ne yapayım şimdi...

bölümünden dolayı en mantıklı çözüm eşine sabretmek görünüyor. yalnız aklıma takılan bir şey var:
4 yıl sonunda mezun olunca kesin atanıyor musun? kpss mecburiyeti var mı?
o dönem oğlun 8-9 yaşında olacak, o babasından ayrılmanı nasıl karşılar? eşin oğlunun velayetini sana bırakır mı? bunları yasal ve psikolojik yönden iyice araştırıp karar vermen gerektiğini düşünüyorum.
kpss mecburiyeti var fakat çok düşük puanla atanabiliyoruz biz 53-55 gibi.evet oglum 8 yaşında olacak o zaman babası ne düşünür velayet konusunda onu bilemem. Bu işler nasıl olur kanunen ne gibi zorlukları kolaylıkları var bir fikrim yok ,araştırırım dediğiniz gibi
oğlum nasıl karşılar bilmiyorum ama babasına değilde daha çok bana düşkündür

Son düzenleme:
Adamla durduğun hata !!! Kimseye kolay kolay boşan demem ama sana saygı duymayan anasının sozunden çıkmayan herşeye huzursuzluk katan seni gözden çıkarmış bir insanın yanında kalmak bence gurursuzluk olur. Git gülüm babanın evine al bebeğini de anirsin eşek gibi arkadan! Okulunu da baba evinde okursun diye dusunuyorum ... Allah yardımcın olsun

kpss mecburiyeti var fakat çok düşük puanla atanabiliyoruz biz 53-55 gibi.evet oglum 8 yaşında olacak o zaman babası ne düşünür velayet konusunda bilmiyorum bu işler nasıl olur kanunen ne gibi zorlukları kolaylıkları var bilmiyorum araştırırım dediğiniz gibi
oğlum nasıl karşılar bilemiyorum ama babasına değilde daha çok bana düşkündür
şu yaşlarda her çocuk annecidir genelde. ilkokul çağında değişebilir. bir de eşin dengesiz sanırım, intiharla tehdit etmesi filan. ilerde çocuğu vermemekle de seni tehdit eder mi?
eşin ailesine uyup her konuda zorluk çıkarabilir sana ve oğluna.

eşimle 5 yıllık evliyiz 4 yaşında bir oğlum var ben 24 eşim 33 yaşında. kendisi memur bende şu an öğrenciyim 1.sınıftayım. sorunum ;daha doğrusu içinden çıkamadığım konu , ben bu okulu evlendikten sonra kazandım kazanmak kolay olmadı gerektiğinde eşime de karşı çıktım dediğimi yaptım şu an etrafımdaki insanlar bana imrenerek bakıyor evli ve çocuklu olup hem okulu hem evi idare ediyorum diye.. eşimde bu konuda destek oluyor hakkını yiyemem ama bazı huyları beni çileden çıkarıyor.ben 19 yaşındayken onunla evlendim ailem tıp okumamı istiyordu gece gündüz ders çalısıyordum ama sınavlarda işlerim hep ters gitti hastalandım sınava geç kaldım vs vs derken sınavı kazanamadım babamın hayallerş yıkıldı herkes şaşırdı o arada 2 yıllık bi ilişkimde bitti ve ben boşluktaydım çok üzülmüştüm her şey üst üste geliyordu.. görücü gelenlere okuyorum diyordum artık onu da diyemez oldum ve babam aşırı sinirli kıskanç bir insan olduğundan eşimle evlenmeyi kabul ettim babam işte 'çocuk okumuş meslegi var ben babasını da tanıyorum ' vs dedi bana fikrimi sordu sormadı arası birşey ve ben ağlaya ağlaya evlendim..ilk yıllarda eşim sırtını döner yatardı hiç benimle ilgilenmezdi acaba sorun bende mi diyr düşünürdüm zaten ailem uzak başka sehire gelin gittim kimsem yok komsu tanıdık akraba birde 1 ay içinde evlendik biz aceleye geldi ( işte bu da bir saçmalık şimdiki aklım olsa ..) dedimki ondandır belki daha alışamadık birbirimize falan .. orda 8 ay yaşadıktan sonra doguya gittik şark görevine yine ailem uzak yılfa bir kez görüyorum .bu arada hamile kaldım eşimi 8 aylık hamileyken internette bayan arkadaş arama Sitesine girerken yakaladım önce yalanladı sonra bekar arkadasım burdan bulmuş sevgilisini falan dedi anlattı gülerek.. ben konusmadım ama ne yapacagimı da bilmiyorum boşansam daha mı iyi olacak diye düşünüyorum. bir şekilde gönlümü aldı unuttuk derken oglum dogdu ve aradan 1 yıl geçtiğinde balkondaki çöpleri kapının önüne koymadım diye oglumun gözü önünde üzerime yürüyüp kolumu kıvırdı yavrum nasıl agladı o günü hiç unutmuyorum.o gece onun yanında yatmadım cebinden para alıp ondan habersiz ertesi gün memleketime geldim 12 saatlik yolda oglum ve ben..sonra araya onun ailesi girdi özür diledilr eşimde iş yerinde biriyle kavga etmiş onu yansıtmış bana güya.. işte mecbur oldugumdan bir şans daha verdim..o da öyle geçti..eşimin bir huyu var kim ne derse ona gider kendi kişiliği yok gibi adamın kim ne derse o dogrudur.. benim ikiz kardeşlerim var oglumdan 1 yaş büyükler dogum yaptıgımda annem gelemedi bu yüzden kv baktı etti sağolsun. oglum 6 aylık olmustu ama hâlâ annemler görmemişti sadece resimlerde kamerada vs.. eşimden izin alıp 1 aylığına memlekete geldim eşimin ailesi ve benim ailem aynı şehirde .. annemlerde bi kaç gün kaldıktan sonra kvlere gittim orda bir iki gün kaldım tekrar annemlere geçtim çünkü zaten gelme amacım annemleri özlemem ve çocugumu daha hiç görmemiş olmalarıydı.. kv ler gem dogumda hem de gelip gidebiliyorlardı kalıyolardı 1 hafta 10 gün.. o gün eşimi arayıp beni şikayet etmişler burda hiç kalmadı diye ve kavga ettik .. bu yüzden sürekli buraya gelirken suratım asık oluyor ben anlayışlı insanlar sanmıstım ama değillermiş..eşim şu an bizim yaşadıgımız şehir ile ailelerimizin yaşadıgı şehire yakın bir yerde görevde.. arkadasları otelde kalıyor ama ailemizin yaşadıgı şehir daha yakın diye günlük 1 saatlik yolu git gel yapıyor toplam 2 saat olmak üzere . ama aynı zamanda bu şehir bizim evimize de 1 saat uzaklıkta .. ben de dedimki okulumda devamsızlık hakkım var 1 hafta bende gidiyim hem eşimi görürüm hem ailemi dedim ama beyefendiye yaranamıyorum buraya gelene kadar evimize gelsen çocuk da seni özlüyo bende özlüyorum dedim ama yok çok inatçı bi yapısı var bu yüzden de tartıştık.. bana her zaman böyle yaptıgımı annesini babasını sevmediğimi onlara gelirken hep surat astıgımı ama benim ailemin yanında gülüp oynadığımı hazöedemediğini söyledi.halbuki annesiyle iyi anlasırım şakalaşır güleriz her zaman.ama sürekli bi karşılaştırma peşinde. en son annemlerdryken tartıştık gene aynı konu yüzünden çok fazla uzatmak da istemiyorum başınızı şişirdim benim sorunum ben bu zorluklara karşı bu okulu kazandım güzelde bir bölüm.. ama eşimden ayrılırsam bu okul nasıl bitecek 4 yıllık bir bölüm ve ben 1.sınıfım. yok ayrılmayayım diycem ama eşim bana karşı çok değişti bişey oldugu zaman boşan git vs bile diyebiliyor rahatça.bu adam sizce beni sevmiyor mu yada ne yapmaya çalısıyor annesi ne derse onun dolduruşuna geliyor beni hiç bi zaman korumaz annesi son tartısmamızı bildgi halde niye gelip gitmiyor çocuk nasılmıs diye soruyomus ve annem seni aramıs aksam gelin demiş niye gelmediniz dedi kendi annesinde kalıyor işten gelince bende annemde..ama hala eşimi kışkırtıyor bana da ben onunla konusurum kızım sen takma kafana dediği halde yalan söylemiş bugün yine tartıstık yarın için gezelim demişti konusurken eger böyle yapmaya devam edersen yarın da gelmem görüşmem diyor bizi niye düşmanın olarak görüyosun gelmezsen gelme istemiyorum zaten seni diyor..ben onun için açmadım telefonu dedim başka bir şey için aramıstım ama yine kavga ettik annesi yüzünden.. benim ne yapmam lazım boşansam okulumun bölümü ailemin yaşadıgı şehir de yok.dondursam bi daha ne zaman başlıycam.başka yerde okusam çocuk ne olacak hiç bilmiyorum lütfen yardm edin daha çok şeyler yazacaktım ama kafam zonkluyor
teşekkür ederim şimdiden
İlk kazanamadiginda sana hayatı dar eden baban, bosandiginda okula gönderir mi sanıyorsun?
Okulunu bitirmeden ayrılma. Bir kere okuldan uzaklaşıp hata yapmışsın zaten. Aynı hatayi bir kere daha yapma. Zor ama idare et
Aslında çözülür gibi de duruyor aranızdaki mesele. Nihayetinde esin (okul acisindan) anlayıslı biri gibi. Kayinvalide biraz uzak dursa sizden belki her şey daha iyi olur.

Biraz sakinlesinceye kadar zamana bırakın, annesi hakkında kötü bir şey söylemeyin, doldurusa geliyorsun vs gibi, boşanma lafını dile getirmeyin, dile getirmesini ortam hazırlamayın.
Yanınıza gelmesini istediğiniz zaman hiç başkalarını karıştırmaya özledim diye cagirin,sizde ara sıra yanlarina gidin. Güleryüz gösterin.
Kısacası okul bitene kadar, en basit tabiriyle, köprüyü geçene kadar ayıya dayı diyin.
Okul bittiğinde ne yapmak istediğinize karar verirsiniz.

Çöp koymadın diye kol kıvırmak ne ya? Böyle tipler zoru görünce de sesi çıkmaz ama. Babamın kuzeni vardı, sürekli öğüt filan verirdi. Neyse, eşiyle tartışmıştım. Babamlar yoktu, babannem ile dedem vardı otururken sen iyi terbiye almamışın kızım özür dile yoksa çarpacağım bi tane demişti. Burnundan kıl aldırmaz, hödük gibi bişiy. Benim 1.70 boylarındaki 60 kilolardaki abimde güldü, Allahını seviyorsan vursana bi tane demişti. Ne olacak demişti o adamda. Mutfaktan ekmek bıçağını alıp gelmişti, masaya koyup sen bi vur hep beraber görelim ne olacağını demişti. Buz gibi olmuştu, kalkıp gittiler daha da gelmedilerdi. Bencede uzak durun, bu gün kol kıvıran yarın kim bilir neler yapar?
doğrudur, hepsinin farkındayım ama işte hep mecburiyetten ve tamamen cahillikten gerçekleşti herşey zaten artık kurtulmak istiyorum

Güçlü bir kadınsın
Bu zorluklarla okula devam etmeni çok takdir ettim
Mutluluk senin de hakkın ve oğlunun da
Okulun bitince boşan
Bir iş bulur,çalışırsın
Hayatın çok başındasın ,belki aşık olup tekrar evlenirsin
Kendine şans ver

İlk kazanamadiginda sana hayatı dar eden baban, bosandiginda okula gönderir mi sanıyorsun?
Okulunu bitirmeden ayrılma. Bir kere okuldan uzaklaşıp hata yapmışsın zaten. Aynı hatayi bir kere daha yapma. Zor ama idare et
Aslında çözülür gibi de duruyor aranızdaki mesele. Nihayetinde esin (okul acisindan) anlayıslı biri gibi. Kayinvalide biraz uzak dursa sizden belki her şey daha iyi olur.

Biraz sakinlesinceye kadar zamana bırakın, annesi hakkında kötü bir şey söylemeyin, doldurusa geliyorsun vs gibi, boşanma lafını dile getirmeyin, dile getirmesini ortam hazırlamayın.
Yanınıza gelmesini istediğiniz zaman hiç başkalarını karıştırmaya özledim diye cagirin,sizde ara sıra yanlarina gidin. Güleryüz gösterin.
Kısacası okul bitene kadar, en basit tabiriyle, köprüyü geçene kadar ayıya dayı diyin.
Okul bittiğinde ne yapmak istediğinize karar verirsiniz.
evet eşimin iyi tarafları da var yani iyi oldugunda melek gibi ama kötüsü de tam kötü ..önerilerinizi dikkate alacağım

Güçlü bir kadınsın
Bu zorluklarla okula devam etmeni çok takdir ettim
Mutluluk senin de hakkın ve oğlunun da
Okulun bitince boşan
Bir iş bulur,çalışırsın
Hayatın çok başındasın ,belki aşık olup tekrar evlenirsin
Kendine şans ver
teşekkür ederim . okulun bitince derken bu yıl için mi yoksa mezun olunca mı demek istediniz ?

teşekkür ederim . okulun bitince derken bu yıl için mi yoksa mezun olunca mı demek istediniz ?
Mezun ol en azından okuyabilecek şartlara sahipsin
Biraz dayan sık dişini
Bir daha canını yakarsa mutlaka darp raporu al umarım ihtiyacın olmaz
Yapabiliyorsan para biriktir
Sonra da okul bitince aç davanı boşan
Çekme bu adamı

Benim kuzenim sizinle ayni durumdaydi fen lisesinde okurken enistem okuldan alip zorla evlendirdi ama adami hic sevmedi 2 cocugu var hep tecavuz gibi olmus cok uzulmustum duydugumda:KK43: ama sonra disardan lisesini tamamladi univi bitirdi atandi ve ilk maasiyla bosandi resmen enistemede ister onumde durursun ister yanimda durursun ben bosanicam dedi oda bisey diyemedi.bence sizin durumunuzdada en mantiklisi bu gibi zatem bu yil bitti sayilir 3 yil daha sikin disinizi sonra yolunuza bakin ama sakin cocuk yapmayin

haklısınız aslında herşeyi anlatsam sayfalar sürer ama ben biraz kısalaştırmak adına karışık yazmışım kusura bakmayın..sorunuza gelince yeniden sınava girip kazanabilirim hem ygs hem yetenek sınavı ile kazandım fakat şöyle bir durum var ailemin yaşadıgı şehirde müzik öğretmenliği bölümü yok başka şehir de olmaz çünkü çocuk var
Anladım. O zaman bölümünüzü ne kadar istediğiniz kararınızı etkileyecek ama ben bir kadının kocası da olsa bir erkeğin zorbalığını çekmemesi taraftarıyım. Siz bilirsiniz elbette, üç yıl biraz uzun bir süre. İdare ederim diyorsanız :110:

Cunku buraya hic kimse pispislanmaya gelmedi. Kk'da illa yol gosterici bir yorum yapacaksin diye bir kural yok. Herkes her yorumu yapabilir.

Konu sahibi; baban tip okumani istiyor ama ilk sene kazanamadigin seni apar topar evlendiriyor. Bu ne yaman celiski yahu? Kimseye katlanmak zorunsa degilsin cocugunun babasi bile olsa. Kolunu kivirmak nedir ya dagdan mi indi arkadas?

Bolume devam edin. Edemiyorsaniz en olmadi aciktan devam edin sinava git gel.
siz bunun adina pispislanma diyorsunuz bense yargilamama. sacma sapan elestiriye kimse katlanmak zorunda degil.

Okulunuz bitinceye kadar sabredin. Bu zaman zarfinda onceliginiz cocugunuz ve kendiniz olsun. Kavga cikartacagi seylerden uzak durun. Okul bittikten sonra tekrar degerlendirirsiniz evliliginizi. Su anda vereceginiz karar en cok size ve cocugunuza zarar verecek gibi dusunuyorum.

Gerçekten herkes imrenir böyle bi hayata.

Yani kendinizi nerde görüyosunuz anlamadım.

19unda evlen üstüne birde çocuk patlat. Arada bi şiddet gör. Adam ilgisiz. Ailen uzak. Sonradan okula dön.

Çok kıskandım.

Gerçekten herkes imrenir böyle bi hayata.

Yani kendinizi nerde görüyosunuz anlamadım.

19unda evlen üstüne birde çocuk patlat. Arada bi şiddet gör. Adam ilgisiz. Ailen uzak. Sonradan okula dön.

Çok kıskandım.
Kimse kimsenin 4 duvar arasında ne yaşadığını bilemez..Konu Sahibi de dıştan bu sekilde göründüğünü söylemiş orda ztn

Kimse kimsenin 4 duvar arasında ne yaşadığını bilemez..Konu Sahibi de dıştan bu sekilde göründüğünü söylemiş orda ztn
Dıştan 19yaşında evlendiği gözüküyo ve çocuk sahibi olduğu da. O yaştakiler üniversitede çimlerde yatar tek derdi dersleri olur. Asıl bu kıskanılır. 19 yaşında yemek temizlik bulaşık çocuk. Kimse buna imrenmez. Hayal dünyasında olmayın.

X