Montignac Diyeti Deneyimlerimiz

bugün diyetmi olur diyende oldu ben diyet yapmıyorum beslenme düzenimi değiştirdim ve bazı şeyleri hayatımdan çıkardım dedim onlara neyse susturdum
şimdi önümde 23 nisan töreninden sonra katılacağım bi davet ertesi gün burgerkıngte çocukları bekliicez ve bidahaki cuma akvaryum gezisi var inşallah onlarıda sağ sağlim atlatırım

ehehhehe azmin zaferi :lepi:

bende sık sık yapar bol ekmekle yerdim bunu önceden:roflol:

geldim kızlar ama nasıl mutluyum anlatamam belki 40 kişi vardı yaşgününde bir tek kişide es geçmedi nasıl zayıflamışsınn :1shok:ahanda böyle oldular
nası yaptın diyen oldu beslenme düzenimi değiştirdim dedim herkese
kaynanam da diyoki herkesde bana gittin geldin çok zayıflamışsın dedi diyo akannehir
ille sokacak kendini araya bende bilmem farketmedim dedim
tavuklu pilav ,z.yağlı dolma kadayıf kek pasta allahım neler yapmışlar daha unuttum
sadece 1 kepçe kadar tavuk istedim ve ayran içtim çıkmadan öncede bi salatalık yemiştim inşallah salata kısmını karşılar
çok mutluyummmmm çokkkkkkkhihoyyyt
destek olan herkese başta aebencim ve zillicim olmak üzere herkese ama herkese çok teşekkür ederim
1 saat sonra kocam gelicek ama acıkmadım salata ve yoğurt yesem olurmu 3.5 du nerdeyse yediğimizde
opuyorumnanaktanalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkistahmin ettigim gibi maytap :sm_cool:
ilk günden bu güne sana olan güvenimi boşa çıkarmadın mukafatında o derece burük oldu tebrik ederim seni canı gönülden .......

not; kaynanacınıda iyi cevap vermişin çok hoşuma gitti...kaydirigubbakcemile3

bugün diyetmi olur diyende oldu ben diyet yapmıyorum beslenme düzenimi değiştirdim ve bazı şeyleri hayatımdan çıkardım dedim onlara neyse susturdum
şimdi önümde 23 nisan töreninden sonra katılacağım bi davet ertesi gün burgerkıngte çocukları bekliicez ve bidahaki cuma akvaryum gezisi var inşallah onlarıda sağ sağlim atlatırım
onlarada bi çözüm bulursun maytabım yeterki iste .a.solumunekankayizsmile

ben bu kitabı almak istiyorum montignacın ama bulamıyorum
nerden temin edebilirim
ben de başlamak istiyorum ama nasıl.
kitabın 2. elleri var ancak bi araştır istersen .. kitapsızda yapanvar burda yol gösteriyoruz.
günaydın canlarım...

meraba kizlar
hemen bugunku menumu yazayim
6:30 3 dilim tam bugday ekmek,diet marmelat,zeytin az peynir
13:00 eve vakitsiz geldigim icin aksamdan kalan nohut yemegi ve 1 bardak ayran(salata almak icin markete yetisemedim)
16:00 1 armut ve 1 elma
19:30 izgara balik ve salata yanina ne ilave edebilirim bilmiyorum yada boylece olurmu.
camlıca menün güzel canım akşamına az peynir ekleyebilirsin balıkla yogurt pek gitmez ama peynir yeniyor tatlı gibi düşün .
günaydın kızlar...500.sayfaya gelmişiz.kutlamasını yapalım hemen hihoyyythihoyyythihoyyytturkbayragi:içelim::sm_cool::teytey::teytey::teytey::hooray::dance::dance::dance:
hafta başından salmayın hemen kızlar,motivasyonu düşenler var gibi geliyo..motivasyoncu geldi hanııııııımmmm kaydirigubbakcemile3:eek: cuma yaklaşıyor arkadaşlar silkelenip toparlanın...daha da önemlisi yaz geliyor,havalar iyice ısındı,ince kıyafetler elbiseler giyicez ,hadi sıkın azıcık daha dişinizi...
derin onlarıda ekmek giib kabul et cnm,ara olarak yeme...yerine bir avuç beyaz leblebi yada bir meyve ye derim ben....
opuyorumnanaktanopuyorumnanaktanopuyorumnanaktanopuyorumnanaktan

derin zilim söylemiş o tür krakerler ekmek gibi ayrıca çogu beyaz un zaten tam bugdayve şekersiz bulmak çok zor onun yerine leblebi yiyebilirsin ayni işi görür.

diyorumki patlıcanları közlesek.sonra ona kıymalı soğanlı domatesli iç yapsak.içlerine doldurup fırına atsak nasıl olur.:))
cokacimcoookcokacimcoookolumunekankayizsmile
züpper olur ben bi ara karnıyarığı hep öyle yapıyodum nası hafif oluyo anlatamam
aebenim daha çıkmadım
kaynanamda dahil en az 20 tane kaynanam olacak orda karışıcaklar ama umarım kalabalıkta kaynarım çok sevinirim kaynarsam:)))
göbekim inmiş sanki yaa mezuramda yok hep unutuyorum almayı
hehe demekki 20 kaynayaya görücü çıktın .:1shok: böyle oldular .kaydirigubbakcemile3:lepi::lepi::lepi::lepi: varmı bundan ötesi ya ..:sm_cool:
Bugünki menüm;

09.15 = 2 tam buğday ekmek arası + domates + b.peynir + 8 tane zytin

10.50= 2 tane ceviz

13.40= dün akşamdan yaptığım kabaklı yumurtam + 3 adet salatalık + lıght ayran

arada yemek için çilek aldımm..sanırım
17.00= gibi çilek yerim.

annemlerdeyiz bu akşam ondan erken yiycez
19.15= barbunya + salata + ayran veya yoğurt yemeyi düşünüyorumm...aradım menü yü söyledi bu bana uyandıı...
afiyet olsun güzel menü neslihan ....
bugunkı menum;
8:00 ılık su
930: 1 dom-1salatalık-1kk peynir-4 yeşil zeytin
11:KK30: yarım elma -1 kupa yeşilçay
1330:karnıbahar yumurtalı dırında pişmiş yagsız-sarımsaklı yogurt-mercımek corba
1530: yarım elma - 1 kupa yesil cay
1930: tavuklu mantar sote- yogurt- bol salata
menün güzel ıcır.. daa kavaltıda ekmek nerde?? sendemi yazmayı unutun .?:uhm:
vayyy maytap hanım

yine mi benden az kiloya düştün kız kaydirigubbakcemile

şimdi topiğinizi inceliyorum. belki seni yakalarım

aebencim ben yapabilir miyim sence. ilk sayfadaki verilen kilolar harika :hooray:
simitlerini yedigim asim . niye yapamayasın . yeterki iste kaydirigubbakcemile5
bürgün herkes montici olacak kaydirigubbakcemile3
sana hep anlatıyorum ama tutup kulagından getirememki:dilcikar:Şeniz

çağlayançiçek akşamki yemeğini değiştirme cnm,gayet iyi..sebzede var ette var,süt ürünüde var daha ne olsun...karnıyarığı 7 yıldır bu şekilde pişiriyorum.vaktim varsa közleyerek yapıyorum,vaktim yoksa kanıyarıklık şekilde soyup içine yarıp elimle kremler gibi yağlayıp fırına verip yumuşayana kadar kızartıyorum.içinede çok az yağla kavurduğum iç malzemesini doldurup suyunu ilave edip veriyorum fırına..nefis oluyor valla....deneyin mutlaka...patlıcanı kızartarak yaparsanız 1 kg patlıcan neredeyse 1 su bardayı yağ çekiyor..ve yemek çok ağır hale geliyor.bu şekilde yapınca istediğiniz kadar yiyebilirsiniz üstelik 2 patlıcan 3 patlıcan ....ne kadar isterse canınız yanii.....bu arada aebenim nerdelerdesin kuzun yahu?merak ettim seni,birde össsledim aplam....:kedi: walla görmesemde tanımasamda seviyorum yaaahu sizleri....
opuyorumnanaktanŞenizbiraz halsiz hissetim kendimide az şekerledim zilim pek yaptıgım şey deyildir gündüz uyumak ama yarım saat yetiyor kendime geliyorum 2 gündür eşim yok geç yatıyorum ya ondan galiba düzenin bozuldu .. neyse bu gece geliyor .:1rolleyes:.

geçengün süt tozu hakkında yazmıştım okudunmu . bugün tesedüfen mokroda gördüm ... 200gr pakette pınarın ...yağda 100gr da (tozunun ) 1.5 yani yağsız . zaten yazıyor yagı alımış süt tozudur diye ... tağsız süt var zaten kulanıyoruz ama ben bunu başka bişi için aldım .:icecream::icecream::icecream:

opuyorumnanaktanalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkistahmin ettigim gibi maytap :sm_cool:
ilk günden bu güne sana olan güvenimi boşa çıkarmadın mukafatında o derece burük oldu tebrik ederim seni canı gönülden .......

not; kaynanacınıda iyi cevap vermişin çok hoşuma gitti...kaydirigubbakcemile3

:kedi:teveccühün canım benim sana layık olmaya çalışıyorum zemuszemus

opuyorumnanaktanŞenizbiraz halsiz hissetim kendimide az şekerledim zilim pek yaptıgım şey deyildir gündüz uyumak ama yarım saat yetiyor kendime geliyorum 2 gündür eşim yok geç yatıyorum ya ondan galiba düzenin bozuldu .. neyse bu gece geliyor .:1rolleyes:.

geçengün süt tozu hakkında yazmıştım okudunmu . bugün tesedüfen mokroda gördüm ... 200gr pakette pınarın ...yağda 100gr da (tozunun ) 1.5 yani yağsız . zaten yazıyor yagı alımış süt tozudur diye ... tağsız süt var zaten kulanıyoruz ama ben bunu başka bişi için aldım .:icecream::icecream::icecream:
aaa bizede deyiver ayol bizde yapalım dondurmamı şettirivercen yoksa
bugün kadının birine hiç göstermiyosun yaşını dedim de sana ne aliim sööle dedi istediğim kiloya ulaşayım bi çikolatalı magnum ısmarlarsın artık dedim oo koliyle dedi çok özledim ablam yaa çokkkk:icecream:

bugün yaşlı bi teyze yolda görsem selam vermem o kadar tanımıyorum sima olarak sadece yanaklarımı sıka sıka ay sen pek tatlı pek güzel oldun maşallah oğlan yaradı sana tütütütü dedi
yok teyze amcamın marifeti dedim içimden tabii

aaa bizede deyiver ayol bizde yapalım dondurmamı şettirivercen yoksa
bugün kadının birine hiç göstermiyosun yaşını dedim de sana ne aliim sööle dedi istediğim kiloya ulaşayım bi çikolatalı magnum ısmarlarsın artık dedim oo koliyle dedi çok özledim ablam yaa çokkkk:icecream:
bugün yaşlı bi teyze yolda görsem selam vermem o kadar tanımıyorum sima olarak sadece yanaklarımı sıka sıka ay sen pek tatlı pek güzel oldun maşallah oğlan yaradı sana tütütütü dedi
yok teyze amcamın marifeti dedim içimden tabii
kaydirigubbakcemile3leb demedende leblebiyi anlıyon . evet dobdurma deniycem ama şimdi deyil dur biraz kilo verelim dimialsanaalsanasmile
1 ay sonra ye magnumunu ...sengözlerimebaksanab:icecream:bünyen şeker dalgalarına alışmış olur 2 ayda arada bir kaçamgı kaldırır ...(küçük kaçamak ama )
:nazar:maşşallah hatuna bak gitmeden kendini garantiye almış salatalık yemiş ne olur ne olmaz diye sengözlerimebaksanabsüper.vereliniortak degeri düşük sebzeler kurtarıcıdır 1. maydonoz 2. salatalık .3 mantar...a.s...

aeben ablacım ben tam monti yapmıyorum biliyorsun ben menülerimi buraya mı yazayım takımamı?
bu aradaaaa yağsız az kalorili dondurma yapmayı başarırsannn o tarifi hemennncecikkk istiyorummm:teytey:

8.30
1 rafdan yumurta.. az tere..cok az lor..2 zeytin.
13.00
domtesli tost..1 salatalık..yarım kaseden az yogurt..
16.30
bitki cayı.. elma..
19.30
karnıyarık..yelil sogan az marul..az yogurt..

bende menümü yazayım
sabah7
1.5 dilim ekmek(fırından aldığımız ekmeği çıkardım buzluktan daha tok tuttu yiyemedim hepsini halk ekmekten 2.5 dilim yerdim)
domates salatalık
şu ekşiiimi ekşi marmelattan (buna bi formul bulmam lazım kocam bile bişeye benzememiş dedi)
acuka
ara 1
kocaman bi salatalık

öğle 3
tavuk ayran

akşam
yoğurt
salatalık
acıkmadım
birazdan çıkıcaz yürüyüşe bi kanlıca yapıp gelicez sahilden sahilden

Bende menümü yazayım kızlar bu arada biraz seyrek yazar oldum ama evimde değilim Ankara'dayım o yüzden seyrekleşti yazılarım amaaaaaaaaa monticiliğe tam gaz devam firesiz zemuszemus

08:00 2 dilim kızarmış tam buğday ekm.,6-7 yeşil zeytin,1kupa şekersiz çay

14:00 Az bişey haşlanmış tavuk,akşamdan kalan patlıcandan 2-3 kaşık,4-5 kaşık yoğurt

19:00 Domates soslu,peynirli 8.dk pişmiş tam buğday spagetti,yağsız mantarlı sebze sote.

21:00 gibide ya 1 yeşil elma yerim ya 5-6 badem ve 1 ceviz:kedi:

Bu arada kızlar kesinlikle o Ekici marka loru bulmalısınız A101 marketten 2 paket aldım bugün ve spagettinin içinde sınırı aştım inşallah yağsızdır üzerinde oran falan yazmıyo çünkü.

Ben Monti'yi bitirdikten sonrada bu peynire devam ederim kesin.

merhabalar arkadaşlar.
çok yoğundm 2gündür,gelemedm.
Menülerimi yazaym önce.
DÜNKÜ MENÜM
KAHVALTI
domates salatalık
peynir zeytin
az şekersz marmelt
1.5 dilim tam buğdy ekmk
ÖĞLE
1tabak haşlanmş karnabahar yoğurtlu
1tabak yağsz domatesli spagtti
Öğlen yemeğini geç yedm.akşamı meyvyle geçiştrdm.gece 1bardak tarçınlı süt içtim
BUGÜNKÜ MENÜM
KAHVALTI
peynir zeytin
az şekrsz marmelt
1yumrta.montiye uymadı biliom ama...
1.5 dilim tam buğdy ekmek
ÖĞLE
1tabak haşlanmış karnabahar yoğurtlu
1tabak fırnda kızarmış sebze yoğurtlu
1tabak mantarlı etsote
Öğlen yemeği geckti yine.akşam meyve ve tarçınlı süt olcek
öptüm hepinziopuyorumnanaktan

bu arada yeni arkadşlar katılmış aramıza
bende çok eski sayılmam ama hoş geldinz arkadaşlar
opuyorumnanaktan

kızlar az evvel tikveşlide çalışan bir gıda mühendisi arkadaşım var onu aradım.lor hakkında iyice aydınlanalım diye..çünki çok muallakta kaldı bu konu.bu gün bende ekicinin lorunun üstünü okudum hiç bir besin değeri tablosu yok,başka markalarıda inceledim,nerdeyse hiç birinde yok...bunun üstüne arkadaşımı aradım...lor bulgur bulgur ve tadı kupkuru değilse mutlaka yüzde 10 ile 15 civarı yağ var hepsinin içinde dedi.en az olanında bile %6'ymış.bu arkadaşım bir çok firmada çalıştı üstelik. yani lor sandığınız kadar masum değil arkadaşlar.yerken dikkat edin,mecbura kalmassanızda ilk etapta yemeyin...bu kadar uğraştığınızda bi lor yediniz diye boşa gitmesin... (yeni araştırmalarımla çoook yakında yine yeniden sizlerle birlikte olmak dileğiyle :eek: )

Son düzenleme:
Slm kızlarrrrrrr:sm_cool:

09:00 2 dl kızarmış ekmek,peynir,zeytin ezmesi,domates, salatalık
15:30 koccaman bir tabak lahana yemeği bol yoğurt salata
20:30 yarım tabak kadar barbunya pilaki,domates ,salatalık ayran

Kızlar o Ekicinin loruyla ilgili bende böyle bir bilgi buldum 100 gr 86 kaloriymiş. Yarın inşallah yağ oranıyla ilgili net bir bilgiye ulaşacağım ama hayallerim yıkıldı yani.

bugünkü menüm

08:30 bir yesil elma
09:00 2 dilim ekmek ,krem peynir,acuka,marmelat,yesil zaytin,salatalik
14:30 menemen,pulbiberli yogurt
17:00 cilek
19:00 izgara tavuk,salata,pulbiberli yogurt
21:00 bir avuc beyaz leblebi

X