daha birbirlerinin yüzüne nasıl bakarlar?

Kız annesi mantığıyla yazıyorum, kızım için saydırdığım damadımın yüzüne bakamam bir daha ki bakmak da istemem şahsen, e damat da bana diş bileyecek belki kızımla görüşmeme engel olmaya çalışacak, ki eşinizin bunu yapma potansiyeli var gibi görünüyor, boşanmaya kesin karar vermeden kendinizi de ailenizi de yıpratmaya değmez, önce karar verin sonra hemen uygulamaya geçin ailenizi de o süreçte bilgilendirin.

Bana kalsa hemen söyleyin derdim ama siz net bir karar vermiş değilsiniz, şu an ailenize söyleseniz damatlarına diş bileyecekler sizin boşanacağınızı düşünerek belki 2 çift laf edecekler eşinize, eşinizde onlara laf edecek derken siz ben ikna oldum eşimle barışıyorum derseniz bir daha birbirlerinin yüzüne nasıl bakarlar?

Kız annesi mantığıyla yazıyorum, kızım için saydırdığım damadımın yüzüne bakamam bir daha ki bakmak da istemem şahsen, e damat da bana diş bileyecek belki kızımla görüşmeme engel olmaya çalışacak, ki eşinizin bunu yapma potansiyeli var gibi görünüyor, boşanmaya kesin karar vermeden kendinizi de ailenizi de yıpratmaya değmez, önce karar verin sonra hemen uygulamaya geçin ailenizi de o süreçte bilgilendirin.
peki boşanmaya nasıl karar verılıyor an gelıyor içim almıyor düşünüyorum sıfırdan hayata baslama planları yapıyorum vs. Gururum engel oluyor bu evliliğe devam etmeye, kendıne saygın yok mu kendıne gel deyıp silkelenıyorum ama ya pişman olursam dıye ödüm kopuyor. ona aşığım ama onunla da yapamıyorum. bu his normal mı. pişman olmaktan da öz saygımı yitirmiş bi şekilde bu evliliğe devam etmekten de ödüm kopuyor.

dertleştiği kadın.
ilk bi napıyosun nasılsın demış kadın. sonrada ben de oturuyorum parktayım deyıp selfie atmıs. eşimin dedğine göre. sonra dertleşmişler bu sohbetler sılınmış. galerısine whatsaaptan gonderılenler otomatık ındıgı ıcın bır de kadının fotosunu oradan silmiş ki görmiyim diye. o ana kadar son silinenlere hıc bakmadığım ıcın oradan sılmekte aklına gelmemıs sanırım. ben bakınca mal oldu. bakmasam kocamın boş zamanlarında tesellıye muhtaç kadınlara tesellı verdiğini bilemeyecektim...
Bu yaptıkları af buyrun sizi salak yerine koymak değil mi? Siz, sizi salak yerine koyan, habire size yalan söyleyen bir adamla, bir de çocuk mu düşünüyorsunuz? İnsan değerini kendi belirler, değeriniz bu mu? Cevap evet ise devam edin hayatınıza ne diyelim...

peki boşanmaya nasıl karar verılıyor an gelıyor içim almıyor düşünüyorum sıfırdan hayata baslama planları yapıyorum vs. Gururum engel oluyor bu evliliğe devam etmeye, kendıne saygın yok mu kendıne gel deyıp silkelenıyorum ama ya pişman olursam dıye ödüm kopuyor. ona aşığım ama onunla da yapamıyorum. bu his normal mı. pişman olmaktan da öz saygımı yitirmiş bi şekilde bu evliliğe devam etmekten de ödüm kopuyor.
Kendinize şu soruları sorun ve cevaplarınızda kendinize dürüst olun.
1- Seviyor olmanız yalan söylemesini tolere etmenize yetiyor mu?
2- Size bundan sonra hiç yalan söylemese ve arkadaşlarıyla sizin bilginiz dahilinde görüşse alkol alsa bile, acaba doğru mu söylüyor, yanında gerçekten kimler vardı gibi şüphe ve güvensizlik duygunuzla baş edebilir misiniz?
3- Yine sizin bilginiz dahilinde kadın arkadaşlarıyla dertleşse, bunun bir dertleşme olduğuna ikna olabilir misiniz?

O size yalan söylemekten vazgeçmezse, siz de ona güvenmeyi öğrenemezseniz istediğiniz kadar sevin bu evlilik bugün olmasa yarın biter, evet belki aldatma şiddet olsa aklınızı mantığınızı boşanmaya ikna etmeniz daha kolay olurdu ama yalan ve güvensizlik de bir evliliği bitirmek için geçerli bir neden.

Üstelik şu an yaşadığınız hisler de normal, emin olun dünyanın en berbat en çekilmez evliliğini bitirmeye karar vermek bile zorluyor kadınları çünkü döven, aldatan, kumar oynayan ya da ezen ezdiren bir adamı bile sevecek yan buluyor kadınlar.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X