para,balayı,ev meselesi

Altınlarınız vermeyin ne münasebet onlar sizin zor gün dostunuz bir durum olur Allah korusun hastalık olur onları bozarsınız.
Gelinlik sizin konunuz karışmaması daha güzel hayalinizdeki gibi seçer yaptırırsınız.
Yani balayı düğünden hemen sonra olsa güzel olur ama olmuyorsa da eşinizi sevdikten sonra düğünden bir ay sonrada olsa ne olur ki yeter ki sözler yerine getirilsin.
Birde düğüne az süre kala cok panik stres yapıldığı için eşler birbirini kırabiliyor her şey göze batabiliyor ama insanda bir defa evleniyor her şey özel olsun istiyor bunu nişanlınıza anlatın sizin için ne kadar özel olduğunu düğünün inşallah orta yolu bulursunuz.
Ya düne kadar ayarla gidelim diyordu dün biraz tartıştık böyle dedi

Ya mesela gelinliğe bakmaya senle gitmicem diyorum ailemle gidicem ona da kızıyor yok bakar gider saatlerce gezer ama oturup internetten araştırma yapmaz
bu arada üzüldüm sizin olay için bu erkekler niye böyle bencil
Düğün sezonu başlamadan gelinlik siparişi verin sonra her yer çok yoğun oluyor. Siz ailenizle gidin modele karar verin buna neden sinirleniyor
Ya düne kadar ayarla gidelim diyordu dün biraz tartıştık böyle dedi
Siz gidip gelinlik modeli seçmeye başlayın anca karar verirsiniz. O da almak zorunda sinirlenirse de sinirlen sin. Düğünden sonra takıları falan da vermeyin

Ya ben de büyük beş yıldızlı otellerden ziyade nedense, pansiyon (güzel olanları) tarzı yerleri daha sıcak ve samimi buluyorum.

Bir sürü otelde kaldım (gerçekten gereksiz masraf) ama hiçbiri bekarken ablamlarla gittiğim pansiyonlu tatilin tadını vermedi. Hiç nedir ne değildir bakmamıştım otel fiyatlarına.

Bu yaz eşim doğumdan sonra tatile mi gitsek dedi. Bebeği emzirdim yatırdım yanına gittim otellere bakıyordu. Fiyatları görünce gözlerim yuvalarından çıkıyordu. 30 bin altı bir tatil görmedim. Tabii o zaman tatil sezonuydu ama bir sene boyunca çalışıp, 10 gün bir tatile o parayı vermek... Yurtdışında 10 bin liraya tatil bu zamanda hayata toz pembe bakmak olur herhalde.
aynen soyle iyi bir otele gideyim desen en kotu 5 binden agizlarini aciyolar
temiz pansiyon tatili gercekten daha guzel bagliligin yok insan o parayi odedikten sonra bugun otele gitmeyim disarda yiyim demeye gonlu razi gelmez herseyden once tatil sitelerinin elemanlarinin zirt ppirt basinda bitip yok su kampanya bu kampanya muhabbetide cabasi

Merhaba herkese iyi günler,
düğünüme 3 ay kaldı
mobilyalar beyaz eşyalar tamam, elektrikli ev aletlerini de nişanlımla yavaş yavaş alıyoruz
daha gelinlik bakmadım, balayı ayarlanmadı
davetiyeler yok
ve bizimki gamsız
kiraya gidicez 1500tl ye bir ev beğendim çok uçma diyor
düğün yerimiz için o istediğim kır yerini tutmayalım başkasını eğlendireceğimize yurtdışına gidelim o paraya balayına dedi tamam dedim ki zaten benim hayalim yurtdışında balayı
balayı için araştırma yapmıyor, gelinlik bakıp öneri sunmuyor her şeyi ben seçiyorum
neymiş onun için sadece benimle evlenmek önemliymiş,ayrıntılarla ilgilenmiyormuş
ama bu isteksizlik gibi değil mi her detaya ben karar veriyorum
balayını ayarlıyorum diyorum şuan para mı var görmüyor musun diyor (çoğu şeyi nişanlımla ikimiz yapıyoruz da paramız ucu ucuna yetiyor)
düğünden 1 ay sonra gitsek olmaz mı diyor
düğünden 1 ay sonra balayı mı olur yaaaaaaaaaaa :KK43:
yurt dışına hava atmak için mi gidecekmişiz türkiyede yapsaymışız ya
baştan 10 bine kadar yaparız istediğin yerde diyordu şimdi 5000lik balayı çok geliyor
babası set takamam dedi parası olduğu halde
boynum boş mu kalacak en azından uygun bir şey alalım diyorum babama söyle diyor
babası çok cimri altınları da düğünden sonra üstünüzden alıcaz dediler düşünün
çok stresliyim

erkekler böyle.
balayında VİZE isteyen bi, yere gidemezsiniz soyisim ve passport değişikliği nedeni ile.. kiev sırbistan gürcistan falan bakın hem vizesiz hem uygun.
antalyadan daha ucuza gelir.
bunun yanında altınları alırız ne demek ?
1500 tl den aşağı ev var mı??
siz biraz daha düşünün ve evlenmeyin bence

Para pul mevzularına takılmadım bende siz niye hiçbir sey ile ilgilenmiyor demissiniz ya erkeklerin kafasında sadece bir görev bu yani kimseyle kıyas yapmayın nisanlınızı. Bu çok yanlış kendinizi mutsuz hissetmenize sebep olur. Karsı tarafa baskı kurmaya hakkımız yok ki. Benim erkek arkadasım benimle beraber tepsi aradı, kumas baktık, ettik. (karakter itibariyle zevk alıyor bunlardan) Bunu gören arkadaslarım kendi sevgililerine nisanlılarına laf etti ve ayrılma noktasına geldiler. Balayı için de şöle düşünün. Adı balayı olmasın ama iyi bir tatil olsun.Herseyin iyisi olsun diye tutturursanız olmayacak birsey cıkar, planlar bozulur,üzülmeyin diye söylüyorum bunu .
yok öyle dışarı çıkar saatlerce dolaşırız biz de nişan söz organizasyonunda tek tek her şeyi beraber seçtik her zaman yanımda ben internetten neden bakmıyor diyorum

düğünüme 3 ay kaldı
mobilyalar beyaz eşyalar tamam, elektrikli ev aletlerini de nişanlımla yavaş yavaş alıyoruz
davetiyeler yok
ve bizimki gamsız
düğün yerimiz için o istediğim kır yerini tutmayalım başkasını eğlendireceğimize yurtdışına gidelim o paraya balayına dedi tamam dedim ki zaten benim hayalim yurtdışında balayı
balayı için araştırma yapmıyor, gelinlik bakıp öneri sunmuyor her şeyi ben seçiyorum
neymiş onun için sadece benimle evlenmek önemliymiş,ayrıntılarla ilgilenmiyormuş
balayını ayarlıyorum diyorum şuan para mı var görmüyor musun diyor (çoğu şeyi nişanlımla ikimiz yapıyoruz da paramız ucu ucuna yetiyor)
baştan 10 bine kadar yaparız istediğin yerde diyordu şimdi 5000lik balayı çok geliyor
boynum boş mu kalacak en azından uygun bir şey alalım diyorum babama söyle diyor
çok stresliyim
Ben eşime evlenmeden önce ailelerimizi borca sokmayalim herşeyi kendimiz yapalım onlar destek olmak isterse olur dedim . Kına salonunu gidip kendim ayarladım biz farklı sehirlerdeyiz ama eşim sık sık gidip gelirdi . Düğün davetiyemi çok beğenerek internetten sipariş ettim çok uyguna geldi . Bi çok şeyimi araştırıp internetten aldım piyasasından uyguna geldi gösteriş ve gereksiz hiç masraf etmedik eşim izin alamadı biz balayına gitmedik ama hiç huzursuz da olmadık gelinliği eşiniz niye baksın onu anlamadım .gelinligimi ben ayarladım fotoğrafçıyı ben ayarladım salonu ben ayarladım vs vs ama hiç şikayetçi olmadım eger çalışmıyorsanız eş adayinizin bütçesini asmayin çünkü evlendikten sonra mi siz cekersinjz ekonomik sıkıntınıza düğününüze gelenler sonradan sizin kredi borçlarınızı ve balayinizi odemeyecek . Eğer çalışıyorsanız birlik olup istediğiniz şeye daha yakın biseyler yapabilirsiniz

Valla ben bu konuda netim. Hem düğünden kıs hem iyi bir balayı ayarlama olmaz öyle. Ya güzel bir düğün yapacak düğün yapmıyorsa o zaman güzel bir balayı. Ekonomik kriz şu bu olabilir ama evleneceği de bugün söylenmedi herhalde adama. Biraz birikim hazırlık yapsaydı. Ayrıca size de en baştan böyle söylememiş.

Altın verme meselesine gelince de ne münasebet yani. Ne hakla alacaklar altınları. Ne acayip bir aile ya. Bi daha düşünün siz.

Senin parana güveniyor bak .her şeyi böyle zorla ite kaka mı yaptırmak istiyorsun hayatın boyunca? Hadi balayını bir şekilde yaptın diyelim peki ya diğer meseleler? Ki bence ona verdiği tepkiler bile çok yersiz .ayeıca 1500 tl ev kirasına neden çok diyor anlamadım ,gayet de ucuz .
burda kiralar 650 tl 700 tl

kayınpeder cimri
damat bey rahat relax olsada olur olmasada olur havasında.
altınların duğünden snra kimin alacağı belli.
senin balayı pahalı geliyor...
işin zor...
balayını kabul etmiyorsa sende düğünü içine sinen kır düğününde ısrarcı ool

Erkekler detaylara takilmazlar hiç biseyde onlar için giriş gelişme değil sonuç önemli tüm erkekler böyle hiç bir erkeğin gelinlik bakıp nisanlisina attigini görmedim benim eşim başka sehirdeydi is icin bir yıl gelmedi düğünden 4 gün önce geldi herseyi ben hallettim o hep sen beğen gerisi önemli değil dedi ailesine de yanında olun ama hiç bişeye fiki bile vermeyin kafası karışmasın demiş tek başıma çok yorucu oldu herseyi düşünüp beğenmek ama sonuçta istediğin oluyormu oluyor takılma fazla bu ser kendi düşünse fikir ayrılığına dusseniz beni onemsemedi diceksiniz

düğünüme 3 ay kaldı
davetiyeler yok
ve bizimki gamsız
çok stresliyim
hem birşey yapmasın hem altınları alacaz desin. kız tarafı size erkek tarafı nişanlınıza taksın altın ve paraları. bu durumu aileniz ile de mutlaka paylaşın.
nişanlınıza gelince muhtemelen zorda kaldığından böyle olmuştur türkiyede bir yer ayarlanabilir

Ters giden şeyler var.

Senin gibi kaprisli bir insan için gerçekten zor.

Ama ben bu dafa sana hak verdim.

Kandırıyor seni sanki. Sözünden dönüyor hevessiz görünüyor. Sanki zorla nikah masasına oturtuluyor gibi triplerde.
Hemen hemen bütün konularında hissettiğim şey tam olarak buydu. Neden olduğunu da bilmiyorum.
Neredeyse bu adamın seninle evlenmesi için bir çıkarı var diycem.
Hevesli görünmesinin altında bile başka bişey var sanki.

kayınpeder cimri
damat bey rahat relax olsada olur olmasada olur havasında.
altınların duğünden snra kimin alacağı belli.
senin balayı pahalı geliyor...
işin zor...
balayını kabul etmiyorsa sende düğünü içine sinen kır düğününde ısrarcı ool
kır düğünü oldu gene de benim beğendiğim yer 22 bindi orası olmadı

hem birşey yapmasın hem altınları alacaz desin. kız tarafı size erkek tarafı nişanlınıza taksın altın ve paraları. bu durumu aileniz ile de mutlaka paylaşın.
nişanlınıza gelince muhtemelen zorda kaldığından böyle olmuştur türkiyede bir yer ayarlanabilir
yok ailemin yanında dediler şok olduk ben dedim öyle şey mi olur nerde görülmüş dedim babasına ailem kızım boşver dedi

Hemen hemen bütün konularında hissettiğim şey tam olarak buydu. Neden olduğunu da bilmiyorum.
Neredeyse bu adamın seninle evlenmesi için bir çıkarı var diycem.
Hevesli görünmesinin altında bile başka bişey var sanki.
canım düşünüyorum düşünüyorum ne olabilir ki o 4000 tl maaş alıyor ben yarısı aşırı güzel değilim zengin değilim,ailemin bana bıraktığı bir şey yok

X