🍀 Nisan ve mayıs ayı gebelik planlayanlar 🍀

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Zumruduanka96 Zumruduanka96 aaa kimler topik açmış hoşgeldin kuzuumm :) Görüşmeyeli ben hala hamile kalamadım ama 3 gün gecikmeliyim bu ay ilk defa. Şubat 16 da köpüklü hsg (hyfosy) ve operatif histeroskopi oldum.4 polipim alındı.Meğer sebep poliplerimmiş tüplerim açık çıktı şükür. Ama polipler hem tüpe yakın hem de bebeğin tutunacağı yerdeymişler.. Kendimi bildim bileli ilk kez 3 gün geciktim ama idrar testim negatif..
Sat 8 şubat
Bat 5 mart

Zumruduanka96 Zumruduanka96 aaa kimler topik açmış hoşgeldin kuzuumm :) Görüşmeyeli ben hala hamile kalamadım ama 3 gün gecikmeliyim bu ay ilk defa. Şubat 16 da köpüklü hsg (hyfosy) ve operatif histeroskopi oldum.4 polipim alındı.Meğer sebep poliplerimmiş tüplerim açık çıktı şükür. Ama polipler hem tüpe yakın hem de bebeğin tutunacağı yerdeymişler.. Kendimi bildim bileli ilk kez 3 gün geciktim ama idrar testim negatif..
Sat 8 şubat
Bat 5 mart
Çok çok geçmiş olsun hsgniz nasıl geçti yani canınız çok acıdı mı

canım hyfosy diye geçio benim filmin adı. Acıdı mı evet acıdı çok ağrılı reglin ilk günü olur ya tüplerden sıvı geçerken bildiğin yoğun bir adet ağrısı gibi. Ama katlanılmaz birşey değil. Asıl histeroskopi feci olan. Ben çok dayanıklıyımdır gıkım çıkmadı. Normalde narkozlu ve ameliyathanede yapılıomuş benimki ofis ortamında ekrandan ben izleye izleye yapıldı doktor bile şaşırdı sabrıma. Korkutmak gibi olmasın ama çok feci bir acıydı katlandım mı evet katlandım.İmkanınız varsa anestezili olun derim.Ama şöyle bir durum var ultrasonda görülmeyen herşey histeroskopide ayan beyan çıkıo. Yıllardır kadın doğuma giderim kimse poliplerim olduğunu söylememişti hepsi temizlendi çok şükür. Hemşireler bile tertemiz oldu için şansın çok yüksek iyi değerlendir diye gülerek uğurladılar beni. Gebelik elde edemeyen ve herşeyi normal olan çoğu kadının böyle problemleri var bence..İnşallah olumlu sonuç alırım.

Merhaba arkadaşlar bende Kasım'da kimyasal geçirdim 4 ay oldu hala bir sonuç alamadım bugün de regli oldum her şeyin hayırlısı olsun inşallah. Merak ettiğim bi konu var kimyasal gebelik geçiren arkadaşlar eşleriniz sperm testi verdi mi? Bazı videolarda kimyasal gebelik spermin döllenme yetisinin olduğunu gösteriyor vs diye anlatıyorda bilen var mı aranızda.

Evetttt hanımlar sahalara geri dönüş yapıyorum Eylül Ekim Kasım aralık ayından sonra biraz ara verdim ama gördümki sizsiz olmuyor hemen yeni bir topik gelsin dedim 🥰 o zaman katılmak isteyen herkes özelden sat bat yazmasını bekliyorum biliyorum yine bir sürü hamile çıkacak aramızdan 🙏🙏🥰
💫İSiM💫✨SAT✨✨BAT✨
@1begonya6 Şubat7 Mart
Merveeee57 Merveeee57 18 Şubat19 Mart
@eflatundunya12 Şubat09 Mart
@kelebek_vadisi9 Şubat15 Mart
@ArasaNillGerek23 Şubat23 Mart
@zesamu9327 Şubat23 Mart
B bernaad 29 Şubat28 Mart
@CinnamonQueen29 Şubat29 Mart
benaroz benaroz 5 Mart30 Mart
@Imeraferaa7 Mart2 Nisan
Basakbasak1 Basakbasak1 5 Mart5 Nisan
Hayırlı olsun canım bi kaç güne adet olup adımı yazdırırım 😍

Sat 8 şubat
Bat 5 mart
Hoşbulduk kuzum sende hoş geldin bebiş için artık sinir sorun yok öyleyse 🥰🥰🥰

Sat 8 şubat
Bat 5 mart
Çok geçmiş olsun canım, inşallah bundan sonrasından güzel bir bebiş haberi alırsın🙏🏻😊

Acaba polipler konusunda herhangi farklı bir belirtin var mıydı? Bir de polipler hsg de farkedildi mi ?

Zumruduanka96 Zumruduanka96 ayyy yaşasın sonunda bildiğim isimler 😍😍 benim ismim de mcnun123 dü sonradan kullanıcı adımı değiştirdim. Herkese tekrardan selamlar kızlar. Lütfen beni de listeye ekleyinnnn. Ne yazık ki henüz hamiş kalmadım. Bu süreçte neler yaptım hemen yazayım. Eşim sperm testi verdi sonuçlar için doktor mükemmel demiş. Hiç bir takviyeye ihtiyacın yok demiş. Ben tekrar hormon testleri yaptırdım adetin 2. Günü onlar da güzel geldi. Sonrasında dayanamayıp rahim filmi çektirdim tüpler açık rahmin şekli gayet iyiymiş. Hiç bir engel yok dedi doktorum. Bu ay yumurtlama günü e2 baktırdım. Yumurtlamam kaliteli olmuş. 7 gün sonra progesteron baktırdım o 8.5 çıktı. Doktorum 5 üstü güzel 10 üstü mükemmel dedi. Yani belkide çatlamada bi problem vardır tam emin olamadım. Bundan sonra nasıl bir yol izleyeceğim bilmiyorum. Doktorum 6 ay kesinlikle gelme bana dedi. Kaliteli yumurtlama ve çatlama için neler önerirsinizzzz. Bu arada sat: 15 Şubat bat: 13 Mart

ahh Zumruduanka96 Zumruduanka96 hoşşgeldinnn kuzummm tabiki bende giricemmm 🥰🥰 5 mart 5 nisan 🌸 hayırlı güzell pozitif bir ay bizim olsuuun❤️hemenn taze hormon değerlerimle geldimm bakarmısınız eski topic arkadaşlarımmm🥰
Kuzummm fsh yok muuuu ? Bi de tsh azıcık yüksek ama çok önemli değil. Genelde 3 altında istiyorlar gebelikte. Ama aydan aya hatta günden güne bile değişiyor bazen

Sanırım hsg çektireceksin ama korkuyorsun kuzum 😌
Ben şehir hastanesinde çektirdim anestezi yoktu tabi, çok kısa sürüyor ve öyle aşırı dayanılmayacak birşey değildi ondan önce korktuğum için anestezili çektirmiştim ikisinde de sonrasında çok ağrı sızı olmadı arada bir sancı giriyordu ilk gün o kadar. Durumun varsa anestezili çektir tabi ama yoksa araştırıp kendini korkutma bilmeden bodoslama dalmak en iyisi oluyor 😂
tatluboncuk tatluboncuk da devlette çektirdi o da aynı şekilde çok ağrı sızı hissetmedi ☺️

Zumruduanka96 Zumruduanka96 ayyy yaşasın sonunda bildiğim isimler 😍😍 benim ismim de mcnun123 dü sonradan kullanıcı adımı değiştirdim. Herkese tekrardan selamlar kızlar. Lütfen beni de listeye ekleyinnnn. Ne yazık ki henüz hamiş kalmadım. Bu süreçte neler yaptım hemen yazayım. Eşim sperm testi verdi sonuçlar için doktor mükemmel demiş. Hiç bir takviyeye ihtiyacın yok demiş. Ben tekrar hormon testleri yaptırdım adetin 2. Günü onlar da güzel geldi. Sonrasında dayanamayıp rahim filmi çektirdim tüpler açık rahmin şekli gayet iyiymiş. Hiç bir engel yok dedi doktorum. Bu ay yumurtlama günü e2 baktırdım. Yumurtlamam kaliteli olmuş. 7 gün sonra progesteron baktırdım o 8.5 çıktı. Doktorum 5 üstü güzel 10 üstü mükemmel dedi. Yani belkide çatlamada bi problem vardır tam emin olamadım. Bundan sonra nasıl bir yol izleyeceğim bilmiyorum. Doktorum 6 ay kesinlikle gelme bana dedi. Kaliteli yumurtlama ve çatlama için neler önerirsinizzzz. Bu arada sat: 15 Şubat bat: 13 Mart
Her şey normalmiş çok şükür canım 🌸
İnşallah tez vakitte hepimiz bebişlerimize kavuşalım artık 🙏🏻
Çatlatma iğnesi denemiş miydin hiç 🤩

Her şey normalmiş çok şükür canım 🌸
İnşallah tez vakitte hepimiz bebişlerimize kavuşalım artık 🙏🏻
Çatlatma iğnesi denemiş miydin hiç 🤩
İnşallah kuzummm hayır hiç denemedim. Çatlama da mı sorun var onu da anlamadım ki. E2 değerim 215 çıktı. Doktor yumurtlaman kaliteli olmuş dedi. Progesteron 8.5 çıkınca kendimce böyle bir yorum yaptım 😀

Bende Nisan Mayıs gibi katılırım aranıza Kasım ayında sezerayan oldum bebeğimi kaybettim psikolojik olarak toparlanmayı bekliyorum

İnşallah kuzummm hayır hiç denemedim. Çatlama da mı sorun var onu da anlamadım ki. E2 değerim 215 çıktı. Doktor yumurtlaman kaliteli olmuş dedi. Progesteron 8.5 çıkınca kendimce böyle bir yorum yaptım 😀
Bence doktorunun dediği gibi gayet güzel çıkmış sonuçların ama bazen ihtiyacımız olan dışardan ufacık bir destek oluyor kuzucum denesen mi acaba çatlatma iğnesi 😍

Kuzummm fsh yok muuuu ? Bi de tsh azıcık yüksek ama çok önemli değil. Genelde 3 altında istiyorlar gebelikte. Ama aydan aya hatta günden güne bile değişiyor bazen
Fsh kiti yokmuş kuzum o yüzden yapamamışlar hayırlısı inşallah biraz düşürecek şeylet yiyeyim diye düşünüyorum😍

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X