Aşılama Nisan Ayında Aşılama Yaptıracak Olanların Yeri

Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz
Canım sana şu an içimden sımsıkı sarılmak geldi:KK70:
Sen o kadar azimlisinki, ben şimdiye kadar senin kadar Savaşanı görmedim. Rabbim bu mübarek Gecede dualarımızı kabul etsin inşallah..

Canım benim:KK70::KK70::KK70::KK70:
valla tatlım azimle olmuyor bu iş yaa kısmetten ötesi yok. İnşallah rabbim hepimizin dualarını kabul eder.

godesim diyecek tek kelimem bile yok yani sadece düşünsene bizim azda olsa sorunumuz varda olmuyo ama senin hiç sorunun yokken olmuyo bu sadece Rabbimin ol demesine kalıyor bunu anla olurmu canım Allahım emeklerini boş çıkarmasın inş.

kızlar bende tam bu ay başlayacam diyordum ya afedersiniz adeti bekliyodum bekle allah bekle bekle allah bekle gelmedi :KK1: sonra tam gelecek gibi oldu kesildi simsiyah geldi 2 gün falan sonra gene yok bende test yaptırdım hcg 0 prolaktin 40 çıktı niye böle oluyor anlamadım kızlar dostinex içtim düşşün diye erken menepozdanda çok korkuyorum fsh ye de baktırdım 6.küsür çıktı yani şuan 50 gün oldu hala adetim yok farlutal içtim adet söktürücü soğan kabuğu içtim sökülmüyo ya kızlar sinirden kafayı yiyecem şiştim yani resmen kist oldu kesin sizce bu ay doğum kontrolmü kullansam :KK14: öpüyorum hepinizi.
Canım sorunla alakası yok artık ben buna inandım. Kısmette varsa oluyor problemin ne olursa olsun.

Tatlım çok geçmiş olsun. Doktora gitmedinmiki sen yorum yapıyorsun kist oldu kesin falan diye. Zaten varsa doktorun görür.
Tatlım aman bu ay başlayamadım diye sakın üzülme. Demekki kısmette bu ay başlamak yokmuş. İnşallah en kısa zamanda reglini olursun canım. Normal düzenine girersin ve tedavine öyle başlarsın. Sakın acele etme. Bu işler aceleye gelmez.

Can çiğer kuzu sarmalarım,
Ben bugün doktorumla konuşmaya gittim. Her şeyi konuştuk artık senin için yapabileceğimiz bişey kalmadı herşeyi araştırdık ve baktık dedi. Biz doktorların en çok korktuğu hasta tipisiniz dedi :KK43: çünkü bir sorun muhakkak var ama bulanamıyor malesef tıp bu kadar ilerlemesine rağmen sizin gibi bazı hastalarımızın sorununu bulamıyoruz. Evet hamile kalıyorsun ama devamı gelmiyor. Belki embrio oluştuktan sonra moleküllerde sorun oluyor ve gelişmini engelliyor ve vucut hemen onu dışarı atıyor dedi. Ama tabiki gün gelecek doğru sperm ve doğru yumurta birbiriniz bulacak ve hamile kalacaksın. Çok hastamız var şuan hamile olan anne olan senin durumda olupta bebek sahibi olan dedi.
Bana 6 ay buralara sakın gelme doktor doktor gezme ineternetten araştırma yapıp kafanı karıştırma dedi. Kendiniz deneyin 6 ay ondan sonra tekrar konuşalaım görüşelim dedi.(Bunları tüp bebek doktorum söyledi.)

Yarında kendi kadın doğumcumla görüşmeye gideceğim. Bakalım onunla neler konuşacağız :)))))

Belki 6 ay değil ama 3 ay kesin ara vereceğim canlarım.
hepinizi öpüyom kocaman
:KK54::KK54::KK54::KK54:

Canım sorunla alakası yok artık ben buna inandım. Kısmette varsa oluyor problemin ne olursa olsun.

Tatlım çok geçmiş olsun. Doktora gitmedinmiki sen yorum yapıyorsun kist oldu kesin falan diye. Zaten varsa doktorun görür.
Tatlım aman bu ay başlayamadım diye sakın üzülme. Demekki kısmette bu ay başlamak yokmuş. İnşallah en kısa zamanda reglini olursun canım. Normal düzenine girersin ve tedavine öyle başlarsın. Sakın acele etme. Bu işler aceleye gelmez.

yaa nebilim godesim kist deilde başka ne fs h de normal bebide yok prolaktin yüksekdi oda indi sigaradan desem önceden olmazdı ya kist yada psikolojik diyorum dokdorada gitmeyecem :KK47: neyse canm adet düzene girmeden neden olmazmı tüpbebek şimdi elbet günün birinde gelecek bu meret :86:

Canım valla kısmetten öte bişey olmuyor. Ben ne kadar çırpınsamda elimden geleni yapsamda battıkça daha çok batıyorum. Bazen diyorum hatamı yapıyorum. Kendime çok kızıyorum. Biraz sabret bu kadar acele etme kendiliğinden olacaksada izin vermiyorsun diyorum. Ama gelde işte bunu diğer yarıma anlat. O kadar çok istiyorumki inan bir gün bile beklemeye gücüm yok. Ama rabbim ben böyle düşündükçe bana daha çok acı çektiriyor. Ne yapalım yaşamam gerekiyormuş ve yaşıyorum ne diyim. İnşallah en kısa son bulur.

Bitanem evet diyecek bişey yok. Hep imtihan imtihan bakalım nereye kadar. Rabbim elbet banada acıyacak birgün ve bu güzel duyguyu yaşatmayı nasip edecek. Bugün eşimede dedim inat ettim işte normal yolla hamile kalıcam diye. Bir kaç ay deli gibi çalışacağım :)))) İnşallah bu sefer başaracağım...
Seni ve prensimi kocaman öpüyorum.

Can çiğer kuzu sarmalarım,
Ben bugün doktorumla konuşmaya gittim. Her şeyi konuştuk artık senin için yapabileceğimiz bişey kalmadı herşeyi araştırdık ve baktık dedi. Biz doktorların en çok korktuğu hasta tipisiniz dedi :KK43: çünkü bir sorun muhakkak var ama bulanamıyor malesef tıp bu kadar ilerlemesine rağmen sizin gibi bazı hastalarımızın sorununu bulamıyoruz. Evet hamile kalıyorsun ama devamı gelmiyor. Belki embrio oluştuktan sonra moleküllerde sorun oluyor ve gelişmini engelliyor ve vucut hemen onu dışarı atıyor dedi. Ama tabiki gün gelecek doğru sperm ve doğru yumurta birbiriniz bulacak ve hamile kalacaksın. Çok hastamız var şuan hamile olan anne olan senin durumda olupta bebek sahibi olan dedi.
Bana 6 ay buralara sakın gelme doktor doktor gezme ineternetten araştırma yapıp kafanı karıştırma dedi. Kendiniz deneyin 6 ay ondan sonra tekrar konuşalaım görüşelim dedi.(Bunları tüp bebek doktorum söyledi.)

Yarında kendi kadın doğumcumla görüşmeye gideceğim. Bakalım onunla neler konuşacağız :)))))

Belki 6 ay değil ama 3 ay kesin ara vereceğim canlarım.
hepinizi öpüyom kocaman
:KK54::KK54::KK54::KK54:

allah çok büyük bitanem sakın kendinide suçlama kızmada, seni o kadar iyi anlıyorumki birşeyi çok isteyince şak diye olsun istiyor, bu hayat içerisinde her şeyde oluyor, mesela bir eşyayı bile kafaya taksak onu almak için bazen sınırlarımızın üstüne çıkıp yinede onu elde ediyoruz çoğu zaman. ama maaleseff ve maaaaleseffff bu bebek olayında kendinden ne kadar ödün versende, ne kadar elde etmek için çırpınsan da olmayınca olmuyor, o minnacık sperme can veremiyoruz, içimizde büyütemiyoruz allahım onay vermedikten sonra. tabii herşey allahın izniyle ama yinede borçla bile olsa sahip oluyoruz çoğu şeye. yani demek istediğim gerçektende bu bambaşka birşey ve bende kesinlikle ne sorun olursa olsun zamanının olduğuna inanıyorum. mesela dün annemin komşusunun sünnet mevlütüne gittik, orda bir kadın inan okdar durumları iyiki fabrikaları yurtdışında yazlıkları falan olan yani normalin üstünde bir zenginliği var, ve daha dün öğrendimki çocuğu evlatlıkmış şok oldum, yani diyeceğim o kadar para inanılmaz zenginliği var ama allahım ona evlat vermemiş, kader işte. ama senin şu avantajın var, ne olursa olsun tıp artık çok ileri artık ne olursa olsun çok zor anne olamamak. bencede biraz normal yolla denemen sanada psikolojik olarak iyi gelecek. ve eminim ki sende ennn yakın zamanda anne olacaksın, yumurtlama günlerini boş geçirme, ben 12 14 16 18. günleri hiç boş geçirmemiştim o ay, artık zorla ama zorlaa iliişkiye giriyorduk o ay, oldu bittiye getirdik ve belimin altına yastık koymuştum 2 tanesinde, mucize eseri hamile kaldım, sizde de neden olmasın?? inşallah seninde bebeğin normal yolla gelecek, seni çok seviyorum tatlım allaha emanett..

Kızlar o kadar üzgünüm kelimelerle ifade edeme şuan. Cumartesi akşamı kanamam oldu. Doktorum hemen düşük tehlikesi için iğne verdi ve hemen kesildi. Bugün içimde çok büyük korkuyla tekrar kan verdim ve değerim inanılmaz çok düşmüş.
Malesef bebeğim beni bıraktı. Çok kısa bir mutluluk yaşattı ve sonu gene hüsranla bitti.

Biri saka olduğunu söylesin inanmıyorum evde degildim nete şimdi girdim bu yazi beni alt üst etti
Godes canım yaa çok uzuldum yazacak bise bulamıyorum

allah çok büyük bitanem sakın kendinide suçlama kızmada, seni o kadar iyi anlıyorumki birşeyi çok isteyince şak diye olsun istiyor, bu hayat içerisinde her şeyde oluyor, mesela bir eşyayı bile kafaya taksak onu almak için bazen sınırlarımızın üstüne çıkıp yinede onu elde ediyoruz çoğu zaman. ama maaleseff ve maaaaleseffff bu bebek olayında kendinden ne kadar ödün versende, ne kadar elde etmek için çırpınsan da olmayınca olmuyor, o minnacık sperme can veremiyoruz, içimizde büyütemiyoruz allahım onay vermedikten sonra. tabii herşey allahın izniyle ama yinede borçla bile olsa sahip oluyoruz çoğu şeye. yani demek istediğim gerçektende bu bambaşka birşey ve bende kesinlikle ne sorun olursa olsun zamanının olduğuna inanıyorum. mesela dün annemin komşusunun sünnet mevlütüne gittik, orda bir kadın inan okdar durumları iyiki fabrikaları yurtdışında yazlıkları falan olan yani normalin üstünde bir zenginliği var, ve daha dün öğrendimki çocuğu evlatlıkmış şok oldum, yani diyeceğim o kadar para inanılmaz zenginliği var ama allahım ona evlat vermemiş, kader işte. ama senin şu avantajın var, ne olursa olsun tıp artık çok ileri artık ne olursa olsun çok zor anne olamamak. bencede biraz normal yolla denemen sanada psikolojik olarak iyi gelecek. ve eminim ki sende ennn yakın zamanda anne olacaksın, yumurtlama günlerini boş geçirme, ben 12 14 16 18. günleri hiç boş geçirmemiştim o ay, artık zorla ama zorlaa iliişkiye giriyorduk o ay, oldu bittiye getirdik ve belimin altına yastık koymuştum 2 tanesinde, mucize eseri hamile kaldım, sizde de neden olmasın?? inşallah seninde bebeğin normal yolla gelecek, seni çok seviyorum tatlım allaha emanett..

Canım malesef parada bir yere kadar. Seninde dediğin gibi Rabbim önce ol diyecek. Kısmetten öte bişey yok buna çok inanıyorum. Dedikleirnde çok haklısın. Bende canım bundan sonra yumurtalama günlermi hiç boş geçirmeyeceğim. Kısmet bellimi olur bir mucizede beni bulur dime ama. Ben hala çok umutluyum biliyorum olacak çokda uzak değil buna inanıyorum. Yastık olayını bende deniyim bakim işe yarayacakmı. Bellimi olur belkide senin takdiğinle bende hamile kalırım :)))
Bende seni seviyorum boncuk gözlüm benim :KK16::KK16:

Biri saka olduğunu söylesin inanmıyorum evde degildim nete şimdi girdim bu yazi beni alt üst etti
Godes canım yaa çok uzuldum yazacak bise bulamıyorum

Canım valla ilk önce ben şaka olduğunu söylemek isterdim ama malesef gerçekler.
Ben gerçekten iyiyim canım. Atlattım kötü şoku. Şimdi önüme bakıyorum. Umutla önümüzdeki ayları bekliyorum canım.

Canım malesef parada bir yere kadar. Seninde dediğin gibi Rabbim önce ol diyecek. Kısmetten öte bişey yok buna çok inanıyorum. Dedikleirnde çok haklısın. Bende canım bundan sonra yumurtalama günlermi hiç boş geçirmeyeceğim. Kısmet bellimi olur bir mucizede beni bulur dime ama. Ben hala çok umutluyum biliyorum olacak çokda uzak değil buna inanıyorum. Yastık olayını bende deniyim bakim işe yarayacakmı. Bellimi olur belkide senin takdiğinle bende hamile kalırım :)))
Bende seni seviyorum boncuk gözlüm benim :KK16::KK16:

tabikide mucizelerde bizler için bitanem bellii mi olur kime geleceği:)) bu arada drun düşükten sonra 3 ay sonra normal hamile kalabilirsin falan dedimi, benim bir arkadaş var o da benden 2 hafta önceydi hamilelikte 2 aylıkken düşük yaptı, dru ona 3 aya kadar ancak toparlanır rahimin demişti, belki kadın doğum drun bilgilendirir tatlım. ama gerçektende yumurtlama günlerini atlama, üst üste böğğ geliyo ama ne yapcan, erkeklerin işi dahada zor yine biz neysede:)) yastıkta çok sert bir baş yastığı vardı onu koyuyordum tam o ana yakın.. hadi bakalım bol şans:KK16::KK16::KK16:

Ben geldim
Bugün kendi doktoruma gittim meşhur kaan beye tabikide hepiniz öğrendiniz artık :))))))
Doktorum derki 6 ay bekle ama bu 6 ayı hiç boş geçirme sürekli değerlendirin dedi :)))
Digital ovulasyon testleri var onlardan alın ve yumurtlama gününüzü hiç kaçırmayın dedi. Birde preseed jel diye bir jelide alın kullanın dedi. Spermlerin daha fazla yaşamasını sağlıyormuş. Yani benim birazcık bu tüp olaylarına ara vermem şart oldu. Bunları bir deniyim 4-5 ay bakalım ne olacak. Eğer işe yaramazsa memorialda bir tüpcü varmış ona yönendirecekmiş.
Bendeki yeni havadisler bu kadar. Belli bir sürede artık doktora gitmeyeceğim. İnanmıyorum ama ilk defa bu kadar uzun süre doktora gitmeden duracağım :KK60::KK60:
Valla hobi oldu bende yaa alışkanlık yaptı doktora gitmek. Oramı buramı göstermek :KK60::KK60::KK60::KK60:

Hepinizi öpüyom kocaman :KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

Ben geldim
Bugün kendi doktoruma gittim meşhur kaan beye tabikide hepiniz öğrendiniz artık :))))))
Doktorum derki 6 ay bekle ama bu 6 ayı hiç boş geçirme sürekli değerlendirin dedi :)))
Digital ovulasyon testleri var onlardan alın ve yumurtlama gününüzü hiç kaçırmayın dedi. Birde preseed jel diye bir jelide alın kullanın dedi. Spermlerin daha fazla yaşamasını sağlıyormuş. Yani benim birazcık bu tüp olaylarına ara vermem şart oldu. Bunları bir deniyim 4-5 ay bakalım ne olacak. Eğer işe yaramazsa memorialda bir tüpcü varmış ona yönendirecekmiş.
Bendeki yeni havadisler bu kadar. Belli bir sürede artık doktora gitmeyeceğim. İnanmıyorum ama ilk defa bu kadar uzun süre doktora gitmeden duracağım :KK60::KK60:
Valla hobi oldu bende yaa alışkanlık yaptı doktora gitmek. Oramı buramı göstermek :KK60::KK60::KK60::KK60:

Anammmm sen durabilcenmi o kadar süre Doktorları görmeden :KK1: Ultrason aletini falan ödünç alaydın canım :KK52: Canın sıkıldıkca Doktorculuk oynarsın :KK53:
Şaka yapıyorum gülüm... :KK16: Yüzün gülsün diye güzel gözlüm..
Tüp Bebekten sonra doğal yolla hamile kalan bir sürü örnek var.. Ya tutarsa :KK49: Sen yine şanslısın tatlım. En azından Ovulasyon testi kullanabilirsin. Bende o da yok hayatım. Ovulasyon yok.. Yumurta yok.. Yok da yok yani. :KK50:

Anammmm sen durabilcenmi o kadar süre Doktorları görmeden :KK1: Ultrason aletini falan ödünç alaydın canım :KK52: Canın sıkıldıkca Doktorculuk oynarsın :KK53:
Şaka yapıyorum gülüm... :KK16: Yüzün gülsün diye güzel gözlüm..
Tüp Bebekten sonra doğal yolla hamile kalan bir sürü örnek var.. Ya tutarsa :KK49: Sen yine şanslısın tatlım. En azından Ovulasyon testi kullanabilirsin. Bende o da yok hayatım. Ovulasyon yok.. Yumurta yok.. Yok da yok yani. :KK50:

Canım bakalım ne kadar gitmeden durucam. Ben bile inanamıyorum o kadar süre duracağıma :)))))
Canım bak sende bu yoldaki mücadelene bitkisel kürler deneyerek devam edebilirsin. Belki işe yarar tatlım birazcık araştır. Ben çok okudum kürlerin işe yaradığını kk da.
İnsan hiç birşey yapmadan durunca sanki zaman boşa geçiyor gibi geliyor en azından bişeyler yapmak insanı hayallerine dahada yaklaştırıyor.

ey gidi ey..inanın istemeye istemeye giriyorum siteye..godesimin kötü haberini atamadım üztümden daha..godes maşalah sen atlattın canım..ben hala yasını tutuyorum sanki ne işe yarayacaksa ama işte aklımdan çıkmıyo..artık önümüzdeki maçlara bakalım dimi canım..hey gidi yalan dünya oyalıyo işte bizi böle..(halen lohusa depresifliğini atamadım kaliba:KK53:bugün 24 günlüğüz)

ey gidi ey..inanın istemeye istemeye giriyorum siteye..godesimin kötü haberini atamadım üztümden daha..godes maşalah sen atlattın canım..ben hala yasını tutuyorum sanki ne işe yarayacaksa ama işte aklımdan çıkmıyo..artık önümüzdeki maçlara bakalım dimi canım..hey gidi yalan dünya oyalıyo işte bizi böle..(halen lohusa depresifliğini atamadım kaliba:KK53:bugün 24 günlüğüz)

hey maşallah be 24 gün he :KK43: oğluşun nasıl uslumu :) özendim şuan sana biliyormusun bende yaşamak istiyorum bir an önce o günleri :KK43:

bende yeni oturdum daha popomun üstüne 8den beri evde yavaş yavaş badananın bitişini kutluyorum :KK37: cam kapı vs.vs gidiyoda gidiyo koltuklarıda silince halıları serdim artık çok az işim kaldı şükür
kurtuldum allahın izniyle

Ben geldim

deek doktorlar öneriyor bu preseedi haaa iyi o zaman bizde deneyelim yaaaa ben zaten istiyordum ama güvenemiyordum şimdi dr sana öerince inandım işe yarayacağiına hayırlısı dijital ovülasyon aleti nasıl bişi tek kullanımlıkmı acaba dostum sen biliyormusun

bu arada haklısın göstermeyince rahat edemiyoruz :):KK53::KK60::KK60::KK60::KK60::KK60::KK60::KK66::KK66::KK66:

bizde eşimle karar aldık tüp öcesi burda bi özel hastane var ona gidip ikimizde bi görünücez sinemin eşinde tıkanıklık çıkınca eşime bahsettim bende gideyim o zaman dedi sen gidince bende bi görüneyim dedik öle bi atağa geçtik yani hayırlısı hepimiz için rabbim yardımcımız olsun artık :KK70::97::96::KK73:

Canım yerim seni kız ben lohusalığını. Bitanem atlatmayıp ne yapayım evet hiç hoş şeyler değil yaşadıklarım. Ama bir şeyin üstünde çok fazla taklıp kendimi daha fazlada yıpratmak istemiyorum. İlk önce kendim lazımım kendime. O yüzden acımı yaşıyorum ve hemen kestirip atıyorum. Çok da fazla geriye bakmak istemiyorum. her yeni gün yeni bir umut tatlım. Niyeyse çok fazla inandım bu sefer doğal yolla hamile kalacağıma. Rabbim beni sınıyor ve ben biliyorum mükafatı çok büyük olacak.
Lütfen sende bana üzülme canım. İnan ben çok iyiyyim. Bak yeni planlarım var doktorum dediklerini deneyeceğim. herşeyde vardır bir hayır derler bende buna çok inanırım.
Benim için bişey yapmak istersen ama arada dua edersen sevinirim canım.
Prensimin 40 çıkmadan hamile kalacağım dedim başardımda aslında ama devamı gelmedi. Şimdiki hedefim prensim 1 yaşını doldurmadan bende doğuracağım. Önümde çok az bir zaman kaldı çalışmalara hemen başlamam gerek :)))
Öperim seni kocaman ve tabikide bebişimizi yerim onu ben.

X