Aşılama Nisan Ayında Aşılama Yaptıracak Olanların Yeri

Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz
aysad ilaç ne kullanıyorsun , kan sulandırıcı iğne falan kullanıyorumusun yazarmısın canım?

göbekten hergün iğne progestan folik asit b12 kullanıyorum

iğne pıhtılaşma için mi benim bi arkadaş varda 3. kez bebiş kaybetti 2 tanesi karnında öldü.doktor pıhtılaşma probleminden şüphelendi her gün iğne olabilirmiş.

bana niye jel mel vermedi bu doktor yaa

sabahları hafif ama çok uyuyorum bide hiç bir iş yapamıyorum üzerimde bi agırlık var

walla ben aşılamanın ilk gününden beri bu ilaçları ve iğneyi kullanıyorum

benimde 3 düşük var canım önceden kandaki pıhtılaşmayı bulamamışlardı şimdi bulıundu pısı pısıne gitti bebişlerim anlayacagın

ya kızlar aren özlenen elfkaya yavruceylan arka arkaya belli olcak sonuçlarımız.ptesi 10.günü dolduranlar test yapsın diyorum kıyaslarız

bencede ben doktoru dinlemedim ve yaptırdım sonra tekrar yaptırdım bence kendinizi sıkıntıya sokmayın yaptırın

Aşılamanın başarı şansı sanıldığı kadar yüksek değildir.Kendiliğinden yumurtlayabilen,tüpleri açık,sperm parametleri normal bir vakada yapılan aşılamanın başarı şansı sadece %4 tür.Yumurtlama Klomifen Sitrat ile temin edildi ise ve beraberinde aşılama yapılacaksa şans %8 civarındadır.Klomifene dirençli vakalarda yumurtlama iğnelerle ( gonadotropinlerle) yapılır.Beraberinde aşılama yapılırsa şans sadece % 15-18 ler civarındadır.

Aşılama prosedür olarak anestezi gerektirmez.Kısa ,ağrısız,zahmetsiz bir işlemdir.Kadının yumurtasının büyümesi ultrasonla takip edilir ve çapı 18-20 mm olduğunda yumurtlamayı tetiklemek için çatlatma iğnesi yapılır.İğneden 36-48 saat sonrasında eşinden alınan sperm özel muamelelerden geçirilir,ince yumuşak ,esnek bir boru (kanül ) ile rahim içine sevk edilir.Yaklaşık 12-14 gün sonra kişi gebelik testini yaptırır.Aşılama sonrası günlük hayata olduğu gibi devam edilir,çiftlere aşılamayı takip eden bir hafta içinde günaşırı ilişkiye girmeleri önerilir.

bu ne yaa yukardaki yazıyı bi yerde okudum bu kadar azsa tutma ihtimali niye yaptırdık biz bunu:umursamaz:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…