Nişanlım ve ben nasıl çıkmaza düştük

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Anlayışlı ve ılıman insan profili çizip aileyi birbirine düşürmüşsünüz pes. Ev sadece nişanlınıza ait değil kadının aynı zamanda eski kocasının da evi yani annenin de o evde payı var kaldı ki evden çıkıp şu an size veriliyorlarsa seneye öz olan diğer kardeş nişanlanınca siz de evden çıkıp evi onlara mı vereceksiniz hani ev malum diğer kardeşin de hakkı ya ? Ayrıca insanlar bu kadar darlıktayken mobilya istemek bilezik istemek yeterince fazla talep diye düşünüyorum .Hiç kendinizi alçak gönüllü gibi göstermeye çalışmayın net bir geliriniz yok işiniz yok evlenmeye kalkmışsınız ailelerden bekliyorsunuz. Siz bu süreçte nişanlı çift olarak neleri yaptınız mesela ev aileden ,ev eşyaları ailelerden sizin katkınız nedir? Talep etmek dışında neleri yapıyorsunuz mesela çift olarak?

Nişanlınız iyi niyetli değil, saf, siz de bu saflığı kullanıyorsunuz çünkü hinsiniz, nişanlınız da size kanıp nankörlük ediyor, umarım aklı başına gelir. Kendinize bakacak haliniz yoksa evlenmeyin. Klasik gelin ailesi melek, fedakar, erkek ailesi tü kaka konusu. Bulmuşsunuz saf çocuğu gaza getirip getirip salıyorsunuz ailesinin üstüne. Baba da öz babalık yapmış kusura bakmayın. Size laf düşmez ,yerinizi bilin.

yahu nasıl fedakarlık yapmamış?
kendinin olmayan 2 tane çocuk büyütmüş
bundan daha büyük nasıl bir fedakarlık olacaktı?

nasıl win-win?
ancak şu olur kadın "evim var, maaşım var sana madden büyük bir yük olmaz çocuklarım" diye söz vererek evlendiyse, adam da bunu kabul ettiyse madden adam belki başka türlü gelirini yetiremeyecekti, böyle yetirdi olabilir.. yine de babalık etme yükü için fedakarlık etmemiş demek çok büyük haksızlık. adamın ev işi yapıp yapmadığın vs. de bilmiyoruz bu arada....

ayrıca çalışan-çalışmaya kadın olayına gayet de girerim.
çünkü maaş/gelir önemli bir şey.

Sizin burda nisanlinizin ailesinin gelir gideri hesaplamayın bence. Adamlar bu devirde ev taşımayı göze almış nerden baksan 20.000 den fazla gideri olacak bu da en az mebla onu bilin. Üstüne birde size mobilya nasıl alsınlar. E düğünden sonra takilarida borca ödemeyi düşünmüyorsunuz sanırım yanlış okumadiysam işinize kullanmayi düşünüyorsunuz. Yani etliye sütlüye karışmadan düğün yapacaksiniz. Bu ne kadar mantıklı bilemedim. Sizin şuanda yapacağınız en mantıklı şey önce düzgün işe girip para biriktirmek düğününde bir müddet ertelemek. Böyle düğün dernek kurulmaz kurulsada biseylerin huzuru kaçar. Size bir tavsiyede aile içi işlerine karışmayın yarın öbür gün yüzyüze bakacaksiniz.

Bugün İstanbul'da kulübe gibi evler 1,5 -2 milyon .satılsa daha fena dediğiniz gibi ortada kalır insan

Nisanliniza hata ettiginizi soyleyin. Gotsin ozur dilesin barissınlar

Cocugu ne fisekliyonki
Uzaktan kumanda gibi yonetiyon valla. Dugunu ertele? Nolacak yani?

Bence de nisanlinizin yaptığı nankörlük.
Üvey de olsa babalik yapmis adam.
Bir aile, ev kolay gecindirilmiyor.
Iki cocuk okutmus. 4 kişilik bir ailenin tum masraflarini karsilamis.
Yetim maasi 4 kisiyi gecindirmeye yetmez, sadece katki olmustur. Belki okullarina belki sagliklarina vs. Tarla parasi da ayni sekilde.
Ihtiyac oldugunda aile bireyleri elini tasin altina koymus gibi dusunun. Adam yada annesi alipta parayi kendi keyfine harcamamis ya.
Bakin ev, yuva kolay kurulmuyor. Anne basi o yuvayi hem kurmus hem de yillarca ayakta tutmus. Nisanlinizin verdiklerinden daha cok harcamislardir. Onlar da harcadiklarini geri isterse ne olacak? Cok yakisiksiz seyler. Yazarken rahatsiz oldum. Dilerim nisanlinizin akli basina gelir.

Tamamini okuyamadim ama bi de kiraya cikiyolarmis siz zordasiniz , isleriniz kötü diye daha ne yapsinlar, nasil bi beklentiniz var acaba. Kusura bakmayin bulmussunuz bunuyosunuz kimse yapmaz bunu haberiniz olsun O offbiktim

Benim kv' ninde ölen eşinden kalma evi var, biz kiradayız yıllardır. Yarın sabah arayayım da boşaltsın evi, çıksın kiraya babadan kalma eve ben yerleşeyim.

Siz iyi misiniz? Ev ölen babanın evi, kadın ister oturur, ister yakar. Herşey kanunla olmuyor, yaşlı başlı kadının oturduğu eve göz dikmeye utanırım ben.
Bir de yıllardır bedava oturuyor deyip kadını kınamışsınız. 10 yıllık gelinim, kaynanamın,kocamın malını bu kadar sahiplenmedim. Daha nişanlısınız sadece, bı sakin olun.

Ailelerin çocuklarını evlendirmek, ev eşyalarını düzmek gibi bir sorumlulukları yok. İş bulup para biriktirip öyle evlenin.
Ay kesinlikle ya. Destek ayrı bisey ama bu kadarı aşırı fazla. Evlenirken ailenize mi guvendiniz? Büyük konuşmak istemiyorum ama aileler tabiki de destek olmak zorunda ama bu denli değil. Ne acelesi var yani

Çocukların evinde 30 yıl, yetim maaşını 18 yıl, tarlaların parasını saymıyorum bile bunları kullanan insan değil midir ayranın döktürmeyen

Ev sadece çocukların evi değil , annelerinin de eşinin vefatıyla doğan miras hakkı mevcut ; tapu rahmetli eşinin üzerineyse, ev 3 'üne ( anne ve 2 çocuğu ) ait.

Üniversite'de hangi bölümü okudunuz ?

Düğün yapmayın. Evlerine de oturmayın. Başınıza kakar dururlar. Evli satın yarısını ve eski haklaromı bekliyorum deyip uzaklaşsın nişanlınız. Eşyayı da sallayın. Eşyalı bir ev kiralayıp nikah takısıyla işi doğrultup inşallah düzeldikçe kendiniz yapın. Madem adam gibi adam, madem aileniz destek anlatın her şeyi ailenize. Bu arada hem kendi işinizi yürütün hem de biriniz mümkünse maaşlı iş bulup sabit gelir yaratıp mesai sonrası kendi işinize gelin. Nişanlınız bahsettiğiniz karakterde biriyse bu süreçten sonra birbirinize bağınız demirden olur.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…