Özgüvenim yerlerde ve Kendimi affedemiyorum...

Umberlee

Guru
Kayıtlı Üye
20 Ekim 2009
7.428
11.070
Herkese Merhaba,
Geçen hafta sonu evlenme maksadıyla biriyle görüştüm. Aslında görüşmeye çok istekli değildim çok yakın bir zaman öncesinde birine ilgim vardı çünkü. Çok ısrar etti, çok üsteledi ve görüşmeyi kabul ettim. iki gün kadar telefonla görüştük (ayrı şehirlerdeyiz). yazdığı mesajları tahmin bile edemezsiniz tek söylediği "ben aşık oldum" başka da bir şey bilmiyor. Sadece bir sorunu vardı o da benim sigara kullanıyor olmam ki eğer anlaşırsak bu konuda elimden geleni yapacağımı da söylemiştim çünkü bende bu durumdan memnun değilim, sigara içiyor olmaktan yani.
iki gün sonra benim olduğum yere geldi. sabah 9'dan akşam 7'ye kadar beraberdik. buluşmadan önce dişlerimi defalarca fırçaladım, sabah duş aldım sigara kokmayayım diye ve gün boyu tek bir sigara bile içmedim, nefret ediyor çünkü.
her detayı konuştuk, her düşüncemizi tartıştık ve hemen evlenmek istediğini haziran temmuz gibi düğünü yapmak istediğini söyledi. ilk fırsatta aileler araya girsin dedi, ben de tamam dedim.
Bu arada babalarımız arkadaş çıktı, aileler tanışıyor çıktı, amcalar kanka çıktı vs. vs. biz çocuk gibi seviniyoruz.
ama ertesi gün işler değişiverdi, eskisi gibi mesaj atmıyor, geç cevap veriyor vs. vs.
ben de sebep sordum biraz da üsteledi tabii.
verdiği cevap şu "bizim problemlerimiz var"
nedir diye sordum "sigara ve yaş"
beyefendi ailesine sormuş ve benim için yaşlı demişler, halbuki aynı yaştayız
ailenin fikrine bir şey diyemem ama sen bunları biliyordun zaten dedim "evet ama ailem bilmiyordu" dedi
zaten o gün midem bulandı sigara kokusundan akşam kustum dedi
sonra sigarayı diline doladı,
sen aptal olmasan sigara kullanmazsın, şu saatten sonra bıraksan ne olur, bunu en başta düşünecektin
sen nasıl bir insansın ki sigaraya bulaşıyorsun, bu böyle devam ederse evlensem de boşanırım
midem bulandı senden, içim kalktı bilmem ne
ve şöyle dedi
"sen aynaya bi' baksan ne demek sitediğimi anlarsın zaten, yüzün ne hale gelmiş, kendine hiç bakmamışsın (ki bakımlıyımdır saçıman tırnağıma her yerime özen gösteririm)
yüzün bu haldeyse kim bilir görünmeyen yerlerin ne haldedir kıllı mı dolaşıyorsun, tüylü mü dolaşıyorsun bilmiyorum artık" dedi.

ve ben kendimi savunamadım, tek bir laf edemedim, tek bir söz söyleyemedim, sadece ağladım ve beni rahat bırakmasını söyledim.
o da bana kestirip atmamamı benimle evlenmek istediğini ama bu iki unsurun (yaş ve sigara) aramızda probleme sebep olacağını söyledi
ama ben o'na "bırak gideyim" dedim "gidebilecek misin ki" dedi ben "evet, sen mesajı keser kesmez bitecek" dedim
ve bitti...

1 hafta oldu ve ben kendimi toparlayamıyorum, ağlamalarımı kesemiyorum, affedemiyorum kendimi
tüm bunlara nasıl müsaade ettim, neden dinledim, niye bu kadar zayıflık gösterdim diye
dahası elimi tutmuştu ilk gün neden tutturdum neden itmedim ve neden arabasını bindim diye hayıflanıp duruyorum
ve kendimi görmek bile istemiyorum aynaya bakmak istemiyorum saçımı bile taramak istemiyorum.

daha da kötüsü iş yerimden arkadaşlarımın tavırları zorla sohbete sokmaya çalışıyorlar, abuk sabuk muhabbetler açıyorlar ve kocalarından bahsedip duruyorlar
ben onlar gibi gülmeyince de ya da sohbete katılmayınca da laf sokuyorlar
cuma günü "ne olur üstüme gelmeyin iyi değilim" dedim
"biz yanında olmaya çalışıyoruz, senin yaptığına bak, moralin bozuk olunca çok suratsız oluyorsun zaten, emeklerimizin karşılığ bu mu" filan dediler
iyice çöktüm

kızlar söyleyin ne olur nasıl çıkacağım bu buhrandan, nasıl atlatacağım bu olayı ve nasıl kazanacağım özgüvenimi yeniden
gerçekten çok ama çok kötü hissediyorum, hiçbir şey yapmak gelmiyor içimden
yardım edin.

benim sıkıntım şu, her ne hata yaparsam yapayım kendimi affedemiyorum. Yaptığım yanlışlar veya olaylar kafamda dönüp duruyor. Keşke yapmasaydım, keşke böyle deseydim deyip duruyorum.

canım daha en başından kendini gösterip belli eden bir insan için inan değmez. Yaptığı çok büyük bir terbiyesizlik. Karakteri oturmamış bir insanmış..
evet üzülüyorsun ama inan bana baştan gördün ve kurtuldun. Ailesinin lafına herşeyi değiştiren bir adam için hiçbişey değmez.
Seni seven isteyen her halinle ister. ister sigara ister başka bir şey.. Erkek milleti başta fazlaca atıyor işte. Malesef sende inandın ne yapabilirdin senide anlıyorum..

Hiçbirşey diyemedin çünkü tutuldun kaldın. o anda insan hiçbirşey diyemez.. okudugumda ben bile sinirlendimki seni düşünemiyorum.
Bırak edepsiz edepsizliğiyle kalsın. Hayırlı değilmiş demekki senin için. Böyle egosu tavan yapan kendini birşey zanneden insanlardan nefret ediyorum !
biz kızlar olarak hatamız hemen inanmak.. evt keşke arabasına binmseydin elini tutmasaydın ama oldu bi kere.. bilmezdin böyle olacağını.
Ders aldın en azından öyle düşün.
Sen terbiyeni edebini gösterip muhattap bile olmadın bırak oda hakettiği değerde kalsın

Kişi kendinden bilir işi, kimbilir kendisinin ne kusurları var da sana bunları rahatça sayabilmiş hanzo.
Arkadaşlarını da kafana takma, saçmalamışlar ne demek "emeklerimizin karşılığı bu mu"?sanki sen bebeksin de her agu gugu yapana gülmek zorundasın.Boşver, inan ki değmez.

Daha birbirinizi tanımaya tam olarak başlamadan ve sen onu sevmeden hemen evlilikten bahsetmeniz çok yanlış bir kararmış zaten.Hadi bunu geçtim çocuğun psikolojik sorunları var galiba ve belli ki ailesinin ağzına bakan biri.Ne demek ben biliyordum ama ailem bilmiyordu,yaşlısın filan.Hadi onu da geçtim bunlar ne iğrenç,ne terbiyesiz laflar böyle.Yok oran kıllı mıymış kılsız mıymış pislik herife bak,kendisi anadan doğma bal dök yala sanki O kadar sinirlendim ki bu laflara kusura bakmayın bunları söylüyorum.Hadi siz o anda şoka girdiniz ve ona bir şey diyemediniz.Ama şu anda kendinize acımak yerine,onun gibi bir zavallıya acıyın ve kurtulduğunuza şükredin.Belli ki sağlam ayakkabı değil ve çok saygısız.Ayrıca ben de sevmem sigarayı,erkek arkadaşım başta sigara içiyordu sonradan bıraktı.Hiçbir zaman içimden onunla ilgili böyle iğrenç düşünceler geçirmedim ya da ona sen salaksın bilmem ne demedim.Sağlığı için bıraksa iyi olacağını söyledim ama bırakmasa da benim için sorun yoktu.O da zaten bıraktı.Kesinlikle uzak durun böyle tiplerden.Sizi olduğunuz gibi kabul etmeli bir erkek.

kabullenemiyorum,
her önüme gelene soruyorum ben yaşlı mıyım cildim çok mu kötü diye
öyle sarstı ki beni anlatamam
ne yüzü ne söyledikleri aklımdan çıkmıyor

Ah be güzelim bu odun adam seni sevmemiş ve yaralayıp gitmiş evlenseydin daha beter olurdu, adam piskolojik vakaymış malesef senide epey sarsmış okim oluyorda seni üzüyor, hayata geri dön

Valla benimde bu adamdan midem bulandi. millet git gide tuhaflasiyor. cocuk gibi tavirlar ne bu be!!! Sen kendi gorunumunle memnunsa hic sallama o ''bebe'' yi adam yerine koymus olursun. Hatalar yapilir ki ders alinilsin bi daha icine sinmeyen biri ile tanimadan gorusme canim.

bu saygısızlıktır dedim o da bana hayır ben senin iyiliğin için konuşuyorum tüm bunları dedi. kimse beni kırma pahasına gerçekleri söylemezmiş o bana dostluk yapıyormuş

sanırım iyi niyetim ve arkadaşlarımın yorumlarını ciddiye almam onlara benim hayatım hakkında hüküm verme hakkı verdi. yoksa ne cüret değil mi?
onların da canı sıkkın olduğu zamanlar oluyor, nazlarıyla oynadığım zamanlar oluyor ama kaşgöz kaya kaya ah emeklerimiz filan o kadar adiceydi ki

kabullenemiyorum,
her önüme gelene soruyorum ben yaşlı mıyım cildim çok mu kötü diye
öyle sarstı ki beni anlatamam
ne yüzü ne söyledikleri aklımdan çıkmıyor

hemen kabullenemezsin çok normal. çok haklısın çok onur kırıcı bişey.. hiç öyle deme herkesin kendi güzelliği vardır. ki o kim ya ? o kendini ne zannediyorda ahkam kesiyor.
inan bana erkenden kurtulmuşsun. ya evlenseydin? sonra bu insanın hakaretlerini dinleyecektin. zaman herşeyi halledecek. sen üzülüp ağlarsan kendine edersin.
onun umurundamı olur sence

zaten evlilik amacıyla görüştük ben zamana yaymak gerektiğini söyledim o beklemeke istemediğini
kendisinin de kusurları var elbette ama ben söylemem insanız en nihayetinde kimse heykeltraşın elinden çıkma değil

evet kurtuldum
evet evliliğe yürüyemezdik
evet bununla bir ömür geçmezdi
ama dedim ya aklımdan çıkmıyor söyledikleri toparlayamıyorum.

bir densizin söyledikleri seni neden bu kadar sarsıyor.bırak söylenenleri,sen kendini bilmiyormusun.insan yeni tanıdığı birine o lafları nasıl sayarmış

ahhh canım benim o adam manyakmış bir tür klinik vaka imiş bee. Bak Allah ne büyük sana erkenden yüzünü göstermiş sevgili kuluymuşsun sevin bence ya evlenince öğrenseydin manyak olduğunu hem niye üzülüyorsunki? ama niye benle öyle konuşmasına müade ettim diye üzülüyorsan bende olsam donup kalırdım sanırım. sonra güler geçirdim.

Ah be güzelim bu odun adam seni sevmemiş ve yaralayıp gitmiş evlenseydin daha beter olurdu, adam piskolojik vakaymış malesef senide epey sarsmış okim oluyorda seni üzüyor, hayata geri dön

evet çok şükür ki kim olduğunu baştan belli etti ama beni de yerle bir etti işte. dönebilsem keşke, keşke dönebilsem tek kelimeyle enkaz haldeyim

zaten çok sık talep gelmiyor bu görüşme konularında. bu da iyi biri gibi duruyordu aillesi eğitimi işi filan nereden bilebilirim ki?

kaç yaşındasın canım, ya da kaç yıldır içiyorsun sigara?
30 yaşımı doldurdum 5 senedir filan içiyorum

o adamın söyledikleri de benim midemi bulandırdı.. neler neler düşünmüş görünen yerler görünmeyen yerler falan adamın söyledikleri açıkçası onun normal biri olmadığını düşündürdü bana..
daha yeni tanıdığı kişiye bunları söylemesi ve bu kadar saçma sapan ayrıntılar düşünmesi akıl sağlığı başında olmayan birine göre..
zaten senin karakterinden çok dış etkenlerden bahsetmiş baksana demekki bedene değer veren bir adam bu..
en başta kaybetmiş; senin ruhuna karakterine değil yaşına ve bedensel kusurlarına söz söyleyerek..
böyle biri için üzülmeyin kurtulduğunuza sevinin, işler ilerlemeden kendini belli etmiş.. bu adam ilerde size seni ben almasam evde kalırdın bile derdi..
diye düşünüyorum

bu ne biçim bi terbiyesizlik dağdan inme herif.o kadar canım sıkıldı ki okurken bu herifi bulsam bi kaşık suda boğarım rezil mahluk tövbe tövbe
boşver hiç üzülme kendi egosunu tatmin etmiş tez zamanda kurtulmuşsun ya işler ileri gidince ortaya çıksaydı ne olduğu.allah korumuş seni böyle düşün rahatlarsın
arkadaşlarını da takma insanlar böyle olmuş artık kimsenin birbirini anladığı yok onlarda anlayışsızmış

ne saçma insanlar varyaa o kendine baksın bahanelere bak ne kadar ayıp yaaa canım hiççç üzülme onun gerçek yüzü belli oldu..bu söyledikleride sadece bi bahane sorunlu olan kendisi ve sana psikolojik baskı uygulayıp senin özgüvenini yıkmaya çalışmışşş hiç ama hiçç takma..eğer birdaha ararsada lafını hiç esirgeme sende onun özelliklerini kötüle anlasın yaaa valla bende çok sinirlendim...birdaha görüşme bileee keyfine bak...

bir densizin söyledikleri seni neden bu kadar sarsıyor.bırak söylenenleri,sen kendini bilmiyormusun.insan yeni tanıdığı birine o lafları nasıl sayarmış

hepsi benim iyiliği içinmiş, tümü benim düzelmem içinmiş, çünkü beni seviyormuş ve mutlu olmamı istiyormuş. ben çok iyi b

gülüp geçemiyorum. o kadar derinden sarstı ki

bir erkek bir kız ile kısa sürede tam tanımadan hemen evlenelim diye ısrar ediyorsa vardır bir defosu maksat bunu kamuflaj etmek

Valla haklisin gelmeme konusunda insanin kismeti bi kapandimi olmuyor bisey bagliyor sanki. Neyse napalim elbet cikacak bigun aniden gelecek. Mutsuz olacagina boswer boylelerini kafaya takmaya degmez. sana verdigi zarara bakarmisin boswer hic degmez disari cik temiz bi hava al kendini birakma buda boyleymis de gec.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…