Aşılama Nisan Ayında Aşılama Yaptıracak Olanların Yeri

Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz
ayrıcaaa
ben bugun doktora gittim oğlum 2450 grm olmuş boyuda 44 cm:nazar:
bu ayın sonu aralığın başı gibi geliyor inşallah
normal doğum yapcm büyük ihtimal bi terslik çıkmazsa

hayalbaz ve iklim normal doğurmuştunuz
bana bikaç öneride bulunun kızlar
napıyım napmıyım bişi söyleyin
doğumu zorlaştırmayım kolaylaştırıyım istiyorum

Son düzenleme:
sinem sen nasılsın canım
kaçıncı haftaya girdin şimdi
2 aylık oldu dimi?

hiç böle temizlik yapcam bilmem ne diye strese girme
miden bulanıyormuş halsizmişsinonlarıda şikayet etme
ne kadar bekledik biliyorsun
ben kusmalarıma seviniyordum valla :)
Allah herkese nasip etsin bu duyguyu inşallah

Tam 2 aylık canım kusmalar valla az önce sinirden agladim bugün ne yediysem kustum bugün 5 gün oldu halaa kahverngi lekeler geliyo Dr. Um kokma diyo faclalasmadikca ben alışamadım bu hamileliğe
Ama senin byy bebislerinizi face den aklıma geldikçe girip bakıyorum çok duygulaniyorym çok tatlılar maşallah bende sabrediyorum

ayrıcaaa

Allah kucağına almayıda nasip etsin
Ben olsam bol yürüyüş yapardım:))))

kızlarr hepiniz sağolun darısı başınıza inşallh çok ama çok güzel bir duygu. çarşamba günü suyum geldi hemen o gün doğum yaptım normalde bugün olacaktı, 1 hafta erken geldi kuzum. kızlaar moralim çok bozuk ama bebiş kilo kaybediyo, normalin biraz altında vermiş kiloyu 3030 doğdu dün kontrole gittik, 2680 di yarın yine gel dedi bugün gittik 2640a düşmüş moralim çok bozuk, sürekli ishal o yüzden alamıyo galiba, yarında kayıp olursa serum verecekler, ben buna nasıl dayanıcam bilmiyorum. allahım yardımcımız olsun çok üzülüyorum ona yaaaa hiç kıyamıyorummmm... fırsatım oldukça haberdar ederim kızlar kendinize iyi bakın.

bu arada evet sezeryan oldu elifcim 2 cm açılmam vardı ama sezeryanla oldu ben çok iyii toparlandım hiç sıkıntım yok çok şükür normale daha o akşamında döndüm. birde bol bol uyuyun hamişler inanın 1 haftadır 2 3 saatlik uykularlayım en fazla 5 saat dün uyudum. bu günlerinizin kıymetini çok iyi bilin.

iklimcim sana kötü bi haberim var bizim gaz sıkıntımız hala bitmedi:)seninki erken geçer inşallah..bi rahat bırtlatamıyo veletler o kadar küçükler ki:)

elif kurbanda inşallah yeni güzel fotolar çekcem canım:)doğum önerilerine gelince...en önce korkma..küçücük kızlar tuvaletlerde tek başına doğurabiliyosa ben hastane ortamında dünden yaparım de..sonraa...artıkın bol bol yürü ..evde çömel kalk aklına geldikçe bebişin aşağıya inmesine yardım ediyomuş..doğum esnasında ise püf nokta (bence) ıkınma konusu...canın ne kadar acırsa acısın sadece ıkın ve kesmeden ıkın.gücün bitiyomuş gibi zannediyosun ama halbuki bitmiyo devam ettirebiliyosun.kesmeden uzun uzun ıkınacaksın ellerinle doğum masasının demirlerinden kuvvet alıp.hiç korkma evet zor kolay değil ama her kadının yaşaması gerektiğini düşünüyorum..bağırma gücünü ıkınmaya ver taam mı tatlımmmm..laf aramızda benim doktor ıkınmamı çok beğenmişti.:KK1:ilk doğumunda böyle güzel ıkınan görmedim demişti:KK53:çünkü ne demek istediklerini anladım ve yaptım canım yanıyo diye yarım bırakmadım.doğumhanenin kapısında kayınbabamlar sorunca ben ve bebeğin durumunu ıkınma işinden ona da bahsetmiş çok utanmıştım:KK1::KK1::KK1::KK17:

kızlarr hepiniz sağolun darısı başınıza inşallh çok ama çok güzel bir duygu. çarşamba günü suyum geldi hemen o gün doğum yaptım normalde bugün olacaktı, 1 hafta erken geldi kuzum. kızlaar moralim çok bozuk ama bebiş kilo kaybediyo, normalin biraz altında vermiş kiloyu 3030 doğdu dün kontrole gittik, 2680 di yarın yine gel dedi bugün gittik 2640a düşmüş moralim çok bozuk, sürekli ishal o yüzden alamıyo galiba, yarında kayıp olursa serum verecekler, ben buna nasıl dayanıcam bilmiyorum. allahım yardımcımız olsun çok üzülüyorum ona yaaaa hiç kıyamıyorummmm... fırsatım oldukça haberdar ederim kızlar kendinize iyi bakın.

canım benim bebiş emiyomu düzgünce..kendini rahat bırak süt durumunu etkiliyo baya..serum verilirse de daha iyi canım üzülme sadece bi iğne..bebişin kendine gelir..benimki 1 hafta küvezde kaldı.ağzından burnundan hortumlar, her iki kolunda serumlar vardı:KK43:şimdi görüyosunuz işte fotolarını:)

Byy canım yaa çok uzuldum inşallah hersey yoluna girer ama bak hayalbaz bir igneyle düzelir diyo inşallah düzelir
Hayalbaz bebisin fotoları diyonda ben bı anda face sizi ekledmya bı karışıklık oldu
Yada söyle diyim balık hafizali ben :KK43:((Karistirgim sana söyle mesaj veriyim senin dün dogumgununu kutladım dimii oo sensin :26::26:

Byyy cımmm Canım, Allah Gelin olduğu günleride göstersin inşallah size :nazar::nazar::nazar: Gözünüz aydın tatlım.
Canım bu günlerde geçecek inşallah. Kısa zamanda toplar inşallah kendini.:nazar::nazar::nazar:

canım benim bebiş emiyomu düzgünce..kendini rahat bırak süt durumunu etkiliyo baya..serum verilirse de daha iyi canım üzülme sadece bi iğne..bebişin kendine gelir..benimki 1 hafta küvezde kaldı.ağzından burnundan hortumlar, her iki kolunda serumlar vardı:KK43:şimdi görüyosunuz işte fotolarını:)

emiyo canım ama benden 4 gün hiç süt gelmedi, ememedi, orda bir sarsıldı yavrum çok güç kaybetti, dr da ısrarla hazır mama yok demişti o bir damla geliyordur yeter ona dedi, orda haata oldu bence halbuki o dört gün çok yorgun düştü yavrum. bugün allahıma şükür 40 gram almıştı seruma gerek kalmadı, mama verdi, günde 4 kere verebilirsin takviye olarak dedi, anne sütünüde ihmal etme dedi, şimdi ona başladık artı anne sütü emiyo, sütüme gelince çokşükür geliyor ama tabiki şakır şakır değil, inşallah çektikçe dahada artacak. ishaline gelince normal dedi ama kaka tahlilii yapalım dedi, onda da bol lökosit çıktı, süt ve et ürünlerine alerjisi olabilir dedi, yasakladı ne süt ürünleri peynir vs. yok ne de et.. bakalım sonra tahlilde yapacak alerjisi varmı diye, şimdi çok küçük yormak istemiyorum dedi. yarın yine gidicez tekrar kilosuna bakılıcak, inşallah daha fazla alır kilosunu zillim benim çok minik teyzesi inşallah seninki kadar bir an önce olsunda biraz rahat nefes alsam:KK24:

ayy seninki gazlıysa böle benimki tüp olduğu için hepten gazlı olur kızz:KK52::KK52:

nasıl pelinimiz iyimi

facede gördüm resimleri bayıldım bayıldım çok güzel cin gibi maşallah:nazar:
canım vallhi sakın dikkat et kendine gazlı şeyler yeme içme bak çekersin sonra uf çok zor ya :KK43: bizimki ağlamayı pek tercih etmiyo sadece ıkınıyo mıkır mıkır sesli sürekli.
saol canım iyi maşallah kilo alımıda iyi :nazar: emmeside iyi pirana mübarek :KK70:
ayrıcaaa

maşallah kilosu süper sağlığıda iyi olsun merak ediyorum senin bebeni kesin çok tatlı olur.
evet cnm normal çatır çatır doğurdum :KK9: valalhi tek yaptığım aksamadan her akşam 1.5 saat yürüyüştü galiba fazla yaptım ben erken geldi zuzum :KK70:

canım benim bebişin çok tatlı :nazar:
ama bizimkide ishal oldu ve halsiz kalınca dr götürdük 5 saat serum verdiler sabah 8de hastaneden ayrıldık .2 gün sonra yine tekrarladı sonra geçti gitti tüm tahliilleri yapmıştılar hafif mikrobikmiş geçti şükür şimdi bi gün zor yapıyo bigün fazla günü gününü tutmuyorki serum çok iyi geldi zuzuma.
iklimcim sana kötü bi haberim var bizim gaz sıkıntımız hala bitmedi:)seninki erken geçer inşallah..bi rahat bırtlatamıyo veletler o kadar küçükler ki:)

elif kurbanda inşallah yeni güzel fotolar çekcem canım:)doğum önerilerine gelince...en önce korkma..küçücük kızlar tuvaletlerde tek başına doğurabiliyosa ben hastane ortamında dünden yaparım de..sonraa...artıkın bol bol yürü ..evde çömel kalk aklına geldikçe bebişin aşağıya inmesine yardım ediyomuş..doğum esnasında ise püf nokta (bence) ıkınma konusu...canın ne kadar acırsa acısın sadece ıkın ve kesmeden ıkın.gücün bitiyomuş gibi zannediyosun ama halbuki bitmiyo devam ettirebiliyosun.kesmeden uzun uzun ıkınacaksın ellerinle doğum masasının demirlerinden kuvvet alıp.hiç korkma evet zor kolay değil ama her kadının yaşaması gerektiğini düşünüyorum..bağırma gücünü ıkınmaya ver taam mı tatlımmmm..laf aramızda benim doktor ıkınmamı çok beğenmişti.:KK1:ilk doğumunda böyle güzel ıkınan görmedim demişti:KK53:çünkü ne demek istediklerini anladım ve yaptım canım yanıyo diye yarım bırakmadım.doğumhanenin kapısında kayınbabamlar sorunca ben ve bebeğin durumunu ıkınma işinden ona da bahsetmiş çok utanmıştım:KK1::KK1::KK1::KK17:
canım deme yaaa pufff :KK5:daha var bitmesine o zaman..şu an babası gazını alıyoda rahatla yazıyorum
bu arada bende ıkınmamı iyi şeetmiştim :KK70: ama 1700lük veler kolay dı tabi :KK70: sadece 8 saat sancı fenaydı aman allahım sonra birden 9mm açıldı ve doğuma aldılar geldi geçti bee :KK1:

annanemiz bayramlığımızı aldı dedemizin aldığı boncuklu künyemizide takıcaz bayramda para topluycaz :KK70: şaka bi yana ilk bayramımız çok heyecanlıyım :KK70:

bebiş iyi çok şükür kakasında enfeksiyon çıkmıştı bol miktarda, bugün 2-3 tane görüldü diye çıktı sonucunda, çok şükür iyileşiyo kuzum. kilo alımıda 20-30 gram almış:nazar: almaya başladı çok şükür kiloyuda, inşallah dahada alır hızla. bugün fark ettim ki kızımın kulağı büyümüş, biraz büyüdüğünü ordan anladım :KK9: :)))
bizimde ilk bayramımız elimizi öpecek ufaklık bayramlıkları hazırdı zaten:)) ama tabi biz gezemicez, yarın 11 günlük oluyo, artık bize gelecek büyükler. maşallah senin kızda çok tatlı olmuş, allahım esirgersin yavrularımızı.

iyi bayramlar güzel anneller ve güzel anne adaylarıı
godes:KK16:mutlu:KK16:sinem:KK16:byyy:KK16:iklim:KK16:hayalbaz:KK16:zeyno:KK16:

en küçüğü olarak bu topikin hepinizin ellerinden öperik:KK1:

byyy geçmiş olsun canım beben çok tatlı maşallah:21:

iklim seninkine hiçbişi demiyorum cin gibi maşallah çok güzel bişi:KK34:

oğlum kızlarınızın yanaklarından makas alcak bi gelsin hele:KK1:

Bayramınızı kutlarım kizlar ben bu Bayram pek tat alamıyorum yatmaktan Dr fazla dolaşma dedi :KK43:((((

Canlarım Kurban Bayramınız Mübarek olsun. ALLAH Yavrularınızla, Ailenizle, tüm sevdiklerinizle beraber Nice Bayramlar nasip etsin.
Hepinizi öpüyorum..

iyi bayramlar kızlaarrrrrrr, kızımda ellerinizden öper teyzeleri:KK16: :KK16: :KK16: :KK16: :KK16: :KK16: :KK16: :KK16: :KK16: :KK16: :KK16: bu bayram iyi harçlık topladı benim kız:))) iyiymiş böyle:KK52:

X