Montignac Diyeti Deneyimlerimiz

((( dün konusunda haklısın bende ne olduğunu anlamadımmmm bir baktımm saat 14.00 olmuş sabahta alal acele işe gelince burdada bişiler yeme şansım olmadı...mecbur öğleye kaldımmm yoğunluktanda bişi anlamadımm....

burda bir makarna yapan yer varr az pişiriyorlar zatenn inan 4-5 çatal aldım oda geri çıktı ztnn...(çok özürrr...) ztn birdahamı dışarda yemerk yemek aslaaaaa....(( bir süre evden getiricemmm

yok ablamm -900 gr. gelmişimmmm...

menün güzel derin afiyet olsun yanlız kavaltında ekmek nerde????
acıkmana şaşırmamalı umarım yazmayı unutmuşundur ....:1no2:

günaydın kızlar...500.sayfaya gelmişiz.kutlamasını yapalım hemen hihoyyythihoyyythihoyyytturkbayragi:içelim::sm_cool::teytey::teytey::teytey::hooray::dance::dance::dance:
hafta başından salmayın hemen kızlar,motivasyonu düşenler var gibi geliyo..motivasyoncu geldi hanııııııımmmm kaydirigubbakcemile3 cuma yaklaşıyor arkadaşlar silkelenip toparlanın...daha da önemlisi yaz geliyor,havalar iyice ısındı,ince kıyafetler elbiseler giyicez ,hadi sıkın azıcık daha dişinizi...
derin onlarıda ekmek giib kabul et cnm,ara olarak yeme...yerine bir avuç beyaz leblebi yada bir meyve ye derim ben....

evt valla yazmayı unutmuşum:)) yoksam 3 dlim yedim valla:))) napiim doymadım gitti.ben ne yağ ne tuz falan kullanmıyorum öyle domatese falan ordan da yırtıyorum biraz dimi:))

diyorumki patlıcanları közlesek.sonra ona kıymalı soğanlı domatesli iç yapsak.içlerine doldurup fırına atsak nasıl olur.:))

diyorumki patlıcanları közlesek.sonra ona kıymalı soğanlı domatesli iç yapsak.içlerine doldurup fırına atsak nasıl olur.:))

züpper olur ben bi ara karnıyarığı hep öyle yapıyodum nası hafif oluyo anlatamam
aebenim daha çıkmadım
kaynanamda dahil en az 20 tane kaynanam olacak orda karışıcaklar ama umarım kalabalıkta kaynarım çok sevinirim kaynarsam:)))
göbekim inmiş sanki yaa mezuramda yok hep unutuyorum almayı

Bugünki menüm;

09.15 = 2 tam buğday ekmek arası + domates + b.peynir + 8 tane zytin

10.50= 2 tane ceviz

13.40= dün akşamdan yaptığım kabaklı yumurtam + 3 adet salatalık + lıght ayran

arada yemek için çilek aldımm..sanırım
17.00= gibi çilek yerim.

annemlerdeyiz bu akşam ondan erken yiycez
19.15= barbunya + salata + ayran veya yoğurt yemeyi düşünüyorumm...aradım menü yü söyledi bu bana uyandıı...

vayyy maytap hanım

yine mi benden az kiloya düştün kız kaydirigubbakcemile

şimdi topiğinizi inceliyorum. belki seni yakalarım

aebencim ben yapabilir miyim sence. ilk sayfadaki verilen kilolar harika :hooray:

bugunkı menum;
8:00 ılık su
930: 1 dom-1salatalık-1kk peynir-4 yeşil zeytin
11 yarım elma -1 kupa yeşilçay
1330:karnıbahar yumurtalı dırında pişmiş yagsız-sarımsaklı yogurt-mercımek corba
1530: yarım elma - 1 kupa yesil cay
1930: tavuklu mantar sote- yogurt- bol salata

ben bu kitabı almak istiyorum montignacın ama bulamıyorum
nerden temin edebilirim
ben de başlamak istiyorum ama nasıl.

gene ben geldim bu sefer düzgün beslendimde geldim ama

sabah
yeşil çay
1 bardak çay bir dilim tam buğday ekmeği

öğle
1 kase mercimek çorbası,salata ve ayran

ara : 1 elma

akşamda : közde yapılmış patlıcanlı karnıyarık yemeği,salata ve yoğurt yiyeceğim sizce nasıl akşam yemeğim iyimi değiştiriyim mi yoksa

çağlayançiçek akşamki yemeğini değiştirme cnm,gayet iyi..sebzede var ette var,süt ürünüde var daha ne olsun...karnıyarığı 7 yıldır bu şekilde pişiriyorum.vaktim varsa közleyerek yapıyorum,vaktim yoksa kanıyarıklık şekilde soyup içine yarıp elimle kremler gibi yağlayıp fırına verip yumuşayana kadar kızartıyorum.içinede çok az yağla kavurduğum iç malzemesini doldurup suyunu ilave edip veriyorum fırına..nefis oluyor valla....deneyin mutlaka...patlıcanı kızartarak yaparsanız 1 kg patlıcan neredeyse 1 su bardayı yağ çekiyor..ve yemek çok ağır hale geliyor.bu şekilde yapınca istediğiniz kadar yiyebilirsiniz üstelik 2 patlıcan 3 patlıcan ....ne kadar isterse canınız yanii.....bu arada aebenim nerdelerdesin kuzun yahu?merak ettim seni,birde össsledim aplam....:kedi: walla görmesemde tanımasamda seviyorum yaaahu sizleri....

saol canım iyi ki varsınız,ben hemen senin verdiğin tarifide yazıyım közleyemezsem dediğin gibi yaparım bende patlıcanlar duruyor öylece dolapta hemen değerlendirmem lazımdı :1hug:

:bbo: karnıyarığı çok seferimmm böyle deneyecemmm inşş güsel olurr...
tarifler için çok sağol zili...

meraba kizlar
hemen bugunku menumu yazayim
6:30 3 dilim tam bugday ekmek,diet marmelat,zeytin az peynir
13:00 eve vakitsiz geldigim icin aksamdan kalan nohut yemegi ve 1 bardak ayran(salata almak icin markete yetisemedim)
16:00 1 armut ve 1 elma
19:30 izgara balik ve salata yanina ne ilave edebilirim bilmiyorum yada boylece olurmu.

kizlar bide aldiginiz o diyet peynirin yag miktari tamamiyle sifirmi
benim aldigim diyet peynirin ustunde 100gr---157 calori
protein ---7g
karbonhidrat ---3g
grassi ----13g
yaziyo,baska bulamadim bunuda yemimmi yoksakafamçokkarıştı

camlıca yağ içeriği okuyarak al cnm ne alıyorsan...bu söylediğin değerlerin arasında yağ yok...yağ oranının %2 yi pek geçmemesi lazım cnm...yalnız dikkat et bir çok lıght olan üründe bile yağ oranı oldukça yüksek..%20 civarı yani....
aklıma gelen tarifleri sizlerle paylaşmak benide mutlu ediyor arkadaşlar..ben patlıcanı bu şekilde yapmaya başladıktan sonra annem başta olmak üzre tandığım bir çok insan bu şekilde yapmaya başladılar..vıcık vıcık yağlı olduğu için canımız istediği halde yağını düşünerek yarım patlıcan yemektense doya doya yeriz değilmi böyle olunca:))bu tarifi kıyma yerine kuşbaşı doğradığınız tavukla da yapabilirsiniz nefiss oluyor...
öğlen yada akşam elinizde olan yada yemek istediğiniz sebzeleri söylerseniz size montiye uyan tarifler vermeye çalışırım elimden geldiği kadar...yapa yapa ihtisas alanım oldu bu tür şeyler....mesela az sonra akşam için şu tarifi yapacağım....
iki baş soğanı azcık yağda öldürüp,(varsa içine küçük doğranmşı mantar yada ıspanakta çok yakışıyor)doğranmış domates,biber bunlarıda kavurtup kapağı kapalı olarak pişiriyorum kaşığın tersiyle ortalarını açtırıp kişi başı birer yumurtayı dağıtmadan kırıyorum.bir iki dakikada yumurtalar isteğim kıvamda pişiyor veeee nefffiiiiiis ,parmakları ısırtan bir yemek çıkıyor ortaya.....deneyin anacımm.....pişman olmassınız....

vayyy maytap hanım

yine mi benden az kiloya düştün kız kaydirigubbakcemile

şimdi topiğinizi inceliyorum. belki seni yakalarım

aebencim ben yapabilir miyim sence. ilk sayfadaki verilen kilolar harika :hooray:
ehehhehe azmin zaferi :lepi:

bende sık sık yapar bol ekmekle yerdim bunu önceden:roflol:

geldim kızlar ama nasıl mutluyum anlatamam belki 40 kişi vardı yaşgününde bir tek kişide es geçmedi nasıl zayıflamışsınn :1shok:ahanda böyle oldular
nası yaptın diyen oldu beslenme düzenimi değiştirdim dedim herkese
kaynanam da diyoki herkesde bana gittin geldin çok zayıflamışsın dedi diyo akannehir
ille sokacak kendini araya bende bilmem farketmedim dedim
tavuklu pilav ,z.yağlı dolma kadayıf kek pasta allahım neler yapmışlar daha unuttum
sadece 1 kepçe kadar tavuk istedim ve ayran içtim çıkmadan öncede bi salatalık yemiştim inşallah salata kısmını karşılar
çok mutluyummmmm çokkkkkkkhihoyyyt
destek olan herkese başta aebencim ve zillicim olmak üzere herkese ama herkese çok teşekkür ederim
1 saat sonra kocam gelicek ama acıkmadım salata ve yoğurt yesem olurmu 3.5 du nerdeyse yediğimizde

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…