Nişanlım ve ben nasıl çıkmaza düştük

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben kv olsam evimden çıkmam şahsen
Bu evde 2 kardeşin de hakkı var ama anneleri hayattayken o evde annenin oturması makbuldur. Sonrasına bakılır zaten
Kadın kiraya çıkayım siz buraya taşının demiş
Yani en ucuz şekilde ayda 4 5 bin kira vermekten kurtarmış oluyor zaten
Hala bıkbıkbık ediyorsunuz
İş kurcaz iş kurcaz
Ne işi bu gelen altınlarla düzelcek?
Girin ikinizde bi markette çalışın alırsınız toplam en kötü 14 bin
4 bin krediye gitsin 10binle evi döndürürsünüz
Ama sanırım netten iş yapıyordunuz o daha kolay geldi
İnsanlar şu devirde market alışverişini zor yapıyor
Çok şey bekliyorsunuz

Nefret ediyorum sizin gibi kadınlardan. Size ne onların nasıl geçindiğinden? Nişanlının babasından kalan yetim aylığından? Tarla kalmış bilmem ne ? Sana ne ? Paran varsa evlen yoksa otur babanın evinde.Yok altın yapmamış,yok kenara para koymamış. Deli mi ne ay.
Büyük kardeşimin eşide böyleydi. Babamın maaşına kadar hesap sorar kardeşimi bize doldururdu. Iyyy hatırlamak bile istemiyorum o günleri.Allahtan kardeşim başkasının aklıyla ailesine düşman olacak bir tip değil. Biz hiç karışmadık yorum bile yapmadık. Boşanmanın eşiğine geldiler şimdi süt dökmüş kedi

Adamın ailesinden hayır yok, işler kesat, düğün eşya altın salkım diye tutturan nişanlısı var.. Tam delirmelik. Adamın yerinde olsam hepinizi koyar, alır başımı giderim gidebildiğim yere. İlla evlenecekseniz nohut oda bakla sofaya razı geleceksiniz şu şartlarda, ailesinin gönlü yok işte neyini anlamıyorsunuz, yokuşa sürmek için ellerinden geleni yapıyorlar, işlerine gelmiyor tabi, hem kasaları elden gidecek hem de para çıkacak üstüne. Ya işler düzelene kadar bekleyeceksiniz ya da olduğu kadar bi şeyler yapıp sapsade bir düğünle altınsız boncuksuz evleneceksiniz. Hayat bu, iki güzelliği bir arada vermiyor. Dün iki baza iki gardroba 30 bin tl saydım, iki maaşız şurda içim gitti, adamcağızı düşünemiyorum, Allah yardımcısı olsun valla.

Hayır, çocukların maaş kartı zaten adamda ev kira değil geçindirmek çok zor olmasa gerek
Çocuklar kazık kadar olmuş hanımefendi, ne maaşı ne kartı? Ellerine vurulup ekmeği alınacak yaşı geçmişler. Anlıyorum hakları yenmiş, ezilmişler falan. Benim eşimin yaşadıklarını anlatmaya kalksam akşamı buluruz, ben bile kalkıp kimseye hesap soracak haddi göremiyorum kendimde. Bi hesap varsa kendi sorar, yenen hak onun. Adamın beynini yemem vık vık, sana böyle böyle yaptılar diye. Sizin ki de elleşemeyince Allah'a havale etmiş , sona gelmiş adam, ne istiyorsunuz, canlarını mı alsın ne yani?

Konu sahibinin evi gecindirmekle ilgili en ufak bilgisi yok ki. Yetim maaşıyla koca ev döner sanıyor. Bir çocuğa ne kadar para harcanacagini ,elektrik ,şu ,ısınma bunların maliyetinin olacağını falan da bilmiyor.

Hakları da ne kadar yenmiş muamma orası . Dediği yetim maaşı kaçı kaç kuruştur ki. Adam babasının üvey olduğunu 13 yaşında öğrenmiş ,hissettirmemis bile üvey baba. Bir yetim maaşıyla mi büyüdü bu çocuklar. Gıdası ,ısınması ,elektirigi iviri ,ziviri bir yetim maaşıyla karşılanmaz. Üniversite mezunu olmuş bu adam , kendi kendine sıfır katkiyla mi kazandı etti. Yetim maaşı 18 yasinda kesilir

Ben sadece ortada kendi rahatı için anayı babayı darlayan iki evlilik meraklısı görüyorum.
Hem hiçbir şeye el sürmüyorsunuz hem de bu çok zor devirde kendince size destek olmaya çalışan insanlara daha fazlasını yapmadılar diye sayıp döküyorsunuz.
Bunda sizin rolünüzün büyük olduğunu düşünüyorum.

Biliyordur da safa yatıyor
Yani anasına ve onun kocasına 10tlsi geçmiş olsa bile onu sorun ediyor şu an 10tlmizi ver modunda

Hele o üvey baba yok mu, onun hakkı 2 kaşık bulgur pilavı iken bak şu yaptıklarına.

Düğün günü salona gidecekken eltisi gelin arabasına bindi diye düğün iptal olan tanıyorum. Çevrem manyak dolu.

Sadece arsa konusu bende soru işareti bıraktı. Adam o para ile ne yaptı?

İki tane çocuk kolay büyümüyor. Yok yetim aylığı biriksin, kira toplansin olayını okumadım. ama çok çirkin bir düşünce bu. O cocuklarin hiç bir masrafı olmayacak mı? Buda bir prenses gelin sanırım. İş bulup, para bulup evlensinler.

Ne koltukmuş arkadaş.

Ben bunların hepsinin konu sahibinin düşüncesi olduğunu hiç sanmıyorum. Nişanlısı da az değil bence. Can sıkıntısına karşılıklı doldurmuşlar birbirlerini. Bir an gerçek olabilir mi dedim de, düşününce yok arkadaş, yetim maaşının köydeki 3-5 dönüm tarlanın kaç canı var, adam koca evi geçindirmiş. Bazı insanlar istiyor ki üvey ana/baba hizmet etsin para versin, ama bir talepleri olmasın. Hemen paragöz, yiyici ilan ediliyorsun. Ama koltuk meselesi garip geldi biraz, babalığın gözü tatmin olsun diye paralar neden kıytırık koltuk takımına gidiyor onu anlamadım. İş kurmak daha önemli. Bence istemiyorlar konu sahibini, yokuşa sürüyorlar. Şu an bunda haklı veya haksızlar mı karar veremedim.

Her konuda fikir belirten, kendi ortada yokkenki aile meselelerine karışmayı kendine hak gören siz gibi dış kapının mandalları haddini bilmeli. Bir de nişanlınızı fişfikliyorsunuz.

Üç kuruş yetim maaşıyla mı ihya oldular bugünlere geldiler sanıyorsunuz, iyi ki o adam babalık etmiş de arkalarında durmuş. Rezil sefil olurlardı. O evde o kadının da hakkı var, sadece çocuklarının değil. Evi de size bırakıp kendiler kiraya çıkmayı teklif etmişler, daha ne?

Doğru dürüst iş bulun, düğünü erteleyin. Ev geçindirmekle ilgili en ufak bir fikriniz yok, dumura uğrarsınız evlenirseniz.

İş kurduk dediğiniz internetten satış Allah bilir
Siz istiyorsunuz ki sizi borçsuz harcsiz bedava eve koysunlar sizde evden güya çalışıp para basın kolaydi
Kolay olsa daha önce yapardınız ama bak batmissiniz
Size ev veriliyor ev yani kafadan 5 bin her ay cepte
Neden aile içine fitne sokuyorsunuz yazık değil mi nişanliniza?

Eşim 25ine kadar aldı. Daha doğrusu benim zorumla son 7 ay üvey anasının elindeki karta rl koydu da o 7 ay refah içinde yaşadı. Üniversite de öğrenciydi hala. Kuruş hesaplıyordu ay sonunu getirmek için. Rahmetli annesinin kartı üvey kadının röflesine manikürüne gidiyordu çünkü. 7 8 sene önceden bahseditorum. O zamanların yetim maaşıyla bir öğrenci çok rahat geçiniyordu ki eşim o paraları biriktirerek evlenirken salon takımı vs aldı eve.

İstemiyor olabilirler. Bende sen de bir katkıda bulun ,koltuk takımını da sen al da adamin gözü görsün. Kendi evlenecek birşey yapmadı ,herşeyi bana bıraktı demesin demek istedi diye düşündüm

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…