Nişanlım özgürlüğümü kısıtlıyor, tepkileri beni endişelendiriyor.

Bakın genceciksiniz önünüzde uzun bir ömür var neden böyle bir adamla geçiresiniz ki? Dediği şeyler çok çok çok kötü. Umarım evlenmezsiniz bu adamla.

Ha şunuda söyleyeyim, bu sadece cam silme meselesi falan değil. Böyle insanlar, kişinin özgüvenini yitirmesine sebep olur. Çevremde o kadar çok örneği var ki.

Ne bekliyordunuz? Aynı adam size "aileni 6 ayda bir görüp gelirsin" demişti, manyak bir görümceniz vardı, annesi tüm işlere burnunu sokuyordu. Eyeliner çekemezsin ne ya? Gerçekten sabrınıza şaşıyorum
Yok artık! Aileni altı ayda bir görürsün diyecek terbiyesizin yanında 5 dakikamı bile harcamam.

Bu konularla ilgili herkesin bir fikri var elbette çünkü herkesin bu tarz insanlarla bir tecrübesi oluyor hayatta gerek ailesinden gerek ilişkilerinden gerekse çevresinden. Bence bu durumda insan şunu da göz önünde bulundurmalı bazı insanlar evliliğe kadar gayet aklı başındayken bir anda dönüyor ve içindeki şiddeti özgürleştiriyor, eşine fiziki, psikolojik veya ekonomik şiddet gösteriyor. Bazıları ise kendini daha evlenmeden önce belli ediyor.. Diğer bir konu ise ilişkilerde partnerlerin özgürlük kısıtlamaları. Bu konuya şöyle değinmek istiyorum, siz bir ilişki içerisinde değilken sahip olduğunuz hayat tarzına, edindiğiniz arkadaşlara ve onların güvenilirliklerine, etrafınızdaki insanların gerçek niyetlerine, yaptığınız işin sizi gerçekten sizi tatmin ettiğine inanıyor ve güveniyorsanız partnerinizin de buna saygı göstermesi gerekir şayet bir anda kimse abartılı veya gereksiz kısıtlamalar altına girmek istemez veya hayatında köklü bir değişikliğe gidemez. Öte yandan şöyle bir gerçek var ki bir ilişki içerisindeyken ve hatta özellikle evliyken her iki tarafta illa ki fedakarlıklar yapmak durumunda kalıyor mesela eskisi kadar sık dışarı çıkılamıyor, gece geç saatlerde eve girilmiyor veya bugün de şurada kalayım şu arkadaşımda sabahlayayım gibi şeyler olmuyor çünkü bir ilişkinin sorumluluğu var üzerimizde ve ilişkilerde güven en temel taştır kimse bunu sarsan kişi olmak istemez. Bu tür fedakarlıkların da karşılıklı olarak eşit bir şekilde yapılması gerekir yani siz kendi hayatınızı partnerinizle yaşantınıza göre yeniden yapılandırıp bir takım kararlar ve kurallar belirlerken partneriniz bekar hayatının alışkanlıklarına aynen devam ediyorsa çok açık söylüyorum sizi sandığınız kadar önemsemiyordur. İlişkiler bencilce yaşanmamalı fedakarlıklar, paylaşımlar olmalı bişeyler yapıldıkça çoğalmalı daha önce tek kişilik yaşadığınız hayatınızla kıyasladığınızda her iki tarafında hayatında bir takım olumlu şeyler artmış olmalı eğer bir azalma veya negatiflik varsa o ilişkide denge yoktur ve iki kişiden biri bencilce davranıyordur. Diğer taraftan itaat edilmesini bekleyen kişilere bakalım. Yaşadığımız dönemde kadınların ön plana çıktığını hissediyoruz elbet bu nedenle size bir 50-60 yıl öncesinin toplum kurallarına göre yaşamanızı telkin eden insanlara sizin çift olduğunuz kadar aynı zamanda ayrı bir birey olduğunuzu da anlatmanız gerekiyor bu tür kişiler yaşadıkları aşağılık komplekslerini sizin üzerinizde tahakküm kurarak gidermesin lütfen buna izin vermeyin. Şimdi kız kardeşlerime bir kaç öğüt vermek istiyorum, kendinizi maddi ve manevi olarak güçlendirin, okuyun, araştırın, çalışın, kendinizi çok sevin ama bu sevgiyi etrafınızdaki insanların size olan sevgisine göre belirlemeyin çünkü çoğu insan önce kendini düşünür ve kendini sever o nedenle bir anda çevrenizdeki insanların sevgisinin kaybolduğunu görebilirsiniz bu sizi yıkmasın ve değersiz hissettirmesin. Siz bunları yapın ki hayatınıza girecek bir erkek sizin bütün dünyanız olmasın sevgiyi sadece o varken hissetmeyin gücünüzü sadece ondan almayın, sizi her yönden güçlü görsün ki kendisini sizin bir ihtiyacınız sanıp sizi de kendine muhtaç görmesin sizi kaybetmekten korksun ve çabalasın. Siz de kendinizi onun muhtaç olduğu kişi olarak görmeyeceğiniz insanlar seçin sırf ben gidersem yıkılır düşüncesiyle istemediğiniz bir ilişkide hayırsever rolü (!) üstlenmeyin. Ailesinde herhangi bir şekilde şiddete şahit olmuş veya maruz kalmış erkekleri iyi tanıyın ve şiddete meyilli kişiler kendilerini saklamak istese de kendilerini ele verirler o nedenle şüpheye düştüğünüzde açıkça karşınızdaki insanı sorgulayın ve eminseniz uzaklaşın. Emin olun kalbiniz ayrılık acısını kaldırır ama sözlü, fiziki veya ekonomik şiddet ruhunuzda çok derin yaralar açar ve karakterinizi bile değiştirebilir kendinizi kurban etmeyin. Son olarak çok sevdiğim ve çok önemsediğim tecrübelerine güvendiğim bir büyüğümün sözü hep kulağımda çınlar “sandalyeye koltuk muamelesi yapma çocuğum kendisini taht zanneder seni beğenmez. Sandalye, sandalye olduğunu bilsin, sen de ne olduğunu bil her zaman” bir diğer söz ise çok sevdiğim Ece Üner’den “her kuş kendi türüyle uçar”. Dilerim hayatınızda doğru kararlar verir ve aldığınız kararların sonuçlarından mutlu olursunuz.

Seviye ilk okul, taş çatlasa orta bir. Hani benim babam senin babanı döver, sınıfta hoşlanılan kızın saçı çekilir, kız oğlana tekme atar. Kalite de o seviyede. Siz de sanırım hala bunun ayrımını yapamadınız. Bir erkek- bir insan evladı eğer belirli bir yetişkinliğe, olgunluğa ulaştı ise artık karşısındakine seni döverim, ağzını kırarım gibi kıro terimlerle konuşmaz. Eğer konuşuyorsa adam için normaldir, yapabildiği, normal bulduğu bir eylemdir ve yapar!!!

insan der ki nişanlım istemiyorsa onu kırmayayım der çekmez, beni umursamıyorsun eyeliner kadar değerimiz yok

Evet eyeliner kadar hatta bir çöp kadar değeri yok bu kişinin. Sifonu çekin üzerine. Hatta normal, inatlaşmadan kurtulmaya bakın. Sosyal medyada siyah beyaz bir resimle ve gazetede saçma sapan şiddet haberi ile tanınmak istemiyorsanız.

Bir de arkadaş bahsetmiş daha önce ailenle altınayda bir görüşürsün diye düşünen kendine o hakkı gören pislik, karaktersiz biri sizi duvardan duvara vuran,psikolojik şiddet uygulayan biri olacaktır. Kaçın

Ve siz sevdiğiniz için ayrılmayı düşünmüyorsunuz öyle mi
Evlendiğinizde ailenizden ayrı bir şehirde eşiniz size istediği baskıyı yapacak, camları zaten siz silemeyecekmişsiniz, perdeleri de açmadan içeride oturup eşinizin eve gelmesini bekleyeceksiniz, keyfi isterse sizi gezmeye götürecek, kayınvalideniz varsa ve onunla aynı şehirde oturacaksanız kayınvalideniz bakınız= gardiyanınız, eşsiz veya kayınvalidesiz evden burnunuzun ucunu bile çıkaramayacaksınız, itaat etmezseniz şiddet de göreceksiniz ama nişanlınızı seviyorsunuz, ayrılmak varken hala geleceğim için çok endişeleniyorum diyorsunuz, gencecik bir kız geleceğini nasıl mahveder'in vücut bulmuş halisiniz ne yazık ki

Kesinlikle laçkalaşmış bir ilişki sizin tam cicim aylarınız sevgi pıtırcığı gibi dolaşacağınız bir birinize içinizdeki sevgiyi göstermeniz gereken zamanlarda ki konuşmalar akıllara durgunluk verir cinsten

Arkanıza bile bakmadan kaçın kurtulun

Şuan ayrılmak isteseniz başınıza neler getirir, bilemedim.
Yani herşey göz göre göre önünüzdeyken adım adım mutsuzluk ve karanlık bir geleceğe doğru gidecek misiniz gerçekten?
Şuan seviyor olabilirsiniz fakat ileride böyle birine sevginizin zerresi dahi kalmaz zaten size böyle davranıldıkça. O yüzden yol yakınken ayrılın...

Bir de merak ettiğim ailenizden herhangi birine hiç mi bunları anlatmadınız? Aklı başında hiç bir aile böyle saçma bir ilişkiye onay vermezdi çünkü.

Hayır, maalesef hiç kimseye anlatmadım bu olup bitenleri..

Ben ona sakalaşıp ederken yanağına küçük küçük şamarlar atıyorum, veya sinir ettiğinde koluna falan vuruyorum, o manada dedim.
kralsın dnxnndxndn bence şamar hafif kalır okkalı bir Osmanlı tokatı ardından da bir tekmeyle kapanışı yapmalısın.
siz neyin kafasındasınız gençler yaşlar kaç fen ve teknoloji dersinde size ne öğretiyorlar bakalım? :)

oda babasına söylesin bence “şamar”ladığınızı şiddetin kadını erkeği yok sonra aile boyu şöyle oluverin

Ben ona sakalaşıp ederken yanağına küçük küçük şamarlar atıyorum, veya sinir ettiğinde koluna falan vuruyorum, o manada dedim.
Şiddet uygulayabilir şakası bile hoş değil diyecektim ki siz zaten ona vuruyormuşsunuz. Anlayamıyorum şiddet uygulayınca ne oluyor ayrıl sevmiyorsan vurmanın şakası mı olur.O da evlenince size karşılık verir merak etmeyin.

Nisanlilik evresinde veya iliskinin herhangi bir evresinde bu muhabbetler normal degil niye gercegi gordugunuz hissettiginiz halde buna devam ediyorsunuz

ikiniz de tuhafsiniz. Evlenmeyin...

Yalnız onun doğrusu "ona küçük sürprizler yapın" olacak, küçük şamarlar atın değil.

Şamar komik bir şey mi? Eğlenebiliyor musunuz bari? Bununla eğlenebiliyorsanız, onun seni döverim lafıyla da eğlenin o zaman. Ama tavsiye etmem tabi. Çünkü şiddetle işi olmayan insan bunu bu şekilde ağzına bile almaz. Bunun saygısızlık olduğunu bilir. Oysa karşılıklı gayet saygısızsınız. İlişkinizin Dövüş Kulübü'ne dönüşmesi için uygun bir zemin hazırlamışsınız, kafalar da müsait. Buradan sağlıklı bir evlilik çıkması mucize olur. Eyeliner olayı da ayrı bir işaret. Onu giyme, şuraya gitme, onunla görüşme laflarıyla etrafınıza örülecek kafesin işareti... Üstüne vazife olmayan bir şeye müdahale ederken bile olayı kendi mağduriyetine çevirmiş adam; eyeliner kadar değeri yok. Eee sizin değeriniz ne peki onun gözünde ki, bu hadsizliği yapabiliyor?

Çocuk çocuk işler. Biri onu sürme istemiyorum der öbürü yanağına koluna vurur sınırlenınce evlenince birbirimizi doveriz der. Biraz daha yaşınız büyüsün sonra evlenırsınız

Konu başında nişanlına kızmıştım aslında ama bunu da okuduktan sonra anladım ki tek suçlu sensin, bu muameleye izin verdiğin için...
Kendine zerre saygın yoksa devam edersin, ama sen kendine duymadıktan sonra da başkasından sana saygı duymasını bekleyemezsin.

Şanslı nadir insanlardansin yolun başındasın

Haaaa degismicek hatta döverim dedigi eylemi gerceklestirecek düsunsene kendine deger bicerken eyelinerle kiyaslama yapan biri bugun eyeliner yarin giyimine disari gitmene herseyine karisacak ee mecburrr ruhu öküz

Hiç uğraşma bence.Böylelerı yuzunden bittik.Bitmiyorlar .

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…