Neden Boşandım ?

Akıllandım . Yani elimden geldiği kadar. Her çağırdığında gitmemeye çalıştım. Beni kendinen soğuttu çünkü kadın . Kadın istiyor ki misafiri gelince bende hemen ona gideyim işimi gücümü bırakayım. Gitmesem oğlu ile kapışıyoruz. İstiyor ki onla yaz dönemi köye gidelim o yazları bahçe yapıyor ben de onla gidip bahçesine yardım edeyim , kışlık hazırlıklarını yapayım . Yapın ki yemeye yüzünüz olsun diyor . ( çalışan bir insan olmam umrunda değil) Hatta ilk evlendiğim zamanlar kovid vardı ülkede . Bir gün hasta oldum kadın beni aradı aman oğluma çok yaklaşma kızım o da hasta olmasın en azından biriniz sağlıklı olsun da diğerine baksın dedi . Aman aman aynı yatakta uyumayın dedi . Ben neyi sorgulasam oğlu tarafından suçlu oldum . Onlar biricik oldu .

Katlanamadım . İnanın 3.5 sene çok uğraştım çok kavgalar oldu . Diyeceksiniz ki neden çıkıp gelmedin . Bu kavgalardan sonra bana hakkını helal et diye ağlayan bir adam vardı . Beni sev ne olur , bana saygı duy diyen . Bilmiyorum beni de hasta ettiler belki . Aslında ana kuzusu da gibi de değil girişken , dışa dönük, özgüvenli biri . Ama konu babası olunca ne derse o . Konu annesi olunca ne derse o . Öyle anlattıklarımdan pısırık gibi duruyor olabilir ama değildi . Ciddi şekilde yönetilmeye alışmış biriydi . Babasından çekinen onun doğrularıyla yaşayan . Onun mal varlığı ile övünen . Onun statüsüne güvenen .

Za
Zaten basimiza ne geliyorsa hep kayinailelerin iyiniyetinden geliyor. Benimki de canim kizim guzel kizim hersey iyiniyetten ama baksan paramparca olan ben. Herseye verecek akillari var. Ama ne hikmetse kendilerine yetmemis butun genclikleri de cileyle gecmis oluyor. Baskasijin hayatini mahvetmeye gelince ama on kaplan gucundeler. Bosverin cidden coluk cocuk yokken kurtulmussunuz. Cocuk olsaydi carpi on oluyor bunlar. Toparlanin ve o uc bucuk seneyi kalan omrinuzun zekati gibi dusunun. Sadece ayni hataya tekrsr dusmeyin size o yeter. Nitekim birinci hataysa ikincisi tercih olur cunku. Ben de mutlu biri degilim. Simdi geri donup bakinca ben de cok seye bile bile lades demisim iste korkular, ozguvensizlik su bu ne denirse. Simdi bosanmamak icin klise sebeplerim var. Baskalarinin bu zincirleri kirip yola devam ettigini gorunce sanki kafesten kurtulmus kus gibi mutluluk hissi geliyor bana. Biliyorum simdi siz cok uzgunsunuz falan filan ama inanin kurtuldugunuza sayin.

İnsan olsalar tepkilerinden hadlerini bilirlerdi. Sallaaaaaa gününü gün etmeye bak

Valla o üç buçuk seneyi kişisel gelişim için aldığınız eğitime harcadığınızı düşüneceksiniz artık. Eğitim mi, evet resmen hayat okulunda eğitim görmüşsünüz. Bunu hepimiz gördük. Sizinki üç buçuk yıl, bir başkasınınki bir yıl, diğerinin 10 yıl oluyor bu eğitim süresi.

Yani mesela bu anlattıklarınız ,en çok cinsel hayatınıza karisilmasi falan cidden bence patolojik vaka. Aile resmen çocuğunu istismar ediyor siz nasıl bu hastalıkli düzene ayak uydurdunuz. Evliliği falan bosverin bence sizde bir psikolojik danışmana gidin . Sizde resmen adama bağımlılık varmış ki devam etmişsijiz.

Sizin bir anda boşanma konunuzu hatirliyorum beni o kadar etkilemişti ki . Yani burda o kadar konu okuyoruz fiziksel şiddet bile olan . Bu adamın size yaptığı şey çok korkunç gelmişti .sizi resmen yok saymis babası hallediyor bundan sittin sene koca olmaz ki . Anca böyle kimsesiz garip bir kızı bulacaklar o da delirip oturacak . Bu adam huzur vermez

E nisanliyken sizi aldattıgi kizla konuşmuş, nisanlinizla konustugunu tasdiklemissiniz sonra da gidip evlenmissiniz.

Diger yazdığınız maddeler de sevgililik/nişanlılik doneminde kendini gostermistir lakin, aldatılmayi yediren onlari da yedirmis evlenmis.

Sonra da şöyle böyle, e nolcakti?
Neyse, gecmis olsun.

Bunlara sabrettiğin için kendini affedemediğini görebiliyorum ama zararın neresinden dönsen kârdır. İnşallah verdiğin paraları geri de alarak boşanırsın. Lütfen kurtulayım da paranın canı cehenneme deme, yani inşallah dememişsindir

Evet . Sabrettiğim şeyler için kendimi hiç affedemiyorum . Verdiğim paraları vermediler . Malesef .

tebrik ederim gec olmus guc olmamis. eger siz ondan ayrilsaydiniz acaba ayrilmasamiydim haksizlik mi ettim diye kafanizi kurcalayan dusunceler olabilirdi. simdi kafanizda 0 soru isareti ile yeni hayatinizda mutluluklar.

Üyeler çok güzel yazmış.Sert yorumları iyi okuyun.Size en gereken onlar.Keske zamanında bı 12 yıl once falan benide böyle bı sarssa idi çevremdekiler.Dersimi aldım ben.Umarim sizde almışsınızdir.Yoksa yine ikinci evliliğinizi bundan az farklı biriyle yaparsınız.Ben manipüle oldum beni kandırdı demek işe yaramıyor.Yapmış etmiş gitmiş.Siz istekli olarak ayrilmamissiniz.Bunlari o hatalı ben değilim demek icinmi yazdınız.Hatali oldugunuz yer herşeyi seviyorum diye kabul etmeniz.Gecmis olsun.Umarim bu dersi tekrarlamaz hayat size

6.8.9. maddeler birebir şiddetin her türlüsü...

Bende oğullarını eşlerinden alamadıkları sevgi ve ilgiden oluşan boşluğa yerleştiren saplantılı annelere, bu yüzden bağımsız bir birey olduğunu anlayamayan 30 yaşına da gelse annesinin minik bebeği gibi yaşayan adamlara kırgınım.
Kadınların canını dolaylı yoldan yine kadınlar yakıyor bakın, kayınvalidenizden kaynaklanmış sorunun büyük bir kısmı.
Ne oluyor oğlan doğurunca kadınlarımıza anlamıyorum bilinçaltında kodlanmış bir şeyler mi var acaba yani oğlum da oğlum paşam da paşam moduna geçip yanlış bir ilişki kuruyor erkek evlatlarıyla bazı kadınlar ne yazık ki. En moderni bile oğlu olunca bi geriniyor şöyle istemsiz çünkü toplumdan bir anda silip atamayız bu erkek evlat safsatasını. Yine de oğullarını insan gibi yetiştiren kızlarından ayırmayan, kimseyi incitmemesi yönünde yetiştiren, ve kendi hayatını idame ettirecek becerileri kazanmasına müsaade eden annelerin artacağını umut ediyorum.
Sizin adınıza sevindim boşanmış olmanız yeni hayatınıza adım atmak olmuş adeta sizin için, Allah yolunuza iyi insanlar çıkarsın

Size de küçük bir tavsiye nişan dönemi görmezden geldiğiniz tüm işaretleri kulağınıza küpe edin insanlar değişmez nişan dönemi aldatılmışsanız evliliğiniz de çok parlak geçmez affedilen erkek pişman olmaz sonraki için hazırlık yapar .

Çok üzüldüm..ins bundan sonra kendi hayatınızı istediğiniz gibi kurabilirsiniz. Niye bu adamla evlendin hersey önceden belliymiş diyerek kesin konuşan arkadaşları da anlamiyorum abla beş senedir biriyle gorusuyordu.her huyunu bildiğini tanıdığını düşünüyordu beş yıl az zaman değil.. çok da mutluydular.. Hala mutlular ama diyor ki onca seneye rağmen beş senemiz geçmesine rağmen yeni yeni huylarını görüyorum.. bilmediğim yönlerini görüyorum şaşıyorum.. o yuzden ne olacağı belli olmuyor.kendinizi bu kadar yıpratmaya.bundan sonrasına bakın. Hatalarınizdan ders çıkarın. Ama kendinizi haddinden fazla suçlamayın.. cunku artık olan oldu..yola devam etmek lazim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…