Aşılama Nisan Ayında Aşılama Yaptıracak Olanların Yeri

Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz
tşk. kızlar. her ay aynı şeyleri yaşamaktan iyice umutsuzlanıyorum. bilmiyorum artık neyapsam şaşırdım.

canım seni çok iyi anlıyorum. Biliyorsun bende 3 kere aşılama yaptırdım. Şimdide tüp bebek için uğraşıyorum. İnsan çok üzülüyor çok yıpranıyor bazen hiç anne olamayacakmışız gibi geliyor ama her yeni günle yeni yeni beklentilere, ümitlere, hayellere dalıyoruz ve tekrar mücadeleye devam ediyoruz.
Diyoruzki bizimde kadermiz böyle bebeklerimiz çok nazlı ama geçde olsa olacak. İnancımızı hiç yitirmeyeceğiz.
Bende her ay kötü haberi alıyorum sonra bir kaç güne atlatıp hemen yeni tedaviye başlıyorum. Bu bizim bir sınavımız canım. Bizde bunu kazanacağız emin ol. Sadece zamanı var o kadar.

kızlar 2.aşılamamda malesef olumsuz. regl oldum tam günümde hiç gecikme falanda olmadı.

cnm sen asilama oncesi rahim filmi cektirdin mi? bak ben 2 kere asilama yaptirdim, dr. um rahim filmine gerek yok demisti, ben de salak gibi onu dinledim, sora 2 asilama da tutmayinca mikro-enjeksiyona gecmeye karar verdim, emre beye florance metropolitan a, rahim filmim cekildi megersem sol kanalim tikaliymis ve rahimde duzensizlik varmis, gecen ay histeroskopi ameliyati oldum, rahim icinde yapisiklik varmis, kazimis, miyom bulmus almis, birde dis kenarlari traslamis yani demek istedigim bosu bosuna 2 kere asilama yaptirmis olmam ve vakit kaybetmem

yapaack birşeyimiz yok beklemekten başka. benim bu reglimde dieğrlerinden farklı oldu. sabah baktım daha regl olmamıştım. sonra geri yattım. 15 dk sonra falan birden kalktım o an içimden pat diye birşey aktığını hissettim. başım döndü ani kalktım diye galiba. halada biraz dönüyor. baktım regl olmuşum. önceden hep lekelenme ile başlar sonra akşam tam olarak akardı. 2.gün artardı.şimdi ise direk yoğun bir şekilde oldu.

canım vucudumuzun dengeside bozuldu o yüzden kanama şeklininde değişmesi normal bence.

rahim filmi çektirdim canım. normal çıktı. drl herşeyi o kadar iyi bulduki birde öncedende bir gebeliğim olduğu için aşılama bile yapmıyorlardı. ben istedim ısrarla. sonra 2.aşılamada dr değiştirdim tüm testlerimi tahlillerimi götürdüm bana dedi ki yeni dr ,sana neden aşılama yapılmış normal herşey dedi bekle dedi diğer dr gibi , yine ben eşimle aynı şehirde dğiliz diye ben istiyorum aşılamayı dedim öyle yaptı.
zaten anlamadığımda bu sorun yok deniyor ortada birşey yok. belki sorun olsa ona yönelik tedavi olacak. böylesi daha zor galiba.

canım sana inan çok katılıyorum. Bizdede sorun yok. Hatta herşey çok iyi ama olmuyor. Düşün hiç sorun olmamasına rağmen tüp bebeğe geçtim yani. Doktorum bana ilk önce tüp bebek yapmayalım tekrar düşün biri duysa benim size tüp bebek yaptığımı dolandırıcı derler bana dedi. O derece yani.
Ben ilk başka çok üzüldüm hiçbir sorunum olmamasına rağmen tüp bebek yaptırmaya ama ne yapaılım benimde kısmetim öyle gelecek galiba dedim.
Yani herşey kısmet canım.

ya katiliyorum sizlere, simdi benim rahim filmi sonucumda hicbir sorun cikmasaydi daha cok kafaya takardim niye olmuyo o zaman diye.....
simdi en azindan neden olmadigini biliyorum ...

benim ilk dr umda öyle dedi dosyana not alayımki eşi ankarada olduğu için aşılama yapılıyor diye biri bakarsa neden aşılama yapılmış demesinler dedi.
dr bana dedi aşılama yapmayalım %20 şans var, olamama şansı ise %80 beklemenle aşılama arasında şans aşısından fark yok olmadığı halde dahada üzüleceksin demişti. ben hep nasıl olsa sorun yok belki günümüzü ayarlayamıyoruzdur aşılama yaptırırsak kesin olur diye düşünüyordum hani sorun yokya sözde.
tüp bebeğede cesaretim yok açıkçası onda olmaması halinde çok daha kötü olurum.

ya bende öyle acaba tam günümü denk gelmiyor aşılama yapimde hemen olsun diye düşündüm. Doktor banada %20 dedi ama ben genede hemen olacak diye inanıyorumdum. Ama bak nerelere kadar geldim. Neyse ne yapalım böyle olacaksa kaderimde bunlarıda yaşamam gerekiyorsa bende yaşarım. Ama eğer tutmazsa üzülmeyeceğim. İnşallah kaliteli embriolarım olurda donduruturum olmadı onlarla denerim. Çünkü 1 taze 2 dondurulmuşla yapılan tüp bebeğin şansı % 75 miş. Baya iyi bir rakam. O yüzden ben çok umutluyum. 3 kere tüp bebek deneyeceğim eğer tutmazsa ondan sonra ne yaparım bilmiyorum ama :))))

ya katiliyorum sizlere, simdi benim rahim filmi sonucumda hicbir sorun cikmasaydi daha cok kafaya takardim niye olmuyo o zaman diye.....
simdi en azindan neden olmadigini biliyorum ...

yaaaaa niye öyle diyon o zaman bizde kafayımı yiyelim (((((((((((
şaka şaka evet canım sorunun bilinmesi daha iyi bencede....

zaten godes canım herşey normal diyoruz ama embriyo kalitesini ölçen hiçbir test yokmuş erkekte kaliteye bakabiliyorlar ama kadında ancak tüp bebek sürecinde anlaşılıyormuş. yumurtlamamız iyi sayı iyi ama belki kaliteli değildir. bazen duyuyoruzya şu kadar yumurtam toplandı ama sonuç başarısız. işte rezervin iyi olması düzenli yumurtlama kaliteli olduğunu göstermiyor.

kesinlikle katılıyorum sana. Benim şimdi belli olacak işte. Tüp bebekte bakalım nasıllarmış :)

şimdiden düşündüğüne bak yaa 3 tane tüp yaptırcakmış olmazsa töbe töbeee
kızım dur belkim ilkinde tutcak şimdiden tutmama ihtimalini düşünüyon
ben bu ay 3 liralık yakıdan bilem umutluyum ayollkaydirigubbakcemile2

canım olsun herşeyi düşünmek lazım dime ama çok kaptırırsam kendimi sonra olmazsa yıkılırım ama böyle düşününce kendini insan herşeyi hazırlıyor :))))

Canım valla sen bir sürü şeye başlıyonya bu ay kendimden daha çok ümitliyim senin için :))))) İnşallahh bu ay olur canım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…