evlilikte güven sorunu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ay bi de fakir mi bu😯 senin paranla hovardalik yapıyor ya inanılmaz gerçekten. Bi de büyük büyük konuşup ailene gondermiyorum izin vermiyorum falan laflara bak yaa. Sen önce git para kazan derler laflara bak tiksindim.
yanlıs anlasıldım :110: iflas durumu son 1 aydır olan bı sey aıle mevzusunda falan calısıyordu iyiydi bekledıklerı ödemelerı alamayınca ve rısklı olunca iflas verdiler toparlayamayacakları için.

yanlıs anlasıldım :110: iflas durumu son 1 aydır olan bı sey aıle mevzusunda falan calısıyordu iyiydi bekledıklerı ödemelerı alamayınca ve rısklı olunca iflas verdiler toparlayamayacakları için.
Yani nihayetinde şu an fakir. Hem fakir hem şeyi büyük. Gerçekten elalemin karısına kızına yazarken hiç utanmamış ama bak karma işlemiş iflas etmiş. Öyle iş yerine gelen kadınlara evli olduğunu gizleyip iş atarsan böyle olur🙄

siz de mi öyle hissettinz :110: size dahi bunu dedırttı mal ya mal ben de malım şuraya yazmasam gözüm iyice açılmasa inanırdım ben bu mala:KK42::KK42:
evet ben o kısmı tam okumamışım sanırım kı sadece içki içiyor daa sizden saklıyor kısmına yorum yaptım. bırseyler yapmış da olabılır yapmaya çalışmıs da olabılır. hıc bunun derdını cekmeyın.

Yani nihayetinde şu an fakir. Hem fakir hem şeyi büyük. Gerçekten elalemin karısına kızına yazarken hiç utanmamış ama bak karma işlemiş iflas etmiş. Öyle iş yerine gelen kadınlara evli olduğunu gizleyip iş atarsan böyle olur🙄
profıl fotosunu gızlemesının baska anlamı çıkmıyor değil mi tek anlam o da bu

bu yalanların ikili oynamaların sebebi ben mıyım pekı benım bı baskım var mı veya baskı altında söylenecek seyler mı bunlar.
içimde acaba mı kalsın ıstemıyorum
eflaak, eşinizin yaptıklarına geleceğim ama önce sizinle ilgili yazmak istiyorum, eşinizle ilgili açtığınız tüm konuları düşünürsek siz de zaten çocukluktan gelen bir güven problemi var, bunun için uzman desteği aldınız mı bilmiyorum ama mutlaka yardım almanız gerektiğini düşünüyorum zira ortada hiçbir şey olmasa dahi telefon kurcalama ve kafanızda kurup öyle mi böyle mi diye kendi kendinizi yiyip bitirme huyunuz var, ayrıca yalan kırmızı çizginizse eğer sıkışınca siz de yalan söyleyip bu yalanı devam ettiren birisiniz, tüp bebek tedavisi sırasında kimseye söylememe kararınıza rağmen duygusal bir anınızda kardeşinize anlattınız hatırlarsanız ve size aramızda kalsın denilen şeylerle bile yüzleşme ihtiyacı duyuyorsunuz mesela doğum gününüz için eşinizle kardeşinizin konuşması sonrası alınan elbise mevzusu gibi.

Yani sürpriz yapmak için bile olsa hiçbir şey gizli kalmasın ama yeri geldiğinde ben yalan söyleyebileyim o yalan da ortaya çıkmasın istiyorsunuz, bu sizinle ilgili hatalı ve mutlaka düzeltmeniz gereken bir kısım.

Eşinize gelince, arada alkol alması sizin evinizde arkadaşlarıyla buluşması vs aranızda sorun olmamalı ama hap kullanımı olabileceğine dair şüpheniz var ve eşiniz de sıkıştıkça yalan söylüyor + bir kadınla bir erkek dertleşebilir ama bu yazışmalar silinerek saklanacak ayıp bir şey gibi hissettiriliyorsa onun altından flörtleşme çıkma ihtimali yüksek, hap kullanımı tolere edilebilecek görmezden gelinebilecek bir şey değil keza yalan söylemesi de öyle.

Şu durumda ikinizden olmaz bu evlilik şu haliyle yürümez, ya ayrılma kararı vereceksiniz ama siz mutlaka çocukluk travmalarınız güven probleminizle ilgili yardım alacaksınız veya çift terapistine gidecek ikinizde kendinizdeki yanlışları düzeltip son bir şans vereceksiniz ama o süreçte asla çocuk yapmayacaksınız, her iki seçenekte de yardım almanız şart.

evet ben o kısmı tam okumamışım sanırım kı sadece içki içiyor daa sizden saklıyor kısmına yorum yaptım. bırseyler yapmış da olabılır yapmaya çalışmıs da olabılır. hıc bunun derdını cekmeyın.
ahh içim öyle acıyor kı inanın bunları ağlayarak yazıyorum. keşke böyle olmasaydı. keşke güvenmek sevmek boyle hırpalanıp atılmasaydı..ya da aldatanlar sevmeseydı. hem sevıp hem aldatmak.. çok aşağılıkça. hem gönlünü tatmın edıyorsun hem de hıc bır seye dur demek ıstemıyorrsun. karşındakı de konduramıyor. sevıyor benı dıyor. sevmıyor işte sevmıyor. seven böyle mı yapar :KK42: :KK42:

eflaak, eşinizin yaptıklarına geleceğim ama önce sizinle ilgili yazmak istiyorum, eşinizle ilgili açtığınız tüm konuları düşünürsek siz de zaten çocukluktan gelen bir güven problemi var, bunun için uzman desteği aldınız mı bilmiyorum ama mutlaka yardım almanız gerektiğini düşünüyorum zira ortada hiçbir şey olmasa dahi telefon kurcalama ve kafanızda kurup öyle mi böyle mi diye kendi kendinizi yiyip bitirme huyunuz var, ayrıca yalan kırmızı çizginizse eğer sıkışınca siz de yalan söyleyip bu yalanı devam ettiren birisiniz, tüp bebek tedavisi sırasında kimseye söylememe kararınıza rağmen duygusal bir anınızda kardeşinize anlattınız hatırlarsanız ve size aramızda kalsın denilen şeylerle bile yüzleşme ihtiyacı duyuyorsunuz mesela doğum gününüz için eşinizle kardeşinizin konuşması sonrası alınan elbise mevzusu gibi.

Yani sürpriz yapmak için bile olsa hiçbir şey gizli kalmasın ama yeri geldiğinde ben yalan söyleyebileyim o yalan da ortaya çıkmasın istiyorsunuz, bu sizinle ilgili hatalı ve mutlaka düzeltmeniz gereken bir kısım.

Eşinize gelince, arada alkol alması sizin evinizde arkadaşlarıyla buluşması vs aranızda sorun olmamalı ama hap kullanımı olabileceğine dair şüpheniz var ve eşiniz de sıkıştıkça yalan söylüyor + bir kadınla bir erkek dertleşebilir ama bu yazışmalar silinerek saklanacak ayıp bir şey gibi hissettiriliyorsa onun altından flörtleşme çıkma ihtimali yüksek, hap kullanımı tolere edilebilecek görmezden gelinebilecek bir şey değil keza yalan söylemesi de öyle.

Şu durumda ikinizden olmaz bu evlilik şu haliyle yürümez, ya ayrılma kararı vereceksiniz ama siz mutlaka çocukluk travmalarınız güven probleminizle ilgili yardım alacaksınız veya çift terapistine gidecek ikinizde kendinizdeki yanlışları düzeltip son bir şans vereceksiniz ama o süreçte asla çocuk yapmayacaksınız, her iki seçenekte de yardım almanız şart.
evet bu sebeple buraya yazmıstım. çok tesekkur ederım yorumunuz için :110: o çifte terapistine sıcak bakmıyor gereksız görüyormuş gitsem de senı götürürüm bi şey anlatmam deyıp kestırıp attı..

evet bu sebeple buraya yazmıstım. çok tesekkur ederım yorumunuz için :110: o çifte terapistine sıcak bakmıyor gereksız görüyormuş gitsem de senı götürürüm bi şey anlatmam deyıp kestırıp attı..
O zaman başka yol gibi görünüyor eflaak, anlaşamıyorsunuz olmuyor üstelik adam bir şeyler çeviriyor bu göz ardı edilemez, aldatma yoksa dahi hadi dertleşti diyelim hap kullanıyor bence, her alkol alımında ortamda hap da var içmemiş olması pek mümkün değil, siz çocukluktan gelen yaralara sahipsiniz, o olduğundan farklı biri ve çok başka bir yaşam tarzı var aslında, yani büyüdüğü kültürle yaşamak istediği kültür arasında sıkışmış, biriniz yaralı biriniz sıkışmış, bu halinizle sağlıklı bir evlilik yürütemezsiniz, bugün kavgalarınız biraz daha saygı çerçevesinde olur belki ama evliliğiniz bu haliyle devam ettiği sürece kavgalarınızın şekli de çirkinleşir birbirinize kurduğunuz cümlelerde, ayrıca tüp bebek tedavisinde kardeşinizle dertleşmenizle alakalı konuda aklımda kalan eşiniz duygusal bir adam da değil diye hatırlıyorum, siz o duygusal eksiklik yüzünden kardeşinize anlatmıştınız yanlış hatırlamıyorum değil mi?

Konuşup uzlaşıp ayrılmanız gerekir bence.

Kadin fotosuyla arkadaşinin evlilik problemi hikayesi benim aklima yatmadi.

Onun dışında yalan diline yuva yapmis gibi görünüyor, ayrica ev sakinlerinden biri evde yokken ickili alem yapmakta cok tuhaf geliyor bana, arkadan is cevirerek yapildiysa.

O zaman başka yol gibi görünüyor eflaak, anlaşamıyorsunuz olmuyor üstelik adam bir şeyler çeviriyor bu göz ardı edilemez, aldatma yoksa dahi hadi dertleşti diyelim hap kullanıyor bence, her alkol alımında ortamda hap da var içmemiş olması pek mümkün değil, siz çocukluktan gelen yaralara sahipsiniz, o olduğundan farklı biri ve çok başka bir yaşam tarzı var aslında, yani büyüdüğü kültürle yaşamak istediği kültür arasında sıkışmış, biriniz yaralı biriniz sıkışmış, bu halinizle sağlıklı bir evlilik yürütemezsiniz, bugün kavgalarınız biraz daha saygı çerçevesinde olur belki ama evliliğiniz bu haliyle devam ettiği sürece kavgalarınızın şekli de çirkinleşir birbirinize kurduğunuz cümlelerde, ayrıca tüp bebek tedavisinde kardeşinizle dertleşmenizle alakalı konuda aklımda kalan eşiniz duygusal bir adam da değil diye hatırlıyorum, siz o duygusal eksiklik yüzünden kardeşinize anlatmıştınız yanlış hatırlamıyorum değil mi?

Konuşup uzlaşıp ayrılmanız gerekir bence.
evet kendını kitler istemediği konuda canı istemezse iletişime kapatır. Kucuk bı cocuk gıbı etrafı dagıtır elındekılerı atar bagırır. tüp bebek surecınde de olumsuz oldugunda konuşmayınca düzelecegımı düşünmüş, toparlayacagımı falan.. ben konuşmasam adım atmaz boyle konularda. ustune geldıysem saldırır durur. dün yapamıyoruz demek kı ayrılalım dedım. ayrılalım gerçekten bunaldım dedı. mutfakta aglıyordu. ve boyle olunca ınsan düşünmeden edemıyor yanlıs mı yapıyorum dıye. yanlıs mı duusnuyorum. o da dun sen de bana yalan soyledın ben senın verdıgın tepkıyı vermıyorum dedı. tabıkı de yalanı masumlastırmıyorum ama benım soyledıgım yalan evlılık bırlıgımızı sarsacak bı yalan değildi. kendını boyle haklı görmesıne de anlam veremıyorum

evet kendını kitler istemediği konuda canı istemezse iletişime kapatır. Kucuk bı cocuk gıbı etrafı dagıtır elındekılerı atar bagırır. tüp bebek surecınde de olumsuz oldugunda konuşmayınca düzelecegımı düşünmüş, toparlayacagımı falan.. ben konuşmasam adım atmaz boyle konularda. ustune geldıysem saldırır durur. dün yapamıyoruz demek kı ayrılalım dedım. ayrılalım gerçekten bunaldım dedı. mutfakta aglıyordu. ve boyle olunca ınsan düşünmeden edemıyor yanlıs mı yapıyorum dıye. yanlıs mı duusnuyorum. o da dun sen de bana yalan soyledın ben senın verdıgın tepkıyı vermıyorum dedı. tabıkı de yalanı masumlastırmıyorum ama benım soyledıgım yalan evlılık bırlıgımızı sarsacak bı yalan değildi. kendını boyle haklı görmesıne de anlam veremıyorum
Bu yorumunuza katılıyorum eflaak, yalan söylemek hoş bir şey değil ama hepimiz sevdiklerimizi üzmemek ya da o anki ruh haliyle yalan söylemişizdir ama bence sizin hatanız yalana tahammülsüzken yalan söyleyip eşinizin eline koz vermeniz, bazı erkekler olaya düz bakar çoğunluğu öyledir de kimisi açıklama yaptığınızda anlar ama bazısı da aynı sizin eşiniz gibi suç bastırmak istediği için bunu kendi lehine kullanır, eşinize göre onun söylediği yalanlar da evliliğinizi sarsmamak için söylenmiş yalanlar, o sizin yalanınızı tolere ettiyse siz de onunkini tolere edebilirsiniz diye düşünüyor, her ne kadar ikiniz de yalan söylemiş olsanız da sizin söylediğiniz yalanla onun söylediği arasında çok fark var, onun alkol aldığı arkadaş çevresinde hapçılık var, bugüne kadar bir kere bile içmemiş olsa dahi, ki pek mümkün değil gibi ama içmemiş kabul edelim o arkadaş çevresinden kopmaması büyük bir sorun zira bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim lafı yabana atılacak bir laf değil, alkolün hapın olduğu bir ortamda kadın muhabbetinin olması hatta eve kadın getirilmesi de ihtimal dahilinde, eşiniz sizi aldatmamış bile olsa alkolün hapın kadın muhabbeti veya direkt kadınların olduğu bir ortamda alem yapıyor ve bu durum onu rahatsız etmiyor ters gelmiyor.

Dertleştim dediği bir kadın var, ki şahsen kadın erkek arkadaşlıklarına karşı değilim ama gizli kapaklı yürütülen arkadaşlıklardan rahatsız olurum, kaldı ki aynı arkadaşlıkları kurmak size yasak diye algıladım bu çifte standarda da karşıyım.

Evliliğiniz dışarıdan albenili şık paketli bir hediye gibi görünse de içeride dürüstlük yok, açık ve net konuşmalar yapılamıyor, sağlıklı iletişim kurulamayan bir evlilikte her zaman şüpheler oluşur ve asla güven duyulmaz, güvenin, sağlıklı iletişimin olmadığı bir evlilik de istediğiniz kadar sevin yürümez.

Bu yorumunuza katılıyorum eflaak, yalan söylemek hoş bir şey değil ama hepimiz ama sevdiklerimizi üzmemek ama o anki ruh haliyle yalan söylemişizdir ama bence sizin hatanız yalana tahammülsüzken yalan söyleyip eşinizin eline koz vermeniz, bazı erkekler olaya düz bakar çoğunluğu öyledir de kimisi açıklama yaptığınızda anlar ama bazısı da aynı sizin eşiniz gibi suç bastırmak istediği için bunu kendi lehine kullanır, eşinize göre onun söylediği yalanlar da evliliğinizi sarsmamak için söylenmiş yalanlar, o sizin yalanınızı tolere ettiyse siz de onunkini tolere edebilirsiniz diye düşünüyor, her ne kadar ikiniz de yalan söylemiş olsanız da sizin söylediğiniz yalanla onun söylediği arasında çok fark var, onun alkol aldığı arkadaş çevresinde hapçılık var, bugüne kadar bir kere bile içmemiş olsa dahi, ki pek mümkün değil gibi ama içmemiş kabul edelim o arkadaş çevresinden kopmaması büyük bir sorun zira bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim lafı yabana atılacak bir laf değil, alkolün hapın olduğu bir ortamda kadın muhabbetinin olması hatta eve kadın getirilmesi de ihtimal dahilinde, eşiniz sizi aldatmamış bile olsa alkolün hapın kadın muhabbeti veya direkt kadınlatın olduğu bir ortamda alem yapıyor ve bu durum onu rahatsız etmiyor ters gelmiyor.

Dertleştim dediği bir kadın var, ki şahsen kadın erkek arkadaşlıklarına karşı değilim ama gizli kapaklı yürütülen arkadaşlıklardan rahatsız olurum, kaldı ki aynı arkadaşlıkları kurmak size yasak diye algıladım bu çifte standarda da karşıyım.

Evliliğiniz dışarıdan albenili şık paketli bir hediye gibi görünse de içeride dürüstlük yok, açık ve net konuşmalar yapılamıyor, sağlıklı iletişim kurulamayan bir evlilikte her zaman şüpheler oluşur ve asla güven duyulmaz, güvenin, sağlıklı iletişimin olmadığı bir evlilik de istediğiniz kadar sevin yürümez.
aynen böyle oldu. peki size son bı sey soracağım hangı nokta ciddi nokta. Direk ailemle bu tatılde konusup ayrılacagımızı yapamadığımızı mı soylemelıyım yoksa bıraz bırbırmızıden uzakta mı yaşamalıyız sonra mı aileler bilmeli.
Ya da ben ne yaparsam yapayım uzman terapisti almadan onun yalan huyu degısmez mı.

bu yalanların ikili oynamaların sebebi ben mıyım pekı benım bı baskım var mı veya baskı altında söylenecek seyler mı bunlar.
içimde acaba mı kalsın ıstemıyorum
Hayır, siz değilsiniz. Karım baskı yapıyordu yalanlar söyledim diye herkesi manipüle etmeye çalışacak tabi uyanık. İçki, hap, kadınlar ve yalanlar olan bir evlilikten kurtulmak için daha neyi bekliyorsunuz? Çocuğunuz da yok, sizi bağlayan hiçbir şey yok. Oturun ailenizle açık açık konuşun, bu adamla hiçbir geleceğiniz yok zaten.

Hayır, siz değilsiniz. Karım baskı yapıyordu yalanlar söyledim diye herkesi manipüle etmeye çalışacak tabi uyanık. İçki, hap, kadınlar ve yalanlar olan bir evlilikten kurtulmak için daha neyi bekliyorsunuz? Çocuğunuz da yok, sizi bağlayan hiçbir şey yok. Oturun ailenizle açık açık konuşun, bu adamla hiçbir geleceğiniz yok zaten.
o kadar manipülatif biri ki şu konumu okuyunca bır kez daha anladım kendıne gelse ortağıyla konusmama bile bozulacak ınsan başka kadınlara mavı boncuk dagıttırken zerre düşünmüyor

elımde konustugun daır sadece foto var kadın fotosu galerıde son sılınenlerde kalmasa bunu da bılemeyecktım. (bu kısıye arkadasım dedı)

diğerinde hıc sohbet yok sadece profıl fotosunu gizlemiş müşterısının kızıymıs
Tam çapkınlık turları atarken yakalanmış o zaman.bir yasak aşka engel olmuşsunuz.

Tam çapkınlık turları atarken yakalanmış o zaman.bir yasak aşka engel olmuşsunuz.
bugün de kım bılır bu konu hakkında ne yalan bulup gelır once söylediiği yalana kendı inanır sonra gelıp benı ınandırmaya calısır.

aslında şöyle uyumlu olmak ıcın çabaladım ama sadece ben çabalıyormusum gibi geldi. eşime dönüp baktığımda yalanlarının altında başka bı hayat yasıyordu ve bunu benı uzuyordu . ya oldugun gıbı görün ya da gördündüğün gibi ol..
ben ona şunu yapar mısın bunu yapar mısın demedım kı çoğu içki muhabbetlerını de anlatıyordu geçmişte kaldı yapmam artık dıye kendı dıyordu yıne yapıp senden çekındım dedı. çekindiği ben değildim aslında söylediklerıne uymayan karakterıydı. Bu yuzden bocalıyorum onu yalana ben mı ıtıyorum yoksa yalan içinden mi gelıyor diye.
Hangi kararımdan vazgecme demiştiniz.

Bazı konularda yaşam tarzına karıştığınız için yalana itmişsiniz
Ama kadın ve hap konusunda yalan içinde var adamın. Kötü karakter bu kadın olauları.
İçki konusunda ise karışmazdım ben olsam

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X