nişan attım delirmek üzereyim....

nancytr

Guru
Kayıtlı Üye
10 Mart 2014
54
-24
delirmek üzereyim...

biraz uzun olacak ama ciddi desteğinize ihtiyacım var.

Çünkü öyle bir kafadayım ki bir çok olumsuzluğu farkında olan çevrem sanki beni iyileştirmek için kötü yorumlar yapıyor gibi geliyor.
O yüzden objektik olduğuna güvendiğim sizlerin yorumlarına ihtiyacım var.

yaklaşık 1 ay önce nişan attık. ve ilk günkü gibi içinden çıkılamayacak bir depresyondayım.
37 yaşındayım ve bugüne kadar ne evlilik ne çocuk düşünmeyen biri olarak 15 aylık bir ilişkinin 1 senesini aynı evde geçirip evlilik kararı aldık.
Ancak bu karar onun aile baskısından mı yoksa kendisi istediği için mi verildi çok emin değilim. Anlatacaklarımdan sonra siz karar ve bir akıl verin bana ...

benim şahsen şikayet ettiğim konular şunlar;
-her kavgada koltukta yatma yatak ayırma
-sürekli telefonla oynama ( sürekli şu telefonu bırakda iki muhabbet edelim dediğimi hatırlıyorum. üstelik sadece başbaşayken değil. ailemin yanında da arkadaşlarımın yanında da)
-sabaha kadar playstation oynayıp 06:00 gibi yatağa gelmesi ( ben zaten 7 de iş için kalkıyorum :) )
-kendisi araba al sat işi yaptığı için her gün evde. ben 17 yıllık turizmciyim ve bir holding de yöneticiyim. sabah 9 da işe olmam gerekiyor. bunu anlatma sebebim su; benim bir hafta sonum var ve kendisi hafta içi de hafta sonu da 1 den 2 den önce kalkmıyor ve bizim kahvaltı etmemiz( ki o kahvaltı yapmayı sevmez çoğu zaman ben tek başıma ederdim) 4 ü 5 i buluyor. ve gün haliyle hiç oluyor. yazın hafta sonlarının çoğunda ben güneş görmedim diyebilirim. istanbul anadolu yakasında yaşıyorum adamla bir avrupa yakası anım yok :)
-harika bir evlilik teklifi ortamım vardı ama sadece onun ailesi vardı. benim ailemden kimse yoktu.
-hayatında sadece 2 ay kurumsal biyerde çalışmış sonrada çıkartılmış işten. çünkü hiç bi zaman saatinde gidememiş.
-her konuda haklı olma asla hatasını kabul etmemesi ( örnek bir gün çok alkol aldığında öz kuzenimle gece görüntülü görüştüm diye boğazıma sarılmıştı. sonrasında yaptığın çok büyük hata dediğimde beni o hale getiren sensin demişti )
-aileme karşı saygısızlığı ( bayram seyran mutlaka ben zorla aratıyordum. bir gün annemin doğum gunuydu. ona giderken alacağımız çiçeği ben beğenip ben parasını ödemiştim. parasında vs değilim asla. ama onunda bir özen gösterip ilgili olmasını beklerdim. resmen tek başıma anneme hediye aldım o aslında hiç yokmuş gibi)
-insanların yanına benden iyisi yok bir övgüler bir pohpohlamalar, ben bu kadından iyisini bulamamlar, canım karımlar bitanemler, eve gelince ben tam bir b*k. yani aynı evde 1 sene ne konustunuz deseniz inanın sayamam, bir koltukta o elinde sürekli telefon ben bir koltukta kitap okuyorum. he dizi izlediğimiz oyun oynadığımız zamanlarda oldu. ama sanki zaman doldurmak içindi keyifli vakit geçirmek için değil
-her kavgada bitsin, istemiyorum, mutsuzum diyip sonra ben gittiğimde beni suçlamalar. yani sorsanız hep ben evi terkettim. ama o hiçbişey yapmadı.
-kavgalarda duyduğum hakaretler ( sen önce kadınlık öğren, işine geliyorsa, ben böyleyim vs ) ben ona bir kere s*lak bile dememişimdir. evde süt varken gelirken süt al dedim diye mutfaktan haberin yok azarı yedim saatlerce
-ailesiyle aram çok çok iyi olmasını yüzüme vurması ( aileme karşı yaptığın herşey şov, bi boka yaradığın yok gibi)

ama asıl konu ayrılan ben değilim :)

en son benden bir para istedi ( 500.000 tl kadar ) bununla araba al sat yapacağını söyledi. ve ben vermek istemedim diye ayrıldı benden. çünkü o para rahmetli babamın bana bıraktığı bir paraydı. adam ölmeden evini satıp küçükte olsa bu senin güvencen kızım demişti. yok bana güvenmiyorsunlar. yok zaten olmuyorlar vs..
Aslında konu burada para değil. o paranın ya da materyal her ne olursa olsun o istediği halde ona hayır denmesi. cezalandırıldığını düşünmesi.

bunlar su an aklıma gelenler. ve biliyormusunuz o canım kızım diye gözümün içine bakan aile 1 aydır yok

korkunç bir inat ve egosu var biliyorum. hayatta geri dönmez ben dönsem istemez. çünkü çevresine karşı bakın ben size bitti demiştim bitirdim ben dediğimi yaparım şampiyonası var. ölse aşkından sırf bu ispat için bile dönmez. he dönse nolcak bunca şeyden sonra o da berbat bi durum. asla sağlıklı düşünemiyorum.

sanırım beni onda en çok tutan şey dışarıda gözü olmaması, gece hayatı kumarı vs olmamasıydı. bu zamanda böyle adam bulmakla uğraşamam diye katlandım bi çok şeye diye düşünüyorum

bu arada terapi ve ilaçta kullanıyorum. banamısın demiyor. kafam kitlenmiş durumda. sadece iyi günler iyi anılar acaba şöyle mi yapsaydım böyle mi deseydimler var. kafam susmuyoor

kendimi inanılmaz değersiz ve yanlız hissediyorum ben ....

Son düzenleme:
Yoo o size geri döner , sizden daha iyisini mi bulacak . Garanti işli prestijli hoş bir kadın . Önemli olan siz ona dönecek misiniz ? Bu adama geri dönerseniz donunuza kadar soyar sizi. Pislik

He sizi sevmiyor bu adam , derdi yolunacak kaz bulmak. Başka bir kadına kancayı atmayı planlamıştır dile . Barışsanız bile ayrılırsınız

Böyle bir tiple evlenip ne olacağını umdunuz??Adam belirgin bir şekilde benden bir bok olmaz diyen bir tipmiş.Bunun nesini sevip evlenmek istediniz,bir de bu adamın arkasından depresyona girdiniz??! Ergen gibi davranmışsiniz.Akıllı kadınların kapısından geçirmediği tipe aşık olmuş,bir de hayal kurmuşsunuz Bir insan neden kendini hiç sevmez,değer vermez,ayak altında çiğnetir.Gidin tedavi olun,bu adam cagirsa koşa koşa gidersiniz. yazık çok yazık.....

parayı geri verirdi eminim aslında çünkü daha önce vermiştim. ama bu sefer yazdığım sebeplerden dolayı dolduğumdan sanırım onu cezalandırmak istedim

kendimi inanılmaz değersiz ve yanlız hissediyorum ben ....
senin yüzüne yüzüne bir b.ka yaramadigini defalarca söyleyen adamla hala evlilik yoluna devam ettigin, o terkedene kadar onu bırakmadığın icindir.
kendine deger vermemişsin ki degerli hissedesin.
yat kalk sukret, adaklar dagit ki su sorumsuz asalaktan kurtulmuşsun. ya o parayi verseydin de oyle terkedilseydin??

Bi erkek için kendinizi neden nu hale sokuyorsunuz asla anlamıyorum. Ne yani? Olsa ne olmasa ne? Bulunmaz hint kumaşımı? Kendinize gelin Allah aşkına.

en son benden bir para istedi ( 500.000 tl kadar ) bununla araba al sat yapacağını söyledi. ve ben vermek istemedim diye ayrıldı benden.

Okurken bu kadın bu kadar rezilliğe dayanamadı, yüzüğü fırlattı buraya içini dökmeye gelmiş diye konu açtın sanmıştım. Bu kadar rezilliği, zaman geçiremediğin adamı senin terk etmen gerekirken, o seni terk etmiş.

Bahsettiğin kariyer gerçekse hiçbir zaman demedin mi "ben bu adamı arkadaş çevreme, iş arkadaşlarıma nasıl tanıtacağım, bu ilişki berbat bir ilişki ben bundan nasıl utanmadan toplum içine çıkacağım"?

Tamam herkes mükemmel ilişkiler yaşamasın ama biraz saygılı ilişkiler olsun yaşanılan ilişkiler. Adamın sana ve ailene etmediği hakaret olmamış, zaten beraber zaman geçirme yok. Evliliği geçtim bununla flört etmen hata.

Neye üzülüyorsun tam olarak kurtulmana mı? Asıl bu hıyarla evlenmis olsaydın,nasıl değersiz ve yalnız hissettiğini anlardın bence.15 aylık birliktelikte bile yalnızmıssın ki zaten gerçi.Ben eksik olanı belirteyim hemen..”Helva” .Afiyetle yiyip Allahım sevdigin kuluymusum sana sükürler olsun helvası bu.

parayı geri verirdi eminim aslında çünkü daha önce vermiştim. ama bu sefer yazdığım sebeplerden dolayı dolduğumdan sanırım onu cezalandırmak istedim
Vermez arkadaşım , bir verir iki verir, sonunda yolunacak tüyünüz kalmadığında başka bir kurban arar kendine .

Ablacım 35 yaş üstü bir insansın, göz var izan var sence bu olacak bir iş miymiş? Sen sorumluluk sahibi, düzenli işi olan birisin bu adamla ne işin vardı? Sana uygun olan kendin gibi düzenli işi olan, ayakları sağlam yere basan biriyle olmaktır bundan sonra ona göre davran. Bu adamla olma motivasyonun neydi ki birbirinize zaten hiç uygun değilsiniz Hiç oluru olmayan bir işe girmişsin baştan girmeyecektin.

Manipülasyonla kendini sana suclu hissettiriyor asıl o seni kendince cezalandırdı ayrılmakla ve istedigini basarmıs seni üzerek.Bu herif geri dönse özür dilese ve affedip evlensen şu aşamada var ya,kendine hayatının en büyük cezasını vermis olurdun.

Bazı konulara aynı evde yaşamadan evlenmenin riskleri gibi şeyler yazılıyor ya, yaşayınca da bazı şeyleri görmek istemeyen, ayrılmaya cesaret edemeyen yine aynı oluyor demek ki.
Böyle bir adam tarafından terk edildiğiniz için bir süre çıldırabilirsiniz bunu hazmetmek zor olsa gerek ama sizin derdiniz ilişkinin bitmesi.
Diyecek bir şey bulamadım.

Son düzenleme:
Yani aynı evde de yaşamadan görülecek sorunlar varmış zaten.
Birbirinize uygun insanlar değilsiniz karşı tarafı da b.klamanin alemi yok adam böyle biri gizlememis sizden size gül bahçesi de vadetmemis.
Ayrıca ailesinin sizi arayıp sormamasina bozulmayin.
İnsanlar böyledir el kizisiniz nihayetinde.
Çocuk değilsiniz yetişkin işinde gücünde kadinsiniz merak etmeyin bunların hepsi geçecek.
Ve geçtikten sonra siz iyi ki ayrılmış beni kurtarmış diyeceksiniz.

Pes dedim sonuna bir de geri dönmez demişsiniz dua edin dönmesin diye, insan kendi isteğiyle hayatını bu kadar mahvedebilir mi?
Yaş itibariyle evlilik yapacak biri bulmuşken idare edeyim diye düşünmüş olabilirsiniz, ama onunla evlenmektense tek başına mis gibi kaliteli bir hayat çok daha iyi değil mi

O paraya goz dikilmis bi kere bu yuzden geri döner... zaten oncesinde geri odemis sozde bi guven olustrmus gostermelik olarak... e parayi bahane ederek ayrildigi icin dondugunde vermiyorum deme luksunuzde yok malesef... bela bagira bagira geliyorum diyor ve siz kurtuldum diye şukredeceginize üzuluyorsunuz ustelik 37 yasindasiniz ilginc gercekten... ha bi şey daha bu adam öyle bi ayarlar ki dönen sizmisiz gibi ortami ayarlayip sizi manipule eder.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…