Nasıl evlenebiliyorsunuz?

Bir önceki konuyu okudum. Bunu da okudum. Bir zamanlar ben de senin gibi aşırı kıskanç biriydim. Kıskançlığın dozunu kaçırıyordum. Konuştuğum kişinin mailleri de dahil tüm şifrelerini ister, telefonunu en ince detayına kadar kurcalardım. Karşı tarafta aynı şekilde ve daha fazlasını yapmaya başladı, bir sabah uyandım, sosyal medya hesaplarımdan ailemi, akrabalarımı, arkadaşlarımı silmiş.😡 Ne yapıyorsun sen dedim , kızlar dışında kimseyi ekleyemezsin, aileni ekleyebilirsin deyip sadece istediği kişileri eklerdi. Ama kendinden hiç kimsenin silinmesini vs istemezdi. Zar zor silerdi. Ama bu aşırı kıskançlıklar daha kötü sonuçlar doğurdu, kız arkadaşlarıyla görüşür söylemez, gece yarısı bana uyuduğunj söyleyip kız arkadaşını arar saatlerce konuşurmuş bunu telefon dökümüne bakıp yakalamıştım. Birde sürekli ayrılıp barışmak ister, tüm işlerini bana yaptırmaya çalışırdı, ben de deli gibi aşık, her işini yapar, bütün kağıt kürek işlerini hallederdim. Ama karşılığını gördüm mü hayır, psikolojik olarak o kadar zarar verdi ki bana, 4 yılım çöp oldu. Ayrılamadım, her seferinde geri döndüm, sonra dedim ki ben ne yapıyorum böyle kendime, her şeyi geri ver, bitsin bu eziyet. Psikopatın tekiydi birde.

Aşırı kıskançlık, güvensizlik varsa o ilişki devam etmez ve etmemeli. Sonu hüsran olur. Ben şuanda o zamanlardaki halime acıyor ve üzülüyorum. Boşu boşuna 4 yılımı harcamışım diyorum, ne saçma olaylar yaşamışım. O zamanlardaki halimden eser yok şimdi. Zaman her şeyin ilacı. Evleneceğin kişi eninde sonunda çıkıyor karşına. Hiç ummadığın zamanda oluyor.
Bize neler yaşattılar böyle 🥲 oysa sadece sevgi saygi emek istemistik biz kadinlar.

konu sahini dünkü konunuza yorum yazmis biri olarak bence de siz evlenmeyin.
en azindan simdilik
dogru erkegi secmeyi bilmiyorsunuz
sınırlarınızı koruyamiyorsunuz
yoldaki isaretleri görmüyorsunuz
gelecek olan kötülük ayan beyan geldiginde birakmayi bilmiyorsunuz.
evlilik size mutluluk getirmez tam tersi kendi mutsuzlugunuza eşantiyon mutsuz bir cocuk getirir.
paraniz varsa terapiye baslayin ve ogrenin neden hep erkegin en kötüsünü seciyorsunuz, neden size yapılan kötülüklere boyun egiyorsunuz.
once kendi icinizdeki bu sorunu çözün, sonra daha saglikli bir ilişkiniz olunca o yol zaten evlilige gider.
Bir sure zaten kafami toplayacagim. Sagliksiz iliskiyi uzatmak yersizmis.

İş o degilki iş doğru iki insanın bir araya gelmesi yoksa bunu statü sayıp hayatda tek basardiğın mesele soyadının değişmesi oluyor.Bence evlilik dediğin şey zaten ince elenmeli pat diye böyle bir karar alınmamalı sevmek yetmez beraber problem cozemeyenler sonra o problem için dünya para ödüyor işin uzmanına ve hayata aynı yerden bakmayı bilmeyen sosyo ekonomik kültürel anlamda denk olmayan evliliklerin neredeyse büyük çoğunluğu mutlu yada güzel beraberlik diye tanimlanamiyor. Sorun tabiki olacak konu hem sorunu çözüp hem uyumla sevgide kalabilmek sevgi bitince saygı yok olur bunlar birbirinden ayrılmaz uyum da zaten baştan beri yoksa kör aşık kafası ile hormon coşkusu yada evlenmek gerek diye yapılan evlilikse yada bir taraf sürekli bir tarafa uyum saglamaya cabaliyorsa herşeyi bekler insan karşıdan.Beklemelide olumsuz anlamda Doğru evlilikte sevgi alışkanlığa dönse bile az miktarda hala sıcak hala orada olmali.Bir evliliğin sürmesi başarı değildir evlilkte kendin olarak iyi hissetmek paylaşmak keyif almak başarıdır.Sicak aile hayaller öyle değil işte fedakarlık çekmek katlanmak da değil.İyi bir hayat arkadaşı cennete kötüsü yaşamınızı cehenneme çevirir Bence kötü bir evlilik yerine hiç evlenmemis olmak bin kat iyidir.Bu sözü o kadar çok çift dile getirdiki bunlar gerçek .Kendinizi iyi tanıyın sakin artık olmalı yaşım geçti yuva kurmalı olayıyla birseyi zorlamayın.Hani olanda olmayanda hayır var arayan buluyor ama Mevlasini değil malesef hepsi.O nedenle kadere bırakın sadece gözünüzü çok açın ordada irade var sadece yazgı degil.Secenekler olacak son kararı iyi vermek lazım.İyi şanslar keramet evlilkte değil doğru seçim yapmakta iyi tanımakta hem kendini hem onu kusacasi kendini bilmekte.
Tam dediginiz gibi yaşım ve çevremde tek kalmam sebebiyle de biraz aceleci davranıyorum. Düzeltip kendime hazır hale getirmeye çabalıyorum. Aslında başında olmasa bile ilişkinin tanıma sürecinden sonra belli oluyor. Malum eski erkek arkadaşımla evlenmiş olsaydım, bana güvenmediğini söyleyecek fakat kendi aldatmış olacaktı. Bazen olmaması olmasından daha iyidir çok çok katılıyorum. Aklıma zihnime bunu kazımaya çalışıyorum. Doğru seçim yapabilmek adına kendim için aksiyon alıcam. Karşı kişiyi de suçlamak yersiz. Ben kareyi yontup yuvarlak yapmaya çalışıyorum.

Kareyi yontuo yuvarlak yapmak güzelmiş yada limonlu kekten çilek tadı almaya çalışmak ikiside olmaz demi 😂

Bir sure zaten kafami toplayacagim. Sagliksiz iliskiyi uzatmak yersizmis.
sagliksiz iliski yasamak ayri bir sey. herkes zamanla sagliksiz iliskiler kurmuştur. ama sizinki cok baska bir boyut. toksik oldugu ayan beyan olan bir ilişkiyi guzel sanmak, tonla fedakarlik yapmak, yeniden baslasin diye yalvarmak, o kişiyi hala guzelleyebilmek falan.
bence sizin bakisacinizda bir sorun var
bir süre yalnız da kalsaniz sonra yine aynısını bulursunuz (ki onceki iliskileriniz de birbirine benzer kötü adamlarmis)
eger zamana yayarsaniz kaybettiginiz sadece zamaniniz olur.
o yuzden hangisi size iyi gelecekse cok acil terapi mi, theta heating mi ne bilmiyorum ama bir yol al bence

önce o kıskanç sevgilinle hala devam ediyorsan ondan kurtul.

Hele ki gunumuz erkekleri ile cok cok zor hale geldi. Soruyorsun kimi ciddiyetsiz, kimi daha iliski yurutemiyor, kimi psikolojik sorunlu, kimi maddiyattan yok yani cevrem takir takir evlendi. Ben sorunlu tipleri mi cekiyorum acaba? Ama kimsenin de alninda evlenilecek erkek yazmiyor. Basta sadik degiller ben hep yakaliyorum bir acik.
En iyisi bekar kalmak. Kendi evinde kendi düzenin. İstediğini yersin içersin istediğin zaman gezersin miss gibi hayat.
Ben olsam evlenilecek erkek aramakla uğraşmaz, akışa bırakırdım. Belki bir ara çıkar karşına kafa dengi birisi evlenirsin. 33 genç bir yaş

Burada bazı üyelerin eski yazdıklarını falan okuyorum işte bir 5 6 yıl öncesini falan. Hoşuma gidiyor. Bir şekilde gelecekten habersiz kafaya bir şeyleri takmış aşka inanmıyorum vs demiş falan sonra evlenmiş fsjssks.
Çok tuhaf tanışma hikayeleri var her şeyin hayırlısı. Bu işler nasip kısmet. Aradığınız şeyler genelde hiç ummadığınız anda karşınıza çıkar çok takmayın.
Bir de naçizane tavsiyem duada ya da beklentide ayrıntı belirtin. Önemli olan evlenmekten ziyade doğru insanla huzurlu ve yormayan bir evlilik yapmak. Allah iyi insanlar çıkarsın karşımıza:)

X