Nişanlımın işi yüzünden aklım çok karışık ne yapmayalım?

Kesinlikle olayın akışına bırakıp düğünü falan belirleme. İki kişilik ortak hayatta bir kişinin bu kadarlık fedakarlık yapması adil değil.
sorunda bu zaten 3-4 sene sonra mesleği bırakbilme ihtimali var,dediğim şey şu en azından birikim/para kazanana kadar yapıp daha sonra mesleği bırakacağının garantisini ver ki ikimizde bazı şeyler için fedakarlık yapalım dedim. dediği şey ben neden mesleğimi bırakayım? ben neden bırakayım pardon diyip vurdum yemin ederim

sorunda bu zaten 3-4 sene sonra mesleği bırakbilme ihtimali var,dediğim şey şu en azından birikim/para kazanana kadar yapıp daha sonra mesleği bırakacağının garantisini ver ki ikimizde bazı şeyler için fedakarlık yapalım dedim. dediği şey ben neden mesleğimi bırakayım? ben neden bırakayım pardon diyip vurdum yemin ederim
Annesine gelince dut yemiş bülbül seninle plan yaparken aslan mübarek hey yavrum

3 senedir aynı şirketteyim,kendisinin kazandığından daha fazla kazanıyorum yukarıda söylemek istemedim paragöz vs demeleri için ama ekonomik özgürlüğümün olması beni ben yapan şeylerden biri.
Canımın benim hiç bir erkek için imkanlarından taviz vermeyeceksin ben bunu çok geç anladım ve çok pişmanım

çocukça gelebilir belki ama gerçekten sevgi ve alışkanlık, birbirimizi çok iyi tanıyoruz ve acaba ben başka biriyle yapabilir miyim bilmiyorum
Ben de bu yüzden yıllarca devam ettim. Erkek arkadaşım da atanamayınca asker oldu. Kendisi fikrimi sordu. İstekli değildim ama engel olmak istemedim. Çok severek ve isteyerek seçti. Seçtiği günden beri kavgalarımız eksik olmadı. Ben tayini uzakta yaşamayı dert etmedim. İlk görev yeri aile götürülmeyen bir yerdi. Güya sonradan batı olacak dedi ama bunun garantisi yoktu. Veee en son dedi ki ailemle birlikte yaşayalım :)) o günden sonra devam edemedim. Tam nişan arefesindeydik. Hâlen unutamadım ama ben onunla evlenmek istedim ailesiyle değil. Ailesi melek dahi olsa yapamazdım. O günden sonra asker kelimesini duyduğumda hüzünleniyorum. Ne zor bir meslek. 10 yıl sonra ancak rahat eder. Olan benim gençliğime oldu. Aileme, çevreme mahcup olduğumla kaldım.
Sizi çok iyi anlıyorum üstelik size danışmadan bu yola girmiş. Bana danıştığı hâlde sürekli beni neden düşünmedi diye kendimi hırpaladım. Yine de yaşınız genç, iyi bir işiniz var. Ayrılığı atlatabileceğinizi düşünüyorum. Anladığım kadarıyla asla bu mesleği bırakmaz. Bölümü sınıfı farklılık gösterse bile tayin sıklığı bir gerçek. İyi düşünün bazen sevgi yeterli olmuyor ama sevgisiz de olmuyor. Hayırlısı olsun ❤️

Nişanlım asker, benimde burada düzenli bi işim var ( o memur olsa bile ikimizde aynı maaşı alıyoruz) nerde yaşayacağımız belli değil kendisi onu bırakmam gerektiğini ve seviyorsak her koşulda beraber olmamız gerektiğini söylüyor. Hele annesi oturup evde çocuklarına bakarsın gibi bi söylemde bulunuyor, nişanlım çok pasif bu konularda ben hep kendimi savunmak zorunda kalıyorum.

Çok hareketli neşeli ve enerjik bi kızım çalışmayı ve para yemeyide seviyorum. Kendi çalıştığım parayı rahatça harcayabiliyorum ama evlenince çalışmazsam onun kazandığı parayla aldığım donun bile hesabını vericekmiş gibi hissediyorum. Öte yandan aileme ve kardeşlerime çok bağlıyım sürekli tayin dolayısıyla farklı şehirlerde olmak aile bağlarımdan ve arkadaş çevremden uzaklaşmak istemiyorum.

Ben bu şekilde düşündüğüm için bencil olarak gözüküyormuşum, beni düşünen kimse yok. Sırf onun mesleği için ben ailemi, yaşantımı işimi bırakmalıyım çünkü o erkek ve erkekler eve ekmek götürür olarak bakıyor ailesi. Ben onu askerken tanımadım nişanlandıktan sonra oldu, eğer askerken tanısaydım bir şey demeye hakkım yoktu ancak şimdi kendi hayatıyla ilgili kararları benide ilgilendireceği için bu kararı alırken bana danışması gerekirdi ben istemediğim halde bu mesleği seçti ve mecburum diyebildi sadece

Onu seviyorum bırakmak istemiyorum ama bu tarz konular benim kafamı karıştırıyor ve aynı zamanda annesi bana laf sokarken orta yolu bulup sakinleştirmesi gerekirken hiçbir şey demiyor ben kendimi savunmak zorunda kalıyorum

Aklım çok karışık kendi ailem allah razı olsun yanımdalar ama ben kendimi çok kolay açabilen birisi değilim benim kararım değişir nişanlımla aram iyi olur ama annemle babamın aklında soru işareti kalmaması için onlarlada çok paylaşamıyorum

okuyup bana fikir verebilecek herkese açığım kendimi çok kötü ve yalnız hissediyorum
Çalışmayı bırakma ama nişanlından da ayrılma orta yol illa ki vardır

X