Nasıl evlenebiliyorsunuz?

Bir bakmışım evliyim falan filan diyenler bana da çok tuhaf geliyor işim ciddisini yazayım bu gönül işinde ten uyumu, kafa uyumu, cinsel performans, maddi durum, iş güç durumu, içinin ısınması o kadar çok parametre var ki bunca insan nasıl bu şartları tutturup evlenip duruyor benim de çok garibime gidiyor.birini gerçekten sevmek çok zor değil mi ya? Düşün düşün kafayı yedim artık düşünmüyorum.kişisel bir sorun bu.milletin böyle bir sorunu yok valla.genelleme yapıp tespit kasmanın da alemi yok.doğru değil çünkü.bizim kişisel derdimiz.kabullenmek gerek.kaderine yan yani.

Bu sefer de evde kaldım diye buralara konu açardın.insanoğlu hiçbir zaman tam memnun olmaz içinde olduğu durumdan.

Herkes öyle değil aslında, iyi insanlar çıkar umarım bundan sonra karşınıza

Kısmet işi bu işler anlıyorum ama kaç yaşına geldim kalbim isteyince aklım, aklım isteyince kalbim istemiyor. Ben de ciddi adımlar istiyorum ama olmuyor. Nasıl evlendiniz?
Valla bende anlamadım çok aşık olmuştum kocama zaten oda ısrar etti evlenelim diye bir anda evlendik

Yola cikmayinca da olmuyor. Bu yasima kadar da cikmadim ama insan artik istiyor ya coluk cocuk. Sicak aile
Herkes ister çoluk çocuk aile falan ama doğru kişi karşınıza çıkmadığında bunlar aklınıza bile gelmez. Doğru insanla önce arkadaş olun,sonra sevgili. Sonra bakın duruma,bir ömrü paylaşabilecek misiniz,buna değecek mi diye. Yola ondan sonra çıkarsınız

Güzellik aramıyorlar ki.her kadının bir kısmet skalası olduğunu düşünüyorum ben.ve bu durum ne eğitim ne güzellik ne çevre hiçbir şeyle alakalı değil.sokağa bir çık ne çirkin kadınlar var görmüyor musun? Ben bazen şaşırıp kalıyorum bazı kadınların çirkinliğine. Ohaa ne kadar çirkin diye.hepsi de evli barklı boy boy çocuklu valla.demem o ki güzelsin diye şansın daha fazla değil.hatta daha az.allah çirkin şansı versin diye boşuna demiyorlar.daha yeni tolga sarıtaş çirkin kadınla evlendi bayıla bayıla.tek kelime kısmet.bütün genellemeler bütün kafa yormalar yanlış bu konularda.tuhaf bir konu bu işler.

Mesela bir arkadaşım, evlendi boşandı, hayallerindeki adam kısa sürede önüne geldi onla da evlendi. Demek istediğim boşanan arkadaşım bile hızlıca bir eş buldu. Kısmet işi ama akıl ermiyor.

Bu kadar sorunlu bir ilişki yaşarken, henüz kendinizi dinlemeden bunu mu soruyorsunuz? Pes artık.
Asıl tam da ilişki bittikten sonra soruyorum. Çünkü ben bir ilişkiye ciddiyetle başlarım. Hemen kestirip atmadan sorun çözemeye çalışıyorum

Nerede bulduğuna bağlı... En son erkek arkadaşın ile Nerede tanıştın?

Mesela bir arkadaşım, evlendi boşandı, hayallerindeki adam kısa sürede önüne geldi onla da evlendi. Demek istediğim boşanan arkadaşım bile hızlıca bir eş buldu. Kısmet işi ama akıl ermiyor.
Evet öyle.güçlü olmak zorundayız ne yazık ki.

Asıl tam da ilişki bittikten sonra soruyorum. Çünkü ben bir ilişkiye ciddiyetle başlarım. Hemen kestirip atmadan sorun çözemeye çalışıyorum
Onunla da alakası yok ne tanışma hikayeleri okuduk buralarda.3,5 sene küs kalıp sonra tekrar birleşen, adama yapmadığını bırakmayan, ya da hiç önem vermeyen.yq da barda tanışan, sadece seks yapmak için başlayıp devam eden. Dediğim gibine desek boş bence.

konu sahini dünkü konunuza yorum yazmis biri olarak bence de siz evlenmeyin.
en azindan simdilik
dogru erkegi secmeyi bilmiyorsunuz
sınırlarınızı koruyamiyorsunuz
yoldaki isaretleri görmüyorsunuz
gelecek olan kötülük ayan beyan geldiginde birakmayi bilmiyorsunuz.
evlilik size mutluluk getirmez tam tersi kendi mutsuzlugunuza eşantiyon mutsuz bir cocuk getirir.
paraniz varsa terapiye baslayin ve ogrenin neden hep erkegin en kötüsünü seciyorsunuz, neden size yapılan kötülüklere boyun egiyorsunuz.
once kendi icinizdeki bu sorunu çözün, sonra daha saglikli bir ilişkiniz olunca o yol zaten evlilige gider.

İş o degilki iş doğru iki insanın bir araya gelmesi yoksa bunu statü sayıp hayatda tek basardiğın mesele soyadının değişmesi oluyor.Bence evlilik dediğin şey zaten ince elenmeli pat diye böyle bir karar alınmamalı sevmek yetmez beraber problem cozemeyenler sonra o problem için dünya para ödüyor işin uzmanına ve hayata aynı yerden bakmayı bilmeyen sosyo ekonomik kültürel anlamda denk olmayan evliliklerin neredeyse büyük çoğunluğu mutlu yada güzel beraberlik diye tanimlanamiyor. Sorun tabiki olacak konu hem sorunu çözüp hem uyumla sevgide kalabilmek sevgi bitince saygı yok olur bunlar birbirinden ayrılmaz uyum da zaten baştan beri yoksa kör aşık kafası ile hormon coşkusu yada evlenmek gerek diye yapılan evlilikse yada bir taraf sürekli bir tarafa uyum saglamaya cabaliyorsa herşeyi bekler insan karşıdan.Beklemelide olumsuz anlamda Doğru evlilikte sevgi alışkanlığa dönse bile az miktarda hala sıcak hala orada olmali.Bir evliliğin sürmesi başarı değildir evlilkte kendin olarak iyi hissetmek paylaşmak keyif almak başarıdır.Sicak aile hayaller öyle değil işte fedakarlık çekmek katlanmak da değil.İyi bir hayat arkadaşı cennete kötüsü yaşamınızı cehenneme çevirir Bence kötü bir evlilik yerine hiç evlenmemis olmak bin kat iyidir.Bu sözü o kadar çok çift dile getirdiki bunlar gerçek .Kendinizi iyi tanıyın sakin artık olmalı yaşım geçti yuva kurmalı olayıyla birseyi zorlamayın.Hani olanda olmayanda hayır var arayan buluyor ama Mevlasini değil malesef hepsi.O nedenle kadere bırakın sadece gözünüzü çok açın ordada irade var sadece yazgı degil.Secenekler olacak son kararı iyi vermek lazım.İyi şanslar keramet evlilkte değil doğru seçim yapmakta iyi tanımakta hem kendini hem onu kusacasi kendini bilmekte.

Nerede bulduğuna bağlı... En son erkek arkadaşın ile Nerede tanıştın?
İnstagramdan ama bunun sağlam kişilikte önemli olduğunu düşünmüyorum. Neden? Aynı sınıfta ders aldığım sevgilim de aynı çıktı. Arkadaş grubumuzdan tanıdığım kişi de. Yani tanışma yeri absürt yerler değil.

Bir önceki konuyu okudum. Bunu da okudum. Bir zamanlar ben de senin gibi aşırı kıskanç biriydim. Kıskançlığın dozunu kaçırıyordum. Konuştuğum kişinin mailleri de dahil tüm şifrelerini ister, telefonunu en ince detayına kadar kurcalardım. Karşı tarafta aynı şekilde ve daha fazlasını yapmaya başladı, bir sabah uyandım, sosyal medya hesaplarımdan ailemi, akrabalarımı, arkadaşlarımı silmiş. Ne yapıyorsun sen dedim , kızlar dışında kimseyi ekleyemezsin, aileni ekleyebilirsin deyip sadece istediği kişileri eklerdi. Ama kendinden hiç kimsenin silinmesini vs istemezdi. Zar zor silerdi. Ama bu aşırı kıskançlıklar daha kötü sonuçlar doğurdu, kız arkadaşlarıyla görüşür söylemez, gece yarısı bana uyuduğunj söyleyip kız arkadaşını arar saatlerce konuşurmuş bunu telefon dökümüne bakıp yakalamıştım. Birde sürekli ayrılıp barışmak ister, tüm işlerini bana yaptırmaya çalışırdı, ben de deli gibi aşık, her işini yapar, bütün kağıt kürek işlerini hallederdim. Ama karşılığını gördüm mü hayır, psikolojik olarak o kadar zarar verdi ki bana, 4 yılım çöp oldu. Ayrılamadım, her seferinde geri döndüm, sonra dedim ki ben ne yapıyorum böyle kendime, her şeyi geri ver, bitsin bu eziyet. Psikopatın tekiydi birde.

Aşırı kıskançlık, güvensizlik varsa o ilişki devam etmez ve etmemeli. Sonu hüsran olur. Ben şuanda o zamanlardaki halime acıyor ve üzülüyorum. Boşu boşuna 4 yılımı harcamışım diyorum, ne saçma olaylar yaşamışım. O zamanlardaki halimden eser yok şimdi. Zaman her şeyin ilacı. Evleneceğin kişi eninde sonunda çıkıyor karşına. Hiç ummadığın zamanda oluyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…