Mutsuzluktan öleceğim

45 yasinda cökerek. bellerinde fitik, tansiyon ve cogu seker hastasi. sorsan hayatlarinda bir kere tiyatroya gitmemislerdir- belkide pazar/bakkal haric hic cikmamislardir. sizin niye durumlari daha beter olan insanlari kiyas aliyorsunuz.
bende ozaman angelina jolie diyorum- konusahibinin kocasi ozaman hem brad pitt olsun, hemde tonca para kazansin- konusahibide 5 yardimci tutsun. niye olmuyor? bu erkekler niye böyle vasifsiz?

Senin esine ayri bir konu gerek :)
Hamile karisini bidesi bulana bulana is yaptirmasi bana hic masum gelmedi.
ama siz normal karsiladiginiz icin sorun yok galiba.
cocuk asidan sonra ciyak ciyak bagiriyorsa o kadin nasil yemek/tatli yapsin? adam birgün löpür löpür yemese ÖLMEZ.
gelirken iki lahmacun alsin tikinsin

Yalnz eşiniz cidden çok geri kafalı Allah yardım etsin dizi izlemekle ilgisi yok adam! babamdan görmedim eksikliğini yaşadım evladım babasına karşı benim gibi olmasn onunla güzel anıları olsun diye istiyorum deyin bidaha böyle saçma şeyler söylerse cocuklarn arasinda yaş var Allah'tan ama lohusalık psikolojisi günümüzde çok fazla annede var kadın yorulmaz kadın her işi yapacak bide üstüne kocasının istediği tatlıyı yapacak mecbur çünkü evlenirken bunun için söz verdi çünkü allahm sen sığ kafaları vicdanlaryla genişlet siz bu adamı böyle kabul etmek zorundasinz kızınız biraz büyüynce eminim yardımı da olur size oglanda durgunlasr belki sadece Zaman biraz kocanzda bırakın çalışıp eve para getirerek dünyanın en iyi işini yaptığını düşünsün.

adam akşama kadar çalışacak, gelince sana yardım edecek, peki bu adam ne zaman dinlenecek...çalışsaydın haklısın, ama ev hanımıysan bunlar senin görevin...
Bir aylık bebeğe anne çalışsa kim bakacak?gece Saat başı emzirmeye kim kalkacak? Bu zihniyetteki adam eşi çalışsa evi işi yapacak mı? Kadın ne zaman dinlenecek? Siz ev hanimlarini özellikle çocuklu olanları fırsat buluyor da dinleniyor mu zannediyorsunuz? 20 aylık oğlum sabah 6bucukta uyandı ;gündüz uykusuna şimdi daldı.nefes almadan mutfağa girip yemek yapacağım.erkekler geceleri paşa paşa uyuyup dinleniyor da kadınlar gece gündüz çalışıyor evde.

Emin olun bende normal bulmuyorum ama ne yapayim yapmiyor diye kendimi paraliyayimmi kavga cikarip kendimi huzursuzmu edeyim. Adam yapmam diyor basina silahmi dayayayim. Boyle adamlari degistirmek cok zor yasayan bilir bu yuzden konu sahibine kendisini yipratmamasini tavsiye ettim. Yemege gelince esi mesaj attiginda konu sahibi kendini yiyip bitirmek yerine durumu izah edebilirdi adam yakasina yapisacak degil ya.

adam akşama kadar çalışacak, gelince sana yardım edecek, peki bu adam ne zaman dinlenecek...çalışsaydın haklısın, ama ev hanımıysan bunlar senin görevin...
Sizin mantıgınızla calısan kadında çocuğu yada ev isini gözardı etsin o zaman. Yada evinin yemegine, camasırina el sürmesin. Para getiriyorum uleyynnn diyerek. Babalık ve kocalık sadece maddi imkanları saglamakla olmuyor.

Hamama giren terler efendim. Baba olduysan o cocuklarla da ilgileneceksin. Anne kücükle ilgilenirken yada buyuk olanı tutup elinde gezdireceksin, oynayacaksın. Bebek o gün durmadiysa ozel yemek beklemeyeceksin. Gerekirse iki yumurta kiracaksın.

Ben 2.cocuguma hamile iken, bebekle daha cok ilgilenecegim ve büyük olan alınip kirılmasin bocalamasın diye aksam tüm herseyiyle esim ilgilenmeye baslamisti. Dis fircalatmak, kitap okumak, uyutmak evde oldugu surece onun göreviydi. Hatta kucuk olanda 2 3 yaslarina geldiginde cocuklara bakar, arada haftasonu kacamaklari yaptirirdi bana. O bana kıyamadı gönlümü etti, bende iyiniyeti gördüm onun gönlünü ettim. Höt höt le evlilik yürümez, karsindaki kisi mecburen yaninda olur, seve isteye degil.

Ya sanki ben yazmışım bunları
Tek farkımız 9yıllık evlilikte iki kızım var
Ha bide sizin eşiniz bebeginizin altını açmış,benimki elini dahi sürmemiştir
Konuyu takipteyim
Allah yardımcımız olsun

Kendine biçilen görevi sorgusuz sualsiz kaniksamis bazıları.bosverin.derdinizi paylaşmaya geldiğiniz yerde dert sahibi olmayın.lohusasiniz.tahammulunuz azalmış.yorgunsunuz ve desteğe ihtiyacınız var.onerim mümkünse bir destek almanız.eve yardımcı olabilir.evde varlığından rahatsız olmayacağınız bir yakınınız olabilir...bir kaç gün nefes almanız hepinize iyi gelir

Yok valla gercek hayatta da var. Baba kız gunleri yaparlar. Park, sinema, tiyatro eglenip gelirlerdi. Kızım simdilerde ergenlik caglarinda cokta guzel iletisimleri var. Kıyamaz babasına, aksam isten geldiginde bir karsilamasi var kirk yil gormemis mi dersin. Büyüdüğün de hatrıni soran evlat istiyorsa, simdi o soracak kizının hatrıni. Keser döner sap döner demisler. Okutun bu yazdığımı, sadece dizilerde olmadığıni görsün.

İnsan bazen izah etmekten usanır.belli ki benzer şeyleri her gün yaşıyorlar.kavga çıkmasın diye siz ezilmeyi somurulmeyi normal mi karsiliyorsunuz?

valla doğru söylüyorsunuz. Salıyolardı çocukları sokağa, biz bile yazlık yerde 4 5 yaşlarındayken hem de sokağa bir çıkardık saat 8 9 sanca eve gelirdik. Şimdi sıkıyosa salalım çocukları.
bir de büyük çocuğunuza kendi yapacağı işleri ona yüklemenin vakti gelmiş bence. Ödevlerini kendi yapmalı odasını kendi toplamalı vs.

Ayy aynı eşimin cümleleri
Ruh ikizi mi nedir bunlar

O yüzden annelerimiz bu kadar yorgun, bitkin, mutsuz.. annenize hiç baktınız mı siz? nasıl bir hayatı var?

peki eskinin çocuklarına hiç baktınız mı? neden eskiden 50 çocuktan 10 u okurken şimdi 45 i okuyor?

nasıl bir kafa yapınız var içini açıp bakmayı çok isterdim zira oldukça tuhaf..

Bak bu işler nasıl oluyo;iki tane cocuk yapıyosun ,neredeyse sıfır ilgi ve bilgiyle büyütüyosun.büyütme derken büyük olan en az 6 yasında falan olacak.sonra 3.yündogurıyosun ve ona 1.bakıyo.sonra 4. doguruyosun o da 1.2 . Bakıyo
Bu sekilde böyle devam ediyo anlıycagın

Pardon ama siz de elektrik süpürgesi,çamaşır makinesi,buharlı ütü,rondo çay makinesi vs kullanıyorsunuz değil mi?
Eski insanlar bir şeklde başının çaresine baktı diye kullanmamalı mısınız?

Komşu teyze diyor ki",kızım biz çocuk mu baktık,tarladan eve gelirdik,çocuklar aç orada burada uyumuş,ben de yorgunluktan yemek yiyemezken inek sağar besler, yarının yemeğini yapardım" Yapmışlar da böyle yapabilmişler işte,erkekler kahvede pineklerken

1- "ben gelene kadar onu uyutun" bu ne demek ya senin çocuğun ve daha 1 aylık melek, insan biraz merhamet sevgi şefkat duyar, kendi canından kanından minicik bir bebek bile bu ODUNUN kalbini yumusatmiyorsa, daha fazla onu yontmakla boşa vakit kaybetmeyin
2- Şuan lohusa olduğunuz için çok daha hassas bir donemdesiniz ve tüm bunlar yılların birikimi olarak ortaya çıkmış 9 yıl çok bile dayanmışsınız
3- yaşınız kaç, mesleğiniz var mı
Allah evlatlarinizla beraber size huzur mutluluk versin ne güzel kızınız var o şimdi sizin en büyük yardimcinizdir maddi manevi her anlamda ❤

Burda herseyi çok güzel bir sekilde anlatiyorun. Derdini güzel ifade ediyorsun.

Peki bu adami, böyle bir aileyi nerden buldun? Niye evlendin? Hadi evlendin diyelim, yillarca çoçuk yapmadin, yani korunman etkiliydi. Niye 2inciyi yaptin?

Ben yerinde olsam bosanirdim. Evet baban daha cahil olabilir fakat onu kisa biraz çekersin. Cocugu anneme birakir ve ise girerdim. Ilk basta annemlerde kalir, sonrada kendi evime geçerdim. Bu defa yine tek basina bakarsin çoçuklara, ama en azindan seni mutsuz eden esin ile ayni evde olmazsin. Baba olarak çoçuguna zaman ayirmadigini görmezsin. Evde sadece senin kurallarin geçerli olur.

Bunu yapmazsan, çoçuklarinda çok büyük travmalara yol açacak. Annelerini daima mutsuz görürler. Kadinlarin ev isini yapip, erkegin birsey yapmamasini ögrenirler. Hani evlilik örnekleri sen ile esin olursunuz. Ki bence bu çoçuklarin adina çok olumsuz olur.

pohpohlayin koca mi gömun diye yazmadım. I
Kocanız gömülmekten fazlasını hakediyor.
Tam bir zalim ve zorbalıktan keyif alıyor herhalde.
Madem maddi durumu çok sıkıntılı değil, en azından her gün yarım günlüğüne bir yardımcı tutsun size. Yoksa aklınızı kaybedeceksiniz böyle bir koca bozuntusuyla.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…