Neden çocuk sahibi olmalıyım ?

Kayıplarınız için Allah sabır versin mekanları cennet olsun inşallah..Eğer bir gün çocuk istersem anca bir tane diyordum bütün ımkanlarımı ona seferber ederım herseyın en guzelını yaparım dıye ama sanırım sonra yalnız kaldıgını görünce herkes kardes yapıyor :))

Ne güzel Allah bağışlasın..Ah ah ben sımdı cocuk dusunsem ne zaman kahve ıcebılecegız :))) Ama en guzel hayal bu sanırım bırlıkte alısverıs yapmak oturup sohbet edıp kahve ıcmek kız cocuguyla guzel olurdu :)

Ne bilim kendinden geçenler var bana her zaman sahte gelmıstır bu tepkıler sevılebılır ama o denlı cıldırılmaz herhalde baskasının cocuguna :))

Siz ne dediğinizi biliyormusunuz? Baya baya saçmalamişsiniz çunki. Yazdiklarinizi soyleyeceğiniz en son insan benim çunki bu zamana kadar gunumun bir gununu bile kitap okumadan, çalişmadan, yeni şeyler denemeden geçirmedim. Şaka gibisiniz. Ben bir anne olmakdan korkan, zahmetinden korkan birine zahmetinin de guzel olduğunu anlatiyorum. Bunlarin arasindaki farki goremiyecek kadar afedersiniz de cahil misiniz? Bana nutuk çekmeden once bir neden bu insan bu mesaji yazdi diye düşünür. Kadinlarin okumasi, kendi ayaklari uzerinde durmasi, muhakkak çalişmasi gerektiğini savunan bana hem de) e nede olsa yazmak bedava, yazilan mesajda iyi niyeti gormek bedava, yargilamak bedava... Yok yok benim için çocuğu yoksa o kadin kadin değildir. Tabi tabi. Tobe Yarabbi Sizin yazdiğiniz şeyleri dusunecek kotü zihniyetim olmadiği için sadece çocuk isteyen, ama zahmetden korkan birine sadece kendi isteğini yaparak zahmetden kaçmanin anlamsiz olduğunu anlatiyorum. Anlayamadiniz mi)

Canım inan çocuk olayına karşı olduğum için değil o his bende şuan olmadığı için neden acaba insanlar madem duşa bile giremeyecek kadar vakitleri olmuyor neden o zaman cocuk yapıyorlar çocuk için bu kadar fedakarlık yapıldıgına göre bir esprısı olmalı diye düşündüğüm için sordum:) Evliliğe gelince başta evliliğe de mesafeliydim ama bir anda kendimi eşimin ısrarlarıyla evlıık işlemleri için koştururken buldum :) Evlilikle ılgılı korkularım olduğu için bıraz mesafeliydim..Ama ona cevabım var aşık olduğun insanla aynı evı,aynı hayatı paylaşmak istiyorsun.Hep yanında olsun istiyorsun vs bu sebeplerden evlendım ama evlenırken hıc aklımda cocuk yoktu yanı cocuk yapalım diye evlenmedik :)

Allah saglıkla kucagınıza almayı nasip etsin insallah

Cocuk sahibi olmamalısın bence. Cocuk sahibi olmayi gönülden delice istemeyen kimse cocuk sahibi olmamali
Cunku cok zor is. Cok sabir gerektiriyor. Akilli insan isi degil. O yuzden delice iatemedigin surece bence yapma

Aynı sizin gibiyim :)))) Tebessüm ederek okudum,tavsiyeleriniz için Teşekkür ederim

Ben cahil degilim ama siz cok hadsizsiniz.

Cocuk istemeyen kadinlara aleni keyifci, amacsiz, bos gezenin bos kalfasi muamelesi yapiyorsunuz sozlerinizle.
Kimsenin hayatinin bekcisi, keyfinin kahyasi degilsiniz.
Bu durumda cocugu olmayan, tercih etmeyip yapmayan, ya da isteyip yapamayan herkes yan gel yat ye ic yat o zaman size gore. Sizinkinden cok daha kaliteli hayatlari var belki, dogurdunuz diye kalibreniz artmiyor yani.

Soylemek istediginiz bu degilse de kendinizi duzgun ifade edin ozaman, o okudugunuz kitaplar bir ise yaramamis cunku. Bence kendinizi ifade ederken agzinizdan cikani kulaginiz duysun, elinizin yazdigini gozunuz okusun.

Sanırım evet:) Belki de o yüzden bu duygunun eksıklıgını duymuyorum:) Birinin çocuguyla ılgılı sıkıntı yasadıgında kedılerımle kopeklerımle empatı yapabılıyorum o sekılde anlıyorum:))

Benim kayınvalıdem kabullendi cocuk soranlara onun cocukları var diyor kedi ve kopeklerım ıcın Çevremden zaten ımalı yaklasımlar alıyorum bır sorun olduguyla ılgılı

Kedi köpekler ne kadar masum sadece sevgiye muhtaç ve gözleriyle konuşurlar.
Ama böyle güzel kalpli birinin böyle güzel kapli bir insan da yetistirmesini istemez miydiniz?
Sizin gibi merhametli mesela.
Güzel insanlar çoğalmali.
Güzel insanlar dogurmali ( tabi bu işler de nasip kısmet işi)

Yok canım olmak zorunda olduğum için degıl de şimdi öyle bir hissim olmadığı için çevremde arkadaslarımın hepsının cocukları oldugu ıcın ve bana da aşırı ısrar ettıklerı için acaba ınsanlar hangı duyguyla cocuk sahıbı oluyor diyorum..Böyle bırden bıre bır hıs mı gelıyor yoksa bunlar yıllarca ılla evlenıp cocuk sahıbı olacagım dıye kendılerını mı paralamıslar Eşim çocukları cok sevıyor suan kararı bana bıraktı ama ılerleyen zamanlarda ısrarcı olacagını düşünüyorum suan yenıyız dıye yanı bana bırakması :)Bir 2 sene sonra da ıstemesem durum aynı olmaz baskı yapmaz ama ıstedıgını daha kararlı konusur

Kesinlikle katılıyorum..Bana da içgüdüsel geliyor..Kendimi o sekılde anlatmam sanırım çevremdeki arkadaslarımın bana çok baskı yapması neden cocuk düşünmüyorsun diye sorgulaması bazen altında birşey araması sorun mu var gibi,onlar da bu kadar delı gıbı cocuk dıye bastırdıgı ıcın hepsının cocugu oldugu ıcın sanırım bende bır sorun var dedım..Ta kı burdakı yorumları okuyana kadar..Baştan sona bütün arkadaslar yargılamadan cok guzel ıfade etmısler cok mantıklı yorumlar yapmıslar hepsıne ıkna oldum...Herkesın bır donem cocuk ıstemedıgı bır zaman olmus en azından..Demekki anormal olan ben degılmısım gayet normal bır ıstekmıs benımkı de..

Haklısınız tabıkı suan bır saglık engelımın olup olmadıgını bılmeden farazı konusmalarım bunlar...Dilerim en kısa zamanda rabbim nasıp eder size de

O kadar tatlı anlatmıssınızkı zevkle okudum,çok Teşekkür ederim

Heralde bu içten gelen bir şey ya .Ben ayrıldım çocugum yon.Once dedımkı cocugum olsaydı en azından çocugum olmuş olurdu.Sonuçta baysnların bı dogurma yaşı var bılıosunuzkı .Sonra dedımkı ne sacma dusunmusum baba olmadan çocuk mu olur .

Evet aynı his mi hep merak ederım:) Çok özür dilerim böyle bir konuyla size hatırlatıp üzdüğüm için ama bu yorumunuzla ben ve eminim gören herkes sizin için gönülden dua ediyor olacağız

İstemez misin aşık olduğun adamdan bir aşk bebeğinizin olmasını hayal edin, dünyaya bir insan yetiştirmeyi.. Bir tane olsun ama senin olsun
Allah gönlüne göre versin..
Amin canım çok Teşekkür ederim Böyle bakınca Eebette istersin ama sanki çocugum olursa bütün hayatım degısecek,o eskı konforumdan eser kalmayacak,hatta anlattıkları gıbı ya dus almaya bıle vaktım kalmazsa :)) Hep bunlar gözümün önüne geliyor

Ailem çok geniş akrabalar ve çoğunluk çok yakınız.
gelinler,kuzenler felan çok doğurdu ben bekarken.
uzaktan severdim çocukları. Tabiki merhamet v.s herşey hissederdim çocukları görünce.
ama... hiç kucağıma bile almadım. Kuzenim felan az gel bak duş alayım yada yemek v.s evlerini temizlerdim ama hiç bakmadım.

uzaktan fıstık mıstık belki ufacık öperdim o kadar.
2 çocuk sahibiyim. 1 kere öpmeyle doyamıyorum.
tabi zorlu süreçleri var ama gülüşleri anne demeleri gelip öpmeleri bilemiyorum aşırı mutluluk.

sizin için de hayırlısı ne zaman sa o zaman olsun.

Haklısınız tabıkı suan bır saglık engelımın olup olmadıgını bılmeden farazı konusmalarım bunlar...Dilerim en kısa zamanda rabbim nasıp eder size de
Kararsızlık hala bitmiş değil bunca tedavi arasında bile acaba elde edememek mi çekici kılıyor diye düşünüyorum galiba çocuk sahibi olmadan bu konuyu çözemeyeceğim hakkımızda hayırlısı inşallah sizde hakkınızda hayırlı olana karar verir, nasibinizde varsa kolay ulaşırsınız

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…