Mutsuzluktan öleceğim

Işte tüm sıkıntı burda. Bende tip ki sizin gibi düşünüyorum.ama eşim sizin ornek ten gidecek olursam bizim evdeki bıçağın nesi var çamaşır makinesine ne olmuş kafasında. Baba kız saati filan deyince ben çok fazla dizi izliyormuşum böyle saçma sapan şeyler sadece tv de oluyormus

Ben calistigim zamanlarda da bu böyleydi. Ikimzde aynı saatte evde oluyorduk ben demeden bi işe girismiyordu.illa ben söyleyeceğim

Konuşmayın şu adamla. Hiç böyle demezdim ama allah aşkına korunun, iletişim kurmayın, düzeninizi oturtun sonra da çözümünü bulun. Salın gitsin.

Nasıl buyutmusler anlatayım. Misal kaynanam. Tam 8 tane doğum yapmış 7 tanesini bugüne getirmiş.
En büyük gorumcemi 14 yaşında evlendirmis. Kaynimin biri ilkokuldan sonra hep amcasinda kalmis okuyabilmek icin. Bir gorumcem 10 12 yaşına kadar babaannesinde kaliyormus hatta babaanesine anne diyormus. Bi kaynim ortaokul yaslarindayken istanbula akrabalarinin yanina kacmis gitmis evlenene kadar gelmemis orada calismis. Geriye iki gorumce kaliyor buyuk olan hem kucuklere bakip hem ev isi yapiyormus.
Kaynanamda sizin gibi söylüyor ben 7 tane büyüttüm köyde zor sartlarda diyor.
7 sinu toplasan 1 çocuk kadar ilgilenmemis biraz ilgilense cocuklariyla birşeyler ogretse şimdi oğlu böyle olmazdı bugün bende burada bu konuyu açmazdim. Yorumlara yazardım Sağ olsun eşim bana her konu da çok yardimcidir ailesi mükemmel bir evlat yetistirmis diye

Yani ne desem bilemedim . Cok üzüldüm. Sizi anlamaya çalıştım. Aslinda anladım da. Ama aklıma bir öneri gelmiyor. Çok üzüldüğümle kalıyorum.

Bir yardımcınız olsa. Yani mesela bi genç kız gelse. Oyun ablası gibi. Çocukla azicik ilgilense. Kiza 3 5 kuruç verseniz. En azında birkaç gün . Kızınız da okuldayken.

Siz de dışarı çıksanız. Biraz hava alsanız. .

Evet çok anlik bir çözüm. Uzun vadede bir çözüm sayılmaz. Ama eşinizi değiştirmek de mümkün değil.

Akĺima da baska bir şey gelmiyor.

Allah yardimciniz olsun.

bizde çocuklar kuralsız yetiştiriliyor 24 saat anne peşlerinde...kızınız ödevini kendi yapmalı, odasını kendi toplamalı, anne gersinse, küçük bebekler tabiki ağlar...
Zaten ödevini kendi yapıyor fakat sonunda kontrol edilmesi gerekiyor. Yanlışlarının düzeltilmesi ve anlamadığı konularda yardımcı olmak gerekiyor. Benim matematigim eşime göre daha iyi diye ılkokul matematigini adam bana pasliyor. Götür kızım annen baksın ben anlamam diyor. Anlamadığı için değil işine gelmedigi için. Sanki şimdi çocuklar trigonometri fonksiyon mu görüyor. Toplama çıkarma yani ne var bunda anlamayacak. Ben sorumluluk almak istememesine kiziyorum

şuan lohusasınız,hassas dönemdesiniz,eşinizle tartıştığınız için bu psikolojide olmanız normal,ben de eşimle tartıştığımda bütün kötü şeyler gözümün önüne gelir,kafamda kurar da kurarım, ama barışınca hepsi silinir gider, biraz sabredin bence,şuan zor dönemden geçiyorsunuz, zamanla her şey düzelecektir inşaallah

Insallah

Bütün sorumluluğu birden yükleme güzel kardeşim teker teker alistircan. İlk neyi istiyorsun çocuğun dersi mi güzellikle şöyle benim şu işim var sen yaptirirmisin falan diye. Bir müddet ara ver sonra tekrar.sonra sıklaştırırsın. Eşin hiç sorumluluk almamış öğrenecek

Ya inanirmisinz hamileyken birkaç kere kızın ödevlerini kontrol eder misin dedim. Aldı hemen baktı tamam kaldiravilirsin dedi. Bende iskillendim çünkü genelde birkaç yanlışı çıkardı beraber düzeltirim filan. Getir bi birde ben bakayım dedim. Çocuğun 4 _5 tane yanlışı var. Anlatabiliyormuyum. Bi iş yapmıyor yaptığı da baştan savma.

Siz niye kontrol ediyorsunuz sorumluluk vermiyorsun.herseyde kontrol etme bırak bir iki düzeltecek.azcik güven azıcık sorumluluk ver. Senin kontrol edeceğini biliyor adam zaten rahat

Kocanız sanırım Doğulu ve egosu çok yüksek ve o asla değişmeyecek bunu biliyorsunuz.
Siz çok bunalmışssınız yardım almalısınız bunun sonu ağır depresyon ve panik atak

Yazmadiginiz sorunlar hakkinda yorum yapamayacagim ama anlattiklariniz o kadarda mesele haline getirelecek seyler degil. Bebek asi oldu diye adam yemektemi yemesin. Benim esimde bebegimin altini degistirmez ustelik su siralar cok fena bulantilarim oldugu halde her alt degistermede kusmamak icin kendimi zor tutuyorum esimde bunu gordugu halde bir tesebbuste bulunmuyor. Bir kac sefer saka yoluyla soyledim baktim adam orali olmuyor daha fazla ustune gitmenin bir manasi yok. Bazi erkekler boyledir yapacak birsey yok. Yapmaniz gereken esinizi oldugu gibi kabullenmek yoksa hayati kendinize zindan edersiniz. Eminim guzel yonleride vardir.

eskiler çok çocuk yapıyormuş,biz de 6 kardeşiz ama nasıl büyüdük,sokakta büyüdük,sabahtan akşama kadar sokakta oynardık,daha ilkokula giderken akşam bulaşıklarını bir yıkamaya başlamıştık, evi süpürür silerdik,annem çamaşırı merdaneli çamaşır makinasında yıkar biz asardık, kardeşlerimizin bakımında anneme yardım ederdik, ben 5 yaşındayken 3 kardeşim vardı,5 yaşındayken en küçük kardeşimi sırtımda sokakta gezdirdiğimi oynattığımı hatta ninni söyleyip uyutmaya çalıştığımı hatırlıyorum

Tek soru neden 2.cocuk bu adama?
Geleneksel bi adam iste,9 senedır değismemis.
2.cocukla mı değişir dediniz?

Şimdi kızıma beslenme çantası hazırlıyorum,ortaokul ve lisede tam gün okumamıza rağmen annemin bir kere bile beslenme çantası hazırladığını hatırlamıyorum,sabah kızkardeşimle kalkar birimiz kahvaltı hazırlar diğerimiz bakkala gidip ekmek alırdı,kendimiz kalkar kendimiz hazırlanır kendimiz uzak mesafedeki okula,otobüsle giderdik,
eskiden çocuk büyütmek daha kolaydı ama elektronik cihazlar pek yok ve yaygın değildi ama şimdiki gibi temizlik hastalığı da yoktu :)
En kötüsü hazır bez yoktu,bezler elde yıkanıyordu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…