Çocuk Sahibi Olmak Konusunda Kararsızlık ...

Bende atanirsam ücretsiz izin alirim diye düşünmüştüm ama 3 yildir gebe kalamadim o yüzden ertelemek mantıklı değil yaşınız da 30 ise. Pat diye hemen kalinamayabiliyor o ihtimalini de düşünün
Allah tez zamanda kucağınızı sağlıkla doldursun dilerim. Böyle şeyleri düşünürken bu konuyu düşünmüyor insan aslında...
Kıymetli yorumunuz için teşekkür ederim.

Anladığım kadarıyla tam anlamıyla hazır da hissedilse bir yerde acaba diyebilirim :)
Teşekkür ederim kıymetli yorumunuz için.

Yok yanlış anlaşılmasın lütfen evlat bir yana dünya bir yana

Çocuktan önce özgür bir yaşamı olan bir insan istediğinde uyuyan , istediğinde kapıyı çekip çıkan biriyken birden bire kendine ihtiyacı olan bir bebekle bocalayabiliyor ama zamanla oturuyor alışıyorsunuz.

Sonrasında sen doğmadan önce hayatım boşluktaymış diyeceksiniz

Kendinize en yakın arkadaşı doğurmuş oluyorsunuz.

Onunla oyun oynayıp , onunla yeniden çocuk olup , onunla yeniden ders çalışıyorsunuz.

Onunla büyüyorsunuz.

Evlat candır. Allah kimseyi evlatla sınamasın

Yok yanlış anlaşılmasın lütfen evlat bir yana dünya bir yana

Çocuktan önce özgür bir yaşamı olan bir insan istediğinde uyuyan , istediğinde kapıyı çekip çıkan biriyken birden bire kendine ihtiyacı olan bir bebekle bocalayabiliyor ama zamanla oturuyor alışıyorsunuz.

Sonrasında sen doğmadan önce hayatım boşluktaymış diyeceksiniz

Kendinize en yakın arkadaşı doğurmuş oluyorsunuz.

Onunla oyun oynayıp , onunla yeniden çocuk olup , onunla yeniden ders çalışıyorsunuz.

Onunla büyüyorsunuz.

Evlat candır. Allah kimseyi evlatla sınamasın
Allah evlatlarınıza sağlık versin.
Amin.
O yola girmek mesele. Girince tüm bu düşündüklerim unutulacak, bambaşka şeyler gelecek yerine gibime geliyor :)

Merhaba kız kardeşler,
Bir süredir forumu takip ediyorum, belki öncelerden bu konu hakkında başlık açılmıştır. Eğer öyle ise mazur görün, ama yine de benimle fikirlerinizi paylaşın olur mu? :)
2 yıldır evliyim, 30 yaşındayım, özel bir firmada çalışıyorum. Eşim ve ailesi ile herhangi bir problemim yok. Evliliğe alışma sürecini geçtiğimizi düşünüyorum.
Çocuk sahibi olduktan sonra çocuğumuza kayınvalidem bakacak. Kendisi dünya tatlısıdır (çok şükür), gözüm çocuğun bakımı konusunda arkada kalmayacak. Eşim konusunda da şüphem yok fakat kendi adıma tereddütlerim çok.
En iyi ihtimalle 6 aylık iken bırakıp işe dönmek zorunda kalacağım. Kendimi buna daha şimdiden hazırlayamıyorum. İş çocuktan daha önemli değil, bırakma o halde diyebilirsiniz fakat maddi açıdan maalesef şartlar öyle olmuyor. En çokta çocuk için maddi açıdan çalışmaya devam etmem gerekiyor.
Benzer durumlarda olup, çocuk sahibi olmuş kardeşlerim; kendinizi nasıl hazırladınız? Nerelerde zorlandınız? Suya girince alışılır derler ya, o hesap girilmeli mi yoksa gerçekten hazır olmayı beklemeli mi?
Ya da gerçekten hazır olunuyor mu?

Şimdiden teşekkür ederim. :)
Bence çocuğa hiçbir zaman hazır olunmuyor. En hazırım dediğiniz an bile işin içine girince farklı oluyor her şey. Planlar tutmuyor falan. Maddi yönden zor durumda değilseniz çocuk yapabilirsiniz. Kv faktörü de çok önemli. İyi biri olduğu için şanslısınız.

Bence çocuğa hiçbir zaman hazır olunmuyor. En hazırım dediğiniz an bile işin içine girince farklı oluyor her şey. Planlar tutmuyor falan. Maddi yönden zor durumda değilseniz çocuk yapabilirsiniz. Kv faktörü de çok önemli. İyi biri olduğu için şanslısınız.
Çok şükür, şanslıyım gerçekten. Dilerim herkes en az onun kadar iyi birine olsun :)
Evet, sanırım çok zor ve geri dönüşü olmayan bir karar olduğu için insan emin olamıyor.
Kıymetli yorumunuz için teşekkür ederim.

Çok şükür, şanslıyım gerçekten. Dilerim herkes en az onun kadar iyi birine gelin olsun :)
Evet, sanırım çok zor ve geri dönüşü olmayan bir karar olduğu için insan emin olamıyor.
Kıymetli yorumunuz için teşekkür ederim

şartlar değişebilir. birikiminiz yoksa şu anda eşinizin maaşı size yetmeyecek gibi görünüyorsa bu işlere kalkışmayın. para biriktirin.

şartlar değişebilir. birikiminiz yoksa şu anda eşinizin maaşı size yetmeyecek gibi görünüyorsa bu işlere kalkışmayın. para biriktirin.
Evet, şartlar her an her şey için değişebilir. Eşimin maaşı bugün şartları ile yeterli, fakat yarın ne olur bu sistemde bilemiyoruz. Ben çalışmaya devam etmek istiyorum şartlarım değişmediği sürece.
Manevi açıdan insan kendini nasıl hazırlar, onun fikrini almak istemiştim yalnızca :)
Yorumunuz için teşekkür ederim.

Evliliğinizde oturmus ben daha gec bırakmanızı tavsiye etmem
Olacaksa şimdi yaşınız gencken bu zamanda olsun
Hem arkadasların dedıgı gıbı herhangı bır sorunda cıkabılır
Bırını 24 yasımda ıkıncısını 28 yasımda dogurdum
Şuan 38 yasındayım 30 34 arası bitane daha olsaymıs guzel olurmus
Şimdi ne bedenen ne zihinsel artık gecti
Birde cocuk ıcın dusununce ebeveynıyle arasında ucurum yas farkı olmamalı
Daha sonra sorunlarda olabılıyor
Bence yaşınız ıdeal bıkac sene sonra yoruldugunuzu hıssedeceksınız

Evliliğinizde oturmus ben daha gec bırakmanızı tavsiye etmem
Olacaksa şimdi yaşınız gencken bu zamanda olsun
Hem arkadasların dedıgı gıbı herhangı bır sorunda cıkabılır
Bırını 24 yasımda ıkıncısını 28 yasımda dogurdum
Şuan 38 yasındayım 30 34 arası bitane daha olsaymıs guzel olurmus
Şimdi ne bedenen ne zihinsel artık gecti
Birde cocuk ıcın dusununce ebeveynıyle arasında ucurum yas farkı olmamalı
Daha sonra sorunlarda olabılıyor
Bence yaşınız ıdeal bıkac sene sonra yoruldugunuzu hıssedeceksınız
Haklısınız. Bu yönden düşününce çok geciktirmek istemiyorum bende.
Allah çocuklarınıza sağlıklı ömür versin.
Yorumunuz için teşekkür ederim.

X