ne yapayım şimdi...

Minimine24

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
21 Mayıs 2016
16
5
33
eşimle 5 yıllık evliyiz 4 yaşında bir oğlum var ben 24 eşim 33 yaşında. kendisi memur bende şu an öğrenciyim 1.sınıftayım. sorunum ;daha doğrusu içinden çıkamadığım konu , ben bu okulu evlendikten sonra kazandım kazanmak kolay olmadı gerektiğinde eşime de karşı çıktım dediğimi yaptım şu an etrafımdaki insanlar bana imrenerek bakıyor evli ve çocuklu olup hem okulu hem evi idare ediyorum diye.. eşimde bu konuda destek oluyor hakkını yiyemem ama bazı huyları beni çileden çıkarıyor.ben 19 yaşındayken onunla evlendim ailem tıp okumamı istiyordu gece gündüz ders çalısıyordum ama sınavlarda işlerim hep ters gitti hastalandım sınava geç kaldım vs vs derken sınavı kazanamadım babamın hayallerş yıkıldı herkes şaşırdı o arada 2 yıllık bi ilişkimde bitti ve ben boşluktaydım çok üzülmüştüm her şey üst üste geliyordu.. görücü gelenlere okuyorum diyordum artık onu da diyemez oldum ve babam aşırı sinirli kıskanç bir insan olduğundan eşimle evlenmeyi kabul ettim babam işte 'çocuk okumuş meslegi var ben babasını da tanıyorum ' vs dedi bana fikrimi sordu sormadı arası birşey ve ben ağlaya ağlaya evlendim..ilk yıllarda eşim sırtını döner yatardı hiç benimle ilgilenmezdi acaba sorun bende mi diyr düşünürdüm zaten ailem uzak başka sehire gelin gittim kimsem yok komsu tanıdık akraba birde 1 ay içinde evlendik biz aceleye geldi ( işte bu da bir saçmalık şimdiki aklım olsa ..) dedimki ondandır belki daha alışamadık birbirimize falan .. orda 8 ay yaşadıktan sonra doguya gittik şark görevine yine ailem uzak yılfa bir kez görüyorum .bu arada hamile kaldım eşimi 8 aylık hamileyken internette bayan arkadaş arama Sitesine girerken yakaladım önce yalanladı sonra bekar arkadasım burdan bulmuş sevgilisini falan dedi anlattı gülerek.. ben konusmadım ama ne yapacagimı da bilmiyorum boşansam daha mı iyi olacak diye düşünüyorum. bir şekilde gönlümü aldı unuttuk derken oglum dogdu ve aradan 1 yıl geçtiğinde balkondaki çöpleri kapının önüne koymadım diye oglumun gözü önünde üzerime yürüyüp kolumu kıvırdı yavrum nasıl agladı o günü hiç unutmuyorum.o gece onun yanında yatmadım cebinden para alıp ondan habersiz ertesi gün memleketime geldim 12 saatlik yolda oglum ve ben..sonra araya onun ailesi girdi özür diledilr eşimde iş yerinde biriyle kavga etmiş onu yansıtmış bana güya.. işte mecbur oldugumdan bir şans daha verdim..o da öyle geçti..eşimin bir huyu var kim ne derse ona gider kendi kişiliği yok gibi adamın kim ne derse o dogrudur.. benim ikiz kardeşlerim var oglumdan 1 yaş büyükler dogum yaptıgımda annem gelemedi bu yüzden kv baktı etti sağolsun. oglum 6 aylık olmustu ama hâlâ annemler görmemişti sadece resimlerde kamerada vs.. eşimden izin alıp 1 aylığına memlekete geldim eşimin ailesi ve benim ailem aynı şehirde .. annemlerde bi kaç gün kaldıktan sonra kvlere gittim orda bir iki gün kaldım tekrar annemlere geçtim çünkü zaten gelme amacım annemleri özlemem ve çocugumu daha hiç görmemiş olmalarıydı.. kv ler gem dogumda hem de gelip gidebiliyorlardı kalıyolardı 1 hafta 10 gün.. o gün eşimi arayıp beni şikayet etmişler burda hiç kalmadı diye ve kavga ettik .. bu yüzden sürekli buraya gelirken suratım asık oluyor ben anlayışlı insanlar sanmıstım ama değillermiş..eşim şu an bizim yaşadıgımız şehir ile ailelerimizin yaşadıgı şehire yakın bir yerde görevde.. arkadasları otelde kalıyor ama ailemizin yaşadıgı şehir daha yakın diye günlük 1 saatlik yolu git gel yapıyor toplam 2 saat olmak üzere . ama aynı zamanda bu şehir bizim evimize de 1 saat uzaklıkta .. ben de dedimki okulumda devamsızlık hakkım var 1 hafta bende gidiyim hem eşimi görürüm hem ailemi dedim ama beyefendiye yaranamıyorum buraya gelene kadar evimize gelsen çocuk da seni özlüyo bende özlüyorum dedim ama yok çok inatçı bi yapısı var bu yüzden de tartıştık.. bana her zaman böyle yaptıgımı annesini babasını sevmediğimi onlara gelirken hep surat astıgımı ama benim ailemin yanında gülüp oynadığımı hazöedemediğini söyledi.halbuki annesiyle iyi anlasırım şakalaşır güleriz her zaman.ama sürekli bi karşılaştırma peşinde. en son annemlerdryken tartıştık gene aynı konu yüzünden çok fazla uzatmak da istemiyorum başınızı şişirdim benim sorunum ben bu zorluklara karşı bu okulu kazandım güzelde bir bölüm.. ama eşimden ayrılırsam bu okul nasıl bitecek 4 yıllık bir bölüm ve ben 1.sınıfım. yok ayrılmayayım diycem ama eşim bana karşı çok değişti bişey oldugu zaman boşan git vs bile diyebiliyor rahatça.bu adam sizce beni sevmiyor mu yada ne yapmaya çalısıyor annesi ne derse onun dolduruşuna geliyor beni hiç bi zaman korumaz annesi son tartısmamızı bildgi halde niye gelip gitmiyor çocuk nasılmıs diye soruyomus ve annem seni aramıs aksam gelin demiş niye gelmediniz dedi kendi annesinde kalıyor işten gelince bende annemde..ama hala eşimi kışkırtıyor bana da ben onunla konusurum kızım sen takma kafana dediği halde yalan söylemiş bugün yine tartıstık yarın için gezelim demişti konusurken eger böyle yapmaya devam edersen yarın da gelmem görüşmem diyor bizi niye düşmanın olarak görüyosun gelmezsen gelme istemiyorum zaten seni diyor..ben onun için açmadım telefonu dedim başka bir şey için aramıstım ama yine kavga ettik annesi yüzünden.. benim ne yapmam lazım boşansam okulumun bölümü ailemin yaşadıgı şehir de yok.dondursam bi daha ne zaman başlıycam.başka yerde okusam çocuk ne olacak hiç bilmiyorum lütfen yardm edin daha çok şeyler yazacaktım ama kafam zonkluyor
teşekkür ederim şimdiden

Okulunuz o kadar onemli olsa evlenip arada cocuk yapmazdiniz. Kendiniz mutsuzsunuz cocugunuz mutsuz. Boyle bi ortamda nasil devam edebilirsiniz ki? Okudugunuz bolum nedir? Hayatinizi duzene koyup tekrar kazanabilirsiniz. Ya da bosansaniz nerede kalacaksiniz? Aileniz ne diyor bu durumlara?

Konunuzu atlamadan okumaya çalışsam da biraz karmaşık yazmışsınız. Umarım bir şey atlamamışımdır, yanlış anladığım bir durum yoktur. Anladığım kadarıyla yorumlayacağım.

Bence yeniden sınavı kazanabilirsiniz. Bu yıl okuduysanız, seneye tekrar girin sınava. Ailenizin şehrinde aynı fakülte varsa, ilk yılın dersleri ortak oluyor genelde zaten fakülte bölümlerinin, direk ikinci sınıftan devam edebiliyorsunuz bir ihtimal, denk bir okulda benzer bölümler kazanınca. Yani sevilmediğinizi hissettiğiniz, huzursuz ve mutsuz olduğunuz bir evde kalacağınıza gidin ailenizin yanına, yeniden girin sınava o şehirde benzer bir bölüme gidin varsa, ilk yıl ders kredilerini de bir ihtimal dediğim gibi kredilerinizden düşürebilir ve sene kaybınız en aza inmiş şekilde okuyabilirsiniz. Tabi hem önden bu kredi meselesini araştırın, hem de aileniz sizi okumak konusunda destekliyorsa böyle bir yola girin bence.

Bence her kadın mutlaka üniversite okumalı, evet, ancak sırf okumak için de çekmeyin kocanızı derim, yine kazanabilirsiniz gerçekten isterseniz. Hani siz de pek sevmiyorsunuz, mecbur aynı eve girmiş ve mutlu olamamışsınız gibi hissettim. Eşiniz de iyi bir eş ve iyi bir baba değil bence. Bir düşünün yeniden sınava girme mevzusunu derim.. Aileniz de destekleyecekse tabi ki...

ne yapayim okulu buyuk konusmayi sevmem ama benim esim bana vuracak hemde kolumu kiracak cocugumun gozunun onunde birde bir dakika durmam eline firsat gecmis alacaktin raporunu surundurecektin hem babanda birsey demezdi bak verdin beni halimi gor diye vicdan yapardin ailende destek olurdu simdi yine gitsen baba evine ailende barisin diye baski yapacak bir kere baristin cunku.belli ki hirsli bir kadinsin dondur okulunu hayatini duzene sokarsin evladin biraz daha buyur okula baslar hem okursun hem calisirsin.

Ben konu disinda birseye deyinmek istiyorum neden bir cümleye OLUMSUZ ve ÖNYARGILI basliyor bazi insanlar? burda insanlari taslamaya degil birbirimizi konusarak hafifletmeye yol gösterilmeye calisilmali.
konunuzu pek takip edemedim ama herzMan soylerim bir bayan bagimsiz ve özgür olmalidir ve bunun baslangici kesinlikle egitimden geciyor. allah size ve evladiniza kolaylik versin. hayatda imkansiz diye birsey yok bence basarabilirsiniz.

hem senin hem de çocuğun için söylüyorum ki lütfen bu adamı çekmeyin. üniversite bitince ayrılın madem başka şansınız yok

Üniversiteyi ilk girişte kazanamadın diye evlenmekle başlamış saçmalıklar zinciri...
Çocuğuna da üzüldüm..
Ama hala kocana annenin yanına gitme bizim yanımıza gel demen de boşanmayacağını söylemenin farklı bir çeşidi..
bu adamı çekeceksin belli, ama çocuğa yazık

Çöp koymadın diye kol kıvırmak ne ya? Böyle tipler zoru görünce de sesi çıkmaz ama. Babamın kuzeni vardı, sürekli öğüt filan verirdi. Neyse, eşiyle tartışmıştım. Babamlar yoktu, babannem ile dedem vardı otururken sen iyi terbiye almamışın kızım özür dile yoksa çarpacağım bi tane demişti. Burnundan kıl aldırmaz, hödük gibi bişiy. Benim 1.70 boylarındaki 60 kilolardaki abimde güldü, Allahını seviyorsan vursana bi tane demişti. Ne olacak demişti o adamda. Mutfaktan ekmek bıçağını alıp gelmişti, masaya koyup sen bi vur hep beraber görelim ne olacağını demişti. Buz gibi olmuştu, kalkıp gittiler daha da gelmedilerdi. Bencede uzak durun, bu gün kol kıvıran yarın kim bilir neler yapar?

Okulu bitir sonra duzelme olmazsa bosan bence.
Suan bosnasan ailen zorla evlendirmis seni kavul edecekmi mealeginde yok okulu birakirsan gelecekte yok.okulu bitir aonra yap napacaksan

Cunku buraya hic kimse pispislanmaya gelmedi. Kk'da illa yol gosterici bir yorum yapacaksin diye bir kural yok. Herkes her yorumu yapabilir.

Konu sahibi; baban tip okumani istiyor ama ilk sene kazanamadigin seni apar topar evlendiriyor. Bu ne yaman celiski yahu? Kimseye katlanmak zorunsa degilsin cocugunun babasi bile olsa. Kolunu kivirmak nedir ya dagdan mi indi arkadas?

Bolume devam edin. Edemiyorsaniz en olmadi aciktan devam edin sinava git gel.

arkadaslar ozur diliyorum ama bu kadar bilincli kadınlarsınız. artık kadına 'bayan' diye hitap edilmemesi gerektiğini de bilip uygulasanız lütfen . konu sahibi Özür dilerim bölmek istemem konunu ama dayanamadım

deliraporu kesinlikle size katılıyorum. Ben de araya girmeden edemedim çünkü benim de çok dikkatimi çekiyor. Konuyu dağıtmak istemesem de bunun nedenini de açıklamak istiyorum, konu sahibinden ben de özür diliyorum şimdiden.

Bunun Türkçede çok basit bir ayrımı var. Bir kadının cinsiyetinden bahsederken bayan değil kadın kullanılmalıdır. Bayan bir hitabet şeklidir yani sadece hitap esnasında kullanılmalıdır (Bayan x, baylar bayanlar vs gibi). Sanıldığının aksine bayan sözcüğü kibar, kadın sözcüğü kaba değil . Söylemini kibarlaştırmak için bayan sözcüğü kullananlar için bunu yazma gereği duydum. Nasıl ki erkek sözcüğü cinsiyet tanımlamasında kaba değildir, kadın sözcüğü de kaba değildir. Cinsiyet söz konusuyken durduk yere nasıl ki bay demiyoruz (baylar tuvaleti, bir bay ağırbaşlı olmalı gibi) kadına da bu açılardan bayan demeye gerek yoktur.

Maksadım ders vermek değil, naçizane bu ayrımın ardındaki nedeni açıklamaya çalışmaktı. Umarım açıklayıcı olabilmişimdir ve çok dağıtmamışımdır

Son düzenleme:
Babanıza hayret ettim madem kazanamadınız aksilikler bırakmadı ikinci seneye hazırlanıp şansınızı deneseydiniz? Bi kere olmadı sınav başarısız geçti diye sizi rızasız evlendirmiş hayatınızla oynamış gibi off ya çok üzüldüm keşke hayır evlenmek istemiyorum okulu kazanmak hedefim diyebilseydin...
Olan olmuş diyelim geçmiş olsun fakat hiçbirşey için geç değil,eşiniz arayış içinde farklı heyecanlar peşinde,aileside apayrı terane!! Siz böyle bi ömür geçirmek istiyormusunuz kararınızı ona göre verin...okulunu bitir en önemlisi de bu ,kendine güzel bi hayat kur yavrunla

okulunuz o kadar önemli olsa diyorsunuz da, dediğim gibi babamın zoruyla oldu ve ben karşı gelemedim çünkü yaşım küçüktü,cahillik tamamen.ailem benim arkamda babam dün sinirlendi ara şunu bitirelim de dedi ben okulum var diyince hep senden oluyor gözlerini korkut en azından dedi bölümüm müzik öğretmenliği

haklısınız aslında herşeyi anlatsam sayfalar sürer ama ben biraz kısalaştırmak adına karışık yazmışım kusura bakmayın..sorunuza gelince yeniden sınava girip kazanabilirim hem ygs hem yetenek sınavı ile kazandım fakat şöyle bir durum var ailemin yaşadıgı şehirde müzik öğretmenliği bölümü yok başka şehir de olmaz çünkü çocuk var

o zamanlar ağzı yandı inttihara bilr kalkıştı babamı arayıp onlara iyi bakın falan demiş hüngür hüngür ağlamış doğruysa eğer..sonrasında şiddet yaşanmadı zaten ..ailem bana destek oluyor ama babam çok kıskanç ve biz 7 kardeşiz aynı evde nasıl olacak okulumu da bırakırsam tıpkı eşimle evlendiğim , aklımı kullanmadıgım için kimseye karşı gelemedim diye mutsuz olmaz mıyım sizcede ?

a
aynen ,bende çocuğuma ve kendime iyi bir gelecek olsun babamda olsa eline bakmayayım diye düşünüyorum

bölümünden dolayı en mantıklı çözüm eşine sabretmek görünüyor. yalnız aklıma takılan bir şey var:
4 yıl sonunda mezun olunca kesin atanıyor musun? kpss mecburiyeti var mı?
o dönem oğlun 8-9 yaşında olacak, o babasından ayrılmanı nasıl karşılar? eşin oğlunun velayetini sana bırakır mı? bunları yasal ve psikolojik yönden iyice araştırıp karar vermen gerektiğini düşünüyorum.

bu adamı çekmeyeceğim yani çekmeye niyetim yok zaten o yüzden buraya yazdım sırf okulum için elimde bir meslegim olsun diye. farkederseniz nasıl düzelir eşime ne diyim nasıl davranayım diye sormadım ailesinin yanına neden geldigini önceden sormustum zaten onu sevmedigimle bu sorudan sonra yüzleştim. teşekkür ederim yorumunuz için

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…