Mutsuzluktan öleceğim

Inanın durup durup ağlıyorum. Kaç gündür gıkım çıkmadı resmen. Elimden geldiğince herkesi memnun etmeye calismisim. Ailemi memnun edeyim derken birde baktım ki kendi hayatım kaybolup gitti 1 ayda.
Örneğin çocuk uyuyunca yemek yapıyorum. Oysa o uyurken bende yatıp uyuyabilirim. Ama evde baska cocukda var onu da dusunmek zorundayim. Bebek 1 saat uyuyorsa bende o arada yemegi aradan cikartiyorum. Ama hic kimse o uyurken sen yemek yaptin dinlenmedin şimdi biz bebeğe bakarken sende dinlen demiyor. Gece herkes kafayı vurup yatıyor. Sabaha kadar uykusuz olan benim. Tamam ben bunlara raziyim tabi ki bebegin bana ihtiyacı var ama esimin başka odaya kaçmak için bahane aramasi zoruma gidiyor. Bebegin benim sevgi e ihtiyacı varsa benimde onlarin sevgisine ilgisine ihtiyacım var.
Kaç gündür doğru düzgün uyuyamiyorsun farkindayim dese o bile yetecek bana. Gece kalksinda çocuk baksın demiyorum zaten. Biliyorum sabah ise gitmesi gerektigini. Ya hiç kimse beni anlamıyor. Buradaki kadınlar bile ne kadar acımasızca eleştirdiler. Oysa kadın kadinin halinden anlamaz mi

Çocuklarınızın ihtiyaçları dışında salın tüm işleri bence.
İstediği gömleği kirlide ya da ütüsüz bulunca, evde yemek diye boş tencere bulunca
anlar belki ne yapması gerektiğini..

Çocuklarınızın ihtiyaçları dışında salın tüm işleri bence.
İstediği gömleği kirlide ya da ütüsüz bulunca, evde yemek diye boş tencere bulunca
anlar belki ne yapması gerektiğini..
Evde baska çocuk olmasa yemin ediyorum yapacagimi biliyorum. Ama olmuyor işte.
Biri ınga der biri anne aciktim der komşu müsaitsen bebek gormesine gelecegim der. Koca arar akşam yemekte ne var der. Öğretmen arar cocugunuzu okuldan almayi düşünmüyormusunuz der. Inan ki nasıl anlatsam bilmiyorum...
Şimdi diyeceksiniz ki komsuya gelme deyin adama yemek yapmayin vs ama olmuyor iste

Gerçekten olur..

Siz her şeye koşturduğunuzda ağlamalarınızın önemi yok.
Öyle ya da böyle işler yürüyor çünkü..

Bırakın işler yürümesin.
Afedersiniz ortalığı b.k götürsün.
Komşu ne düşünürse düşünsün..
Siz kendinizi düşünün..

Ben seni anlıyorum canım.3 çocuğumu birlikte büyüttüm.Eşim 2 işte çalışıyordu,ben de çok yoruluyordum,ama biraz büyüdüklerinde herşey daha bir kolaylaştı.
Küçüğü arabasıyla yürüyüşe çıkarıyordum,parka gidiyorduk,bebek arabada,diğer ikisi parkta,ben de termosla getirdiğim çayımı içiyordum.
Küçük 2 3 yaşına geldiğinde kahvaltımızı alıp deniz kenarına gdyorduk otobüse binerek,denizi seyrederek kahvaltı yapıyorduk neşeyle.
Bunları hep eşim olmadan yaptım.
Geçecek bunlar,biraz sabır...

Bu günlerin hepsi geçecek bunu dusunun. Nerede yaşıyorsunuz bilmem ama havalar iyi gidiyo bebeğinizi alin. Öteki cocugunuZu okula götürürken yavaştan yürüyün bı hava alsanız iyi gelir. Bu arada hem bebek rahatlar hem kizinizla sohbet etmiş olursunuz. Belki birkaç kişi görür konusursunuz. Kendinizi rahatlatmaya çalışın birileri beni anlayacak mi diye beklemeyin. Çok ağladım bebek kucağımda büyük oğullarım masa başında yemek bekliyo, kiyafetleri gariphalde.ama hepsi geçti bitti. Baktım kendimi uzdukce dahada bunalıyorum işlerimi kolaylaştırmaya karar verdim. Bosverin çocuğunuz utusuz giysin, bı öğünde çikolata sürün ekmeğine bişey olmaz. Ama annesini mutsuz hissetmesin.bu dönemde en önemli siz ve cocuklarinizsiniz. Bırakın bebek için gelsin komsunuz takmayın evi ikramı iki laflarsiniz iyi gelir. Sosyalleşmek ten çekinmeyin hatta her fırsatı değerlendirin. Lohusa kadının evine bişey diye de kendi ayıbıdır. Kendinize iyi bakın gerisi boş

Teşekkür ederim. Iyi ki var siniz. Ve destek olan diğer üyeler.
Geçecek değil mi bu günler. Bende kızımı oğlu mu alıp tatile gidebilecegim. Bir gün bende onlarla dertlesebilecegim. En zor anlarimda evlatlarim destek olacak bana değil mi. O zaman iyiki dogurmusum bunları diyebilecegim demi.

Tersi olunca da kötü. Biz üç kardeşiz annem ev kadını babamın ev işlerine beş kuruşluk faydası olmazdı. Annem bizi sokağa da salması yemeğimizden ödevimize ilgilendi kadın. Ama ne oldu daha 55 yaşında kemik erimesiyle küçücük kaldı vücudunda aksamayan eklem yok arkadaşlarıyla bi pideciye gitse olağanüstü bi şey sanıyor hayattan zevk alamamış yazık

Aile büyükleri çocukla ilgilendiği için olabilir mı?

Diyeceksin tabii.
Oğlum okulda arkadaşına,ben annemle herşeyi konuşabilirim,beni anlar,destekler demiş,arkadaşı da,oğlum öyle anne mi olur ya demiş,oğlumun sözüne çok mutlu oldum,diğer çocuk çin üzüldüm.
Şimdi kankayız, karşılıklı konuşuyoruz,o da beni anlıyor,yapamadıklarım için cesaretlendiriyor,iyi ki diyeceksin bağrına basarken,iyi ki...

Yemin ederim aynı eş aynı aileye sahibiz sanki kendim yazmışım gibi okudum.
Benim de 2 evladım var, üstelik büyüğü otizmli.

Valla biz de 4 kardeşiz
Öyle aman aman bi ilgi alaka görmedik hayatımızda. Eskiler çocuk mu bakmış doğur doğur sal sokağa

Aynen öyle
Eskiden etraf kötü değildi. Gece yarışına kadar sokakta kalsak annemiz eve kapatır diye suyu bile komşudan isterdik ya da üşenir gitmesdik

Şimdi etraf pislesti
Aileler yalnizlasti
Tüm yük kadınlarda....

Konu sahibine de hak veriyorum
Ama bazı sorumluluklar konusunda eşine çocuğuna fırsat tanıyıp arkasını kontrol etmemesi lazım..

1 aylık bebe
Insanin nevri dönüyor...
Onu çok iyi anlıyorum birde onun ilgi bekleyen bir kzizida var
Çocuğu emzirme harici babasına at
Söylenirse söylensin..
Tek sen yapmadin ya bebisi.

Kadına şurda bile rahat vermemiş asık suratlılar
Bi içini döksün bi yükünü atsın
Ama yok. Streslerini nasıl atacaklar sataşmazlarsa.
Şu kkya epeydir girmiyordum girdim gene sinir sahibi ettiniz
Neymiş de adam akşama kadar çalışıyormuş, sen evdeymişsin yapacakmışsın
Vallahi keşke ben akşama kadar çalışsam da çocukların asıl sorumluluğu babalarında olsa. Bi yardım etsem arada bez değiştirsem falan.

Bir de"nerden buluyorsunuz bu adamları"cılar var.Adam der mi ben ö.üzüm,tanıyabildiğin kadar tanıyıp evleniliyor işte...

Bir de"nerden buluyorsunuz bu adamları"cılar var.Adam der mi ben ö.üzüm,tanıyabildiğin kadar tanıyıp evleniliyor işte...
El artırıyorum... bir de neden çocuk yaptın bu adamdan ekibi var. Sanırsın çocuk yapmak yıllar alan bir eylem. Sanki biyolojik saat, üreme içgüdüsü, çevre baskısı Mars’ta yaşanıyor... sanırsın adam ben buyum diye yazdı alnına

Bir de ikinci çocuğu niye yaptincilar var,doğmuş var olmuş çocuğu niye yaptın diye soruyorlar,sorunca ne değişecekse.

Allah sabir versin ne kadar zor olduğunu tahmin edebiliyorum. 7 buçuk aylık bir oğlum var, eşim elinden geleni yaptığı halde oğlum doğduğundan beri ne uyudum ne de dinlendim.

Size bir kac tavsiyem pratik yemekler yapın. Eşiniz orucu size tutmuyor sonuçta ne varsa onu yesin çok canı çekerse aliversin gelirken istediğini.

Ben pratiklik olsun diye oğlum uyurken sarmalar, börekler,köfteler... vs hazırlayıo buzluğa attım. Hemen bir çorba buzluktan çıkar pişirmelik rahat oluyor. Öyle 3 4 çeşit yemeğe gerek yok bir çorba bir pilav yeter. Eşinizden rica edin gerekirse emrivaki yapın bi salata yapıversin. Gelince bebekle ilgilensin siz dinlenin uyuyun. Zaten kızınız büyük bu süreçte okul ve dersleri haric ekstra bir zorluğu, yaramazliğı olacağını sanmıyorum.

Bebeğiniz çok küçük ve böyle düşünmeniz çok normal. Eşinize gerekirse güzellikle gerekirse anlayacağı dilde bebeğe bakması gerektiğini anlatın. Kızınızı alıp haftasonu bir parka çıkın bebekle eşiniz ilgilensin. Yada eşiniz kızınızla haftasonu vakit geçirsin. Sonuçta o bir baba. Tüm yük ev hanımısınız diye sizin değildir.

Rabbim yar ve yardımcınız olsun. Inşallah zamanla yavrunuz uslu bir bebek olur. Bol bol dua edin. Bugünler geçecek elbet. Rabbim en güzel günleri yaşatsın inşallah size ve çocuklarınıza.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…