Mutsuzluktan öleceğim

Bu konuda cok yanlis dusunuyorsunuz
O odevi kontrol etmemeniz gerekiyor , hele yanlisini hic duzeltmemeniz gerekiyor
Siz ogretmenlik yapacaksaniz cocugunuzu neden okula gonderiyorsunuz?
O is ogretmenin gorevi , odevi kontrol edip cocugun nerede hata yaptigini gorecek ki eksigini gidersin cocugun
Yapmayin bunu , bu isin tum uzmanlari da benim soyledigimi soyluyor

Buna benzer çok kayıp nesil var işte toplumda.

Babamın baba bir anne ayrı abisi ablaları var. Bir tane de kızkardeşi..
Babamı 11 yaşında bir akrabanın peşine takıp İstanbul'a çalışmaya göndermişler. İnşaatlarda yatmış. Büyükler yatak bile vermezlermiş iterlermiş hep.
Beraber geldiği akrabası az biraz sahip çıkmış. Ne sevgi, ne saygı görmüş çocukluğundan bu yana ailede. Ama eli para görünce dibinden ayrılmamışlar..

Al sana ESKİLER. Ne anne tarafımda, ne baba tarafımda iyi tek bir örnek yok..

KV hakli ama- bende Istanbulda elimde ekmek arasinla büyüdüm. ayni KVnin söyledigi gibi. annem eve sokamazdi- nasil atardim kendimi yerlere- ne zihinsel nede bedensel bir sorunum var :) turp gibiyim. 9 yasinda yurtdisina tasindik- burdaki aile hekimim her gitmemde tüyo aliyor benden. bagsiklik sistemim normal disi güclü.
bende diyorum: 90li yillarin halici, sokak kedisi, faresi, pisligi derken ben böyle tazmanya canavari gibi oldum :) o yaslarda kapmadigim parazit kalmamisdi...pire, bit vs.
burda yasitlarimin cogu kronik hasta- en hafifi kronik bronsitle ugrasiyor.
kiyaslanamaz ama bazen eskileri dinlemekte fayda var :)

Hepsine toptan cevap veriyorum,koca bir HİÇ
Bu sözü yaşadığım yerde 70 üstü kadınlar söyler,biz de gülümseyerek,ama babaanne,X teyze zaman değişti der geçeriz.
Fakat burada,yaş ortalamasının 28 29 olduğu bir platformda unu duymak gerçekten şaşırtıcı

Evliliğin başından beri güç gösterisi varmış yani her şey baştan belliymiş. Hadi birinci şöyle böyle oldu da ikinci çocuk neden? Allah verdi, korunuyorduk, ben de anlamadım gibi bahanelerin arkasına saklanmayın lütfen. 9 senedir hiçbir değişiklik olmamış, 9 senedir aynı , 9 sene her şeyi sineye çekmişsiniz de şimdi burda biz boşan dedik diye boşanıcak mısınız?

Beni yazmışsınıx. Höt höt bir koca, olmayan aile. Bende çocuk yok. Keşke 8lsa da ona sarılsam. Yalnızlıktan reel anlamda ölüyorum kimse farkında değil.

Benim babam o yaslarda kendi kacmis istanbula- babam anlatirdi hep, bütün gün tütün tarlasinda calisirmis sonrada ac ac yataga girermis.
ben ilk 9 yilimi TRde -gerisini yurtdisinda gecirdim. annem bilincli bir kadin olmasina ragmen ben bile sabah ezanindan aksam ezanina kadar sokakta oynardim.
okula kendim giderdim. annem fazla paralamazdi kendini. yurtdisina tasindiktan sonra cok bunaldi. hem 3 vardiyali is ve iki cocuk. e burda sokakta oynamada yok.
eski nesil (benim kendi neslim bile) baya baya bilincsizdi. ben istanbulun göbeginde cocugumu 12 saat disarida oynatmam- ben oynuyordum ama. he devir degisti tamam ama ozamda sapik, organ mafyasi vs. vardi yani

Hemen hemen her 2 cocuklu kadinin yasadiklarini yasiyorsunuz. Cogu erkek boyle maalesef. Laf anlatirsin anlamazlar,ellerinden is gelmez,anca para kazanmayi bilirler. Sanki kimse bilmiyor bir kendileri biliyor onu da.

Esinizi en iyi siz tanirsiniz. Simdi bu adam boyle,mayasi boyle yani. Degismez ki o adam bebek dogunca? Beklentide oldukca hayal kirikligina ugrayacaksiniz. Sadece birazcik sabir,ufaklik buyusun,zaten abla yardim edecek size. Cok uzuldum halinize ama cozum yok bana gore, esinizin degisecegini sanmiyorum

Ama yani büyük sıkıntılarını bilemem bu dediklerini çok abartiyosun adam zaten çalışıyo kendin diyosun altını aciyo durmuyosa seni çağıracak her dakka onlarla ilgilenecek deil işten gelir şakalar yapar haaa yardım lazımsa tabyykide yardımcı olsun ama yok banyo yaptırsin altını değiştirsin yok bilmem ne şuan anlattiklarinizdan ben kötü bişey çıkaramadım adam tatlı istiyo sana o lafı kötü geliyo .. aslında siz eşinizden sanki nefret ediyorsunuz .. benim eşim de çocuklarıma çok düşkün yedirir giydirir bişeyden mahrum bırakmaz işten geldimi çocuğum 11 aylık alır onu sever şakalar yapar sonra beni çağırır canım gel durmuyo der... Yeri geldimi banyoda zorlansam gel bebek düşebilir dediğimde yardım eder hemen çıkar.. hicbirzaman altını değiştirmedi ben gerek duymadım sende yardım istiyosan buna rağmen yapmiyorsa sorun onda ama senin görevini onun yapmasini bekleme benim iki çocuğum var evi temizle çocuklarının karnını doyur yemek yap onlarla ilgilen ben sabah uyandımmi?? Gece yatağa girdiğimde rahatim yaniii tatlım ev hanimi demek böyle bişey bence çok takılıyosun....

yok 2.yi yapmıyacaktın yok bu adamla olmaz... gibi yorumlar size bir yarar sağlamaz bence..
olan olmuş bundan sonrası için akıl sağlığınızı korumak ne yapmalısınız onu düşünelim..

öncelikle bebek daha çok çok küçük siz de daha lohusasınız o yüzden bu kadar bunaldığınızı tahmin ediyorum..
bebek büyüdükçe düzene girecektir, sabredin ve o günleri hayal edin..
eşinizi çok da değiştirmeye kalkmayın bence, tartışma kavga bir işe yaramaz, tatlı tatlı huyuna giderek iş yaptırmaya çalışın, zıtlaşmayın..
kızınızı bebek bakımına ve ev işlerine daha çok dahil edin..
maddi durum el veriyorsa her gün yarım gün bile olsa yardımcı tutun.
insanlardan beklentilerinizi oldukça azaltın...

Normal bulsaydiniz boyle bir adamla evlenmezdiniz diyorsunuzda hangimiz evlenmeden eslerimizi dort dortluk taniyoruzki? Ayni evde yasamayana kadar bazi olaylari tecrube etmeyene kadar bilmiyoruz. Ikinci cocuk niye diyorsunuz ne yapayim simdi kocam bebegimin altini acmiyor diye oglumu omur boyu kardessizlikle mi cezalandirayim veya kendimde ikinci cocuk sevgisini tatma hakki gormeyeyimmi. Yada bosanip baska adamdanmi yapayim ikinci cocugu? Bakin evlilikte tolere edilen seyler vardir edilmeyen seyler vardir. Benim esim cocugumun altini degistirmiyor diye ortaligi yikmamin bir anlami yok. Degistirse guzel olurdu ama yapmak istemiyor. Ama diger konularda gayet guzel yapiyor babalik gorevini banyosunda yemeginde oyununda herseyinde yardimci oluyor. Alt degistirmeyi tuhaf bir sekilde yediremiyor kendine. Sirf bunun icin kotu bir baba demek haksizlik olmuyormu? Burdaki uyelerden kac tanesinin babasi cocuklarinin altini degistirmistir zamaninda? Hepsi kotu babami yani? Konu sahibinin esi biraz ipin ucunu kacirmis o ayri bir konu ama ne yapacak bu durumda? Ya cekemiyorum deyip bosanacak yada omur boyu ici icini yiyecek kavga gurultu cikacak niye esim boyle diye. En son secenekte kocasini oldugu gibi kabullenecek kendi haline birakacak. Bosanmiyorsa son secnekten baska care yok bana sorarsaniz. Konu sahibini gaza getirip dahada mutsuz etmenin bir anlami yok.

Aynen öyle.
Kurstan yakın bir arkadaşımıın evine gitmiştik,annesi anlatıyordu.
Küçükken daha 11 12 yaşlarındayken sahur yemeği hazırlamış heyecanla.
Ses çıkarmadan yumurta haşlamış soymuş,ekmeğe varıncaya kadar hazırlayıp sofraya taşımış sessizce.Davulcu çıkınca yatağa saklanmış ki annesi şaşırsın,o da ortaya çıksın,annesi aferin der belki.
Annesi kalkmış,sofrayı gör0nce söylenerek yer yatağında yatan kızını ayağıyla sertçe dürtmüş uflanarak."Kalk körolmayasıca,bak yumurtalarda soğuk,ziyan etti uyuz.
Kalk hadi kalk, şunu bunu getir,bişey mi yaptın aklınca"
Öz annesiymş,böyle büyüdüler işte.
Biz de yarı anneydik evimizde,tek iyi yanı mutluluk zerresini büyütür onunla yetinirdik,tek artımız buydu.

Ağzın bal yisin gız.
Bide bele çek.

Öğretmen de siz 1 çocuğun yanlışına bakamiuorsaniz ben 30 tanesine nasıl bakacağım diye toplantı da ortalığı yıkıyor. Bizde bu şekilde ilerliyoruz. Doğru yada yanlış bizde sistem böyle

Öğretmen de siz 1 çocuğun yanlışına bakamiuorsaniz ben 30 tanesine nasıl bakacağım diye toplantı da ortalığı yıkıyor. Bizde bu şekilde ilerliyoruz. Doğru yada yanlış bizde sistem böyle
Sikayet edin o ogretmeni oyleyse. Gorevi o mecbur yapacak! Ogrencilerin yanlisinida duzeltmeyecekse nd diye duruyor sinifin basinda? Ilkokul ogrencilerine odev vermekte ayri bir sacmalik. Okulda ogretmeleri gerekenleri basindan savip eve postaliyorlar.

Benimde üç çocuğum var. Üçüncü sürpriz oldu:) ve hiç çocuk istemiyordum inan çok zorlandim. Öyle iyi anlıyorum ki seni tüm dünyanın yükü sırtında gibi hissediyo insan. Ama o bebeğin senden başka kimsesi yok. Hiç kimse senin gibi bakamaz susturamaz onu. Eşinden bebek bakımında değilde ev işlerinde ufak ufak yardım iste. Birden değil ama. Senden istenenleride duyma sinir olursun. Adamlar anlamaz vücudun yorgun beynin yorgun. Öteki çocuğa yetemiyorum duygusu ah bu annelerin vicdani. Bir gün çamaşır katlamasini ricaet. Ama sende bebeği emzirirken öyle otururken istersen sen niye yapmiyosun der hemen. Başka birgün ay hadi çorba tasiyo ben onu karıştırıyorum sende masayı hazırla hemen bebek dururken yiyelim falan yap. Yavaş yavaş herşey. Yapmayan erkek öyle konuşmakla falan yapmaZ. Ona işi öyle bı yapistirinki hayır diyemesin. Erkekler sıkıntı sevmezler hep bı güler yüz beklerler biliyorum şuan bu çok zor ama imkansız değil. Bende konuştum olmadı kavga ettim ağladım yok olmadı. Şimdi herşeyi Güleryüz le tatlı dille yaptırıyorum. Ben yine aynı benim o değişmeye başladı. Nacizane tavsiyem sizde deneyin. İnanın çok kızıyorum nedense kadın lohisayken etrafındakiler daha çok lohusa oluyo

Yok artik ya , ogretmen olmasaymis o zaman , cildiriyorum boylelerini gordukce
Ben sizin yerinizde olsam o ortaligi yiktikca ben daha beter yikardim
Maasini da anneler arasinda paylastirsin o zaman!!!

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…