Özgüvenim yerlerde ve Kendimi affedemiyorum...

nasıl sinir oldum yaa adama
sigara bildigi bişeyken bu kadar uzatması basta görüşmeseydi beyfendi hazretleri
yas problemi ayrı muamma
çok üzmüş seni ama sen kendini kötü hissetme
daha çok yeni mutlaka zamanla gecer sinirin
sadece kendine daha iyi bak

Canım takma ya o kim ki sana laf ediyor.Kendine baksın salak şey..Güzellik görecelidir hem...Sırf senin özgüvenini yitirmen için demiştir bunları..Dış güzelliğini beğenmeyen insan başta neyine aşık olmuş acaba??Demek ki beğenmiş başta..Hiç değmez kendini üzmeye..Kafanı bunlarla yorma hayırlısı değilmiş de geç..

Canım sen git benim konumu oku. En azından benimki gibi bir durum yaşamadın''geçmişi eş adayına anlatmak' konusuna bakarsan anlarsın. Zaman ver kendine,Allah'a sığın..bir şekilde toparlanacaksın.
Seni tenin için sevenle ne kadar götürebilirdin ki? O kendine baksın,utanmaz terbiyesiz. Dağdan mı gelmiş bu adam?? O kendi kıllarını alsın (acı tebessüm ediyorum) hey Allahm ya,edepsize bak!

Yeni üye oldum konuyu görünce de bir iki kelam etmeden duramadım. Erkek milleti diye genelleme yapmıyorum kesinlikle ama kompleksli herifler genelde kendilerinde olan eksikleri karşılarındakini ezerek, aşağılayarak örtbas etmeye çalışırlar. Bu adamın da kimbilir ne gibi bir problemi var ki senin üzerinden kendini tatmin etmiş. Büyük ihtimal cinsel problemleri vardır biraz uçuk gelebilir ama gay bile olabilir. Burada yazılanları inan hiçkimse laf olsun diye söylememiş. İçini ferah tut, aynaya bakmaktan, kendini sevmekten vazgeçme. Hastalıklı heriflerden de uzak dur.

Sevgiler

bir sıkıntı olduğunu düşündüm aslında bu kadar ağır takıntılı olması filan "ben sigara sevmiyorum, bırakmanı sitiyorum" der geçersin normalde
ama öyle yapmadı, aşağılamalar hakir görmeler falan filan.
bir kaç kişiyle görüştüm şimdiye kadar. hepsinin farklı yönleri bana zıt gelen fikirleri vardı ama bunun gibi değildi hiçbiri
duyduklarıma inanamıyorum ve unutamıyorum

e şimdi kul hakkı değil mi bu?
sırf kendini mükemmel hiisedecek diye şu yapılan şey reva mı?
1 haftadır kendimde değilim

zaten arkadaş kısmı hikaye. ben iyi değilim diyorum onlar eşlerinden bahsediyorlar, dün yaptığı havuz keyfinden veya eşinin sabah sırnaşığından bahsediyor. böyle mi dağılacak benim kafam.

acaba bir mesaj daha yazsam mı diye düşünüyorum
sen sorunlusun filan diye yoksa kapatayım gitsin mi?

bir erkek bir kız ile kısa sürede tam tanımadan hemen evlenelim diye ısrar ediyorsa vardır bir defosu maksat bunu kamuflaj etmek
aynen öyle canım.. kesinlikle katılıyorum.. Konu sahibi arkadaşım bunu iyi oku.

Okurken yok artık dedim nasıl haddini bukadar aşabiliyor bu adam?
2 günlük adamın sözlerine mi takılcan
Saygısız küstah kıro adam asıl onun içi çürümüş.

30 yaşındasın ve 5 senedir sigara kullanıyorsun, sigaranın cildini etkilemesi için bence henüz çok erken ama sen sen ol yol yakınken bırak, bir hocam vardı sanırım 50 55 yaşlarında, gençliğinden beri sigara içiyormuş(20-22 yaşından beri) yüzünü etkilemişti, cildi biraz problemliydi ama en az 50 yaşında bir bayandı.

asıl sarsıldığın nokta şu olmuş yani öyle hissettim, bu kadar sığ bir adamla muhatap olmak onun saçma sözlerini dinlemek ve tepki vermemek. bazı şeylerden dolayı kendini cezalandırmaya karar verdiysen daha sağlam nedenlerin olmalı, pişmanlığını o kadar iyi anlıyorum ki her aynaya baktığında keşkeler kullandığını, aklına geldikçe yüzünü buruşturduğunu... ancak kendine kızman yersiz olmuş, insanlar neler neler yapıyor ve hiçbir şey olmamış gibi hayatlarına devam ediyorlar sıkma canını, kendini cezalandırmayı düşünüyorsan sigara, yaş v.s çok daha iyi konular bulabilirsin

inanmiyorum
yahu hangi cesaretle bunlari söyleyebiliyorki sana
hicmi insan karsidakinin kalbi kirilir diye düsünmezki
valla insan düsmanina söylemez bunu
olmuyosa kestirip atsaydi
peki basta asik oldum laflari neydi
ay bide kusmus sigara yüzündenamma abartmis he
bu adamin psikilojik sorunlari mi var ne
ilginc:26:

daha yeni atandım 7 aydır çalışıyorum. her içimde kalanı yaşamaya çalışıyorum maddi manevi
işimi seviyorum koşa koşa gidiyorum ya da gidiyordum
son 1 haftam tam anlamıyla eziyet gibi yarın pazartesi ve mesai var nasıl gideceğim nasıl tüm gün katlanacağım bilmiyorum

çabucak geçip gitsin ne olur
aynı düşünceyle yatıp aynı düşünceyle kalkmaktan yoruldum
sabah uyanır uyanmaz aklıma ilk o adamın yüzü geliyor
ve sonra da söyledikleri herşeyi yeniden yaşıyorum

ben öyle bir ikileme düştüm ki anlatamam
ilk gördüğünde sen ne muhteşem birşeysin ya demişti.
o da yalan muhteşem filan değilim ama içimden demek ki kader var allah güzel gösteriyor diye düşündüm

konunu okudum, erkekler çok farklı yemler atıyorlar oyunlarına düşelim diye ama istisnasız hiçbiri dürüstlüğü hak etmiyor

e işte bilemiyorsun
hastalıklı mı normal mi anlamak çok mümkün olmuyor.
ama dediğin doğru acayip ezdi beni her anlamda

Evet canim ben de böyle düsündüm..Bir de yanindaki dostum arkadasim dedigin o insanlari da tekrar kafanda degerlendir;arkadaslik bitirilmez ama mesafe koyulur..

5 senede sigara cildi bozmaz..Inaniyorum ki cildinde ve en önemlisi yasinda bir problem de yok.En güzel yasindasin.
Iyice arastirmadan evlilik görüsmesi bile yapma.Ben de senin gibiydim.Cok fazla görüsme yapmadim istemedim iyice arastirmadan konusmadim kabul etmedim ve 31 yasinda da evlendim.

Kusur arama kendinde.Bazilarinin eline pirlanta gecer ama kör oldugu icin elindekini cakil tasi zanneder.Ama onun zanni pirlantanin degerini düsürmez..

Rabbim degerini bilen en hayirli insani esin yapsin insaallah.

Okurken yok artık dedim nasıl haddini bukadar aşabiliyor bu adam?
2 günlük adamın sözlerine mi takılcan
Saygısız küstah kıro adam asıl onun içi çürümüş.

bende yaşarken yok artık dedim
duyduklarıma inanamadım hala da inanamıyorum. nasıl nasıl nasıl
bu sorular beynimi yedi bitirdi 1 haftadır
düşünmemek için uyuyorum ama uyanınca yine aynı

ben o zararı tolere edeblmek için ekstra önlemler alıyorum. meyve tüketiyorum, cildime temizliyorum
zaten tüm mrümü sigarayla geçirmeyi düşünmüyorum bile illaki bırakacağım
ama vallahi çirkin bir yüzüm yok

evet bu bir ceza ve ben çekiyorum
kızıyorum kendime bu kadar ağır yargılamalı mıyım asmalı mıyım kendimi diye
ne zaman bizmillah deyip yeniden başlasam söyledikleri aklıma geliyor

önemli olan kalbimin kırılıp kırılmamamsı değilmiş
önemli olan yok yakınken bu hatadan dönmemmiş
zaten geç kalmışım yumuşak anlatırsa hiç anlamazmışım
bahaneleri bunlar

okurken sastim kaldim..ne terbiyesiz bir adammis yahu..bir daha kesinlikle cok yuz ve taviz verme erkeklere.sabahtan aksama kadar da vakit gecirme.bazilarina yaramaz bunlar..
hatalarindan ders al..
ozguvenini falan da kaybetme.
kimse icin uzulmeye degmez.

Son düzenleme:

Sen şimdi istiyorsun ki pişman olsun üzülsün ya da senden bir özür dilesin, ilişkinin başlamadan bitmesi sende bir huzursuzluk yaratmış, mesaj atmak ya da irtibatı koparmamak istiyorsun belli ki. Ama ne mutlu sana ki gerçek yüzünü göstermiş ilk anda. Kurtuldun. Seneler önce sorunlu bir ilişkiye başladığım dönemde gittiğim bir psikoloğum vardı. Bana şunu demişti; bu herifin senden uzak durmasını kendine bir lütuf olarak gör, en azından sen bu adamın sana iyi gelmediğini en başından anlamışsın, hayatına giren diğer kadınlar ne yapsın. Sen kendini kurtarmışsın mutlu olmalısın demişti. O günden beri beni mutsuz eden, üzen kıran kim varsa hep bu şekilde kafamdan atmaya çalışırım. Dene bak inan işe yarıyor. Bırak hayatına giren diğer kadınlar düşünsün. At kafandan.

ilk önce çok hoşlanmış senden. sonradan söyledikleri bariz belli ki bişeye kıl olmuş ondan yapmış. tamamen tersine dönmesi normal deil. söyledileri gerçeği yansıtmıyodur eminim. ayrıca yanına giderken dişlerini fırçaladıysan ve yanında içmediysen koku falan gitmemiştir. gerizekalının tekiymiş. boşver canımm

amin tek istediğim o
allahtan korkan vicdan sahibi bir eş ama gün geçtikçe bu gibi insanları gördükçe daha da ümitsiz hale geliyorum

kaybettim bile sadece nasıl toparlarım onu düşünüyorum

bu nasıl bi terbiyesizlik bu nasıl bi üslup yaaa
seni ilk kez mi görüyodu? eğer öyleyse öncesinde nasıl aşık oldum diye mesajlar attı, ben sigara kullanmıyorum ama kullananların aptal olduğunu düşünmüyorum asıl aptal olan kendisi, sen kendi iradenle içiyosun o sigarayı ama o ailesinin ağzına bakıyo, bide o laflar ne yaa inanamıyorum ona ne kılından tüyünden, sen olmasan başkası olsa aç göster mi dicek evlenmeden önce, p.şta bak sen

geri dönsün istemiyorum, özrünün de bir anlamı yok
sadece atlatmak istiyorum, unutmak istiyorum, yaşanmamış olsun istiyorum
evet hayatına alacağı kadının işi çok zor ama bu da rahatlatmıyor beni

Ne pis insanmış, nası böyle şeyler söyleyebilmiş aklım almadı.

başımdan aşağı kızgın sular dökülüyor düündükçe

sinirlenmesini gerektirecek hiçbir şey olmadı ki. herşey olması gerektiği gibiydi ama coştu birden
anlamadım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…