Aşılama Nisan Ayında Aşılama Yaptıracak Olanların Yeri

Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz
inşallah cnmmmm
işte daha gelişemedi tedaviyi koyverdim gitti aşılama kısmet değiğlmiş

İklimcim canım sinirle böyle konuşuyorsundur umarım.İstersen ikna edebilirsin eşini.Bak hayatım kadının hayatı boyunca bünyesinde oluşacak yumurta sayısı bellidir.Biz bu hormon ilaçlarıyla yumurtaları çoğaltıyoruz yani geriye oluşabilecek yumurta sayısını azaltmış oluyoruz.örneğin toplamda atıyorum 10 yumurta oluşacaksa ömründe 5 i tedaviyle büyütüp çoğalırsa geriye 5 tane şansın kalıyor artı yumurtlamanın bitmesi demek menapoz demek.Yani tedaviyle aslında biz menapoz yaşımızı erkene çekiyoruz.Eşine anlat bunları lütfen.Sağlığımla oynama de ona .İnşallah ikna olur canım.Olmassa hayırlı zaman değilmiş diye düşün.Rabbim kimsenin umutlarını ve dualarını geri çevirmesin.yerimseniben

Ya arkadaşlar kısmetse yarın aşılamam olacak bana dua edin lütfen.Aslında şuan içimde hiç bir duygu yok bomboş bir haldeyim çokta güvenmiyorum.Çünkü eşimde spermlerde ileri hareketli %0 yıkamayla ne kadar hızlanacakki.En azından tüp bebek için olması gerekiyor bu aşılamaların.Tabi kısmet Allah bilir hayırlısı olsun hakkımızda hepimizin.

Aslında bu tedavi aşamasında erkeklerin pek bir etkisi yok.Bütün sıkıntıyı bayanlar çekiyor .Kontrollerde ultrason çekimi,iğneler,rahim filmi,işlemin gerçekleşmesi, bütün zor şeylere katlanan bizleriz.Nedense erkeklerde bazen sorun çıkarıyor.Tedavi bitene kadar onlara sabır gösterelim ki yarıda bırakırım bak diye tehdit etmesinler.:kızgın:

haklıasın canım. hepimiz bebek için umutlu olmay çalışıyoruz çok da istiyoruz dua ediyoruz ama elimizden geeln bu. evet çok zor umudu ayakta tutmak. ama işnan hayatta çok zor şeyelr var. ben 6 ay önce 8 aylık bebğimiş kaybettim. herşeyi hazırdı. ne heveslerle neelr almıştım ama nasip değilmiş.çok zor bi 5 ay geçirdim hala da öle tekrar denicem diye gün saydım resmen ama şimdi de günelr geçmiyo,sanki hemen hamile kalıcakmış gibi hazırlamışım kendimi. şimdi çok stresliyim bend e aşılama yaptırmaya karar verdim adeti bekliyorum eeğer doktor müsade ederse çünkü sonuçta ben 6 ay önce sezeryan oldu. ama inan dayanamıyorum. bi hamile görmeye, bi bebk görmeye. çok acı çekiyorum. oyüzden seni anlıyorıum ama ben iki kat acı çekiyorum hem hamile olmah için cayip bi stek ya olmazsa korkusu. keybettiğim bebğime sonsuz bi özlem,yine olursa yine aynı şeyelri yaaşrmaıyım,nasıl dayanırım. hayat çok acıymış bunu 26 yaşımda anladım hiç beklemediğim bi anda, haytım kapkara oldu.

canım benim seni çok iyi anlıyorum. sen sezeryan olmuşsun daha da zor şeyler yaşamışsın. çok geçmiş olsun. benim bebeğimi kayebdeli tam bir sene oldu. doktor etrafımdakiler eşim bekletti beni. yoksa bana kalsa ben çoktan aşılama yaptırırdım. biz eşimlede aynı şehirde değiliz denk gelmemizde zor oluyor. en son gittim dr gene bir 6 ay daha bekle dedi. eşimle konuştum o da aynı şekilde bekleyelim. sonra düşündüm hergeçen zaman bizim hayatımızdan götürüyor, bebeğim nekadar erken olursa onunla o kadar çok zaman geçiririm. sonra tekrar 1 hafta sonrasına randevu aldım ve dr u ikna ettim aşılamaya. bu ay başlayacağız. tabii aşılamayla olacak diye birşey yok ama ben elimden geleni yapayımda olmazsa başka çarelere başvururum. inşallah gerek kalmazda.

ben bugün gittim doktora. klomen verdi. 5 gün kullan bittikten 2 gün sonrada gel dedi. yani 12. gün çağırdı. adet döngüm 27-28 arası. 12.gün geç değil mi. aklıma takıldı.

ben bugün gittim doktora. klomen verdi. 5 gün kullan bittikten 2 gün sonrada gel dedi. yani 12. gün çağırdı. adet döngüm 27-28 arası. 12.gün geç değil mi. aklıma takıldı.

hadi hayırlısı inşallah güzel sonuçlarla karşılaşırsın:CüvCüv:

Ya arkadaşlar kısmetse yarın aşılamam olacak bana dua edin lütfen.Aslında şuan içimde hiç bir duygu yok bomboş bir haldeyim çokta güvenmiyorum.Çünkü eşimde spermlerde ileri hareketli %0 yıkamayla ne kadar hızlanacakki.En azından tüp bebek için olması gerekiyor bu aşılamaların.Tabi kısmet Allah bilir hayırlısı olsun hakkımızda hepimizin.

canaım sen güzel düşün güzel olsun alah büyük olumsuz bişe olsaydı dr un bu işe başlamnazdı inşallah sende güzel sonuçlarla karşılaşırsın...:Saruboceq:

canım giremedim bugün birtürlü kayınvalidem geldi,şimdi okudum merak ettim iyimisin?

İklimcim canım sinirle böyle konuşuyorsundur umarım.İstersen ikna edebilirsin eşini.Bak hayatım kadının hayatı boyunca bünyesinde oluşacak yumurta sayısı bellidir.Biz bu hormon ilaçlarıyla yumurtaları çoğaltıyoruz yani geriye oluşabilecek yumurta sayısını azaltmış oluyoruz.örneğin toplamda atıyorum 10 yumurta oluşacaksa ömründe 5 i tedaviyle büyütüp çoğalırsa geriye 5 tane şansın kalıyor artı yumurtlamanın bitmesi demek menapoz demek.Yani tedaviyle aslında biz menapoz yaşımızı erkene çekiyoruz.Eşine anlat bunları lütfen.Sağlığımla oynama de ona .İnşallah ikna olur canım.Olmassa hayırlı zaman değilmiş diye düşün.Rabbim kimsenin umutlarını ve dualarını geri çevirmesin.yerimseniben

kızlar iyi sayılırım çok saolun...
iyide 2 gün vurunmadım sadece akşam bi kere vurunuyodum iğnem menogon şimdi başlasam bugün 2 kere yarın 2 kere yerine gelmiş olurmu acaba?

günaydınalr. naslsınız.bugün adet olmam gerek bekelmedeyim bakalım. olursam pazartei gidicem doktora başlıcaz inşallah.

canım öyle düşünme . ielri hareketli olmasada hareketliler vardır olar yumurtanın yakınına konulunca belki bebişi yaparlar. sen umutlu ol.

canım benim seni çok iyi anlıyorum. sen sezeryan olmuşsun daha da zor şeyler yaşamışsın. çok geçmiş olsun. benim bebeğimi kayebdeli tam bir sene oldu. doktor etrafımdakiler eşim bekletti beni. yoksa bana kalsa ben çoktan aşılama yaptırırdım. biz eşimlede aynı şehirde değiliz denk gelmemizde zor oluyor. en son gittim dr gene bir 6 ay daha bekle dedi. eşimle konuştum o da aynı şekilde bekleyelim. sonra düşündüm hergeçen zaman bizim hayatımızdan götürüyor, bebeğim nekadar erken olursa onunla o kadar çok zaman geçiririm. sonra tekrar 1 hafta sonrasına randevu aldım ve dr u ikna ettim aşılamaya. bu ay başlayacağız. tabii aşılamayla olacak diye birşey yok ama ben elimden geleni yapayımda olmazsa başka çarelere başvururum. inşallah gerek kalmazda.

evet canım bakalım bende vakit kaybetmeden başlıyım istiyorum abakalım doktor ne dicek. ben istiyorum diye ısrar edicem bakalım. gerçi daah adet olmadım da. inşlalah sonuçalrı da güzel olur.

12. gün bence de geç canım ben de klomenle aşılama oldum 2 kere hep 10. gün gittim bana 11. gün gecesine çatlatma iğnesi verdiler 13. gün aşılama oldu..ama doktorun bildiği birşey vardır herkes de aynı olacak değil..

iklimcim tekrar başlamayı mı düşünüyor musun
ama zaten ilk gittiğin de gelişmemişti
şimdi bırakınca iğneleri gelişimi iyice durdurmuştur diye düşünüyorum
sen yine doktorunla konuş
eşini ikna edebildin mi sonra yine sorun yaşama çünkü bu işte stres yasak..

ona sormadım bile gidip vurunucam napim kızlar yaa menogon 3 kerede vurunabiliyo günde ben ya sabah akşam 2 kere yada akşam 2 doz vurduruyum diyorum dr arayamam çünkü numarası yok devletya no vermiyolar pazartesiyide beklemiyimm..
denizcim menogon 3.kutuda 18mm yapıyo beni yaşadım bunu daha birde bişey olmaması normal bana göre

Canım benim eşimin sperm sayısı tam sınırda olduğu için doktorum procedplus verdi. onu kullanmaya başladık 20 milyon ileri hareketli sayısı 1 aydan sonra 37.5 milyon olmuştu. Kesinlikle tavsiye ediyorum. Bir deneyin belki faydası olur. Biz faydasını gördük sperm sayısı olarak tabi sonuçta hala hamile değilim ama olsun elimizden geleni yapalımda gersi kısmettttt.

X