nişan attım delirmek üzereyim....

sanırım beni onda en çok tutan şey dışarıda gözü olmaması, gece hayatı kumarı vs olmamasıydı. bu zamanda böyle adam bulmakla uğraşamam diye katlandım bi çok şeye diye düşünüyorum
sorun sizin turizm sektöründe olmanız

sizden büyüğüm tam bir turizm kentinde yaşıyorum
bu sektörde düzgün adamı ara ki bulasın hepsinin alkol sorunu var. dışarıda içmese de evde içip saçmalıyorlar. normal aile hayatı çok çok az örnekte bulunuyor.

mesai kavramı normal insan gibi olmadığı için turizmde yöneticisi de dahil boşanmamış insan yok gibi birşey. alttan gelenlerde de kültür yok. insan mengenede hissediyor kendini.

turizm, eğlence vb. sektörler aile hayatına uygun işler değil
eminim sizin çevrenizde alkol sorunu aldatma sorunu olmayan adam yok gibi, eçreniz öyle olduğu için kumarı gece çıkması olmasına kadar düşürmüşsünüz çıtayı. anlıyorum.

bir de yaş 37, bu adamın da iyi kötü bir ticareti vardıysa evlenirim diye umut etmişsiniz.
bunu yapmayın kendinize evlenseniz boşananana kadar akla karayı seçerdiniz,

şimi pek çok kişi "dışarıda ne erkekler var" filan yazacak valla hiç öyle diyemiyorum bana da bi denk gelmiyor neredeyse o "ne erkekkler" ama kendinizi bu kadar küçük düşüreceğiniz bir ilişkiye de geçrekten gerek yok...

Kadınlarımız berbat şekilde özgüvensiz ve neredeyse karşı cins için nefes alsın yeter mantığındalar. Kimse kusura bakmasın ama bir kadın bu olanlara izin veriyorsa başka bir açıklama göremiyorum.

Terapi alın bence. Kim olduğunuzun farkına varın. Bu kadar olaya rağmen bu adama geri dönerseniz, zaten siz bu adamı hak ediyorsunuz demektir.

Kadınların kendini paspas olarak görmesine ve üç kuruşluk serserilerin maddi manevi onları kullanmasına artık hiç dayanıyorum. Kendinize gelin yeter artık!

Senden iyi saf mı bulacak. Parayı yiyemeden gitmiş o ayrı. Yiyince terk edecekmiş ama olmamış. Amip bile daha faydalıdır adam asalak gibi bir şey neyini sevdin. Evde kedi besle sen o daha saygı hürmet sevgi gösterip senle zaman geçirir. Bu adamdan koca olmaz ki, sevgili de olmaz.

%10000
Ayni sekilde benim de tanidiklarimin ya k.ci basi oynuyor, ya her gece iciyor, ya o ya bu hicbiri aile hayatina uygun degil. Turizmci erkeklerdne koca falan olmaz.

Konu sahibesi baska bir uye NIhalin konularini okumali. Aynen bu model bir birliktelik, NIhalin aileden kalan mali, parasi var, becerikli, isleri cekipc eviriyor adam da alkol icip yan gelip yatiyor. O da gece klubunde yoneticiydi evlenmeden once sonra Nihale guvenip postu serdi iste simdi de issiz gucsuz kadin parasi yiyor anca.

Yazının tamamını okumadım. Ben bir kaç maddeyi okuduktan sonra zaten kesinlikle evlenilmemesi gereken biri dedim. Sizin neyine üzülüyorsunuz anlamadım.
Sanırım yaşınız 37 hani bir daha birini bulamam mı diyorsunuz. Buna üzülüyorsaniz bu da saçma.
Maddi gücü olan kadınların, böyle adamlara pervane olmasını anlayamıyorum. Sizin için hayr olmuş. Dua edin ki evlilik olmamış.

Sanırım buna benzer. çünkü hayata geç kalmışlık stresi var üzerimde. bir çocuğum olmayacak mı yanlız mı yaşlanıcam korkusu...

evet daha kötüsüne denk gelmektense elimdekine katlanayım gelen gidenden daha mı iyi olacak korkusuyla durdum hep

evet okudum onu da ama bizde konu başlı başına para değil. ego hırs huzursuzluk narsistlik vs. yani konu para olmasa başka bi sebepten bitirecekti zaten

Kadınlar evlenene kadar şu erkeklerden para isteme konusu gelince kaçınnn kaçın, ben paraya ihtiyaç duyduğum bir dönemde sevgilimden para istemem borç da istemem büyük konuşmayım ama daha önce başıma geldi kredi çekemedim arkadaşımdan aldım ama o zamanki sevgilime bahsetmedim bile, ne olursa olsun bana göre nikah birliği yoksa o kişi eninde sonunda yabancıdır bağların kopması bir ayrıldık demeye bakar ve ayrılıp ona borç mu ödeyeceğim? Ve ya bu kız benden para mı koparmak istiyor gibi aklına kötü düşünceler mi sokacağım?
Belli bir yaşa gelmiş adam o parayı ailesinden alacak kredi çekecek ama sevgilisinden istemeyecek, maaşlı bir işe girsin sbah akşam çalışsın biriktirsin onunla al sat yapsın, bir sürü yol varken bir kadının parasına çökmek isteyen adam, gerçekten adam mıdır? Evlenip bunu hayatına musallat etmek isteyen kadın,
hiç erkek görmeden mi yaşadı 37 sene?
Biraz mantık, biz çok aşığız seviyoruz aramızda pranın lafı olmaz teranesini bırakın, sizi seven adam elinizdeki üç kuruşa göz diker mi?
Evlendikten sonra ortak kararla verilebilir ama o bile bence bu iş için değil bir ev araba almak için vs

Son düzenleme:
öncelikle aynı evde yaşamış olsanız bile, evlenmek, evli çift ibaresi bile değişir ve insanlarda olumlu-olumsuz etki yapar ve bu adam daha şimdiden telefon hastası, yatağı ayıran bencil ve olgunlaşmamış yani sorunları çözemeyen biriyken, bu adam ile evlilik yürümez zaten

ayrıca ne mesai saatleriniz, ne kariyeriniz uyumlu

belirli bir yaştan sonra insan, hayatında düzen istiyor ve birbirinden farklı yeme alışkanlığı, çalışma şekli, mesleği vs olan insanların çok yıprandığına şahidim.

ayırca ne alaka aile ortamında evlilik teklifi.... cidden saçmalamış.

işe bile vaktinde gitmeyi beceremeyen bir adam mı, eş olacak, hatta belki baba !!!

ayrıca şimdiden ailenize karşı saygısız....

dışarıya şov yapan, sizi öven ama aynı ortamda değersiz hissettiren. tam bir şov adamı ve inanın evlılıkte sorun olsa, baskasını ıkna da edemezdınız herkese guzel oynadıgı ıcın işte.

sanırım beni onda en çok tutan şey dışarıda gözü olmaması, gece hayatı kumarı vs olmamasıydı. bu zamanda böyle adam bulmakla uğraşamam diye katlandım bi çok şeye diye düşünüyorum
Kusura bakmayın ama bunu çocukken babaannemden duyardım. İçkisi kumarı yok gece gezmesi yok diye överdi birilerini. Kadın yaşasa 100 yaşındaydı şimdi. Siz nasıl bu kafadasınız? Boğazınızı sıkmış adam, bu da mı durdurmadı sizi terk edilmeyi beklediniz? Gram saygı duyulmayacak tipte biri. Akşama kadar yatan tembel asalağın teki.

madde madde yazdım ki tum eksıklerı daha ıyı farkedebılesınız dıye.

herseyden onemlısı sıze saygısı yok, yanı aslında genel olarak saygısız bır ınsan

yıllar gecmeden herseyı tuketmıs gıbı davranan ve hıssettıren bır adamla mı evlenecektınız gercekten !!!

kadınlık nedir , onun algısı nedir ki sizi aşağıya çekecek sözleri söyleyebiliyor derler sorarlar yani adama, sen ne kadar adamsın diyerek.

ohaaa ben bogaz sıkma kısmına gelemedım bıle.
ve halen bu adamla mı barısma ıhtımalı mı var, ozgur parasını kazanan 37 yasında aklı basında bır kadın olarak

cidden pess yani, ben kadınlarımızı sılkemelek ıstıyorum yemın ederım bır meydanda elıme hoparlör alıp

değersiz hissettiren adamın kendisi ve yasattıkları. onun yoklugu ya da varlıgı sıze deger katmaz

kaldı kı sız bu adamla hep yanlız hep degersız yasadınız ve daha da kotusu ılerde olacaktı sızse halen alıskanlık olan bır hıstesınız sadece. önce bunun farkına varın

sızden para ısteyen, kusen, sızden beklentıye gıren bır adam. ustune bır de bogaz sıkıyor ve halen burda yazıyorsunuz acaba mı diye...

yasadıklarınızı anlatmanız normal ama kafa karısıklıgı resmen kendınıze yaptınız en buyuk hata.

bıttıgıne sevının bence. ya evlenseydınız.............

Aşkından ölse dönmez yazmışsınız ama bırakın aşkı sizi insan yerine bile koymamış, bir insanın sevmesi seviyorum denmesine göre değil, davranışlarına göre belirlenir bunu bu yaşta öğrenememiş olmanız çok tuhaf

Sanırım buna benzer. çünkü hayata geç kalmışlık stresi var üzerimde. bir çocuğum olmayacak mı yanlız mı yaşlanıcam korkusu...
Bu ilişkide durdugunuz her bir dk vakit kaybı. Her bir dk yeni hayata ulaşamamak her bir dk istediğiniz çocuk sevgisine ulaşamamak...
Bu ilişkiden bir an önce çıkmanız lazım. Bunun üzerine bir çocuk getirilemez. Mutsuz bir ortama çocuk geldiği zaman bu sefer iki derdiniz olacak. Bir yandan çocuğun doğduğu ortama üzülecek bir yandan da sorumsuz,sizi sevmeyen,alkolik bir adamla çocuğa sebep bir ömür boyu belki yaşamak zorunda kalacaksınız.
Şimdi şunu sorun kendinize

Böyle geçen yıllar mı istersiniz? Ya da 37 yaşında kendine yeni bir yol çizmiş sizi mutlu edecek biri ile yolunuza devam etmek mi? Başınıza ne geleceğinizi bilemezsiniz. Çocuğunuzun olup olmayacağını bilemezsiniz.

Ama bilinen bir şey var ki bu adamla güzel bir hayatınızın olmayacağı. Zararın neresinden dönülse kâr. Delirecek bir şey yok. Aksine kurbanlar kesin.

Hayatınıza ömrünüzün sonuna hickimseyi almayacak bile olsanız bu adama geri dönmeyin...pes yani bide o ayrılmış. Kusura bakmayın ama nasıl oldu da parayı vermediniz. Bir o kalmis çünkü...tek akıllı davrandığınız nokta orası olmuş. Yarın kalkın şükredin sizden ayrıldığına. Bu adamla siz zsten kendinizi degersizlestirmissiniz...şimdi kalkma toparlanma zamanı bence..kendi ayakları üzerinde duran güçlü bir kadinsiniz. Lütfen parazitlerle uğraşmayı birakin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…