Montignac Diyeti Deneyimlerimiz

bayadır uğramadığımı farkettim sempatiksalakcinni

hoşbuldk öncelikle bana bir liste lazım şimdi

önce bir hazırlık aşaması yapiim pazartesi aranızdayım

ne hazırlığı deme guzum 5günde 5kilo diyetini yapıyorum 2.günüm bitiyor

1.AŞAMADA yenilen yemegin o ögünde kan şekeri göstergesinin 35 civarında kalmasını saglamak .... karışık gibi görünsede aslında 1 hafta yapınca otamatikman alışıyorsun .kaydirigubbakcemile3

bunu anlamadım

1. AŞAMANIN ÖNEMLİ KURALARININ ÖZETİ..

******* Kalori hesabı yapmadankısıtlama getirmeden doyuncaya kadar yiyin ....

*******Belirli saatlerde olmak üzere günde 3 ögün yiyin ... .

******Yemek aralarında her türlü atıştırmadan uzak durun .. akşam yemegi hafif olması koşulu ile ikindi vakti açlıgınızı bastıra bilirsiniz..

*********Üç temel öz besinler.(karbonhidratlar... proteinler. yağlar.) arasındaki denge gün içerisin yayılmalı ama her ögünde düzenli karbonhidratve protein alınmalı ....

********kavaltı az yaglı yada yagsız.. iyi karbonhidrat agırlıklı olmalıdır. (tam buğday ek.)...

*******ögle yemegi (protein, yağ ,karbon hidrat ) karışımı olmalı .ançak karbon hidratlar .özellikle kan şekeri göstergesi düşük olanlardan ( 35 yada daha düşük ) seçilmeli...

*******akşam yemegi ögle yemegi ile aynı ama daha hafif olmalı az yaglı olmalı .agırlık karbonhidratlara verilmeli ..bu son durumda doymuş yag alınmışsa karbon hidratların kan şekeri göstergesi 35 yada altından şeçilmeli.

******doymuş yag tüketimini sınırlandırın ..( et .şarküteri ürünleri ,tereyagı ,tam süt ürünlerinden uzak durun .)

****** koyu kahveden kaçının .kafeinsiz kahve için ...[/COLOR]

kan şekeri değerleri alttaki mesajda.......

100 GR YİYECEKLERDEKİ PROTEİN MİKTARLARI ......

tavuk eti........20 gr...
koyun eti ......15 gr..
dana eti .........20gr..
sosis ... .............25.gr.
balık . ................20 gr.
1yumurta .........6 gr....
b. peynir............15 gr.
yagsız peynir.... 19gr.
yogurt ...............5.gr.
süt .....................3.5 gr.
soya tanesi.........35.gr.
yulaf gevregi.....13gr..
tam ekmek ........9.gr.
makarna............ 8 gr.
kuru fasulye.........8 gr.
mercimek ...........8.gr.
nohut ................8.gr.
soya unu ...............45.gr..
soya sütü yagı ve filizi...... 4gr.

bunlar kitapta bizimde yedigimiz serbest olan yiyecekler . ayrıca ....
ceviz fındık gibi kuru yemişlerdede bol miktarda var diye yazıyor bir bölümde yiyemiyorum maalesef
günde normal bir insanın beslenmesinde kilo başına 1 gr. alınması uygundur . kilo vermek isteyenlerinde kilo başına 1.2 gr. 1.5 gr almaları tavsiye ediliyor kitapta .....

vede bi önemli ayrıntı bol protein alındıgında mutlaka ama mutlaka günde en az 2 lt civarında su içilmesi gerekiyor ..

yedikçe zayıfla ince kal kitabından alıntıdır .......

ÖRNEK menü

meyve yada meyve suyu .
yarım saat sonra ..( çünki meyve ögünler karıştırılmıyor )

kavaltı

tam bugday ekmegi ne kadar yersen .(kızartırsan kanşekeri oranı dahda düşüyor .).
yagsız peynir .. yagsız süt .. yogurt ..
salatalık ,domates, maydonoz vs...

veya
yulaf ezması sütlü( %0 yağlı)
yeşlik. domates vs.

ÖĞLE
tavuk .balık . kırmızı et . ama yagsız.(BALIK HARİÇ )...
salata .
sebze yemegi .yada çorbası
yogurt .süt türü .....

AKŞAMDA ..( yanlız akşam kırmızı et yok .. ve porsiyonlar kavaltı ve öglene göre daha az olmalı)

tavuk .balık . ama yagsız mutlaka (BALIK yaglı olabilir )...
sebze yemegi yada çorbası
salata
yogurt .süt, peynir ......

veya
baklagil yada spagetti...( az haşlanmış ).
sebze yemegi yada çorbası
salata
yogurt .süt, peynir ......

akşam et yenmeye bilir öglen yenildi ise.....

yemeklerden en az 3 saat sonrada meyve yiyebilirsin .. sütte içebilirsin .

çok acıkılırsa ikindi meyve yenebilir.. ama akşamı daha hafif yapmak şartıyla....

öğlen ve akşam her öğün&her gün et olmalımı ben nadiren yerim pek sevmemde sabahları ne kadar ekmek yeniyor sebze yemeği yanına normal çorba olmuyormu

kuzularrben ekicnin loruyla ilgili bir açıklama yapmıştım bulayım o mesajımı ve bana besin öğelrini gönderdiler ekliyorum şok olacaksınız yolladıkları maili aynen aldım buraya

Firmamıza göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz.Ürüne ait besin öğeleri tablosu aşağıda belirtildiği şekildedir.Elimizdeki stok ambalaj sona erdikten sonra, yeni ambalajlara besin öğeleri ilave edileceğinide tarafınıza bildirir,iyi günler temenni ederim.

FİLİZ ÖZŞAHİN
EKİCİLER SÜT A.Ş

100 gr için

Enerji(kcal) 203
Protein 13,6
Yağ 16,50
Karbonhidrat 0,005
Kalsiyum (mg) 505,2bilmiyorumkismile

Son düzenleme:

:gitme: Bu mesajı görmemiş gibi yapayım ben kahvaltımı :kedi: ay ne çok sevmiştim oysaki yaaa.

Günaydın herkese. hihoyyyt Bugün yine tartıldım ve 700 gr daha gitmiş. Tam 73 kiloyum şu anda. Çok sevinçliyim. :sm_cool:

Dün ki menüm.
Sabah
1 kk peynir, 1 domates, 2 zeytin, 4 dal maydonoz, 1 dilim buğday ekmek,

Ara
Yeşil çay

Öğlen
Salata, yoğurt, 2 ızgara köfte, 1 yk z.yağlı mantar sote

Ara
Yeşil çay

Akşam
Beyaz peynirli salata ve ayran

Ara
Yarım elma, yarım portakal

günaydın şekerlerrr
süper enerji doluyum bugün nedense
dünkü aldığım gaz ve sabahki tartı mutluluğundan kellü olsa gerek
dün akşam çıkamadık yavruları bırakamadık cevriyegil gıcıklık yaptı sonra 10.30da aramış iniimmi gidicenizmi heee dedim gidicez yatıya çabuk in aşağı
neyse lesslie yengeyle yürüdüm bende tam 1 saat 4 mil=6.4 km
ama mahfetti beni kolumu kaldıramadım bitince kadında nasıl bi enerji var
bugünkü menümü vereyim
sabah7
2 büyük dilim ekmek
peynir
zeytin
salatalık
domates
biber
acuka
marmelat

öğle 1.30
pazartesiden kalma türlüm(dün akşam yiyemedim)
yoğurt
salata

akşam19
kıymalı taze fasulye
salata yoğurt

Günaydın arkadaşlar dünkü menümü tam olarak veriyim bende
Sabah
yeşil çay
Kahvaltı : 1 dilim tam buğday ekmeği ,1 bardak çay

Öğle : 1 kase mercimek çorbası,salata ve ayran

Akşam : ziligurti arkadaşımın verdiği tarihli bir közde patlıcanlı karnıyarık yaptım nefis oldu tarif için teşekkürler
közde patlıcan'lı karnıyarak
ve salata
su :2.5lt
yarım saatte yürüyüş yaptım

Maşallah cnm enerjin bitmesin için. Menünde gayet güzel maşallah.

Canım hergün aynı şeyi söylüyoruz sanırım dikkate almıyorsun.
Sadece ekmekle kahvaltı olmaz.
İkincisi sadece çorba da öğün olmaz. Mercimek çorbasında un yoktur umarım.
Bu şekilde kilo verirsin belki ama sağlıksız olur ve geri alman çok çok kolaylaşır.
Monti de amacımız sağlıklı kilo vermek ve almamak.

enerjim ve pilim bi anda bitti omuzumda sol tarafımda sırtıma doğru bi ağrı varki hareket bile edemiyorum çocuğu zor giydirdim koltuğuna koydum kayyuyu izliyo bende uzancam biraz
bide kas gevşetici içtim inşalah işe yarar

maytap geçmiş olsun cnm...kaslarını zedeledin galiba :1no2:
çağlayan çiçek cnm akadaşlarında dediği gibi bu kadar az beslenme ile kilo vermen kaçınılmaz fakat iki gün normale dönsen anında fazlasıyla geri gelecektir kilolar..buna dikkat et tatlım...sabah evde normal bir şekilde kahvaltı etme imkanın yoksa ekmeğinin arasına bir parça peynir koy hiç olmassa.ve bir domates ,salatalık at çantana birlikte ye....iş yerinde buzdolabı gibi bişey varsa koy içine kendine uyan bişeyler orda yap bari kahvaltını ama menülerin şu anda monti menüsü olmuyor tatlım...

tut kulağımdan getir aebenim :sinifsinif:
özellikle de maytabın verdiği kilolar beni çok etkiledi. kilolarımız hep yakındı ama bana fark atmış yine :kedi:
öğlen yemeklerinde korkum. işyerinde uygun bir yemek yoksa ne yaparım diye düşünüyorum.
çorbalarda un var. neredeyse her yemeğe patates koyuyorlar :umursamaz:
bir de bunda ara öğün var mı yok mu yaa kafam karıştı yine bilmiyorumkismile

Günaydınz kızlarrrrrrrrrr, cumaya az kaldı haydiiiiiiiii gitsin yağlarrrrrrr :)))

Asiiiiiiii hoşgeldin bacımmmmmmm kaç kilosun şimdi sen????????

günaydınlar fıstıklar ....

eşim geç gitti anca geldim fakat fazla kalamıycam ögleden sonra ev gezmem var .....

refim çizelgen hayırlı olsun yapabilmişin .....

asım yaparsın canım yanında acil durum için yoğurt ayran leblebi bulundur olayan yemeklerde bununla idere edersin . öglen salata çıkmıyormu iş yerinde ..

maytabım ne oldu bacım du bakıyın geri sayfalara ...

Son düzenleme:

ablacım ben senin her gün söylediklerini dikkate alıyorum yalnış birşey yapmakta istemiyorum ama iki gün canım birşey istemedi ağrılarımdan dolayı aykırıda yemek istemedim.burda yemek çıkmıyor öğlenleri ne yiyebilirim alternatif onları araştırıyorum olmazsa evden yapıp getiricem hergün burda pide harici pek yemek yapmıyorlar

Günaydın bacııııımmmm :) evet yaptım çizelgeyi ama ne yazıkki 68 lerdeyken yapmamıştım
ama yakında yaparım o kilolara bir geleyim bugün regli oldum iştahım ve şişkinliğim düxzelir umarım...

:kedi: saol canım daha dikkat edicem bundan sonra madem olmuyor bende olana kadar savaş veririm bari,yarın sabahtan itibaren kendim yapıp getiriyim evdende düzene giriyim biran önce teşekkür ederim a.s.

Merheba fıstıklar,
Bana yardım edebilir misiniz? Canım korkunç şekilde nescafe istiyor. ıçebiliyorr muyuz? Şekersiz, kahve kremalı(Coffee mate)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…